Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2012 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2012.

Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2012

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Świata Juniorów 2012
2011 2013
Data 20 lutego - 26 lutego 2012
Gospodarz Finlandia Kontiolahti
Zwycięzcy
Sprint Rosja Jelena Ankudinowa

Rosja Maksim Cwietkow
Bieg indywidualny Holandia Chardine Sloof

Kanada Kurtis Wenzel
Bieg na dochodzenie Holandia Chardine Sloof

Rosja Maksim Cwietkow
Sztafeta
Sztafeta  Norwegia (kobiety)

 Norwegia (mężczyźni)

Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2012 odbyły się w dniach 20 - 26 lutego 2012 w fińskim Kontiolahti. Podczas mistrzostw rozegranych zostało osiem konkurencji wśród juniorów oraz osiem wśród juniorów młodszych.

Juniorzy młodsi

Bieg indywidualny 12,5 km mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Aristide Bègue  Francja 0+1+0+0 40:45,8
Maksim Ramanouski  Białoruś 2+0+0+0 41:33,6 +47,8
Artem Tyszczenko  Ukraina 0+1+1+1 42:00,7 +1:14,9
4 Johannes Thingnes Bø  Norwegia 1+1+0+1 42:19,3 +1:33,5
5 Matthias Dorfer  Niemcy 1+1+1+1 42:51,4 2:05,6
6 Niklas Homberg  Niemcy 0+1+0+0 42:51,6 +2:05,8
7 Aleksandr Starodubiec  Rosja 2+1+0+0 42:56,6 +2:10,8
8 Maximilian Janke  Niemcy 0+2+0+1 43:29,4 +2:43,6
9 Marius Ungureanu  Rumunia 2+1+0+2 43:31,4 +2:45,6
10 Martin Maier  Austria 0+0+2+0 43:47,1 +3:01,3
... ... ... ... ... ...
37 Jakub Topór  Polska 0+1+4+1 47:27,7 +6:41,9
58 Bartłomiej Gwałt  Polska 3+2+2+0 49:09,7 +8:23,9
63 Mateusz Janik  Polska 1+2+3+1 49:40,3 +8:54,5

Bieg indywidualny 10 km kobiet[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Julia Bartolmäs  Niemcy 1+0+1+1 40:35,2
Galina Wiszniewska  Kazachstan 0+2+0+2 40:54,1 +18,9
Hilde Fenne  Norwegia 1+3+1+1 41:05,0 +29,8
4 Jekatierina Muralejewa  Rosja 0+2+0+1 41:06,7 +31,5
5 Anastasija Merkuszyna  Ukraina 1+2+1+0 41:11,5 +36,3
6 Kristýna Černá  Czechy 1+0+0+2 41:25,9 +50,7
7 Ivona Fialková  Słowacja 0+1+1+1 41:33,9 +58,7
8 Julia Ransom  Kanada 0+2+0+1 41:38,1 +1:02,9
9 Grete Gaim  Estonia 2+1+1+2 41:56,9 +1:21,7
10 Karolina Batożyńska  Polska 1+1+1+0 41:57,2 +1:22,0
... ... ... ... ... ...
71 Anna Orawiec  Polska 4+2+1+3 52:26,7 +11:51,5

Sprint 7,5 km mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Johannes Thingnes Bø  Norwegia 1+1 19:15,0 0,0
Maksim Ramanouski  Białoruś 1+0 20:05,8 +50,8
Artem Tyszczenko  Ukraina 0+0 20:07,6 +52,6
4 Wiktar Kryuko  Białoruś 0+0 20:16,2 +1:01,2
5 Clément Dumont  Francja 0+1 20:27,7 +1:12,7
6 Florian Rivot  Francja 1+0 20:33,0 +1:18,0
7 Raman Jalotnau  Białoruś 0+2 20:46,1 +1:31,1
8 Fabien Claude  Francja 0+2 20:48,5 +1:33,5
9 Aristide Bègue  Francja 0+1 20:54,8 +1:39,8
10 Maximilian Janke  Niemcy 0+0 20:55,2 +1:40,2
... ... ... ... ... ...
62 Bartłomiej Gwałt  Polska 0+3 23:03,4 +3:48,4
63 Jakub Topór  Polska 3+2 23:03,8 +3:48,8
66 Mateusz Janik  Polska 1+2 23:07,0 +3:52,0

