Kuba na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Kuba na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996.

Kuba na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Kuba na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996
Kuba
Kod MKOl CUB
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1996
Atlanta
Chorąży Rolando Tucker
Liczba zawodników 164 w 15 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 8.
Złoto
9
Srebro
8
Brąz
8
Razem
25

Kubę na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 reprezentowało 164 zawodników: 111 mężczyzn i 53 kobiety. Był to 15 występ reprezentacji Kuby na letnich igrzyskach olimpijskich. Reprezentacja zdobyła 25 medali.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Alberto Hernández, Antonio Pacheco, Antonio Scull, Eduardo Paret, Eliecer Montes, Jorge Fumero, José Antonio Estrada, José Contreras, Juan Manrique, Juan Padilla, Lázaro Vargas, Luis Ulacia, Miguel Caldés, Omar Ajete, Omar Linares, Omar Luis, Orestes Kindelán, Osmani Romero, Pedro Luis Lazo, Rey Isaac
Baseball
turniej mężczyzn w meczu finałowym pokonali drużynę Japonii 13:9[1]
Złoto
Maikro Romero
Boks
waga musza mężczyźni w finale pokonał Kazacha Bołata Żumadiłowa 12:11[2]
Złoto
Héctor Vinent
Boks
waga lekkopółśrednia mężczyźni w finale pokonał Niemca Oktay Urkala 20:13[2]
Złoto
Ariel Hernández
Boks
waga średnia mężczyźni w finale pokonał Turka Malika Beyleroglu 11:3[2]
Złoto
Félix Savón
Boks
waga ciężka mężczyźni w finale pokonał Kanadyjczyka Davida Defiagbona 20:2[2]
Złoto
Driulis González
Judo
waga do 56 kg kobiet w finale pokonała Koreankę Jung Sun-Yong[3]
Złoto
Pablo Lara Rodríguez
Podnoszenie ciężarów
waga do 76 kg 367,5 kg[4]
Złoto
Ana Ivis Fernández Valle, Idalmis Gato, Lilia Izquierdo, Magaly Carvajal, Marlenis Costa, Mireya Luis, Raisa O'Farrill, Regla Bell, Regla Torres, Yumilka Ruíz
Siatkówka
turniej kobiet w finale pokonały zespół Chin 3:1 (14:16, 15:12, 17:16,15:6)[5]
Złoto
Filiberto Ascuy
Zapasy
styl klasyczny waga do 74 kg w finale pokonał Fina Marko Asell
Srebro
Arnaldo Mesa
Boks
waga kogucia mężczyzn w finale przegrał z Węgrem István Kovács 7:14[2]
Srebro
Juan Hernández Sierra
Boks
waga półśrednia w finale przegrał z Rosjaniniem Olegiem Saitowem 9:14[2]
Srebro
Alfredo Duvergel
Boks
waga lekkośrednia mężczyzn w finale przegrał z Amerykaninem Davidem Reidem przez KO w 3 rundzie[2]
Srebro
Estela Rodríguez
Judo
waga powyżej 72 kg kobiet w finale uległa Chince Sun Fuming[3]
Srebro
Ana Fidelia Quirot
Lekkoatletyka
bieg na 800 m kobiet 1:58,11[6]
Srebro
Rodolfo Falcón
Pływanie
100 m stylem grzbietowym mężczyzn 54,98[7]
Srebro
Iván Trevejo
Szermierka
szpada mężczyzn indywidualnie w finale przegrał z Rosjaniniem Aleksandrem Biekietowem 14:15[5]
Srebro
Juan Marén
Zapasy
styl klasyczny waga do 62 kg w finale przegrał w Włodzimierzem Zawadzkim
Brąz
Israel Hernández
Judo
waga do 65 kg mężczyźni w walce o brązowy medal pokonał Węgra Józsefa Csáka[3]
Brąz
Amarilis Savón
Judo
waga do 48 kg kobiet w walce o brązowy medal pokonała Francuzkę Sarah Nichilo[3]
Brąz
Legna Verdecia
Judo
waga do 52 kg kobiet w walce o brązowy medal pokonała Hiszpankę Almudenę Muñoz
Brąz
Diadenys Luna
Judo
waga do 72 kg kobiet w walce o brązowy medal pokonała Ukrainkę Tatianę Bielajewą[3]
Brąz
Yoelbi Quesada
Lekkoatletyka
trójskok mężczyzn 17,44 m[8]
Brąz
Neisser Bent
Pływanie
100 m stylem grzbietowym mężczyzn 55,02[7]
Brąz
Elvis Gregory, Oscar García, Rolando Tucker
Szermierka
floret mężczyzn drużynowo w meczu o brązowy medal pokonali drużynę Austrii 45:29[5]
Brąz
Alexis Vila
Zapasy
styl wolny waga do 48 kg w walce o brązowy medal pokonał Rosjanina Jugara Orudiewa[5]

Skład Kadry

Baseball

Mężczyźni

  • Alberto Hernández, Antonio Pacheco, Antonio Scull, Eduardo Paret, Eliecer Montes, Jorge Fumero, José Antonio Estrada, José Contreras, Juan Manrique, Juan Padilla, Lázaro Vargas, Luis Ulacia, Miguel Caldés, Omar Ajete, Omar Linares, Omar Luis, Orestes Kindelán, Osmani Romero, Pedro Luis Lazo, Rey Isaac – 1. miejsce

