For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Kanada na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.

Kanada na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Kanada na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
Kanada
Kod MKOl

CAN

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2010
Vancouver
Chorąży

Clara Hughes

Liczba zawodników

206 w 15 dyscyplinach

Medale
Pozycja: 1.
Złoto
14
Srebro
7
Brąz
5
Razem
26
Reprezentacja Kanady podczas uroczystości otwarcia igrzysk
Reprezentacja Kanady podczas uroczystości otwarcia igrzysk

Kanadę na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 reprezentowało dwustu sześciu zawodników. Był to dwudziesty pierwszy start Kanady na zimowych igrzyskach olimpijskich. Reprezentacja Kanady, po zdobyciu 14 złotych medali, pobiła rekord liczby złotych medali na zimowych igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina sportowa Konkurencja
Gold medal.svg
Złoto
Alexandre Bilodeau
Freestyle skiing pictogram.svg
Narciarstwo dowolne
Jazda po muldach mężczyzn
Gold medal.svg
Złoto
Maëlle Ricker
Snowboarding pictogram.svg
Snowboarding
Snowboardcross kobiet
Gold medal.svg
Złoto
Christine Nesbitt
Speed skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo szybkie
1000 m kobiet
Gold medal.svg
Złoto
Jon Montgomery
Skeleton pictogram.svg
Skeleton
Jedynki mężczyzn
Gold medal.svg
Złoto
Scott Moir
Tessa Virtue
Figure skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo figurowe
Pary taneczne
Gold medal.svg
Złoto
Ashleigh McIvor
Freestyle skiing pictogram.svg
Narciarstwo dowolne
Ski cross kobiet
Gold medal.svg
Złoto
Kaillie Humphries
Heather Moyse
Bobsleigh pictogram.svg
Bobsleje
Dwójki mężczyzn
Gold medal.svg
Złoto
Meghan Agosta
Gillian Apps
Tessa Bonhomme
Jennifer Botterill
Jayna Hefford
Haley Irwin
Rebecca Johnston
Becky Kellar
Gina Kingsbury
Charlie Labonté
Carla MacLeod
Meaghan Mikkelson
Caroline Ouellette
Cherie Piper
Marie-Philip Poulin
Colleen Sostorics
Kim St-Pierre
Shannon Szabados
Sarah Vaillancourt
Catherine Ward
Hayley Wickenheiser
Ice hockey pictogram.svg
Hokej na lodzie
Kobiety
Gold medal.svg
Złoto
Charles Hamelin
Short track speed skating pictogram.svg
Short track
500 m mężczyzn
Gold medal.svg
Złoto
Guillaume Bastille
Charles Hamelin
François Hamelin
Olivier Jean
François-Louis Tremblay
Short track speed skating pictogram.svg
Short track
Sztafeta mężczyzn
Gold medal.svg
Złoto
Mathieu Giroux
Lucas Makowsky
Denny Morrison
Speed skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo szybkie
Sztafeta mężczyzn
Gold medal.svg
Złoto
Jasey-Jay Anderson
Snowboarding pictogram.svg
Snowboarding
Gigant równoległy mężczyzn
Gold medal.svg
Złoto
Adam Enright
Ben Hebert
Marc Kennedy
Kevin Martin
John Morris
Curling pictogram.svg
Curling
Mężczyźni
Gold medal.svg
Złoto
Patrice Bergeron
Dan Boyle
Martin Brodeur
Sidney Crosby
Drew Doughty
Ryan Getzlaf
Dany Heatley
Jarome Iginla
Duncan Keith
Roberto Luongo
Patrick Marleau
Brenden Morrow
Rick Nash
Scott Niedermayer
Corey Perry
Chris Pronger
Mike Richards
Brent Seabrook
Eric Staal
Joe Thornton
Jonathan Toews
Shea Weber
Ice hockey pictogram.svg
Hokej na lodzie
Mężczyźni
Silver medal.svg
Srebro
Jennifer Heil
Freestyle skiing pictogram.svg
Narciarstwo dowolne
Jazda po muldach kobiet
Silver medal.svg
Srebro
Mike Robertson
Snowboarding pictogram.svg
Snowboarding
Snowboardcross kobiet
Silver medal.svg
Srebro
Marianne St-Gelais
Short track speed skating pictogram.svg
Short track
500 m mężczyzn
Silver medal.svg
Srebro
Kristina Groves
Speed skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo szybkie
1500 m kobiet
Silver medal.svg
Srebro
Jessica Gregg
Kalyna Roberge
Marianne St-Gelais
Tania Vicent
Short track speed skating pictogram.svg
Short track
Sztafeta mężczyzn
Silver medal.svg
Srebro
Shelley-Ann Brown
Helen Upperton
Bobsleigh pictogram.svg
Bobsleje
Dwójki kobiet
Silver medal.svg
Srebro
Cori Bartel
Cheryl Bernard
Carolyn Darbyshire
Kristie Moore
Susan O’Connor
Curling pictogram.svg
Curling
Kobiety
Bronze medal.svg
Brąz
Kristina Groves
Speed skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo szybkie
3000 m kobiet
Bronze medal.svg
Brąz
Clara Hughes
Speed skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo szybkie
5000 m kobiet
Bronze medal.svg
Brąz
Joannie Rochette
Figure skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo figurowe
Solistki
Bronze medal.svg
Brąz
François-Louis Tremblay
Short track speed skating pictogram.svg
Short track
500 m mężczyzn
Bronze medal.svg
Brąz
David Bissett
Lascelles Brown
Chris le Bihan
Lyndon Rush
Bobsleigh pictogram.svg
Bobsleje
Czwórki kobiet

