Kirgistan na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996
Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
Kirgistan na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 reprezentowało 33 sportowców, 26 mężczyzn i 7 kobiet.
Ten artykuł należy dopracować |
Szybkie fakty Kod MKOl, Chorąży ...
Kod MKOl |
KGZ | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1996 Atlanta | ||||||
Chorąży |
Sergiej Aszichmin | |||||
Liczba zawodników |
33 w 9 dyscyplinach | |||||
|
Zamknij
Był to 3. start reprezentacji Kirgistanu na letnich igrzyskach olimpijskich.
Boks
- Zobacz też: Boks na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996.
Mężczyźni
- Sergiej Kopenkin
- Waga lekka – 9. miejsce
- Nurbek Kasenow
- Waga półśrednia – 9. miejsce
- Andriej Kumyavka
- Waga półciężka – 17. miejsce
Judo
- Zobacz też: Judo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996.
Mężczyźni
- Vadim Sergeyev
- Waga ciężka – 13. miejsce
Kobiety
- Nataliya Kuligina
- Waga ekstralekka – 19. miejsce
Kajakarstwo
- Zobacz też: Kajakarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996.
Mężczyźni
- Andrey Mitkovets, Yury Ulyachenko
- C-2 500 m – odpadli w eliminacjach
- Andrey Mitkovets, Yury Ulyachenko
- C-2 1000 m – odpadli w eliminacjach
Kolarstwo
- Zobacz też: Kolarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996.
Mężczyźni
- Yevgeny Vakker
- Wyścig punktowy – 16. miejsce
Lekkoatletyka
Mężczyźni
- Vladislav Chernobay
- Bieg na 100 m – odpadł w eliminacjach
- Boris Kaveshnikov
- Bieg na 400 m – odpadł w eliminacjach
- Nazirdin Alikbekov
- Maraton – 63. miejsce
- Yeniya Shorokhov
- Bieg na 400 m przez płotki – odpadł w eliminacjach
- Maksim Smetanin
- Trójskok – 37. miejsce
Kobiety
- Irina Bogaczowa
- Maraton – 21. miejsce
Pięciobój nowoczesny
Mężczyźni
- Igor Feldman
- Indywidualnie – 30. miejsce
Pływanie
- Zobacz też: Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996.
Mężczyźni
- Vitaly Vasilyev
- 50 m stylem dowolnym – 52. miejsce
- Sergey Ashikhmin
- 100 m stylem dowolnym – 29. miejsce
- Dmitry Lapin
- 200 m stylem dowolnym – 38. miejsce
- Andrey Kvasov
- 400 m stylem dowolnym – 26. miejsce
- Konstantin Pryakhin
- 100 m stylem grzbietowym – 45. miejsce
- Yevgeny Petrashov
- 100 m stylem klasycznym – 42. miejsce
- Konstantin Andryushin
- 200 m stylem motylkowym – 26. miejsce
- Vitaly Vasilyev, Sergey Ashikhmin, Dmitry Lapin, Andrey Kvasov
- Sztafeta 4 × 100 m stylem dowolnym – 18. miejsce
- Vitaly Vasilyev, Sergey Ashikhmin, Dmitry Lapin, Andrey Kvasov
- Sztafeta 4 × 200 m stylem dowolnym – 17. miejsce
- Konstantin Andryushin, Sergey Ashikhmin, Yevgeny Petrashov, Konstantin Pryakhin
- Sztafeta 4 × 100 m stylem zmiennym – 21. miejsce
Kobiety
- Viktoriya Poleyayeva
- 100 m stylem dowolnym – 44. miejsce
- Olga Korotayeva
- 800 m stylem dowolnym – 27. miejsce
- Oksana Cherevko
- 200 m stylem klasycznym – 40. miejsce
- Olga Bogatyreva
- 100 m stylem zmiennym – 39. miejsce
- Olga Bogatyreva, Olga Titova, Olga Korotayeva, Viktoriya Poleyayeva
- Sztafeta 4 × 200 m stylem dowolnym – 20. miejsce
Strzelectwo
- Zobacz też: Strzelectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996.
Mężczyźni
- Yury Melentyev
- Pistolet dowolny, 10 m – 12. miejsce
- Pistolet dowolny, 50 m – 20. miejsce
- Yury Lomov
- Karabin pneumatyczny 10 m – 22. miejsce
- Karabin małokalibrowy trzy postawy 50 m – 32. miejsce
- Karabin małokalibrowy leżąc 50 m – 11. miejsce
Zapasy
- Zobacz też: Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996.
Mężczyźni
- Raatbek Sanatbajew
- Waga do 82 kg w stylu klasycznym – 8. miejsce
- Władimir Torgowkin
- Waga do 48 kg w stylu wolnym – 17. miejsce
- Konstantin Aleksandrow
- Waga do 100 kg w stylu wolnym – 6. miejsce
- Aleksandr Kowalewski
- Waga pow. 100 kg w stylu wolnym – 5. miejsce
- Kyrgyzstan at the 1996 Atlanta Summer Games. www.sports-reference.com. [dostęp 2011-12-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2011-05-19)]. (ang.).