For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Kuba na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.

Kuba na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Kuba na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004
Kuba
Kod MKOl

CUB

Letnie Igrzyska Olimpijskie 2004
Ateny
Chorąży

Iván Pedroso

Liczba zawodników

151 w 18 dyscyplinach

Medale
Pozycja: 11.
Złoto
9
Srebro
7
Brąz
11
Razem
27

Kubę na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 reprezentowało 151 zawodników: 97 mężczyzn i 54 kobiety. Był to 18. występ reprezentacji Kuby na letnich igrzyskach olimpijskich. Reprezentacja zdobyła 27 medali. Pod względem liczby zdobytych medali był to trzeci występ w historii startów Kuby na igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Gold medal.svg
Złoto
Danny Betancourt
Luis Borroto
Frederich Cepeda
Yorelvis Charles
Michel Enríquez
Norberto González
Yulieski Gourriel
Pedro Luis Lazo
Roger Machado
Jonder Martínez
Danny Miranda
Frank Montieth
Vicyohandri Odelín
Adiel Palma
Eduardo Paret
Ariel Pestano
Alexei Ramírez
Eriel Sánchez
Antonio Scull
Carlos Tabares
Yoandri Urgellés
Osmani Urrutia
Manuel Vega
Norge Luis Vera
Pictogram.svg
Baseball
turniej mężczyzn w finale pokonali drużynę Australii 6:2
Gold medal.svg
Złoto
Yan Barthelemí
Boxing pictogram.svg
Boks
waga papierowa (do 48 kg) mężczyźni w finale pokonał Turka Atagün Yalçinkaya
Gold medal.svg
Złoto
Yuriorkis Gamboa
Boxing pictogram.svg
Boks
waga musza (do 51 kg) mężczyzn w finale pokonał Francuza Jérôme Thomasa
Gold medal.svg
Złoto
Guillermo Rigondeaux
Boxing pictogram.svg
Boks
waga kogucia (do 54 kg) mężczyzn w finale pokonał Tajlandczyka Warapoja Petchkooma
Gold medal.svg
Złoto
Mario Kindelán
Boxing pictogram.svg
Boks
waga lekka (do 60 kg) mężczyzn w finale pokonał Brytyjczyka Amir Khana
Gold medal.svg
Złoto
Odlanier Solís
Boxing pictogram.svg
Boks
waga ciężka (do 91 kg) mężczyzn w finale pokonał Białorusina Wiktara Zujeu
Gold medal.svg
Złoto
Yumileidi Cumbá
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
pchnięcie kulą kobiet 19,59 m
Gold medal.svg
Złoto
Osleidys Menéndez
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
rzut oszczepem kobiet 71,53 m[a]
Gold medal.svg
Złoto
Yandro Quintana
Wrestling pictogram.svg
Zapasy
styl wolny waga do 60 kg mężczyzn w finale pokonał Irańczyka Masouda Mostafę Jokara
Silver medal.svg
Srebro
Yudel Johnson
Boxing pictogram.svg
Boks
waga lekkopółśrednia (do 64 kg) mężczyzn w finale uległ Tajlandczykowi Manusowi Boonjumnongowi
Silver medal.svg
Srebro
Lorenzo Aragon
Boxing pictogram.svg
Boks
waga półśrednia (do 69 kg) mężczyzn w finale przegrał z Kazachem Bachtijarem Artajewem
Silver medal.svg
Srebro
Daima Beltrán
Judo pictogram.svg
Judo
waga powyżej 78 kg kobiet w finale przegrała z Japonką Maki Tsukada
Silver medal.svg
Srebro
Ibrahim Rojas
Ledys Balceiro
Canoeing pictogram.svg
Kajakarstwo
C-2 500 m mężczyzn 1:40,350
Silver medal.svg
Srebro
Yipsi Moreno
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
rzut młotem kobiet 73,36 m
Silver medal.svg
Srebro
Yanelis Labrada Diaz
Taekwondo pictogram.svg
Taekwondo
waga do 49 kg kobiet w finale uległa Chen Shih-hsin z Tajpej
Silver medal.svg
Srebro
Roberto Monzón
Wrestling pictogram.svg
Zapasy
styl klasyczny waga do 60 kg mężczyźni w finale przegrał z Koreańczykiem Jung Ji-Hyun
Bronze medal.svg
Brąz
Michel López
Boxing pictogram.svg
Boks
waga superciężka (powyżej 91 kg) mężczyzn w półfinale przegrał z Egipcjaninem Muhammadem Ali Ridą
Bronze medal.svg
Brąz
Yordanis Arencibia
Judo pictogram.svg
Judo
waga do 66 kg mężczyzn
Bronze medal.svg
Brąz
Amarilis Savón
Judo pictogram.svg
Judo
waga do 52 kg kobiet
Bronze medal.svg
Brąz
Yurisleidy Lupetey
Judo pictogram.svg
Judo
waga do 57 kg kobiet
Bronze medal.svg
Brąz
Driulis González
Judo pictogram.svg
Judo
waga do 63 kg kobiet
Bronze medal.svg
Brąz
Yurisel Laborde
Judo pictogram.svg
Judo
waga do 78 kg kobiet w półfinale przegrała z Chinką Xia Liu
Bronze medal.svg
Brąz
Anier García
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
bieg na 110 m przez płotki mężczyzn 13,20
Bronze medal.svg
Brąz
Yunaika Crawford
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
rzut młotem kobiet 73,16 m
Bronze medal.svg
Brąz
Rosir Calderon
Mayvelis Martínez
Yaima Ortíz
Daimí Ramírez
Yumilka Ruíz
Nancy Carrillo
Ana Ivis Fernández
Liana Mesa
Anniara Muñoz
Dulce Téllez
Marta Sánchez
Zoila Barros
Volleyball (indoor) pictogram.svg
Siatkówka
turniej kobiet w meczu o 3. miejsce pokonały zespół Brazylii 3:1
Bronze medal.svg
Brąz
Juan Miguel Rodríguez
Shooting pictogram.svg
Strzelectwo
skeet mężczyzn 147 pkt
Bronze medal.svg
Brąz
Iván Fundora
Wrestling pictogram.svg
Zapasy
styl wolny waga do 74 kg mężczyzn w walce o 3. miejsce pokonał Krystiana Brzozowskiego

Uwagi

  1. Rekord olimpijski

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Kuba na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.