Wyniki reprezentantów Kanady

Biathlon pictogram.svg
Biathlon

Kobiety

sprint - 72. miejsce
bieg indywidualny - 76. miejsce
sprint - 76. miejsce
bieg indywidualny - 62. miejsce
sprint - 65. miejsce
bieg indywidualny - 72. miejsce
sprint - 46. miejsce
bieg pościgowy - 50. miejsce
bieg indywidualny - 36. miejsce
sztafeta - 15. miejsce

Mężczyźni

sprint - 6 miejsce
bieg pościgowy - 1. miejsce
bieg masowy - 30. miejsce
bieg indywidualny - 13. miejsce
sztafeta - 10. miejsce

Cross country skiing pictogram.svg
Biegi narciarskie

Kobiety

Sprint stylem klasycznym - 26. miejsce
Sprint stylem klasycznym - 22. miejsce
Bieg łączony - 47. miejsce
Sprint stylem klasycznym - 41. miejsce
Bieg łączony - 57. miejsce
Sprint stylem klasycznym - 34. miejsce
Bieg łączony - 10. miejsce
30 km stylem klasycznym - 16. miejsce
10 km stylem dowolnym - 51. miejsce
Bieg łączony - 41. miejsce
30 km stylem klasycznym - 46. miejsce
nie wystartowała w żadnej konkurencji
Sprint drużynowy stylem dowolnym - 7. miejsce
sztafeta - 15. miejsce

Mężczyźni

15 km stylem dowolnym - 8. miejsce
Bieg łączony - 5. miejsce
50 km stylem klasycznym - 33. miejsce
  • Drew Goldsack
Sprint stylem klasycznym - 40. miejsce
15 km stylem dowolnym - 29. miejsce
Bieg łączony - 8. miejsce
50 km stylem klasycznym - 18. miejsce
15 km stylem dowolnym - 21. miejsce
Bieg łączony - 9. miejsce
50 km stylem klasycznym - 32. miejsce
  • Gordon Jewett
15 km stylem dowolnym - 52. miejsce
Sprint stylem klasycznym - 23. miejsce
Bieg łączony - 16. miejsce
50 km stylem klasycznym - 5. miejsce
  • Stefan Kuhn
Sprint stylem klasycznym - 15. miejsce
nie wystartował w żadnej konkurencji
  • Brent McMurtry
Sprint stylem klasycznym - 41. miejsce
Sprint drużynowy stylem dowolnym - 4. miejsce
sztafeta - 7. miejsce