Boks

Mężczyźni

  • Yosvany Aguilera – waga papierowa (do 48 kg) – 9. miejsce,
  • Maikro Romero – waga musza (do 51 kg) – 1. miejsce',
  • Arnaldo Mesa – waga kogucia (do 54 kg) – 2. miejsce,
  • Lorenzo Aragon – waga piórkowa (do 57 kg) – 8. miejsce,
  • Julio González – waga lekka (do 60 kg) – 9. miejsce,
  • Héctor Vinent – waga lekkopółśrednia (do 63,5 kg) – 1. miejsce,
  • Juan Hernández Sierra – waga półśrednia (do 67 kg) – 2. miejsce,
  • Alfredo Duvergel – waga lekkośrednia (do 71 kg) – 2. miejsce,
  • Ariel Hernández – waga średnia (do 75 kg) – 1. miejsce,
  • Freddy Rojas – waga półciężka (do 81 kg) – 9. miejsce,
  • Félix Savón – waga ciężka (do 91 kg) – 1. miejsce,
  • Alexis Rubalcaba – waga superciężka (powyżej 91 kg) – 7. miejsce,

Judo

Mężczyźni

  • Manolo Poulot – waga do 60 kg – 21. miejsce,
  • Israel Hernández – waga do 65 kg – 3. miejsce
  • Yosvany Despaigne – waga do 86 kg – 9. miejsce,
  • Angel Sánchez – waga do 95 kg – 17. miejsce,
  • Frank Moreno – waga powyżej 95 kg – 33. miejsce,

Kobiety

Kolarstwo

Kobiety

  • Dania Pérez
    • kolarstwo szosowe wyścig ze startu wspólnego – nie ukończyła wyścigu,
    • kolarstwo torowe wyścig punktowy – 18. miejsce,

Koszykówka

Kobiety

  • Tania Seino, María León, Yamilé Martínez, Dalia Henry, Milayda Enríquez, Lisdeivis Víctores, Olga Vigil, Grisel Herrera, Biosotis Lagnó, Judith Águila, Cariola Hechavarría, Gertrudis Gómez – 6. miejsce,

Lekkoatletyka

Mężczyźni

Kobiety

Pływanie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce
Mario González 100 m klasycznym 1:03,5 20. NQ
200 m klasycznym 2:16,15 16. 2:15,11 10.
Rodolfo Falcón 100 m grzbietowym 55,28 3. 54,98 2.
Neisser Bent 54,83 2. 55,02 3.
Rodolfo Falcón 200 m grzbietowym 2:01,20 8. 2:08,14 8.
Neisser Bent 2:04,23 23. NQ

Podnoszenie ciężarów

Mężczyźni

  • William Vargas – waga do 59 kg – 5. miejsce,
  • Idalberto Aranda – waga do 70 kg – 8. miejsce,
  • Pablo Lara Rodríguez – waga do 76 kg – 1. miejsce,
  • Carlos Hernández – waga do 91 kg – 6. miejsce,
  • Enrique Sabari – waga do 91 kg – 12. miejsce,

Siatkówka

Mężczyźni

  • Freddy Brooks, Nicolas Vives, Ricardo Vantes, Joël Despaigne, Rodolfo Sánchez, Raúl Diago, Osvaldo Hernández, Alain Roca, Ihosvany Hernández, Angel Beltrán, Alexis Batle, Lazaro Marin – 6. miejsce,
  • Francisco Álvarez, Juan Miguel Rosell – siatkówka plażowa – 7. miejsce,

Kobiety

Strzelectwo

Mężczyźni

  • Juan Miguel Rodríguez – skeet – 9. miejsce,
  • Guillermo Torres – skeet – 20. miejsce,
  • Servando Puldón – skeet – 38. miejsce,

Szermierka

Mężczyźni

  • Rolando Tucker – floret indywidualnie – 5. miejsce,
  • Elvis Gregory – floret indywidualnie – 9. miejsce,
  • Oscar García – floret indywidualnie – 20. miejsce,
  • Elvis Gregory, Oscar García, Rolando Tucker – floret drużynowo – 3. miejsce,
  • Iván Trevejo – szpada indywidualnie – 2. miejsce,

Kobiety

  • Mirayda García – szpada indywidualnie – 24. miejsce
  • Milagros Palma – szpada indywidualnie – 35. miejsce,
  • Tamara Esteri – szpada indywidualnie – 41. miejsce,
  • Mirayda García, Milagros Palma, Tamara Esteri – szpada drużynowo – 6. miejsce

Wioślarstwo

Mężczyźni

  • Raúl León, Alexis Arias – dwójka podwójna wagi lekkiej – 16. miejsce,

Zapasy

Mężczyźni

Żeglarstwo

  • Pedro Fernández, Angel Jiménez – klasa 470 mężczyźni – 26. miejsce

Przypisy

  1. Baseball Men's Olympic Games Final round – Final 1996 results, the-sports.org [dostęp 2012-04-25] (ang.).
  2. a b c d e f g Amateur Boxing – Olympic Games 1996 results, the-sports.org [dostęp 2012-04-25] (ang.).
  3. a b c d e The latest judo results, Judoinside.com [dostęp 2012-04-25] (ang.).
  4. Weightlifting – Olympic Games 70-76 kg Men, the-sports.org [dostęp 2012-04-25] (ang.).
  5. a b c d LA84 Fundation – official olympic reports, la84foundation.org [dostęp 2012-04-25] (ang.).
  6. Athletics – Olympic Games 1996 results Women, the-sports.org [dostęp 2012-04-25] (ang.).
  7. a b Swimming – Olympic Games 1996 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-04-25] (ang.).
  8. Athletics – Olympic Games 1996 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-04-25] (ang.).
  9. Brał udział w biegach eliminacyjnych

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Kuba na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996
Listen to this article