Medalistki igrzysk olimpijskich w pływaniu - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Medalistki igrzysk olimpijskich w pływaniu.

Medalistki igrzysk olimpijskich w pływaniu

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Lista medalistek letnich igrzysk olimpijskich w pływaniu w konkurencjach kobiet.

Konkurencje obecnie rozgrywane

50 m stylem dowolnym

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Seul 1988 Kristin Otto Yang Wenyi Katrin Meißner
Stany Zjednoczone Jill Sterkel
Barcelona 1992 Yang Wenyi Zhuang Yong Stany Zjednoczone Angel Martino
Atlanta 1996 Stany Zjednoczone Amy Van Dyken Le Jingyi Niemcy Sandra Völker
Sydney 2000 Holandia Inge de Bruijn Szwecja Therese Alshammar Stany Zjednoczone Dara Torres
Ateny 2004 Holandia Inge de Bruijn Francja Malia Metella Australia Lisbeth Lenton
Pekin 2008 Niemcy Britta Steffen Stany Zjednoczone Dara Torres Australia Cate Campbell
Londyn 2012 Holandia Ranomi Kromowidjojo Białoruś Alaksandra Hierasimienia Holandia Marleen Veldhuis
Rio de Janeiro 2016 Dania Pernille Blume Stany Zjednoczone Simone Manuel Białoruś Alaksandra Hierasimienia
Tokio 2020 Australia Emma McKeon Szwecja Sarah Sjöström Dania Pernille Blume

100 m stylem dowolnym

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Sztokholm 1912
Fanny Durack
Mina Wylie
Jennie Fletcher
Antwerpia 1920 Stany Zjednoczone Ethelda Bleibtrey Stany Zjednoczone Irene Guest Stany Zjednoczone Frances Schroth
Paryż 1924 Stany Zjednoczone Ethel Lackie Stany Zjednoczone Mariechen Wehselau Stany Zjednoczone Gertrude Ederle
Amsterdam 1928 Stany Zjednoczone Albina Osipowich Stany Zjednoczone Eleanor Saville Wielka Brytania Margaret Cooper
Los Angeles 1932 Stany Zjednoczone Helene Madison Holandia Willy den Ouden Stany Zjednoczone Eleanor Saville
Berlin 1936 Holandia Hendrika Mastenbroek Argentyna Jeannette Campbell III Rzesza Gisela Arendt
Londyn 1948 Dania Greta Andersen Stany Zjednoczone Ann Curtis Holandia Marie-Louise Linssen-Vaessen
Helsinki 1952 Katalin Szőke Holandia Johanna Termeulen Judit Temes
Melbourne 1956 Australia Dawn Fraser Australia Lorraine Crapp Australia Faith Leech
Rzym 1960 Australia Dawn Fraser Stany Zjednoczone Chris von Saltza Wielka Brytania Nathalie Steward
Tokio 1964 Australia Dawn Fraser Stany Zjednoczone Sharon Stouder Stany Zjednoczone Kathleen Ellis
Meksyk 1968 Stany Zjednoczone Jan Henne Stany Zjednoczone Susan Pedersen Stany Zjednoczone Linda Gustavson
Monachium 1972 Stany Zjednoczone Sandra Neilson Stany Zjednoczone Shirley Babashoff Australia Shane Gould
Montreal 1976 Kornelia Ender Petra Priemer Holandia Enith Brigitha
Moskwa 1980 Barbara Krause Caren Metschuck Ines Diers
Los Angeles 1984 Stany Zjednoczone Carrie Steinseifer
Stany Zjednoczone Nancy Hogshead
Holandia Annemarie Verstappen
Seul 1988 Kristin Otto Zhuang Yong Francja Catherine Plewinski
Barcelona 1992 Zhuang Yong Stany Zjednoczone Jenny Thompson Niemcy Franziska van Almsick
Atlanta 1996 Le Jingyi Niemcy Sandra Völker Stany Zjednoczone Angel Martino
Sydney 2000 Holandia Inge de Bruijn Szwecja Therese Alshammar Stany Zjednoczone Jenny Thompson
Stany Zjednoczone Dara Torres
Ateny 2004 Australia Jodie Henry Holandia Inge de Bruijn Stany Zjednoczone Natalie Coughlin
Pekin 2008 Niemcy Britta Steffen Australia Lisbeth Trickett Stany Zjednoczone Natalie Coughlin
Londyn 2012 Holandia Ranomi Kromowidjojo Białoruś Alaksandra Hierasimienia Tang Yi
Rio de Janeiro 2016 Stany Zjednoczone Simone Manuel
Kanada Penny Oleksiak
Szwecja Sarah Sjöström
Tokio 2020 Australia Emma McKeon Hongkong Siobhan Haughey Australia Cate Campbell

200 m stylem dowolnym

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Meksyk 1968 Stany Zjednoczone Debbie Meyer Stany Zjednoczone Jan Henne Stany Zjednoczone Jane Barkman
Monachium 1972 Australia Shane Gould Stany Zjednoczone Shirley Babashoff Stany Zjednoczone Keena Rothhammer
Montreal 1976 Kornelia Ender Stany Zjednoczone Shirley Babashoff Holandia Enith Brigitha
Moskwa 1980 Barbara Krause Ines Diers Carmela Schmidt
Los Angeles 1984 Stany Zjednoczone Mary Wayte Stany Zjednoczone Cynthia Woodhead Holandia Annemarie Verstappen
Seul 1988 Heike Friedrich Kostaryka Silvia Poll Manuela Stellmach
Barcelona 1992 Stany Zjednoczone Nicole Haislett Niemcy Franziska van Almsick Niemcy Kerstin Kielgaß
Atlanta 1996 Kostaryka Claudia Poll Niemcy Franziska van Almsick Niemcy Dagmar Hase
Sydney 2000 Australia Susie O’Neill Słowacja Martina Moravcová Kostaryka Claudia Poll
Ateny 2004 Rumunia Camelia Potec Włochy Federica Pellegrini Francja Solenne Figuès
Pekin 2008 Włochy Federica Pellegrini Słowenia Sara Isakovič Pang Jiaying
Londyn 2012 Stany Zjednoczone Allison Schmitt Francja Camille Muffat Australia Bronte Barratt
Rio de Janeiro 2016 Stany Zjednoczone Katie Ledecky Szwecja Sarah Sjöström Australia Emma McKeon
Tokio 2020 Australia Ariarne Titmus Hongkong Siobhan Haughey Kanada Penny Oleksiak