Bobsleigh pictogram.svg
Bobsleje

Mężczyźni

Dwójki - 5. miejsce
Dwójki - 15. miejsce
Czwórki -
Bronze medal.svg
Czwórki - 5. miejsce

Kobiety

Dwójki -
Gold medal.svg
Dwójki -
Silver medal.svg

Nordic combined pictogram.svg
Kombinacja norweska

Mężczyźni

Gundersen/HS 106 – 45. miejsce
Gundersen/HS 140 – 44. miejsce

Curling pictogram.svg
Curling

Kevin Martin - skip reprezentacji Kanady
Kevin Martin - skip reprezentacji Kanady
Kanadyjki na podium turnieju w curlingu
Kanadyjki na podium turnieju w curlingu

Mężczyźni -

Gold medal.svg

Kobiety -

Silver medal.svg

Ice hockey pictogram.svg
Hokej na lodzie

Kobiety

  • Meghan Agosta, Gillian Apps, Tessa Bonhomme, Jennifer Botterill, Jayna Hefford, Haley Irwin, Rebecca Johnston, Becky Kellar, Gina Kingsbury, Charlie Labonté, Carla MacLeod, Meaghan Mikkelson, Caroline Ouellette, Cherie Piper, Marie-Philip Poulin, Colleen Sostorics, Kim St-Pierre, Shannon Szabados, Sarah Vaillancourt, Catherine Ward, Hayley Wickenheiser -
    Gold medal.svg

Mężczyźni

Figure skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo figurowe

Mężczyźni

soliści - 5. miejsce
  • Vaughn Chipeur
soliści - 23. miejsce

Kobiety

  • Cynthia Phaneuf
solistki - 12. miejsce
solistki -
Bronze medal.svg

Pary

Pary sportowe - 6. miejsce
Pary sportowe - 9. miejsce
Pary taneczne -
Gold medal.svg
Pary taneczne - 14. miejsce

Speed skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

  • Mathieu Giroux
    • 1500 m - 14. miejsce
  • Jamie Gregg
    • 500 m - 8. miejsce
  • Michael Ireland
    • 500 m - 16. miejsce
  • Lucas Makowsky
    • 1500 m - 19. miejsce
    • 5000 m - 13. miejsce
  • Dennis Morrison
    • 1000 m - 13. miejsce
    • 1500 m - 9. miejsce
    • 5000 m - 18. miejsce
  • Kyle Parrott
    • 500 m - 21. miejsce
    • 1000 m - 24. miejsce
    • 1500 m - 37. miejsce
  • François-Olivier Roberge
    • 1000 m - 20. miejsce
  • Jeremy Wotherspoon
    • 500 m - 9. miejsce
    • 1000 m - 14. miejsce

Kobiety

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

gigant - 35. miejsce
slalom - 8. miejsce
zjazd - DNF
supergigant - DNF
gigant - 24. miejsce
  • Jeffrey Frisch
nie wystartował w żadnej konkurencji
zjazd - 5. miejsce
supergigant - 5. miejsce
gigant - 16. miejsce
  • Louis-Pierre Hélie
superkombinacja - 30. miejsce
zjazd - 25. miejsce
supergigant - 23. miejsce
slalom - 13. miejsce
superkombinacja - 30. miejsce
  • Tyler Nella
superkombinacja - 32. miejsce
zjazd - 17. miejsce
supergigant - DNF
  • Ryan Semple
superkombinacja - 15. miejsce
  • Brad Spence
gigant - 42. miejsce
slalom - DNF
  • Trevor White
slalom - 31. miejsce

