For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Luksemburg na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1960.

Luksemburg na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1960

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Luksemburg na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1960
Luksemburg
Kod MKOl

LUX

Letnie Igrzyska Olimpijskie 1960
Rzym
Liczba zawodników

52 w 48 konkurencjach w 10 dyscyplinach

Medale Złoto
0
Srebro
0
Brąz
0
Razem
0

Reprezentacja Luksemburga na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1960 w Rzymie liczyła 52 zawodników.

Reprezentanci Luksemburga na Igrzyskach

Boks

Mężczyźni

  • Roby Rausch - waga musza - 17. miejsce
  • Charles Reiff - waga kogucia - 17. miejsce
  • Francois Sowa - waga lekkopółśrednia - 33. miejsce
  • René Grün - waga półśrednia - 17. miejsce
  • Ray Cillien - waga półciężka - 9. miejsce

Gimnastyka

Mężczyźni

  • Josy Stoffel
Ćwiczenia na podłodze - 46. miejsce
wielobój - 18. miejsce
skok - 20. miejsce
poręcz - 26. miejsce
drążek - 17. miejsce
kółka - 39. miejsce
koń z łęgami - 18. miejsce
  • Armand Huberty
Ćwiczenia na podłodze - 86. miejsce
wielobój - 70. miejsce
skok - 63. miejsce
poręcz - 72. miejsce
drążek - 17. miejsce
kółka - 69. miejsce
koń z łęgami - 83. miejsce
  • Marcel Coppin
Ćwiczenia na podłodze - 101. miejsce
wielobój - 100. miejsce
skok - 87. miejsce
poręcz - 98. miejsce
drążek - 86. miejsce
kółka - 111. miejsce
koń z łęgami - 107. miejsce
  • Hubert Erang
Ćwiczenia na podłodze - 104. miejsce
wielobój - 119. miejsce
skok - 102. miejsce
poręcz - 116. miejsce
drążek - 120. miejsce
kółka - 121. miejsce
koń z łęgami - 112. miejsce
  • Michel Kiesgen
Ćwiczenia na podłodze - 122. miejsce
wielobój - 97. miejsce
skok - 111. miejsce
poręcz - 101. miejsce
drążek - 78. miejsce
kółka - 66. miejsce
koń z łęgami - 97. miejsce
  • François Eisenbarth
Ćwiczenia na podłodze - 127. miejsce
wielobój - 121. miejsce
skok - 119. miejsce
poręcz - 121. miejsce
drążek - 117. miejsce
kółka - 120. miejsce
koń z łęgami - 119. miejsce
  • Josy Stoffel, Armand Huberty, Hubert Erang, François Eisenbarth, Michel Kiesgen, Marcel Coppin - wielobój drużynowo - 17. miejsce

Kobiety

  • Liliane Becker
Ćwiczenia na podłodze - 101. miejsce
wielobój - 98. miejsce
skok - 83. miejsce
poręcz - 104. miejsce
równoważnia - 90. miejsce
Ćwiczenia na podłodze - 105. miejsce
wielobój - 106. miejsce
skok - 107. miejsce
poręcz - 109. miejsce
równoważnia - 111. miejsce

Kajakarstwo

Mężczyźni

  • André Conrardy - K-1 1000 m - odpadł w repasażach
  • Marcel Lentz, Léon Klares - K-2 1000 m - odpadli w repasażach

Kolarstwo szosowe

Mężczyźni

  • Roby Hentges - indywidualnie - 14. miejsce
  • René Andring - indywidualnie - 25. miejsce
  • Roger Thull - indywidualnie - 51. miejsce
  • Louis Grisius - indywidualnie - nie ukończył
  • Nico Pleimling, René Andring, Louis Grisius, Raymond Bley - drużynowo - 22. miejsce

Lekkoatletyka

Mężczyźni

  • Roger Bofferding - 200 metrów - odpadł w eliminacjach
  • Felix Heuertz - 400 metrów - odpadł w eliminacjach
  • Norbert Haupert - 800 metrów - odpadł w eliminacjach
  • Jean Aniset - 5000 metrów - odpadł w eliminacjach
  • Roger Bofferding, Felix Heuertz, Norbert Haupert, Ramon Humbert - sztafeta 4 × 400 metrów - odpadli w eliminacjach
  • Charel Sowa
chód 20 km - 18. miejsce
chód 50 km - 21. miejsce

Pływanie

Mężczyźni

  • René Wagner - 100 metrów stylem dowolnym - odpadł w eliminacjach
  • Rudy Muller - 100 metrów stylem grzbietowym - odpadł w eliminacjach
  • Erny Schweitzer - 200 metrów stylem klasycznym - odpadł w eliminacjach

Kobiety

  • Simone Theis - 100 metrów stylem grzbietowym - odpadła w eliminacjach

Podnoszenie ciężarów

  • Roger Hippertchen - waga lekka - 24. miejsce
  • Henri Mersch - waga ciężka - 16. miejsce

Sztrzelectwo

Mężczyźni

Karabin małokalibrowy 3 postawy 50 m - 69. miejsce
Karabin małokalibrowy leżąc 50 m - 58. miejsce

Szermierka

Mężczyźni

  • Jean Link - floret - odpadł w drugiej rundzie
  • Édouard Didier - floret - odpadł w eliminacjach
  • Robert Schiel - floret - odpadł w eliminacjach
  • Jean Link, Édouard Didier, Robert Schiel, Roger Theisen, Jean-Paul Olinger - floret drużynowo - 9. miejsce
  • Eddi Gutenkauf - szpada - odpadł w drugiej rundzie
  • Robert Schiel - szpada - odpadł w eliminacjach
  • Roger Theisen - szpada - odpadł w eliminacjach
  • Edy Schmit, Eddi Gutenkauf, Robert Schiel, Roger Theisen, Rudy Kugeler - szpada drużynowo - 5. miejsce

Kobiety

  • Colette Flesch - floret - odpadła w eliminacjach
  • Ginette Rossini - floret - odpadła w eliminacjach

Zapasy

Mężczyźni

Linki zewnętrzne

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Luksemburg na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1960
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.