Mistrzostwa Świata Juniorów w Hokeju na Lodzie 2014/I Dywizja
Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
Mistrzostwa Świata Juniorów w Hokeju na Lodzie I dywizji 2014 odbywają się w dwóch państwach: w Polsce (Sanok) oraz w Wielkiej Brytanii (Dumfries). Zawody rozgrywane są w dniach 15–21 grudnia (turniej grupy A) oraz 9–15 grudnia (turniej grupy B).
W mistrzostwach drugiej dywizji uczestniczy 12 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy po 6 zespołów. Rozgrywają one mecze systemem każdy z każdym. Pierwsza oraz druga drużyna turnieju grupy A awansują do mistrzostw świata elity w 2015 roku, ostatni zespół grupy A w 2014 roku zagra w grupie B, zastępując zwycięzcę turnieju grupy B. Najsłabsza drużyna grupy B spadnie do drugiej dywizji.
Hale, w których odbywają się zawody to:
- Arena Sanok (Sanok)
- Dumfries Ice Bowl (Dumfries)
Wyniki
15 grudnia 2013 | Słowenia | 3:7 | Białoruś | Arena Sanok, Sanok |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:00 | N. Pem (EQ) 19:03 L. Petelin (PP) 35:43 M. Potocnik (PP) 55:21 |
(1:3, 1:1, 1:3) | 11:42 (EQ) J. Woronau 14:55 (EQ) I. Wariwonczik 19:14 (EQ) J. Woronau 34:25 (EQ) D. Żelnierowski 42:25 (EQ) A. Kireczka 54:51 (SH) A. Haurus 55:43 (EQ) A. Haurus |
Widzów: 100 Sędzia główny: Christopher Pitoscia |
6 min. kar | 22 min. kar |
15 grudnia 2013 | Austria | 1:3 | Dania | Arena Sanok, Sanok |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:30 | M. Richter (EQ) 41:18 | (0:0, 0:2, 1:1) | 22:26 (EQ) O. Bjorkstrand 25:55 (EQ) M. Nielsen 58:51 (EQ) M. Asperup |
Widzów: 300 Sędzia główny: Vladimir Pesina |
14 min. kar | 20 min. kar |
15 grudnia 2013 | Polska | 0:5 | Łotwa | Arena Sanok, Sanok |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:00 | (0:1, 0:1, 0:3) | 12:37 (EQ) R. Lipsbergs 29:27 (PP) R. Lipsbergs 44:26 (PP) R. Ābols 59:04 (PP) G. Golovkovs 59:54 (EQ) R. Ābols |
Widzów: 1200 Sędzia główny: Daniel Gamper | |
14 min. kar | 16 min. kar |
16 grudnia 2013 | Białoruś | 4:1 | Austria | Arena Sanok, Sanok |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:00 | A. Karakułka (EQ) 34:47 D. Ambrażejczyk (EQ) 49:33 I. Rybczik (EQ) 55:27 J. Lisawiec (EQ) 57:54 |
(0:0, 1:1, 3:0) | 36:26 (EQ) A. Cijan | Widzów: 200 Sędzia główny: Jimmy Bergamelli |
14 min. kar | 14 min. kar |
16 grudnia 2013 | Łotwa | 10:0 | Słowenia | Arena Sanok, Sanok |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:30 | H. Egle (EQ) 10:42 E. Kulda (EQ) 13:19 R. Rosinskis (PP) 17:05 Ņ. Jevpalovs (EQ) 23:29 B. Birzītis (EQ) 25:38 R. Lipsbergs (PP) 34:06 L. Mazurs-Mago (EQ) 37:31 Ņ. Jevpalovs (EQ) 41:01 R. Ābols (PP) 46:27 R. Maslovskis (PP) 48:05 |
(3:0, 4:0, 3:0) | Widzów: 150 Sędzia główny: Vladimir Pesina | |
8 min. kar | 14 min. kar |
16 grudnia 2013 | Dania | 4:2 | Polska | Arena Sanok, Sanok |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:00 | N. Ehlers (PP) 08:35 C. Frederiksen (PP) 12:00 M. Asperup (PP) 17:19 N. Ehlers (EQ) 23:43 |
(3:0, 1:0, 0:2) | 44:40 (EQ) F. Wielkiewicz 45:01 (PP) B. Fraszko |
Widzów: 700 Sędzia główny: Christopher Pitoscia |
20 min. kar | 36 min. kar |
18 grudnia 2013 | Łotwa | 3:0 | Austria | Arena Sanok, Sanok |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:00 | R. Lipsbergs (PP) 24:08 R. Lipsbergs (EQ) 27:22 G. Golovkovs (PP) 36:52 |
(0:0, 3:0, 0:0) | Widzów: 130 Sędzia główny: Christopher Pitoscia | |
22 min. kar | 28 min. kar |
18 grudnia 2013 | Białoruś | 4:5 | Dania | Arena Sanok, Sanok |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:30 | A. Kohalau (PP) 12:47 A. Karakułka (PP) 47:19 D. Ambrażejczyk (EQ) 50:50 J. Woronau (EQ) 59:59 |
(1:3, 0:1, 3:1) | 04:42 (PP) O. Bjorkstrand 14:24 (EQ) M. Nielsen 18:46 (EQ) M. Aagaard 28:53 (PP) M. Aagaard 46:13 (EQ) M. Asperup |
