For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2013.

Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2013

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Świata Juniorów 2013
2012 2014
Data

25 stycznia - 1 lutego 2013

Gospodarz

Austria Obertilliach

Zwycięzcy
Sprint

Niemcy Laura Dahlmeier


Rosja Aleksandr Łoginow
Bieg indywidualny

Niemcy Laura Dahlmeier


Rosja Aleksandr Łoginow
Bieg na dochodzenie

Rosja Olga Podczufarowa


Norwegia Johannes Thingnes Bø
Sztafeta
Sztafeta

 Niemcy (kobiety)


 Norwegia (mężczyźni)

Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2013 odbyły się w dniach 25 stycznia - 1 lutego 2013 w austriackim Obertilliach. Podczas mistrzostw rozegranych zostało osiem konkurencji wśród juniorów oraz osiem wśród juniorów młodszych.

Juniorzy młodsi

Bieg indywidualny 12,5 km mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg
Aristide Begue  Francja 0+0+0+1 36:39,2 0,0
Silver medal with cup.svg
Sean Doherty  Stany Zjednoczone 2+1+0+0 36:44,8 +5,6
Bronze medal with cup.svg
Anton Myhda  Ukraina 0+1+0+0 37:19,4 +40,2
4. Niklas Homberg  Niemcy 1+0+0+2 37:53,4 +1:14,2
5. Rene Zahkna  Estonia 0+3+0+0 38:01,2 +1:22,0
6. Fabian Ulmer  Austria 0+0+0+2 38:17,0 +1:37,8
7. Emilien Personnaz  Francja 0+1+0+1 38:30,1 +1:50,9
8. Vemund Gurigard  Norwegia 1+1+1+0 38:35,0 +1:55,8
9. Marius Ungureanu  Rumunia 1+0+0+1 38:39,3 +2:00,1
10. Jules Cuenot  Szwajcaria 0+2+0+0 38:51,1 +2:11,9
... ... ... ... ... ...
16. Rafał Penar  Polska 1+1+0+0 39:48,3 +3:09,1
24. Mateusz Janik  Polska 2+3+0+0 40:42,1 +4:02,9
31. Jakub Topór  Polska 2+1+2+1 41:44,3 +5:05,1
72. Tomasz Jakieła  Polska 2+1+3+2 45:19,7 +8:40,5

Bieg indywidualny 10 km kobiet[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg
Uljana Kajszewa  Rosja 1+0+1+0 32:41,1 0,0
Silver medal with cup.svg
Julija Żurawok  Ukraina 0+1+0+1 34:02,0 +1:20,9
Bronze medal with cup.svg
Anastasija Merkuszyna  Ukraina 0+2+0+1 34:13,5 +1:32,4
4. Lotte Lie  Norwegia 0+0+1+0 34:20,7 +1:39,6
5. Sarah Beaudry  Kanada 0+1+0+1 34:37,4 +1:56,3
6. Chloé Chevalier  Francja 0+2+1+0 34:57,5 +2:16,4
7. Laurane Sauvage  Francja 0+1+0+0 34:59,7 +2:18,6
8. Marie Noersteboe  Norwegia 0+1+2+0 35:05,5 +2:24,4
9. Anastasija Nyczyporenko  Ukraina 0+0+1+1 35:06,8 +2:25,7
10. Tuuli Tomingas  Estonia 0+2+0+1 35:15,3 +2:34,2
... ... ... ... ... ...
12. Kinga Mitoraj  Polska 1+0+0+2 35:22,1 +2:41,0
56. Monika Izabela Bandyk  Polska 1+3+1+2 41:41,4 +9:00,3
60. Beata Lassak  Polska 0+4+0+4 42:10,2 +9:29,1
69. Anna Orawiec  Polska 0+2+4+2 43:34,5 +10:53,4

Bieg sprinterski 6 km mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg
Fabien Claude  Francja 0+2 21:12,4 0,0
Silver medal with cup.svg
Sean Doherty  Stany Zjednoczone 1+1 21:16,0 +3,6
Bronze medal with cup.svg
Rene Zahkna  Estonia 0+1 21:27,3 +14,9
4. Xavier Guidetti  Włochy 0+0 21:34,8 +22,4
5. Maksym Iwko  Ukraina 0+0 21:43,8 +31,4
6. Aristide Begue  Francja 1+0 21:46,6 +34,2
7. Saverio Zini  Włochy 0+1 21:47,4 +35,0
8. Federico di Francesco  Włochy 0+0 21:51,1 +38,7
9. Aslak Nenseter  Norwegia 0+1 21:53,0 +40,6
10. Miha Dovžan  Słowenia 1+1 21:53,7 +41,3
... ... ... ... ... ...
17. Mateusz Janik  Polska 0+2 22:09,4 +57,0
42. Jakub Topór  Polska 2+2 23:32,8 +2:20,4
61. Tomasz Jakieła  Polska 3+2 24:33,4 +3:21,0
90. Rafał Słonina  Polska 3+4 26:55,1 +5:42,7