400 m stylem dowolnym

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Paryż 1924 Stany Zjednoczone Martha Norelius Stany Zjednoczone Helen Wainwright Stany Zjednoczone Gertrude Ederle
Amsterdam 1928 Stany Zjednoczone Martha Norelius Holandia Marie Braun Stany Zjednoczone Josephine McKim
Los Angeles 1932 Stany Zjednoczone Helene Madison Stany Zjednoczone Lenore Kight Południowa Afryka Jenny Maakal
Berlin 1936 Holandia Hendrika Mastenbroek Dania Ragnhild Hveger Stany Zjednoczone Lenore Kight
Londyn 1948 Stany Zjednoczone Ann Curtis Dania Karen Harup Wielka Brytania Catherine Gibson
Helsinki 1952 Valéria Gyenge Éva Novák Stany Zjednoczone Evelyn Kawamoto
Melbourne 1956 Australia Lorraine Crapp Australia Dawn Fraser Stany Zjednoczone Sylvia Ruuska
Rzym 1960 Stany Zjednoczone Chris von Saltza Szwecja Jane Cederqvist Holandia Tineke Lagerberg
Tokio 1964 Stany Zjednoczone Virginia Duenkel Stany Zjednoczone Marilyn Ramenofsky Stany Zjednoczone Terri Stickles
Meksyk 1968 Stany Zjednoczone Debbie Meyer Stany Zjednoczone Linda Gustavson Australia Karen Moras
Monachium 1972 Australia Shane Gould Włochy Novella Calligaris Gudrun Wegner
Montreal 1976 Petra Thümer Stany Zjednoczone Shirley Babashoff Kanada Shannon Smith
Moskwa 1980 Ines Diers Petra Schneider Carmela Schmidt
Los Angeles 1984 Stany Zjednoczone Tiffany Cohen Wielka Brytania Sarah Hardcastle Wielka Brytania June Croft
Seul 1988 Stany Zjednoczone Janet Evans Heike Friedrich Anke Möhring
Barcelona 1992 Niemcy Dagmar Hase Stany Zjednoczone Janet Evans Australia Hayley Lewis
Atlanta 1996 Irlandia Michelle Smith Niemcy Dagmar Hase Holandia Kirsten Vlieghuis
Sydney 2000 Stany Zjednoczone Brooke Bennett Stany Zjednoczone Diana Munz Kostaryka Claudia Poll
Ateny 2004 Francja Laure Manaudou Polska Otylia Jędrzejczak Stany Zjednoczone Kaitlin Sandeno
Pekin 2008 Wielka Brytania Rebecca Adlington Stany Zjednoczone Katie Hoff Wielka Brytania Joanne Jackson
Londyn 2012 Francja Camille Muffat Stany Zjednoczone Allison Schmitt Wielka Brytania Rebecca Adlington
Rio de Janeiro 2016 Stany Zjednoczone Katie Ledecky Wielka Brytania Jazmin Carlin Stany Zjednoczone Leah Smith
Tokio 2020 Australia Ariarne Titmus Stany Zjednoczone Katie Ledecky Li Bingjie

800 m stylem dowolnym

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Meksyk 1968 Stany Zjednoczone Debbie Meyer Stany Zjednoczone Pamela Kruse Meksyk María Teresa Ramírez
Monachium 1972 Stany Zjednoczone Keena Rothhammer Australia Shane Gould Włochy Novella Calligaris
Montreal 1976 Petra Thümer Stany Zjednoczone Shirley Babashoff Stany Zjednoczone Wendy Weinberg
Moskwa 1980 Australia Michelle Ford Ines Diers Heike Dähne
Los Angeles 1984 Stany Zjednoczone Tiffany Cohen Stany Zjednoczone Michele Richardson Wielka Brytania Sarah Hardcastle
Seul 1988 Stany Zjednoczone Janet Evans Astrid Strauß Australia Julie McDonald
Barcelona 1992 Stany Zjednoczone Janet Evans Australia Hayley Lewis Niemcy Jana Henke
Atlanta 1996 Stany Zjednoczone Brooke Bennett Niemcy Dagmar Hase Holandia Kirsten Vlieghuis
Sydney 2000 Stany Zjednoczone Brooke Bennett Ukraina Jana Kłoczkowa Stany Zjednoczone Kaitlin Sandeno
Ateny 2004 Japonia Ai Shibata Francja Laure Manaudou Stany Zjednoczone Diana Munz
Pekin 2008 Wielka Brytania Rebecca Adlington Włochy Alessia Filippi Dania Lotte Friis
Londyn 2012 Stany Zjednoczone Katie Ledecky Hiszpania Mireia Belmonte Wielka Brytania Rebecca Adlington
Rio de Janeiro 2016 Stany Zjednoczone Katie Ledecky Wielka Brytania Jazmin Carlin Węgry Boglárka Kapás
Tokio 2020 Stany Zjednoczone Katie Ledecky Australia Ariarne Titmus Włochy Simona Quadarella

1500 m stylem dowolnym

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Tokio 2020 Stany Zjednoczone Katie Ledecky Stany Zjednoczone Erica Sullivan Niemcy Sarah Köhler

