For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Szybkim na Dystansach 1997.

Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Szybkim na Dystansach 1997

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Szybkim na Dystansach 1997
1996 1998
Data

79 marca 1997

Miejscowość

Warszawa, Polska

Zwycięzcy
500 m (kobiet)

Xue Ruihong

500 m (mężczyzn)

Japonia Manabu Horii

1000 m (kobiet)

Holandia Marianne Timmer

1000 m (mężczyzn)

Norwegia Ådne Søndrål

1500 m (kobiet)

Niemcy Gunda Niemann-Kleemann

1500 m (mężczyzn)

Holandia Rintje Ritsma

3000 m (kobiet)

Niemcy Gunda Niemann-Kleemann

5000 m (kobiet)

Niemcy Gunda Niemann-Kleemann

5000 m (mężczyzn)

Holandia Rintje Ritsma

10000 m (mężczyzn)

Holandia Gianni Romme

2. Mistrzostwa świata w łyżwiarstwie szybkim na dystansach 1997 odbyły się w dniach 7–9 marca 1997 w Warszawie. Zawody rozegrano na torze Stegny. Do rozdania było 10 kompletów medali, po 5 w konkurencjach męskich, jak i żeńskich. Najlepsi byli Niemka Gunda Niemann-Kleemann oraz Holender Rintje Ritsma. W klasyfikacji medalowej najlepsza była Holandia.

Uczestnicy

W zawodach wzięło udział 107 łyżwiarzy z 19 krajów.

Państwa biorące udział w mistrzostwach
 Austria  Belgia  Białoruś  Chiny  Finlandia
 Holandia  Japonia  Kanada  Kazachstan  Korea Południowa
 Niemcy  Norwegia  Polska  Rosja  Rumunia
 Stany Zjednoczone  Szwecja  Szwajcaria  Ukraina

Reprezentacja Polski

Mężczyźni

Medale

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Kobiety
500 metrów Xue Ruihong
 Chiny
Sabine Völker
 Niemcy
Franziska Schenk
 Niemcy
1000 metrów Marianne Timmer
 Holandia
Sandra Zwolle
 Holandia
Franziska Schenk
 Niemcy
1500 metrów Gunda Niemann-Kleemann
 Niemcy
Anni Friesinger
 Niemcy
Marianne Timmer
 Holandia
3000 metrów Gunda Niemann-Kleemann
 Niemcy
Anni Friesinger
 Niemcy
Carla Zijlstra
 Holandia
5000 metrów Gunda Niemann-Kleemann
 Niemcy
Carla Zijlstra
 Holandia
Claudia Pechstein
 Niemcy
Mężczyźni
500 metrów Manabu Horii
 Japonia
Roger Strøm
 Norwegia
Hiroyasu Shimizu
 Japonia
1000 metrów Ådne Søndrål
 Norwegia
Jan Bos
 Holandia
Martin Hersman
 Holandia
1500 metrów Rintje Ritsma
 Holandia
Ådne Søndrål
 Norwegia
Neal Marshall
 Kanada
5000 metrów Rintje Ritsma
 Holandia
Gianni Romme
 Holandia
Frank Dittrich
 Niemcy
10000 metrów Gianni Romme
 Holandia
Rintje Ritsma
 Holandia
Bob de Jong
 Holandia