Bieg sprinterski 6 km kobiet[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg
Uljana Kajszewa  Rosja 0+1 18:08,7 0,0
Silver medal with cup.svg
Lisa Vittozzi  Włochy 0+0 19:09,2 +1:00,5
Bronze medal with cup.svg
Swietłana Mironowa  Rosja 0+0 19:22,1 +1:13,4
4 Kristin Sandeggen  Norwegia 0+1 19:22,8 +1:14,1
5 Galina Wiszniewska  Kazachstan 0+1 19:43,1 +1:34,4
6 Wiktorija Sliwko  Rosja 0+1 19:45,4 +1:36,7
7 Marie Heinrich  Niemcy 0+1 19:48,6 +1:39,9
8 Chloé Chevalier  Francja 1+0 20:02,0 +1:53,3
9 Julija Żurawok  Ukraina 0+0 20:02,2 +1:53,5
10 Tuuli Tomingas  Estonia 0+1 20:09,5 +2:00,8
... ... ... ... ... ...
19 Kinga Mitoraj  Polska 1+0 20:38,0 +2:29,3
46 Beata Lassak  Polska 0+2 22:13,8 +4:05,1
50 Anna Orawiec  Polska 1+2 22:28,6 +4:19,9
68 Monika Izabela Bandyk  Polska 2+3 23:28,8 +5:20,1

Bieg pościgowy 10 km mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg
Sean Doherty  Stany Zjednoczone 2+0+0+1 29:31,0 0,0
Silver medal with cup.svg
Rene Zahkna  Estonia 0+1+2+0 29:59,2 +28,2
Bronze medal with cup.svg
Fredrik Rørvik  Norwegia 0+0+1+2 30:03,5 +32,5
4. Aslak Nenseter  Norwegia 1+0+0+2 30:12,6 +41,6
5. Niklas Homberg  Niemcy 1+0+1+1 30:18,8 +47,8
6. Aleksandr Diediuchin  Rosja 0+0+2+0 30:33,2 +1:02,2
7. Vemund Gurigard  Norwegia 1+0+2+0 30:39,9 +1:08,9
8. Aristide Bègue  Francja 1+0+2+1 30:51,2 +1:20,2
9. Maximilian Janke  Niemcy 1+2+0+1 30:52,6 +1:21,6
10. Fabien Claude  Francja 1+2+1+3 30:53,1 +1:22,1
... ... ... ... ... ...
20. Mateusz Janik  Polska 1+1+1+2 32:29,5 +2:58,5
29. Jakub Topór  Polska 2+2+0+1 33:29,2 +3:58,2

Bieg pościgowy 7,5 km kobiet[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg
Uljana Kajszewa  Rosja 1+1+1+1 26:44,4 0,0
Silver medal with cup.svg
Galina Wiszniewska  Kazachstan 0+0+0+1 28:00,0 +1:15,6
Bronze medal with cup.svg
Marion Deigentesch  Niemcy 0+0+1+0 28:40,8 +1:56,4
4. Julija Żurawok  Ukraina 0+0+0+0 28:43,0 +1:58,6
5. Lisa Vittozzi  Włochy 0+0+1+2 29:00,6 +2:16,2
6. Marie Nørstebø  Norwegia 0+0+2+0 29:03,0 +2:18,6
7. Dunja Zdouc  Austria 0+0+0+0 29:05,1 +2:20,7
8. Chloé Chevalier  Francja 1+0+2+0 29:05,8 +2:21,4
9. Wiktorija Sliwko  Rosja 1+0+2+2 29:36,3 +2:51,9
10. Marie Heinrich  Niemcy 0+0+0+3 29:52,5 +3:08,1
... ... ... ... ... ...
16 . Kinga Mitoraj  Polska 2+0+1+0 30:38,9 +3:54,5
48 . Beata Lassak  Polska 0+0+4+2 34:47,8 +8:03,4
50 . Anna Orawiec  Polska 1+1+2+1 35:04,2 +8:19,8

Sztafeta 3x7,5 km mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg
 Norwegia
Aslak Nenseter
Fredrik Rørvik
Vemund Gurigard
 Norwegia 0+6 59:58.5 0.0
Silver medal with cup.svg
 Niemcy
Maximilian Janke
Philipp Horn
Niklas Homberg
 Niemcy 0+7 1:00:06.8 +8.3
Bronze medal with cup.svg
 Francja
Aristide Bègue
Emilien Personnaz
Fabien Claude
 Francja 1+9 1:01:22.0 +1:23.5
4  Rosja
Aleksandr Diediuchin
Eduard Łatypow
Aleksandr Powarnicyn
 Rosja 1+10 1:01:45.7 +1:47.2
5  Polska
Rafał Penar
Jakub Topór
Mateusz Janik
 Polska 0+7 1:02:00.3 +2:01.8