Sprint 6 km kobiet[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Hilde Fenne  Norwegia 0+1 18:48,3 0,0
Nija Dimitrowa  Bułgaria 0+0 19:07,9 +19,6
Lisa Theresa Hauser  Austria 0+1 19:41,4 +53,1
4 Galina Wiszniewska  Kazachstan 0+1 19:45,8 +57,5
5 Julia Ransom  Kanada 0+0 19:45,9 +57,6
6 Anastasija Paszkowa  Rosja 1+2 19:48,9 +1:00,6
7 Jessica Jislová  Czechy 1+0 19:54,0 +1:05,7
8 Dzinara Alimbiekawa  Białoruś 0+0 19:57,5 +1:09,2
9 Frida Strand Kristoffersen  Norwegia 2+0 19:59,5 +1:11,2
10 Grete Gaim  Estonia 0+1 20:01,1 +1:12,8
... ... ... ... ... ...
44 Karolina Batożyńska  Polska 1+2 21:46,6 +2:58,3
63 Anna Orawiec  Polska 1+1 22:41,2 +3:52,9

Bieg pościgowy 10 km mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Johannes Thingnes Bø  Norwegia 0+1+0+2 29:13,6 0,0
Matthias Dorfer  Niemcy 0+0+0+0 31:14,0 +2:00,4
Maksim Ramanouski  Białoruś 0+1+1+0 31:32,0 +2:18,4
4 Clément Dumont  Francja 1+1+1+0 31:37,5 +2:23,9
5 Maikol Demetz  Włochy 1+0+0+1 31:54,1 +2:40,5
6 Stuart Harden  Kanada 0+0+0+0 32:09,7 +2:56,1
7 Niklas Homberg  Niemcy 0+0+0+1 32:15,7 +3:02,1
8 Artem Tyszczenko  Ukraina 1+1+1+1 32:24,5 +3:10,9
9 Aristide Bègue  Francja 1+1+0+1 32:38,7 +3:25,1
10 Robert Sjöström  Szwecja 0+0+1+0 32:49,2 +3:35,6

Bieg pościgowy 7,5 km kobiet[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Grete Gaim  Estonia 0+0+1+0 27:18,1 0,0
Julia Ransom  Kanada 0+0+0+2 27:24,9 +6,8
Annika Knoll  Niemcy 0+0+1+0 27:35,6 +17,5
4 Jessica Jislová  Czechy 1+0+1+0 27:36,8 +18,7
5 Hilde Fenne  Norwegia 2+1+2+3 28:23,9 +1:05,8
6 Anna Kostromkina  Rosja 2+1+2+0 28:34,0 +1:15,9
7 Galina Wiszniewska  Kazachstan 0+4+1+1 28:49,8 +1:31,7
8 Theresa Jost  Niemcy 0+1+2+0 28:51,3 +1:33,2
9 Julija Bryhyneć  Ukraina 0+0+1+2 28:51,3 +1:33,2
10 Dzinara Alimbiekawa  Białoruś 0+1+1+0 29:01,4 +1:43,3
... ... ... ... ... ...
32 Karolina Batożyńska  Polska 1+0+2+1 31:04,8 +3:46,7

Sztafeta 3 × 7,5 km mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
 Francja
Clément Dumont
Florian Rivot
Aristide Bègue
 Francja 0+11 1:06:44,3
 Szwecja
Per Niklas Forsberg
Victor Olsson
Robert Sjöström
 Szwecja 0+12 1:07:22,5 +38,2
 Niemcy
Niklas Homberg
Maximilian Janke
Matthias Dorfer
 Niemcy 2+10 1:07:39,9 +55,6
4  Kazachstan
Maksim Braun
Wasilij Podkorytow
Rusłan Biesow
 Kazachstan 3+12 1:07:50,4 +1:06,1
5  Włochy
Denis Oreiller
Xavier Guidetti
Maikol Demetz
 Włochy 1+11 1:07:50,5 +1:06,2
... ... ... ... ... ...
14  Polska
Jakub Topór
Bartłomiej Gwałt
Mateusz Cymerman
 Polska 6+15 1:15:22,2 +10:56,6

Sztafeta 3 × 6 km kobiet[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
 Ukraina
Julija Żurawok
Julija Bryhyneć
Anastasija Merkuszyna
 Ukraina 0+4 1:03:53,2 0,0
 Szwecja
Linn Persson
Hanna Öberg
Lotten Sjödén
 Szwecja 0+6 1:04:51,4 +58,2
 Austria
Christina Rieder
Julia Reisinger
Lisa Theresa Hauser
 Austria 0+5 1:04:52,6 +59,4
4  Rosja
Anna Kostromkina
Jewgienija Pawłowa
Jekatierina Muralejewa
 Rosja 3+10 1:05:33,1 +1:39,9
5  Niemcy
Luise Kummer
Annika Knoll
Marie Heinrich
 Niemcy 1+10 1:05:47,4 +1:54,2

