Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2000 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2000.

Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2000

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Świata Juniorów 2000
1999 2001
Data 8 - 12 lutego 2000
Gospodarz Austria Hochfilzen
Zwycięzcy
Sprint Niemcy Sabrina Buchholz

Niemcy Fabian Mund
Bieg indywidualny Rosja Irina Fomina

Niemcy Fabian Mund
Bieg na dochodzenie Niemcy Sabrina Buchholz

Niemcy Fabian Mund
Sztafeta
Sztafeta  Niemcy (kobiety)

 Niemcy (mężczyźni)

Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2000 odbyły się w austriackiej miejscowości Hochfilzen, w dniach 8 lutego - 12 lutego 2000 roku. Rozegrane zostały 4 konkurencje: bieg indywidualny, bieg sprinterski, bieg pościgowy i bieg sztafetowy. Wszystkie konkurencje zostały rozegrane dla mężczyzn i kobiet . W sumie odbyło się 8 biegów.

Wyniki kobiet (juniorki)

Bieg indywidualny - 12,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Irina Fomina  Rosja 0+1+0+0 45:26.3
Sabrina Buchholz  Niemcy 0+1+0+0 46:56.3 +1:30.0
Magda Rezlerová  Czechy 0+3+0+0 47:32.9 +2:06.6
... ... ... ... ... ...
15. Katarzyna Ponikwia  Polska 0+2+0+1 50:55.6 +5:29.3
20. Beata Kiełtyka  Polska 2+0+1+1 52:31.2 +7:04.9
42. Edyta Bazan  Polska 0+2+2+1 55:15.5 +9:49.2
44. Bernadetta Bednarz  Polska 3+1+1+0 55:56.1 +10:29.8

Bieg sztafetowy - 3 x 7,5 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Niemcy
Sabrina Buchholz
Carina Hartleb
Yvonne Forsberger
0 0
0 0
0 0
0 0
1:17:07.0
 Rosja
Julija Makarowa
Irina Fomina
Jelena Chrustalowa
3 0
0 0
0 0
3 0
1:20:48.8 +3:41.8
 Chiny
Liu Yuanyuan
Li Huo
Cheng Xiaoni
0 2
0 1
0 0
0 1
1:21:03.6 +3:56.6
... ... ... ... ...
12.  Polska
Katarzyna Ponikwia
Bernadetta Bednarz
Beata Kiełtyka
9 1
1 1
5 0
3 0
1:32:28.7 +15:21.7

Bieg sprinterski - 7,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Sabrina Buchholz  Niemcy 0+1 23:01.4
Julija Makarowa  Rosja 1+1 23:47.9 +46.5
Tora Berger  Norwegia 1+0 23:55.1 +53.7
... ... ... ... ... ...
11. Katarzyna Ponikwia  Polska 0+0 24:47.9 +1:46.5
20. Beata Kiełtyka  Polska 1+0 25:17.5 +2:16.1
38. Joanna Grzybek  Polska 0+2 26:30.0 +3:28.6
54. Bernadetta Bednarz  Polska 2+2 27:16.6 +4:15.2

Bieg pościgowy - 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Sabrina Buchholz  Niemcy 0+0+1+2 31:20.3
Jelena Chrustalowa  Rosja 0+1+2+2 32:39.5 +1:19.2
Nina Klenowska  Bułgaria 0+0+1+1 33:01.6 +1:41.3
... ... ... ... ... ...
19. Beata Kiełtyka  Polska 0+0+1+3 35:27.0 +4:06.7
42. Katarzyna Ponikwia  Polska 0+2+3+5 38:58.1 +7:37.8
48. Joanna Grzybek  Polska 3+2+4+1 42:04.1 +10:43.8

Wyniki mężczyzn (juniorzy)