Sztafeta 3x6 km kobiet[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg
 Rosja
Swietłana Mironowa
Wiktorija Sliwko
Uljana Kajszewa
 Rosja 0+11 55:06.6 0.0
Silver medal with cup.svg
 Ukraina
Julija Żurawok
Anastasija Nyczyporenko
Anastasija Merkuszyna
 Ukraina 0+5 55:35.2 +28.6
Bronze medal with cup.svg
 Szwajcaria
Tanja Bissig
Lena Häcki
Sabine di Lallo
 Szwajcaria 0+6 56:48.9 +1:42.3
4  Estonia
Regina Oja
Meril Beilmann
Tuuli Tomingas
 Estonia 0+8 57:10.1 +2:03.5
5  Francja
Laurane Sauvage
Julie Gleizes
Chloé Chevalier
 Francja 1+6 57:12.6 +2:06.0
... ... ... ... ... ...
11  Polska
Monika Izabela Bandyk
Beata Lassak
Kinga Mitoraj
 Polska 2+9 59:12.6 +4:06.0

Juniorzy

Bieg indywidualny 15 km mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg
Aleksandr Łoginow  Rosja 0+2+0+0 40:42,2 0,0
Silver medal with cup.svg
Dino Butković  Chorwacja 0+0+0+1 41:33,1 +50,9
Bronze medal with cup.svg
Clement Dumont  Francja 1+0+0+0 41:38,2 +56,0
4. Vegard Gjermundshaug  Norwegia 0+1+0+1 41:58,9 +1:16,7
5. Korbinian Raschke  Niemcy 0+0+1+1 42:07,6 +1:25,4
6. Rusłan Tkałenko  Ukraina 0+2+0+0 42:16,1 +1:33,9
7. Erling Ålvik  Norwegia 0+1+0+1 42:16,7 +1:34,5
8. Macx Davies  Kanada 1+1+0+0 42:19,5 +1:37,3
9. Johannes Thingnes Bø  Norwegia 1+0+0+3 42:41,9 +1:59,7
10. Roman Rees  Niemcy 0+1+0+2 42:47,0 +2:04,8
... ... ... ... ... ...
71 . Dariusz Krajewski  Polska 2+1+2+2 50:39,0 +9:56,8
83 . Kamil Cymerman  Polska 1+4+3+3 53:39,6 +12:57,4

Bieg indywidualny 12,5 km kobiet[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg
Laura Dahlmeier  Niemcy 1+0+0+1 39:48,2 0,0
Silver medal with cup.svg
Lisa Theresa Hauser  Austria 0+1+0+1 40:32,1 +43,9
Bronze medal with cup.svg
Franziska Preuß  Niemcy 1+0+0+1 40:49,8 +1:01,6
4. Paulína Fialková  Słowacja 1+0+1+1 41:25,1 +1:36,9
5. Orsolya Tófalvi  Rumunia 0+0+0+0 42:55,0 +3:06,8
6. Thekla Brun-Lie  Norwegia 2+0+0+1 43:22,4 +3:34,2
7. Floriane Parisse  Francja 1+0+0+2 43:31,6 +3:43,4
8. Hilde Fenne  Norwegia 1+3+1+1 43:31,9 +3:43,7
9. Annika Weissenegger  Włochy 0+1+0+0 43:42,9 +3:54,7
10. Wiktorija Pierminowa  Rosja 0+0+2+2 43:59,7 +4:11,5
... ... ... ... ... ...
29 . Anna Mąka  Polska 1+0+1+1 45:56,5 +6:08,3
45 . Karolina Batożyńska  Polska 3+2+1+2 49:05,4 +9:17,2

Bieg sprinterski 10 km mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg
Aleksandr Łoginow  Rosja 0+1 25:09,7 0,0
Silver medal with cup.svg
Johannes Thingnes Bø  Norwegia 1+0 25:14,6 +4,9
Bronze medal with cup.svg
Maksim Cwietkow  Rosja 0+2 25:21,6 +11,9
4. Vetle Sjåstad Christiansen  Norwegia 0+0 25:30,3 +20,6
5. Quentin Fillon Maillet  Francja 0+1 26:07,8 +58,1
6. Timur Machambietow  Rosja 0+2 26:07,9 +58,2
7. Roman Rees  Niemcy 0+1 26:16,0 +1:06,3
8. Aleksandr Czernyszow  Rosja 1+1 26:30,1 +1:20,4
9. Vegard Gjermundshaug  Norwegia 0+1 26:43,1 +1:33,4
10. Fabian Hörl  Austria 1+0 26:58,4 +1:48,7
... ... ... ... ... ...
66 . Dariusz Krajewski  Polska 0+0 29:56,0 +4:46,3
88 . Kamil Cymerman  Polska 3+1 32:36,2 +7:26,5