100 m stylem grzbietowym

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Paryż 1924 Stany Zjednoczone Sybil Bauer Phyllis Harding Stany Zjednoczone Aileen Riggin
Amsterdam 1928 Holandia Marie Braun Wielka Brytania Ellen King Wielka Brytania Margaret Cooper
Los Angeles 1932 Stany Zjednoczone Eleanor Holm Australia Bonnie Mealing Wielka Brytania Elizabeth Davies
Berlin 1936 Holandia Nida Senff Holandia Hendrika Mastenbroek Stany Zjednoczone Alice Bridges
Londyn 1948 Dania Karen Harup Stany Zjednoczone Suzanne Zimmermann Australia Judy-Joy Davies
Helsinki 1952 Południowa Afryka Joan Harrison Holandia Geertje Wielema Nowa Zelandia Jean Stewart
Melbourne 1956 Wielka Brytania Judy Grinham Stany Zjednoczone Carin Cone Wielka Brytania Margaret Edwards
Rzym 1960 Stany Zjednoczone Lynn Burke Wielka Brytania Nathalie Steward Japonia Satoko Tanaka
Tokio 1964 Stany Zjednoczone Cathy Ferguson Francja Christine Caron Stany Zjednoczone Virginia Duenkel
Meksyk 1968 Stany Zjednoczone Kaye Hall Kanada Elaine Tanner Stany Zjednoczone Jane Swagerty
Monachium 1972 Stany Zjednoczone Melissa Belote Andrea Gyarmati Stany Zjednoczone Susie Atwood
Montreal 1976 Ulrike Richter Birgit Treiber Kanada Nancy Garapick
Moskwa 1980 Rica Reinisch Ina Kleber Petra Riedel
Los Angeles 1984 Stany Zjednoczone Theresa Andrews Stany Zjednoczone Betsy Mitchell Holandia Jolanda de Rover
Seul 1988 Kristin Otto Krisztina Egerszegi Cornelia Sirch
Barcelona 1992 Węgry Krisztina Egerszegi Węgry Tünde Szabó Stany Zjednoczone Lea Loveless
Atlanta 1996 Stany Zjednoczone Beth Botsford Stany Zjednoczone Whitney Hedgepeth Południowa Afryka Marianne Kriel
Sydney 2000 Rumunia Diana Mocanu Japonia Mai Nakamura Hiszpania Nina Żywaniewska
Ateny 2004 Stany Zjednoczone Natalie Coughlin Zimbabwe Kirsty Coventry Francja Laure Manaudou
Pekin 2008 Stany Zjednoczone Natalie Coughlin Zimbabwe Kirsty Coventry Stany Zjednoczone Margaret Hoelzer
Londyn 2012 Stany Zjednoczone Missy Franklin Australia Emily Seebohm Japonia Aya Terakawa
Rio de Janeiro 2016 Węgry Katinka Hosszú Stany Zjednoczone Kathleen Baker Kanada Kylie Masse
Fu Yuanhui
Tokio 2020 Australia Kaylee McKeown Kanada Kylie Masse Stany Zjednoczone Regan Smith

200 m stylem grzbietowym

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Meksyk 1968 Stany Zjednoczone Lillian Watson Kanada Elaine Tanner Stany Zjednoczone Kaye Hall
Monachium 1972 Stany Zjednoczone Melissa Belote Stany Zjednoczone Susie Atwood Kanada Donna Gurr
Montreal 1976 Ulrike Richter Birgit Treiber Kanada Nancy Garapick
Moskwa 1980 Rica Reinisch Cornelia Polit Birgit Treiber
Los Angeles 1984 Holandia Jolanda de Rover Stany Zjednoczone Amy White Aneta Pătrăşcoiu
Seul 1988 Krisztina Egerszegi Katrin Zimmermann Cornelia Sirch
Barcelona 1992 Węgry Krisztina Egerszegi Niemcy Dagmar Hase Australia Nicole Livingstone
Atlanta 1996 Węgry Krisztina Egerszegi Stany Zjednoczone Whitney Hedgepeth Niemcy Cathleen Rund
Sydney 2000 Rumunia Diana Mocanu Francja Roxanna Maracineanu Japonia Miki Nakao
Ateny 2004 Zimbabwe Kirsty Coventry Rosja Stanisława Komarowa Niemcy Antje Buschschulte
Japonia Reiko Nakamura
Pekin 2008 Zimbabwe Kirsty Coventry Stany Zjednoczone Margaret Hoelzer Japonia Reiko Nakamura
Londyn 2012 Stany Zjednoczone Missy Franklin Rosja Anastasija Zujewa Stany Zjednoczone Elizabeth Beisel
Rio de Janeiro 2016 Stany Zjednoczone Madeline Dirado Węgry Katinka Hosszú Kanada Hilary Caldwell
Tokio 2020 Australia Kaylee McKeown Kanada Kylie Masse Australia Emily Seebohm

100 m stylem klasycznym

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Meksyk 1968 Đurđica Bjedov Galina Prozumienszczikowa Stany Zjednoczone Sharon Wichman
Monachium 1972 Stany Zjednoczone Catherine Carr Galina Prozumienszczikowa Australia Beverley Whitfield
Montreal 1976 Hannelore Anke Lubow Rusanowa Marina Koszewoj
Moskwa 1980 Ute Geweniger Elwira Wasilkowa Dania Susanne Nielsson
Los Angeles 1984 Holandia Petra van Staveren Kanada Anne Ottenbrite Francja Catherine Poirot
Seul 1988 Tanja Dangałakowa Antoaneta Frenkewa Silke Hörner
Barcelona 1992 Jelena Rudkowska Stany Zjednoczone Anita Nall Australia Samantha Riley
Atlanta 1996 Południowa Afryka Penelope Heyns Stany Zjednoczone Amanda Beard Australia Samantha Riley
Sydney 2000 Stany Zjednoczone Megan Quann Australia Leisel Jones Południowa Afryka Penelope Heyns
Ateny 2004 Luo Xuejuan Australia Brooke Hanson Australia Leisel Jones
Pekin 2008 Australia Leisel Jones Stany Zjednoczone Rebecca Soni Austria Mirna Jukić
Londyn 2012 Litwa Rūta Meilutytė Stany Zjednoczone Rebecca Soni Japonia Satomi Suzuki
Rio de Janeiro 2016 Stany Zjednoczone Lilly King Rosja Julija Jefimowa Stany Zjednoczone Katie Meili
Tokio 2020 Stany Zjednoczone Lydia Jacoby Południowa Afryka Tatjana Schoenmaker Stany Zjednoczone Lilly King