Kobiety

slalom - 17. miejsce
zjazd - 16. miejsce
supergigant - DNF
superkombinacja - 14. miejsce
gigant - 21. miejsce
slalom - 31. miejsce
  • Anna Goodman
slalom - 19. miejsce
zjazd - 6. miejsce
supergigant - 17. miejsce
gigant - 25. miejsce
slalom - 20. miejsce
gigant - 29. miejsce
  • Shona Rubens
zjazd - 21. miejsce
supergigant - DNF
gigant - 28. miejsce
superkombinacja - 12. miejsce
zjazd - DNS
supergigant - 27. miejsce
superkombinacja - DNS

Narciarstwo dowolne

Mężczyźni

ski cross - 6. miejsce
jazda po muldach -
Gold medal.svg
ski cross - 4. miejsce
jazda po muldach - 11. miejsce
ski cross - 10. miejsce
jazda po muldach - 4. miejsce
skoki akrobatyczne - 5. miejsce
skoki akrobatyczne - 8. miejsce
jazda po muldach - 5. miejsce
skoki akrobatyczne - 10. miejsce

Kobiety

skoki akrobatyczne - 15. miejsce
jazda po muldach - 5. miejsce
jazda po muldach -
Silver medal.svg
ski cross -
Gold medal.svg
ski cross - 12. miejsce
ski cross - 19. miejsce
jazda po muldach - 20. miejsce
ski cross - 5. miejsce

Luge pictogram.svg
Saneczkarstwo

Mężczyźni

  • Jeffrey Christie
jedynki - 14. miejsce
  • Ian Cockerline
jedynki - 20. miejsce
jedynki - 7. miejsce
  • Mike Moffat
    Chris Moffat
dwójki - 7. miejsce
dwójki - 15. miejsce

Kobiety

jedynki - 18. miejsce
  • Regan Lauscher
jedynki - 15. miejsce
  • Meaghan Simister
jedynki - 25. miejsce

Short track speed skating pictogram.svg
Short track

Kobiety

500 m - 4. miejsce
1000 m - 6. miejsce
1500 m - 14. miejsce
500 m - 6. miejsce
1000 m - 5. miejsce
1500 m - 13. miejsce
500 m -
Silver medal.svg
1000 m - 17. miejsce
1500 m - 8. miejsce
sztafeta -
Silver medal.svg

Mężczyźni

1500 m - DNF
500 m -
Gold medal.svg
1000 m - 4. miejsce
1500 m - 7. miejsce
1000 m - 5. miejsce
500 m - 9. miejsce
1500 m - 4. miejsce
500 m -
Bronze medal.svg
sztafeta -
Gold medal.svg

Skeleton pictogram.svg
Skeleton

Kobiety

Mężczyźni

Ski jumping pictogram.svg
Skoki narciarskie

Mężczyźni

Skocznia normalna - 44. miejsce
Skocznia duża - 45. miejsce
Skocznia normalna - 49. miejsce
Skocznia duża - 51. miejsce
Skocznia normalna - 46. miejsce
Skocznia duża - 49. miejsce
Skocznia normalna - 47. miejsce
Skocznia duża - 46. miejsce
drużynowo - 12. miejsce

Snowboarding pictogram.svg
Snowboard

Mężczyźni

gigant równoległy -
Gold medal.svg
  • Jeffrey Batchelor
halfpipe - 32. miejsce
snowboardcross - 12. miejsce
snowboardcross - 5. miejsce
gigant równoległy - 12. miejsce
halfpipe - 7. miejsce
  • Brad Martin
halfpipe - 23. miejsce
gigant równoległy - 11. miejsce
  • Andrew Neilson
snowboardcross - 11. miejsce
snowboardcross -
Silver medal.svg

Kobiety

gigant równoległy - 20. miejsce
halfpipe - 18. miejsce
gigant równoległy - 12. miejsce
snowboardcross - 20. miejsce
halfpipe - 6. miejsce
snowboardcross -
Gold medal.svg
  • Palmer Taylor
halfpipe - 26. miejsce
gigant równoległy - 29. miejsce

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Kanada na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.