Widzów: 150 Sędzia główny: Daniel Gamper |
43 min. kar | 30 min. kar |
18 grudnia 2013 | Polska | 2:3 pk. | Słowenia | Arena Sanok, Sanok |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:00 | B. Fraszko (EQ) 03:07 F. Wielkiewicz (PP) 29:15 |
(1:0, 1:1, 0:1, 0:0, 0:1) | 30:34 (EQ) J. Podrekar 47:03 (EQ) Ž. Jezovšek 65:00 (SO) K. Drozg |
Widzów: 600 Sędzia główny: Jimmy Bergamelli |
10 min. kar | 10 min. kar |
19 grudnia 2013 | Dania | 4:1 | Łotwa | Arena Sanok, Sanok |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:00 | M. Eller (EQ) 12:22 N. Ehlers (EQ) 37:03 S. Hertzberg (EQ) 55:06 O. Bjorkstrand (EN) 59:59 |
(1:0, 1:0, 2:1) | 44:22 (EQ) R. Lipsbergs | Widzów: 350 Sędzia główny: Jimmy Bergamelli |
6 min. kar | 8 min. kar |
19 grudnia 2013 | Słowenia | 3:5 | Austria | Arena Sanok, Sanok |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:30 | L. Petelin (PP) 09:45 Ž. Jezovšek(PP) 17:37 J. Podrekar (EQ) 31:05 |
(2:3, 1:1, 0:1) | 05:52 (EQ) B. Wolf 08:35 (PP) A. Wukovits 11:54 (EQ) S. Fellinger 35:58 (EQ) P. Peter 40:41 (EQ) M. Richter |
Widzów: 100 Sędzia główny: Daniel Gamper |
10 min. kar | 43 min. kar |
19 grudnia 2013 | Białoruś | 5:1 | Polska | Arena Sanok, Sanok |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:00 | A. Jackiewicz (EQ) 01:06 A. Haurus (EQ) 10:57 W. Kaszkar (EQ) 43:02 W. Kaszkar (PP) 46:00 I. Wariwonczik (EQ) 46:27 |
(2:0, 0:0, 3:1) | 53:40 (PP) F. Wielkiewicz | Widzów: 200 Sędzia główny: Vladimir Pesina |
14 min. kar | 10 min. kar |
21 grudnia 2013 | Dania | 4:2 | Słowenia | Arena Sanok, Sanok |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:00 | S. Hertzberg (PP) 11:49 M. Aagaard (EQ) 48:44 M. Asperup (PP) 51:22 O. Bjorkstrand (EQ) 53:39 |
(1:0, 0:0, 3:2) | 53:04 (EQ) N. Pem 54:05 (PP) K. Cepon |
Widzów: 100 Sędzia główny: Vladimir Pesina |
24 min. kar | 8 min. kar |
21 grudnia 2013 | Łotwa | 4:3 | Białoruś | Arena Sanok, Sanok |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:30 | J. Jaks (EQ) 19:07 Ņ. Jevpalovs (PP) 32:17 J. Jaks (PP) 40:59 Ņ. Jevpalovs (PP) 58:46 |
(1:3, 1:0, 2:0) | 02:44 (EQ) A. Haurus 04:59 (SH) I. Wariwonczik 11:49 (PP) A. Haurus |
Widzów: 200 Sędzia główny: Daniel Gamper |
16 min. kar | 39 min. kar |
21 grudnia 2013 | Austria | 3:1 | Polska | Arena Sanok, Sanok |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:00 | P. Cirtek (EQ) 07:17 M. Huber (PP) 13:49 P. Kreuzer (EQ) 42:49 |
(2:0, 0:0, 1:1) | 51:02 (EQ) P. Wronka | Widzów: 800 Sędzia główny: Jimmy Bergamelli |
30 min. kar | 12 min. kar |
Tabela
Lp. | Zespół | M | Z | Zd | Pd | P | G+ | G- | +/− | Pkt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Dania | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 20 | 10 | +10 | 15 |
2. | Łotwa | 5 | 4 | 0 | 0 | 1 | 23 | 7 | +16 | 12 |
3. | Białoruś | 5 | 3 | 0 | 0 | 2 | 23 | 14 | +9 | 9 |
4. | Austria | 5 | 2 | 0 | 0 | 3 | 10 | 14 | -4 | 6 |
5. | Słowenia | 5 | 0 | 1 | 0 | 3 | 11 | 28 | -17 | 2 |
6. | Polska | 5 | 0 | 0 | 1 | 4 | 6 | 20 | -14 | 1 |
= awans do elity, grupy A = pozostanie w I dywizji, grupy B = spadek do II dywizji, grupy A
- Statystyki indywidualne
- Klasyfikacja strzelców: Roberts Lipsbergs – 6 goli[1]
- Klasyfikacja asystentów: Dzmitryj Ambrażejczyk, Artur Haurus, Edgars Kulda – 6 asyst[2]
- Klasyfikacja kanadyjska: Artur Haurus – 11 punktów
- Klasyfikacja +/−: Raman Dostanko – +7[3]
- Klasyfikacja skuteczności interwencji bramkarzy: Ivars Punnenovs – 98,31%[4]
- Klasyfikacja średniej goli straconych na mecz bramkarzy: Ivars Punnenovs – 0,35
- Nagrody indywidualne
Dyrektoriat turnieju wybrał trójkę najlepszych zawodników na każdej pozycji[5]:
- Bramkarz: David Kickert
- Obrońca: Janis Jaks
- Napastnik: Oliver Bjorkstrand