200 m stylem klasycznym

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Paryż 1924 Lucy Morton Stany Zjednoczone Agnes Geraghty Gladys Carson
Amsterdam 1928 Hilde Schrader Holandia Mietje Baron Lotte Mühe
Los Angeles 1932 Australia Clare Dennis Japonia Hideko Maehata Dania Else Jacobsen
Berlin 1936 Japonia Hideko Maehata III Rzesza Martha Genenger Dania Inge Sørensen
Londyn 1948 Holandia Petronella van Vliet Australia Beatrice Lyons Éva Novák
Helsinki 1952 Éva Székely Éva Novák Wielka Brytania Elenor Gordon
Melbourne 1956 Ursula Happe Éva Székely Eva-Maria ten Elsen
Rzym 1960 Wielka Brytania Anita Lonsbrough Wiltrud Urselmann Barbara Göbel
Tokio 1964 Galina Prozumienszczikowa Stany Zjednoczone Claudia Kolb Swietłana Babanina
Meksyk 1968 Stany Zjednoczone Sharon Wichman Đurđica Bjedov Galina Prozumienszczikowa
Monachium 1972 Australia Beverley Whitfield Stany Zjednoczone Dana Schoenfield Galina Prozumienszczikowa
Montreal 1976 Marina Koszewoj Maryna Jurczenia Lubow Rusanowa
Moskwa 1980 Lina Kačiušytė Swietłana Warganowa Julija Bogdanowa
Los Angeles 1984 Kanada Anne Ottenbrite Stany Zjednoczone Susan Rapp Belgia Ingrid Lempereur
Seul 1988 Silke Hörner Huang Xiaomin Antoaneta Frenkewa
Barcelona 1992 Japonia Kyōko Iwasaki Lin Li Stany Zjednoczone Anita Nall
Atlanta 1996 Południowa Afryka Penelope Heyns Stany Zjednoczone Amanda Beard Węgry Ágnes Kovács
Sydney 2000 Węgry Ágnes Kovács Stany Zjednoczone Kristy Kowal Stany Zjednoczone Amanda Beard
Ateny 2004 Stany Zjednoczone Amanda Beard Australia Leisel Jones Niemcy Anne Poleska
Pekin 2008 Stany Zjednoczone Rebecca Soni Australia Leisel Jones Norwegia Sara Nordenstam
Londyn 2012 Stany Zjednoczone Rebecca Soni Japonia Satomi Suzuki Rosja Julija Jefimowa
Rio de Janeiro 2016 Japonia Rie Kaneto Rosja Julija Jefimowa Shi Jinglin
Tokio 2020 Południowa Afryka Tatjana Schoenmaker Stany Zjednoczone Lilly King Stany Zjednoczone Annie Lazor

100 m stylem motylkowym

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Melbourne 1956 Stany Zjednoczone Shelley Mann Stany Zjednoczone Nancy Ramey Stany Zjednoczone Mary Sears
Rzym 1960 Stany Zjednoczone Carolyn Schuler Holandia Marianne Heemskerk Australia Janice Andrew
Tokio 1964 Stany Zjednoczone Sharon Stouder Holandia Ada Kok Stany Zjednoczone Kathleen Ellis
Meksyk 1968 Australia Lynette McClements Stany Zjednoczone Ellie Daniel Stany Zjednoczone Susan Shields
Monachium 1972 Japonia Mayumi Aoki Roswitha Beier Andrea Gyarmati
Montreal 1976 Kornelia Ender Andrea Pollack Stany Zjednoczone Wendy Boglioli
Moskwa 1980 Caren Metschuck Andrea Pollack Christiane Knacke
Los Angeles 1984 Stany Zjednoczone Mary T. Meagher Stany Zjednoczone Jenna Johnson Karin Seick
Seul 1988 Kristin Otto Birte Weigang Qian Hong
Barcelona 1992 Qian Hong Stany Zjednoczone Christine Ahmann-Leighton Francja Catherine Plewinski
Atlanta 1996 Stany Zjednoczone Amy Van Dyken Liu Limin Stany Zjednoczone Angel Martino
Sydney 2000 Holandia Inge de Bruijn Słowacja Martina Moravcová Stany Zjednoczone Dara Torres
Ateny 2004 Australia Petria Thomas Polska Otylia Jędrzejczak Holandia Inge de Bruijn
Pekin 2008 Australia Lisbeth Trickett Stany Zjednoczone Christine Magnuson Australia Jessicah Schipper
Londyn 2012 Stany Zjednoczone Dana Vollmer Lu Ying Australia Alicia Coutts
Rio de Janeiro 2016 Szwecja Sarah Sjöström Kanada Penny Oleksiak Stany Zjednoczone Dana Vollmer
Tokio 2020 Kanada Margaret MacNeil Zhang Yufei Australia Emma McKeon