Bieg sprinterski 7,5 km kobiet[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg
Laura Dahlmeier  Niemcy 0+0 23:08,2 0,0
Silver medal with cup.svg
Olga Podczufarowa  Rosja 0+3 23:56,2 +48,0
Bronze medal with cup.svg
Lisa Theresa Hauser  Austria 0+0 24:06,1 +57,9
4. Anaïs Chevalier  Francja 0+0 24:06,4 +58,2
5. Franziska Preuß  Niemcy 1+0 24:19,5 +1:11,3
6. Frida Strand Kristoffersen  Norwegia 0+1 24:43,0 +1:34,8
7. Enora Latuillière  Francja 0+1 24:44,3 +1:36,1
8. Ałła Hylenko  Ukraina 0+1 24:44,9 +1:36,7
9. Vanessa Hinz  Niemcy 0+1 24:45,7 +1:37,5
10. Darja Jurlova  Estonia 1+2 24:52,9 +1:44,7
... ... ... ... ... ...
50. Karolina Batożyńska  Polska 0+2 28:06,2 +4:58,0
55. Anna Mąka  Polska 1+2 28:22,2 +5:14,0

Bieg pościgowy 12,5 km mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg
Johannes Thingnes Bø  Norwegia 0+1+2+0 34:58,2 0,0
Silver medal with cup.svg
Maksim Cwietkow  Rosja 1+0+3+2 35:13,9 +15,7
Bronze medal with cup.svg
Aleksandr Łoginow  Rosja 0+0+2+3 35:40,9 +42,7
4. Quentin Fillon Maillet  Francja 0+0+1+2 36:37,9 +1:39,7
5. Roman Rees  Niemcy 0+0+2+2 36:39,9 +1:41,7
6. Aleksandr Czernyszow  Rosja 1+0+2+0 36:42,5 +1:44,3
7. Giuseppe Montello  Włochy 0+0+1+1 37:39,6 +2:41,4
8. Fabian Hörl  Austria 0+0+0+1 37:41,1 +2:42,9
9. Timur Machambietow  Rosja 1+2+2+3 37:42,9 +2:44,7
10. Clement Dumont  Francja 0+0+2+0 37:43,3 +2:45,1

Bieg pościgowy 10 km kobiet[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg
Olga Podczufarowa  Rosja 0+1+1+1 32:47,0 0,0
Silver medal with cup.svg
Laura Dahlmeier  Niemcy 0+0+3+2 33:04,4 +17,4
Bronze medal with cup.svg
Franziska Preuß  Niemcy 0+1+1+1 33:11,7 +24,7
4. Vanessa Hinz  Niemcy 1+0+1+0 33:43,3 +56,3
5. Enora Latuillière  Francja 0+0+1+2 34:17,9 +1:30,9
6. Daria Yurlova  Estonia 0+0+2+3 34:42,9 +1:55,9
7. Lisa Theresa Hauser  Austria 1+0+1+1 34:44,7 +1:57,7
8. Jelena Ankudinowa  Rosja 0+0+2+0 34:45,6 +1:58,6
9. Anaïs Chevalier  Francja 1+1+2+0 34:47,4 +2:00,4
10. Coline Varcin  Francja 0+0+0+1 35:28,4 +2:41,4
... ... ... ... ... ...
43. Anna Mąka  Polska 1+1+1+1 41:12,2 +8:25,2
47. Karolina Batożyńska  Polska 1+1+2+2 41:41,8 +8:54,8

Sztafeta 4x7,5 km mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg
Silver medal with cup.svg
Bronze medal with cup.svg
4
5
6
7
8
9
10

Sztafeta 3x6 km kobiet[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg
Silver medal with cup.svg
Bronze medal with cup.svg
4
5
6
7
8
9
10

Tabela medalowa

Miejsce Państwo
Gold medal with cup.svg
Silver medal with cup.svg
Bronze medal with cup.svg
Razem
1.  Rosja 7 2 5 14
2.  Niemcy 3 2 3 8
3.  Norwegia 3 1 1 5
4.  Francja 2 1 2 5
5.  Stany Zjednoczone 1 2 0 3
6.  Ukraina 0 3 2 5
7.  Austria 0 1 1 2
 Estonia 0 1 1 2
9.  Chorwacja 0 1 0 1
 Kazachstan 0 1 0 1
 Włochy 0 1 0 1
12.  Szwajcaria 0 0 1 1

Linki zewnętrzne

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2013
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.