Bieg indywidualny - 15 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Fabian Mund  Niemcy 1+0+0+0 39:44.4
Andreas Birnbacher  Niemcy 3+0+0+0 40:48.3 +1:03.9
Geir Ole Steinslett  Norwegia 0+0+1+1 41:50.6 +2:06.2
... ... ... ... ... ...
17. Dawid Paniak  Polska 0+1+2+0 44:47.3 +5:02.9
46. Grzegorz Bodziana  Polska 1+1+3+2 48:48.2 +9:03.8
63. Łukasz Matysek  Polska 1+2+3+3 50:39.8 +10:55.4
77. Bartłomiej Ponikwia  Polska 2+4+3+2 53:07.0 +13:22.6

Bieg sztafetowy - 4 x 7,5 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Niemcy
Fabian Mund
Kristian Mehringer
Daniel Graf
Andreas Birnbacher
2 4
0 0
0 4
2 0
0 0
1:26:23.9
 Rosja
Dienis Saldimirow
Iwan Czeriezow
Nikołaj Krugłow
Aleksiej Czurin
0 1
0 0
0 0
0 1
0 0
1:27:56.2 +1:32.3
 Norwegia
Kent Roger Guttormsen
Sveinung Strand
John Ola Ulset
Geir Ole Steinslett
1 3
1 0
0 0
0 3
0 0
1:31:28.5 +5:04.6
... ... ... ... ...
12.  Polska
Dawid Paniak
Adam Szary
Łukasz Matysek
Grzegorz Bodziana
4 7
2 1
1 2
1 2
0 2
1:36:07.7 +9:43.8

Bieg sprinterski - 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Fabian Mund  Niemcy 0+0 25:44.6
Andreas Birnbacher  Niemcy 0+1 26:19.5 +34.9
Daniel Graf  Niemcy 1+0 26:34.4 +49.8
... ... ... ... ... ...
26. Adam Szary  Polska 0+2 28:20.4 +2:35.8
34. Grzegorz Bodziana  Polska 1+2 28:51.7 +3:07.1
41. Dawid Paniak  Polska 1+2 29:04.1 +3:19.5
49. Bartłomiej Ponikwia  Polska 0+1 29:24.5 +3:39.9

Bieg pościgowy - 12,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Fabian Mund  Niemcy 1+0+2+2 35:31.9
Nikołaj Krugłow  Rosja 0+0+1+1 36:09.4 +37.5
Andreas Birnbacher  Niemcy 2+2+3+0 36:26.5 +54.6
... ... ... ... ... ...
21. Dawid Paniak  Polska 0+1+1+0 39:51.6 +4:19.7
34. Grzegorz Bodziana  Polska 0+0+2+2 41:15.2 +5:43.3
45. Adam Szary  Polska 2+1+3+2 42:34.7 +7:02.8
48. Bartłomiej Ponikwia  Polska 1+1+2+4 44:25.0 +8:53.1

Tabela Medalowa

Miejsce Państwo
Razem
1.  Niemcy 7 3 2 12
2.  Rosja 1 5 6
3.  Norwegia 3 3
=4.  Bułgaria 1 1
=4.  Chiny 1 1
=4.  Czechy 1 1

Przypisy

  1. Wyniki biegu indywidualnego juniorek (ang.). [dostęp 8 marca 2009].
  2. Wyniki sztafet juniorek (ang.). [dostęp 8 marca 2009].
  3. Wyniki sprintu juniorek (ang.). [dostęp 8 marca 2009].
  4. Wyniki biegu pościgowego juniorek (ang.). [dostęp 8 marca 2009].
  5. Wyniki biegu indywidualnego juniorów (ang.). [dostęp 8 marca 2009].
  6. Wyniki sztafet juniorów (ang.). [dostęp 8 marca 2009].
  7. Wyniki sprintu juniorów (ang.). [dostęp 8 marca 2009].
  8. Wyniki biegu pościgowego juniorów (ang.). [dostęp 8 marca 2009].
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2000
Listen to this article