200 m stylem motylkowym

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Meksyk 1968 Holandia Ada Kok Helga Lindner Stany Zjednoczone Ellie Daniel
Monachium 1972 Stany Zjednoczone Karen Moe Stany Zjednoczone Lynn Colella Stany Zjednoczone Ellie Daniel
Montreal 1976 Andrea Pollack Ulrike Tauber Rosemarie Kother
Moskwa 1980 Ines Geißler Sybille Schönrock Australia Michelle Ford
Los Angeles 1984 Stany Zjednoczone Mary T. Meagher Australia Karen Phillips Ina Beyermann
Seul 1988 Kathleen Nord Birte Weigang Stany Zjednoczone Mary T. Meagher
Barcelona 1992 Stany Zjednoczone Summer Sanders Wang Xiaohong Australia Susie O’Neill
Atlanta 1996 Australia Susie O’Neill Australia Petria Thomas Irlandia Michelle Smith
Sydney 2000 Stany Zjednoczone Misty Hyman Australia Susie O’Neill Australia Petria Thomas
Ateny 2004 Polska Otylia Jędrzejczak Australia Petria Thomas Japonia Yūko Nakanishi
Pekin 2008 Liu Zige Jiao Liuyang Australia Jessicah Schipper
Londyn 2012 Jiao Liuyang Hiszpania Mireia Belmonte Japonia Natsumi Hoshi
Rio de Janeiro 2016 Hiszpania Mireia Belmonte Australia Madeline Groves Japonia Natsumi Hoshi
Tokio 2020 Zhang Yufei Stany Zjednoczone Regan Smith Stany Zjednoczone Hali Flickinger

200 m stylem zmiennym

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Meksyk 1968 Stany Zjednoczone Claudia Kolb Stany Zjednoczone Susan Pedersen Stany Zjednoczone Jan Henne
Monachium 1972 Australia Shane Gould Kornelia Ender Stany Zjednoczone Lynn Vidali
Los Angeles 1984 Stany Zjednoczone Tracy Caulkins Stany Zjednoczone Nancy Hogshead Australia Michele Pearson
Seul 1988 Daniela Hunger Jelena Diendiebierowa Noemi Lung
Barcelona 1992 Lin Li Stany Zjednoczone Summer Sanders Niemcy Daniela Hunger
Atlanta 1996 Irlandia Michelle Smith Kanada Marianne Limpert Lin Li
Sydney 2000 Ukraina Jana Kłoczkowa Rumunia Beatrice Câșlaru Stany Zjednoczone Cristina Teuscher
Ateny 2004 Ukraina Jana Kłoczkowa Stany Zjednoczone Amanda Beard Zimbabwe Kirsty Coventry
Pekin 2008 Australia Stephanie Rice Zimbabwe Kirsty Coventry Stany Zjednoczone Natalie Coughlin
Londyn 2012 Ye Shiwen Australia Alicia Coutts Stany Zjednoczone Caitlin Leverenz
Rio de Janeiro 2016 Węgry Katinka Hosszú Wielka Brytania Siobhan-Marie O’Connor Stany Zjednoczone Madeline Dirado
Tokio 2020 Japonia Yui Ōhashi Stany Zjednoczone Alex Walsh Stany Zjednoczone Kate Douglass

400 m stylem zmiennym

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Tokio 1964 Stany Zjednoczone Donna de Varona Stany Zjednoczone Sharon Finneran Stany Zjednoczone Martha Randall
Meksyk 1968 Stany Zjednoczone Claudia Kolb Stany Zjednoczone Lynette Vidali Sabine Steinbach
Monachium 1972 Australia Gail Neall Kanada Leslie Cliff Włochy Novella Calligaris
Montreal 1976 Ulrike Tauber Kanada Cheryl Gibson Kanada Becky Smith
Moskwa 1980 Petra Schneider Wielka Brytania Sharon Davies Polska Agnieszka Czopek
Los Angeles 1984 Stany Zjednoczone Tracy Caulkins Australia Suzanne Landells Petra Zindler
Seul 1988 Stany Zjednoczone Janet Evans Noemi Lung Daniela Hunger
Barcelona 1992 Węgry Krisztina Egerszegi Lin Li Stany Zjednoczone Summer Sanders
Atlanta 1996 Irlandia Michelle Smith Stany Zjednoczone Allison Wagner Węgry Krisztina Egerszegi
Sydney 2000 Ukraina Jana Kłoczkowa Japonia Yasuko Tajima Rumunia Beatrice Câșlaru
Ateny 2004 Ukraina Jana Kłoczkowa Stany Zjednoczone Kaitlin Sandeno Argentyna Georgina Bardach
Pekin 2008 Australia Stephanie Rice Zimbabwe Kirsty Coventry Stany Zjednoczone Katie Hoff
Londyn 2012 Ye Shiwen Stany Zjednoczone Elizabeth Beisel Li Xuanxu
Rio de Janeiro 2016 Węgry Katinka Hosszú Stany Zjednoczone Madeline Dirado Hiszpania Mireia Belmonte
Tokio 2020 Japonia Yui Ōhashi Stany Zjednoczone Emma Weyant Stany Zjednoczone Hali Flickinger

10 km na otwartym akwenie

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Pekin 2008 Rosja Łarisa Ilczenko Wielka Brytania Keri-Anne Payne Wielka Brytania Cassandra Patten
Londyn 2012 Węgry Éva Risztov Stany Zjednoczone Haley Anderson Włochy Martina Grimaldi
Rio de Janeiro 2016 Holandia Sharon van Rouwendaal Włochy Rachele Bruni Brazylia Poliana Okimoto