Wyniki

Kobiety

500 m

  • Data: 7 marca 1997
Pozycja Zawodniczka Kraj 500 m 500 m Suma
Gold medal icon.svg
Xue Ruihong  Chiny 40.75 (3.) 40.31 (1.) 1:21.06
Silver medal icon.svg
Sabine Völker  Niemcy 40.61 (1.) 40.72 (2.) 1:21.33
Bronze medal icon.svg
Franziska Schenk  Niemcy 40.70 (2.) 41.21 (6.) 1:21.91
4. Marianne Timmer  Holandia 40.95 (4.) 41.19 (4.) 1:22.14
5. Swietłana Żurowa  Rosja 41.56 (7.) 40.81 (3.) 1:22.37
6. Kyōko Shimazaki  Japonia 41.28 (5.) 41.44 (10.) 1:22.72
7. Monique Garbrecht  Niemcy 41.65 (10.) 41.22 (7.) 1:22.87
8. Susan Auch  Kanada 41.59 (8.) 41.44 (10.) 1:23.03
9. Tomomi Okazaki  Japonia 41.87 (11.) 41.22 (7.) 1:23.09
10. Becky Sundstrom  Stany Zjednoczone 41.64 (9.) 41.55 (13.) 1:23.19
11. Alona Korolewa  Rosja 41.49 (6.) 41.77 (14.) 1:23.26
12. Michelle Morton  Kanada 42.21 (15.) 41.45 (12.) 1:23.66
13. Oksana Rawiłowa  Rosja 42.57 (18.) 41.19 (4.) 1:23.76
14. Shiho Kusunose  Japonia 41.97 (14.) 41.92 (18.) 1:23.89
15. Moira D’Andrea  Stany Zjednoczone 41.87 (11.) 42.07 (19.) 1:23.94
16. Jin Hua  Chiny 42.73 (20.) 41.34 (9.) 1:24.07
17. Catriona Le May  Kanada 41.94 (13.) 42.16 (21.) 1:24.10
18. Anżalika Kaciuha  Białoruś 42.51 (16.) 41.91 (17.) 1:24.42
19. Huang Lili  Chiny 42.53 (17.) 42.10 (20.) 1:24.63
20. Chris Witty  Stany Zjednoczone 42.85 (21.) 41.83 (15.) 1:24.68
21. Annamarie Thomas  Holandia 43.03 (22.) 41.88 (16.) 1:24.91
22. Ester Stølen  Norwegia 42.62 (19.) 43.02 (24.) 1:25.64
23. Edel Therese Høiseth  Norwegia 43.14 (23.) 42.53 (22.) 1:25.67
24. Łesia Bełozub  Ukraina 43.74 (24.) 42.87 (23.) 1:26.61

1000 m

  • Data: 8 marca 1997
Pozycja Zawodniczka Kraj Czas
Gold medal icon.svg
Marianne Timmer  Holandia 1:21.31
Silver medal icon.svg
Sandra Zwolle  Holandia 1:21.92
Bronze medal icon.svg
Franziska Schenk  Niemcy 1:22.10
4. Shiho Kusunose  Japonia 1:22.22
5. Chris Witty  Stany Zjednoczone 1:22.79
6. Anke Baier  Niemcy 1:22.86
7. Sabine Völker  Niemcy 1:23.00
8. Moira D’Andrea  Stany Zjednoczone 1:23.07
9. Annamarie Thomas  Holandia 1:23.12
10. Emese Hunyady  Austria 1:23.23
11. Kyōko Shimazaki  Japonia 1:23.28
12. Becky Sundstrom  Stany Zjednoczone 1:23.46
13. Catriona Le May  Kanada 1:24.25
14. Swietłana Żurowa  Rosja 1:24.82
15. Tomomi Okazaki  Japonia 1:24.93
16. Oksana Rawiłowa  Rosja 1:24.98
17. Xue Ruihong  Chiny 1:25.20
18. Alona Korolewa  Rosja 1:25.76
19. Michelle Morton  Kanada 1:25.96
20. Edel Therese Høiseth  Norwegia 1:26.03
21. Anżalika Kaciuha  Białoruś 1:26.09
22. Ester Stølen  Norwegia 1:26.32
23. Susan Auch  Kanada 1:26.75
24. Huang Lili  Chiny 1:26.88