Juniorzy

Bieg indywidualny 15 km mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Kurtis Wenzel  Kanada 0+1+0+0 44:09,2 0,0
Marius Hol  Norwegia 0+0+0+2 44:52,0 +42,8
Aleksandr Łoginow  Rosja 1+1+1+0 45:07,2 +58,0
4 Anton Pantow  Kazachstan 0+1+0+1 45:53,9 +1:44,7
5 David Komatz  Austria 1+1+0+1 45:55,1 +1:45,9
6 Tobias Hermann  Niemcy 0+0+0+3 45:56,8 +1:47,6
7 Matěj Krupčík  Czechy 0+0+0+2 46:07,1 +1:57,9
8 Dmytro Pidruczny  Ukraina 1+1+0+1 46:15,6 +2:06,4
9 Simon Desthieux  Francja 0+2+1+1 46:34,4 +2:25,2
10 Alaksiej Abromczyk  Białoruś 1+2+0+0 46:35,6 +2:26,4
... ... ... ... ... ...
77 Mateusz Zawól  Polska 2+1+5+3 58:47,0 +14:37,8

Bieg indywidualny 12,5 km kobiet[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Chardine Sloof  Holandia 0+0+0+1 43:44,5 0,0
Monika Hojnisz  Polska 0+1+0+1 43:51,0 +6,5
Jelena Badanina  Rosja 0+1+0+2 44:19,2 +34,7
4 Iryna Warwyneć  Ukraina 0+0+0+3 44:49,4 +1:04,9
5 Olga Galicz  Rosja 1+2+0+1 45:32,8 +1:48,3
6 Alina Rajkowa  Kazachstan 1+1+0+1 45:45,5 +2:01,0
7 Elisa Gasparin  Szwajcaria 2+1+0+1 45:57,0 +2:12,5
8 Thekla Brun-Lie  Norwegia 1+2+0+1 46:04,3 +2:19,8
9 Anna Wikström  Szwecja 0+0+0+1 46:05,4 +2:20,9
10 Franziska Preuß  Niemcy 1+1+1+1 46:22,8 +2:38,3
... ... ... ... ... ...
28 Maria Bukowska  Polska 1+2+0+3 50:36,8 +6:52,3
45 Anna Mąka  Polska 1+3+2+3 54:39,4 +10:54,9

Sprint 10 km mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Maksim Cwietkow  Rosja 1+0 25:15,0 0,0
Florent Claude  Francja 1+0 25:20,3 +5,3
Simon Desthieux  Francja 0+0 25:22,3 +7,3
4 Johannes Kühn  Niemcy 0+1 25:33,5 +18,5
5 Tobias Hermann  Niemcy 1+0 25:44,5 +29,5
6 Aleksandr Łoginow  Rosja 0+2 25:46,0 +31,0
7 Steffen Bartscher  Niemcy 0+0 25:48,5 +33,5
8 Baptiste Jouty  Francja 0+0 25:58,8 +43,8
9 Dmytro Pidruczny  Ukraina 0+0 26:06,5 +51,5
10 Roman Rees  Niemcy 0+2 26:11,3 +56,3
... ... ... ... ... ...
67 Mateusz Zawól  Polska 1+0 28:58,6 +3:43,6

Sprint 7,5 km kobiet[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Jelena Ankudinowa  Rosja 0+0 22:27,9 0,0
Anais Chevalier  Francja 0+0 22:35,9 +8,0
Margarita Filipowa  Rosja 1+0 22:44,1 +16,2
4 Thekla Brun-Lie  Norwegia 0+0 22:56,3 +28,4
5 Monika Hojnisz  Polska 1+1 23:00,7 +32,8
6 Nicole Gontier  Włochy 1+1 23:17,5 +49,6
7 Jelena Badanina  Rosja 0+1 23:18,4 +50,5
8 Chardine Sloof  Holandia 0+0 23:19,2 +51,3
9 Elisa Gasparin  Szwajcaria 1+0 23:21,1 +53,2
10 Irene Cadurisch  Szwajcaria 1+0 23:22,8 +54,9
... ... ... ... ... ...
23 Maria Bukowska  Polska 1+0 24:23,3 +1:55,4
46 Anna Mąka  Polska 2+2 26:12,5 +3:44,6