4 × 100 m stylem dowolnym

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Sztokholm 1912  Wielka Brytania
Isabella Moore
Jennie Fletcher
Annie Speirs
Irene Steer
 Cesarstwo Niemieckie
Waltraud Dressel
Louise Otto
Hermine Stindt
Grete Rosenberg
 Cesarstwo Austrii
Margarete Adler
Klara Milch
Josephine Sticker
Bertha Zahourek
Antwerpia 1920  Stany Zjednoczone
Margaret Woodbridge
Frances Schroth
Irene Guest
Ethelda Bleibtrey
 Wielka Brytania
Hilda James
Constance Jeans
Charlotte Radcliffe
Grace MacKenzie
 Szwecja
Aina Berg
Emy Machnow
Karin Nilsson
Jane Gylling
Paryż 1924  Stany Zjednoczone
Euphrasia Donnelly
Gertrude Ederle
Ethel Lackie
Mariechen Wehselau
 Wielka Brytania
Florence Barker
Constance Jeans
Gracie MacKenzie
Vera Tanner
 Szwecja
Aina Berg
Gurli Ewerlund
Wivan Pettersson
Hjördis Töpel
Amsterdam 1928  Stany Zjednoczone
Adelaide Lambert
Albina Osipowich
Eleanor Saville
Martha Norelius
 Wielka Brytania
Margaret Cooper
Vera Tanner
Sarah Stewart
Ellen King
 Południowa Afryka
Rhoda Rennie
Frederica van der Goes
Marie Redford
Kathleen Russell
Los Angeles 1932  Stany Zjednoczone
Helen Johns
Eleanor Saville
Josephine McKim
Helene Madison
 Holandia
Willy den Ouden
Maria Oversloot
Cornelia Laddé
Maria Vierdag
 Wielka Brytania
Margaret Cooper
Elizabeth Davies
Edna Hughes
Helen Varcoe
Berlin 1936  Holandia
Johanna Selbach
Catharina Wagner
Willy den Ouden
Hendrika Mastenbroek
 III Rzesza
Ruth Halbsguth
Leni Lohmar
Ingeborg Schmitz
Gisela Arendt
 Stany Zjednoczone
Katherine Rawls
Bernice Lapp
Mavis Freeman
Olive McKean
Londyn 1948  Stany Zjednoczone
Marie Louise Corridon
Thelma Kalama
Brenda Helser
Ann Curtis
 Dania
Eva Riise
Karen Harup
Greta Andersen
Fritze Carstensen
 Holandia
Irma Schumacher
Margot Marsman
Marie-Louise Linssen-Vaessen
Johanna Termeulen
Helsinki 1952  Węgry
Ilona Novák
Judit Temes
Éva Novák
Katalin Szőke
 Holandia
Marie-Louise Linssen-Vaessen
Cornelia van Voorn
Johanna Termeulen
Irma Schumacher
 Stany Zjednoczone
Jacqueline La Vine
Mary Louise Stepan
Jody Alderson
Evelyn Kawamoto
Melbourne 1956  Australia
Dawn Fraser
Faith Leech
Sandra Morgan
Lorraine Crapp
 Stany Zjednoczone
Sylvia Ruuska
Shelley Mann
Nancy Simons
Joan Rosazza
 Południowa Afryka
Natalie Myburgh
Susan Roberts
Moira Abernethy
Jeanette Myburgh
Rzym 1960  Stany Zjednoczone
Joan Spillane
Shirley Stobs
Carolyn Wood
Chris von Saltza
 Australia
Dawn Fraser
Ilsa Konrads
Lorraine Crapp
Alva Colouhoun
 Niemcy
Christel Steffin
Heidi Pechstein
Gisela Weiß
Ursel Brunner
Tokio 1964  Stany Zjednoczone
Sharon Stouder
Donna de Varona
Lillian Watson
Kathleen Ellis
 Australia
Robyn Thorn
Janice Murphy
Lyn Bell
Dawn Fraser
 Holandia
Paulina van der Wildt
Catharina Beumer
Wilhelmina van Weerdenburg
Erica Terpstra
Meksyk 1968  Stany Zjednoczone
Jane Barkman
Linda Gustavson
Susan Pedersen
Jan Henne
 NRD
Martina Grunert
Uta Schmuck
Roswitha Krause
Gabriele Wetzko
 Kanada
Angela Coughlaw
Marilyn Corson
Elaine Tanner
Marion Lay
Monachium 1972  Stany Zjednoczone
Sandra Neilson
Jennifer Kemp
Jane Barkman
Shirley Babashoff
 NRD
Gabriele Wetzko
Andrea Eife
Elke Sehmisch
Kornelia Ender
 RFN
Jutta Weber
Heidemarie Reineck
Gudrun Beckmann
Angela Steinbach
Montreal 1976  Stany Zjednoczone
Kim Peyton
Wendy Boglioli
Gillian Sterkel
Shirley Babashoff
 NRD
Kornelia Ender
Petra Priemer
Andrea Pollack
Claudia Hempel
 Kanada
Gail Amundrud
Barbara Clark
Becky Smith
Anne Jardin
Moskwa 1980  NRD
Barbara Krause
Caren Metschuck
Ines Diers
Sarina Hülsenbeck
 Szwecja
Carina Ljungdahl
Tina Gustafsson
Agneta Martensson
Agneta Eriksson
 Holandia
Conny van Bentum
Wilma van Velsen
Regina de Jong
Annelies Maas
Los Angeles 1984  Stany Zjednoczone
Jenna Johnson
Carrie Steinseifer
Dara Torres
Nancy Hogshead
 Holandia
Annemarie Verstappen
Elles Voskes
Desi Reijers
Conny van Bentum
 RFN
Iris Zscherpe
Susanne Schuster
Christiane Pielke
Karin Seick
Seul 1988  NRD
Kristin Otto
Katrin Meißner
Daniela Hunger
Manuela Stellmach
 Holandia
Marianne Muis
Mildred Muis
Conny van Bentum
Karin Brienesse
 Stany Zjednoczone
Mary Wayte
Mitzi Kremer
Laura Walker
Dara Torres
Barcelona 1992  Stany Zjednoczone
Nicole Haislett
Angel Martino
Jenny Thompson
Dara Torres
Ashley Tappin
Christine Ahmann-Leighton
 Chiny
Zhuang Yong
Lu Bin
Yang Wenyi
Le Jingyi
Zhao Kun
 Niemcy
Franziska van Almsick
Daniela Hunger
Simone Osygus
Manuela Stellmach
Kerstin Kielgaß
Annette Hadding
Atlanta 1996  Stany Zjednoczone
Angel Martino
Amy Van Dyken
Catherine Fox
Jenny Thompson
Lisa Jacob
Melanie Valerio
 Chiny
Le Jingyi
Chao Na
Nian Yun
Shan Ying
 Niemcy
Sandra Völker
Simone Osygus
Antje Buschschulte
Franziska van Almsick
Meike Freitag
Sydney 2000  Stany Zjednoczone
Amy Van Dyken
Dara Torres
Courtney Shealy
Jenny Thompson
Erin Phenix
Ashley Tappin
 Holandia
Manon van Rooijen
Wilma van Rijn
Thamar Henneken
Inge de Bruijn
Chantal Groot
 Szwecja
Louise Jöhncke
Therese Alshammar
Johanna Sjöberg
Anna-Karin Kammerling
Josefin Lilhage
Malin Swahnström
Ateny 2004  Australia
Alice Mills
Lisbeth Lenton
Petria Thomas
Jodie Henry
Sarah Ryan
 Stany Zjednoczone
Kara Lynn Joyce
Natalie Coughlin
Amanda Weir
Jenny Thompson
Colleen Lanne
Maritza Correia
Lindsay Benko
 Holandia
Chantal Groot
Inge Dekker
Marleen Veldhuis
Inge de Bruijn
Annabel Kosten
Pekin 2008  Holandia
Inge Dekker
Ranomi Kromowidjojo
Femke Heemskerk
Marleen Veldhuis
Hinkelien Schreuder
Manon van Rooijen
 Stany Zjednoczone
Natalie Coughlin
Lacey Nymeyer
Kara Lynn Joyce
Dara Torres
Julia Smit
Emily Silver
 Australia
Cate Campbell
Alice Mills
Melanie Schlanger
Lisbeth Trickett
Shayne Reese
Londyn 2012  Australia
Alicia Coutts
Cate Campbell
Brittany Elmslie
Melanie Schlanger
Emily Seebohm
Yolane Kukla
Lisbeth Trickett
 Holandia
Inge Dekker
Marleen Veldhuis
Femke Heemskerk
Ranomi Kromowidjojo
Hinkelien Schreuder
 Stany Zjednoczone
Missy Franklin
Jessica Hardy
Lia Neal
Allison Schmitt
Amanda Weir
Natalie Coughlin
Rio de Janeiro 2016  Australia
Emma McKeon
Brittany Elmslie
Bronte Campbell
Cate Campbell
Madison Wilson
 Stany Zjednoczone
Simone Manuel
Abbey Weitzeil
Dana Vollmer
Katie Ledecky
Amanda Weir
Lia Neal
Allison Schmitt
 Kanada
Sandrine Mainville
Chantal van Landeghem
Taylor Ruck
Penny Oleksiak
Michelle Williams
Tokio 2020  Australia
Bronte Campbell
Meg Harris
Emma McKeon
Cate Campbell
Mollie O’Callaghan
Madison Wilson
 Kanada
Kayla Sanchez
Margaret MacNeil
Rebecca Smith
Penny Oleksiak
Taylor Ruck
 Stany Zjednoczone
Erika Brown
Abbey Weitzeil
Natalie Hinds
Simone Manuel
Olivia Smoliga
Catie DeLoof
Allison Schmitt