1500 m

  • Data: 9 marca 1997
Pozycja Zawodniczka Kraj Czas
Gold medal icon.svg
Gunda Niemann  Niemcy 2:04.43
Silver medal icon.svg
Anni Friesinger  Niemcy 2:06.18
Bronze medal icon.svg
Marianne Timmer  Holandia 2:07.54
4. Swietłana Bażanowa  Rosja 2:07.71
5. Tonny de Jong  Holandia 2:07.87
6. Emese Hunyady  Austria 2:08.63
7. Mihaela Dascălu  Rumunia 2:09.91
8. Claudia Pechstein  Niemcy 2:10.23
9. Ludmiła Prokaszowa  Kazachstan 2:10.42
10. Mie Uehara  Japonia 2:10.55
11. Barbara de Loor  Holandia 2:10.71
12. Tatjana Trapieznikowa  Rosja 2:11.89
13. Warwara Baryszewa  Rosja 2:11.93
14. Becky Sundstrom  Stany Zjednoczone 2:12.11
15. Anette Tønsberg  Norwegia 2:12.38
16. Moira D’Andrea  Stany Zjednoczone 2:13.73
17. Maki Tabata  Japonia 2:15.82
18. Chiharu Nozaki  Japonia 2:16.15
19. Susan Massitti  Kanada 2:16.29
20. Tama Sundstrom  Stany Zjednoczone 2:17.52

3000 m

  • Data: 7 marca 1997
Pozycja Zawodniczka Kraj Czas
Gold medal icon.svg
Gunda Niemann  Niemcy 4:20.34
Silver medal icon.svg
Anni Friesinger  Niemcy 4:24.18
Bronze medal icon.svg
Carla Zijlstra  Holandia 4:28.46
4. Claudia Pechstein  Niemcy 4:29.56
5. Ludmiła Prokaszowa  Kazachstan 4:31.25
6. Swietłana Bażanowa  Rosja 4:31.91
7. Anette Tønsberg  Norwegia 4:32.42
8. Barbara de Loor  Holandia 4:33.30
9. Mie Uehara  Japonia 4:33.40
10. Tonny de Jong  Holandia 4:35.04
11. Mihaela Dascălu  Rumunia 4:35.12
12. Tatjana Trapieznikowa  Rosja 4:39.65
13. Noriko Munekata  Japonia 4:43.56
14. Warwara Baryszewa  Rosja 4:46.75
15. Susan Massitti  Kanada 4:47.49
16. Maki Tabata  Japonia 4:47.52

5000 m

  • Data: 8 marca 1997
Pozycja Zawodniczka Kraj Czas
Gold medal icon.svg
Gunda Niemann  Niemcy 7:19.85
Silver medal icon.svg
Carla Zijlstra  Holandia 7:25.80
Bronze medal icon.svg
Claudia Pechstein  Niemcy 7:30.84
4. Heike Warnicke  Niemcy 7:32.14
5. Ludmiła Prokaszowa  Kazachstan 7:34.22
6. Tonny de Jong  Holandia 7:35.58
7. Mie Uehara  Japonia 7:39.57
8. Barbara de Loor  Holandia 7:42.00
9. Mihaela Dascălu  Rumunia 7:47.96
10. Anette Tønsberg  Norwegia 7:48.05
11. Chiharu Nozaki  Japonia 8:05.44
12. Maki Tabata  Japonia 8:05.69