Bieg pościgowy 12,5 km mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Maksim Cwietkow  Rosja 0+0+0+0 33:20,3 0,0
Vetle Sjastad Christiansen  Norwegia 0+0+1+1 35:02,9 +1:42,6
Aleksandr Łoginow  Rosja 0+0+2+1 35:06,8 +1:46,5
4 Alaksiej Abromczyk  Białoruś 0+0+0+0 35:36,1 +2:15,8
5 Florent Claude  Francja 0+1+3+1 35:41,2 +2:20,9
6 Tobias Hermann  Niemcy 2+0+0+2 35:54,5 +2:34,2
7 Kurtis Wenzel  Kanada 0+1+0+0 36:03,0 +2:42,7
8 Aleksandr Pieczenkin  Rosja 0+0+1+1 36:04,7 +2:44,4
9 Baptiste Jouty  Francja 1+1+0+0 36:04,8 +2:44,5
10 Simon Desthieux  Francja 0+1+2+1 36:07,6 +2:47,3

Bieg pościgowy 10 km kobiet[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Chardine Sloof  Holandia 0+0+0+0 34:52,3 0,0
Olga Galicz  Rosja 1+0+0+2 35:24,3 +32,0
Iryna Kryuko  Białoruś 0+2+1+0 35:35,4 +43,1
4 Monika Hojnisz  Polska 1+1+1+2 35:44,5 +52,2
5 Helena Gnädinger  Niemcy 1+0+1+0 35:44,6 +52,3
6 Darja Nesterczik  Białoruś 1+0+0+0 35:48,6 +56,3
7 Iryna Warwyneć  Ukraina 2+0+2+0 35:49,2 +56,9
8 Margarita Filippowa  Rosja 2+0+3+1 35:54,7 +1:02,4
9 Jelena Badanina  Rosja 0+2+1+2 35:55,1 +1:02,8
10 Thekla Brun-Lie  Norwegia 0+2+2+1 35:57,0 +1:04,7
... ... ... ... ... ...
28 Maria Bukowska  Polska 0+1+2+0 38:28,9 +3:36,6
39 Anna Mąka  Polska 0+0+2+1 41:31,7 +6:39,4

Sztafeta 4 × 7,5 km mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
 Norwegia
Erling Aalvik
Johannes Thingnes Bø
Marius Hol
Vetle Sjastad Christiansen
 Norwegia 0+9 1:21:50,4 0,0
 Czechy
Vlastimil Vávra
Matěj Krupčík
Michal Žák
Michal Krčmář
 Czechy 0+6 1:23:13,9 +1:23,5
 Rosja
Aleksandr Łoginow
Ilja Popow
Aleksandr Pieczenkin
Maksim Cwietkow
 Rosja 5+11 1:23:14,0 +1:23,6
4  Francja
Antonin Guigonnat
Baptiste Jouty
Florent Claude
Simon Desthieux
 Francja 2+15 1:23:14,1 +1:23,7
5  Niemcy
Roman Rees
Steffen Bartscher
Tobias Hermann
Johannes Kühn
 Niemcy 6+13 1:24:31,2 +2:40,8

Sztafeta 3 × 6 km kobiet[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
 Norwegia
Thekla Brun-Lie
Hilde Fenne
Marion Rønning Huber
 Norwegia 0+9 1:01:37,6 0,0
 Włochy
Alexia Runggaldier
Giulia Collavo
Nicole Gontier
 Włochy 0+6 1:01:54,2 +16,6
 Ukraina
Iryna Warwyneć
Ałła Hyłenko
Jana Bondar
 Ukraina 1+6 1:02:01,6 +24,0
4  Rosja
Jelena Badanina
Wiktorija Pierminowa
Olga Galicz
 Rosja 1+4 1:02:26,6 +49,0
5  Francja
Juliette Lazzarotto
Coline Varcin
Anais Chevalier
 Francja 1+6 1:02:38,1 +1:00,5
... ... ... ... ... ...
7  Polska
Maria Bukowska
Monika Hojnisz
Karolina Batożyńska
 Polska 0+4 1:03:29,6 +1:52,0

Tabela medalowa

Miejsce Państwo
Razem
1.  Norwegia 5 2 1 8
2.  Rosja 3 1 5 9
3.  Francja 2 2 1 5
4.  Holandia 2 0 0 2
5.  Niemcy 1 1 2 4
6.  Kanada 1 1 0 2
7.  Ukraina 1 0 3 4
8.  Estonia 1 0 0 1
9.  Białoruś 0 2 2 4
10.  Szwecja 0 2 0 2
11.  Bułgaria 0 1 0 1
 Czechy 0 1 0 1
 Kazachstan 0 1 0 1
 Polska 0 1 0 1
 Włochy 0 1 0 1
16.  Austria 0 0 2 2

Linki zewnętrzne

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2012
Listen to this article