4 × 200 m stylem dowolnym

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Atlanta 1996  Stany Zjednoczone
Trina Jackson
Cristina Teuscher
Sheila Taormina
Jenny Thompson
Lisa Jacob
Annette Salmeen
Ashley Whitney
 Niemcy
Franziska van Almsick
Kerstin Kielgaß
Anke Scholz
Dagmar Hase
Meike Freitag
Simone Osygus
 Australia
Julia Greville
Nicole Stevenson
Emma Johnson
Susie O’Neill
Lisa Mackie
Sydney 2000  Stany Zjednoczone
Samantha Arsenault
Diana Munz
Lindsay Benko
Jenny Thompson
Julia Stowers
Kim Black
 Australia
Susie O’Neill
Giaan Rooney
Kirsten Thomson
Petria Thomas
Jacinta van Lint
Elka Graham
 Niemcy
Franziska van Almsick
Antje Buschschulte
Sara Harstick
Kerstin Kielgaß
Meike Freitag
Britta Steffen
Ateny 2004  Stany Zjednoczone
Natalie Coughlin
Carly Piper
Dana Vollmer
Kaitlin Sandeno
Lindsay Benko
Rhi Jeffrey
Rachel Komisarz
 Chiny
Zhu Yingwen
Xu Yanwei
Yang Yu
Pang Jiaying
Li Ji
 Niemcy
Franziska van Almsick
Petra Dallmann
Antje Buschschulte
Hannah Stockbauer
Janina Götz
Sara Harstick
Pekin 2008  Australia
Stephanie Rice
Bronte Barratt
Kylie Palmer
Linda Mackenzie
 Chiny
Yang Yu
Zhu Quianwei
Tan Miao
Jiaying Pao
 Stany Zjednoczone
Allison Schmitt
Natalie Coughlin
Caroline Burckle
Katie Hoff
Londyn 2012  Stany Zjednoczone
Missy Franklin
Dana Vollmer
Shannon Vreeland
Allison Schmitt
Lauren Perdue
Alyssa Anderson
 Australia
Bronte Barratt
Melanie Schlanger
Kylie Palmer
Alicia Coutts
Brittany Elmslie
Angie Bainbridge
Jade Neilsen
Blair Evans
 Francja
Camille Muffat
Charlotte Bonnet
Ophélie-Cyrielle Étienne
Coralie Balmy
Margaux Farrell
Mylène Lazare
Rio de Janeiro 2016  Stany Zjednoczone
Allison Schmitt
Leah Smith
Madeline Dirado
Katie Ledecky
Missy Franklin
Melanie Margalis
Cierra Runge
 Australia
Leah Neale
Emma McKeon
Bronte Barratt
Tamsin Cook
Jessica Ashwood
 Kanada
Katerine Savard
Taylor Ruck
Brittany MacLean
Penny Oleksiak
Emily Overholt
Kennedy Goss
Tokio 2020  Chiny
Yang Junxuan
Tang Muhan
Zhang Yufei
Li Bingjie
Zhang Yifan
Dong Jie
 Stany Zjednoczone
Allison Schmitt
Paige Madden
Katie McLaughlin
Katie Ledecky
Bella Sims
Brooke Forde
 Australia
Ariarne Titmus
Emma McKeon
Madison Wilson
Leah Neale
Mollie O’Callaghan
Meg Harris
Brianna Throssell
Tamsin Cook