Mężczyźni

500 m

  • Data: 8 marca 1997

DNF – nie ukończył, DNS – nie wystartował

Pozycja Zawodnik Kraj 500 m 500 m Suma
Gold medal icon.svg
Manabu Horii  Japonia 37.08 (3.) 36.47 (1.) 1:13.55
Silver medal icon.svg
Roger Strøm  Norwegia 37.00 (1.) 36.58 (1.) 1:13.58
Bronze medal icon.svg
Hiroyasu Shimizu  Japonia 37.28 (6.) 36.69 (3.) 1:13.97
4. Siergiej Klewczenia  Rosja 37.01 (2.) 36.96 (4.) 1:13.99
5. Mike Ireland  Kanada 37.16 (4.) 37.41 (7.) 1:14.57
6. Casey FitzRandolph  Stany Zjednoczone 37.71 (12.) 37.16 (5.) 1:14.87
7. Wadim Szakszakbajew  Kazachstan 37.65 (11.) 37.28 (6.) 1:14.93
8. Jan Bos  Holandia 37.26 (5.) 37.72 (11.) 1:14.98
9. Pat Bouchard  Kanada 37.48 (7.) 37.57 (9.) 1:15.05
10. Jeremy Wotherspoon  Kanada 37.76 (14.) 37.44 (8.) 1:15.20
11. Jun’ichi Inoue  Japonia 37.55 (8.) 37.83 (13.) 1:15.38
12. Michael Künzel  Niemcy 37.56 (9.) 37.84 (15.) 1:15.40
13. Siergiej Sawieljew  Rosja 37.74 (13.) 37.75 (12.) 1:15.49
14. Cory Carpenter  Stany Zjednoczone 38.10 (19.) 37.68 (10.) 1:15.78
15. Marc Pelchat  Stany Zjednoczone 37.99 (17.) 37.83 (13.) 1:15.82
16. Kim Yun-man  Korea Południowa 37.62 (10.) 38.34 (20.) 1:15.96
17. Aleksandr Kibałko  Rosja 38.01 (18.) 37.96 (16.) 1:15.97
18. Gerard van Velde  Holandia 37.97 (16.) 38.10 (17.) 1:16.07
19. Matthias Pfeiffer  Niemcy 37.92 (15.) 38.26 (19.) 1:16.18
20. Tomasz Świst  Polska 38.21 (21.) 38.11 (18.) 1:16.32
21. Roland Brunner  Austria 38.75 (22.) 38.69 (21.) 1:17.44
22. Magnus Jansson  Szwecja 39.71 (23.) 39.13 (22.) 1:18.84
DNF Janne Hänninen  Finlandia 38.12 (20.) DNF
DNS Jegal Sung-yeol  Korea Południowa 41.82 (24.) DNS

1000 m

  • Data: 9 marca 1997
Pozycja Zawodnik Kraj Czas
Gold medal icon.svg
Ådne Søndrål  Norwegia 1:14.40
Silver medal icon.svg
Jan Bos  Holandia 1:14.81
Bronze medal icon.svg
Martin Hersman  Holandia 1:15.07
4. Jeremy Wotherspoon  Kanada 1:15.33
5. Sylvain Bouchard  Kanada 1:15.72
6. Gerard van Velde  Holandia 1:15.74
7. Kevin Overland  Kanada 1:15.79
8. Manabu Horii  Japonia 1:15.82
9. Jegal Sung-yeol  Korea Południowa 1:15.84
10. Casey FitzRandolph  Stany Zjednoczone 1:16.06
11. Roger Strøm  Norwegia 1:16.12
12. Aleksandr Kibałko  Rosja 1:16.34
13. Siergiej Sawieljew  Rosja 1:16.40
14. Jun’ichi Inoue  Japonia 1:16.65
15. Magnus Enfeldt  Szwecja 1:17.01
16. Matthias Pfeiffer  Niemcy 1:17.51
=17. Cory Carpenter  Stany Zjednoczone 1:17.57
=17. Michael Künzel  Niemcy 1:17.57
19. Yasunori Miyabe  Japonia 1:17.90
20. Janne Hänninen  Finlandia 1:17.96
21. Roland Brunner  Austria 1:18.20
22. Peter Adeberg  Niemcy 1:18.53
23. Dave Cruikshank  Stany Zjednoczone 1:18.70
24. Magnus Jansson  Szwecja 1:20.18

1500 m

  • Data: 8 marca 1997
Pozycja Zawodnik Kraj Czas
Gold medal icon.svg
Rintje Ritsma  Holandia 1:53.58
Silver medal icon.svg
Ådne Søndrål  Norwegia 1:55.16
Bronze medal icon.svg
Neal Marshall  Kanada 1:55.65
4. Martin Hersman  Holandia 1:55.91
5. Jeroen Straathof  Holandia 1:56.57
6. Steinar Johansen  Norwegia 1:56.58
7. Keiji Shirahata  Japonia 1:56.93
8. KC Boutiette  Stany Zjednoczone 1:57.08
9. Uwe Tonat  Niemcy 1:58.54
10. Marnix ten Kortenaar  Austria 1:58.58
11. Christian Breuer  Niemcy 1:58.78
12. Jason Parker  Kanada 1:59.26
13. Kevin Marshall  Kanada 1:59.30
14. Hiroyuki Noake  Japonia 1:59.36
15. Dave Tamburrino  Stany Zjednoczone 2:00.06
16. Tōru Aoyanagi  Japonia 2:00.43
17. Radik Bikczantajew  Kazachstan 2:00.51
18. Artur Szafrański  Polska 2:00.63
19. Peter Adeberg  Niemcy 2:01.05
20. Cory Carpenter  Stany Zjednoczone 2:03.52