4 × 100 m stylem zmiennym

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
Rzym 1960  Stany Zjednoczone
Lynn Burke
Patricia Kempner
Carolyn Schuler
Chris von Saltza
 Australia
Maryleen Wilson
Rosemary Lassig
Janice Andrew
Dawn Fraser
 Niemcy
Ingrid Schmidt
Ursula Küper
Bärbel Fuhrmann
Ursel Brunner
Tokio 1964  Stany Zjednoczone
Cathy Ferguson
Cynthia Goyette
Sharon Stouder
Kathleen Ellis
 Holandia
Kornelia Winkel
Clena Bimolt
Ada Kok
Erica Terpstra
 ZSRR
Tatjana Sawielewa
Swietłana Babanina
Tatjana Diewjatowa
Natalija Ustinowa
Meksyk 1968  Stany Zjednoczone
Kaye Hall
Catie Ball
Ellie Daniel
Susan Pedersen
 Australia
Lynne Watson
Judy Playfair
Lynette McClements
Janet Steinbeck
 RFN
Angelika Kraus
Uta Frommater
Heike Hustede
Heidemarie Reineck
Monachium 1972  Stany Zjednoczone
Melissa Belote
Catherine Carr
Deena Deardruff
Sandra Neilson
 NRD
Christine Herbst
Renate Vogel
Roswitha Beier
Kornelia Ender
 RFN
Silke Pielen
Verena Eberle
Gudrun Beckmann
Heidemarie Reineck
Montreal 1976  NRD
Ulrike Richter
Hannelore Anke
Andrea Pollack
Kornelia Ender
 Stany Zjednoczone
Linda Jezek
Laura Siering
Camille Wright
Shirley Babashoff
 Kanada
Susan Sloan
Robin Corsiglia
Wendy Hogg
Anne Jardin
Moskwa 1980  NRD
Rica Reinisch
Ute Geweniger
Andrea Pollack
Caren Metschuck
 Wielka Brytania
Helen Jameson
Margaret Kelly-Hohmann
Ann Osgerby
June Croft
 ZSRR
Jelena Krugłowa
Elwira Wasilkowa
Ałła Griszczenkowa
Natalija Strunnikowa
Los Angeles 1984  Stany Zjednoczone
Theresa Andrews
Tracy Caulkins
Mary T. Meagher
Nancy Hogshead
 RFN
Svenja Schlicht
Ute Hasse
Ina Beyermann
Karin Seick
 Kanada
Reema Abdo
Anne Ottenbrite
Michelle MacPherson
Pamela Rai
Seul 1988  NRD
Kristin Otto
Silke Hörner
Birte Weigang
Katrin Meißner
 Stany Zjednoczone
Beth Barr
Tracey McFarlane
Janet Jorgensen
Mary Wayte
 Kanada
Lori Melien
Allison Higson
Jane Kerr
Andrea Nugent
Barcelona 1992  Stany Zjednoczone
Christine Ahmann-Leighton
Lea Loveless
Anita Nall
Jenny Thompson
Elizabeth Wagstaff
Megan Kleine
Summer Sanders
Nicole Haislett
 Niemcy
Franziska van Almsick
Jana Dörries
Dagmar Hase
Daniela Hunger
Daniela Brendel
Bettina Ustrowski
Simone Osygus
 WNP
Nina Żywaniewska
Olga Kiriczenko
Natalja Mieszczeriakowa
Jelena Rudkowska
Jelena Szubina
Atlanta 1996  Stany Zjednoczone
Beth Botsford
Amanda Beard
Angel Martino
Amy Van Dyken
Catherine Fox
Whitney Hedgepeth
Kristine Quance
Jenny Thompson
 Australia
Nicole Stevenson
Samantha Riley
Susie O’Neill
Sarah Ryan
Helen Denman
Angela Kennedy
 Chiny
Chen Yan
Han Xue
Cai Huijue
Shan Ying
Sydney 2000  Stany Zjednoczone
Barbara Bedford
Megan Quann
Jenny Thompson
Dara Torres
Courtney Shealy
Ashley Tappin
Amy Van Dyken
Staciana Stitts
 Australia
Dyana Calub
Leisel Jones
Petria Thomas
Susie O’Neill
Giaan Rooney
Tarnee White
Sarah Ryan
 Japonia
Mai Nakamura
Masami Tanaka
Junko Ōnishi
Sumika Minamoto
Ateny 2004  Australia
Giaan Rooney
Leisel Jones
Petria Thomas
Jodie Henry
Brooke Hanson
Jessicah Schipper
Alice Mills
 Stany Zjednoczone
Natalie Coughlin
Amanda Beard
Jenny Thompson
Kara Lynn Joyce
Haley Cope
Tara Kirk
Rachel