5000 m

  • Data: 7 marca 1997
Pozycja Zawodnik Kraj Czas
Gold medal icon.svg
Rintje Ritsma  Holandia 7:02.34
Silver medal icon.svg
Gianni Romme  Holandia 7:03.22
Bronze medal icon.svg
Frank Dittrich  Niemcy 7:12.12
4. Bart Veldkamp  Belgia 7:13.07
5. Lasse Sætre  Norwegia 7:14.16
6. Keiji Shirahata  Japonia 7:14.85
7. Wadim Sajutin  Rosja 7:15.56
8. KC Boutiette  Stany Zjednoczone 7:15.65
9. Ids Postma  Holandia 7:16.24
10. Martin Feigenwinter  Szwajcaria 7:17.83
11. Anatolij Kraszeninin  Rosja 7:20.47
12. Kjell Storelid  Norwegia 7:21.67
13. Dave Tamburrino  Stany Zjednoczone 7:22.04
14. Andriej Kriwoszejew  Rosja 7:25.11
15. Uwe Tonat  Niemcy 7:25.66
16. Hiroyuki Noake  Japonia 7:32.14

10000 m

  • Data: 9 marca 1997
Pozycja Zawodnik Kraj Czas
Gold medal icon.svg
Gianni Romme  Holandia 14:18.75
Silver medal icon.svg
Rintje Ritsma  Holandia 14:30.60
Bronze medal icon.svg
Bob de Jong  Holandia 14:33.82
4. Bart Veldkamp  Belgia 14:37.73
5. KC Boutiette  Stany Zjednoczone 14:38.19
6. Jurij Kochaniec  Rosja 14:40.01
7. Kjell Storelid  Norwegia 14:40.10
8. Frank Dittrich  Niemcy 14:42.19
9. Wadim Sajutin  Rosja 14:47.96
10. Lasse Sætre  Norwegia 14:52.83
11. Keiji Shirahata  Japonia 14:53.77
12. Andriej Kriwoszejew  Rosja 15:03.92

Klasyfikacje medalowe

Kobiety

Miejsce Zawodniczka Państwo
Gold medal with cup.svg
Silver medal with cup.svg
Bronze medal with cup.svg
Razem
1. Gunda Niemann-Kleemann  Niemcy 3 0 0 3
2. Marianne Timmer  Holandia 1 0 1 2
3. Xue Ruihong  Chiny 1 0 0 1
4. Anni Friesinger  Niemcy 0 2 0 2
5. Carla Zijlstra  Holandia 0 1 1 2
  =6. Sabine Völker  Niemcy 0 1 0 1
  =6. Sandra Zwolle  Holandia 0 1 0 1
8. Franziska Schenk  Niemcy 0 0 2 2
9. Claudia Pechstein  Niemcy 0 0 1 1

Mężczyźni

Miejsce Zawodnik Państwo
Gold medal with cup.svg
Silver medal with cup.svg
Bronze medal with cup.svg
Razem
1. Rintje Ritsma  Holandia 2 1 0 3
  =2. Gianni Romme  Holandia 1 1 0 2
  =2. Ådne Søndrål  Norwegia 1 1 0 2
4. Manabu Horii  Japonia 1 0 0 1
  =5. Jan Bos  Holandia 0 1 0 1
  =5. Roger Strøm  Norwegia 0 1 0 1
  =7. Frank Dittrich  Niemcy 0 0 1 1
  =7. Martin Hersman  Holandia 0 0 1 1
  =7. Bob de Jong  Holandia 0 0 1 1
  =7. Neal Marshall  Kanada 0 0 1 1
  =7. Hiroyasu Shimizu  Japonia 0 0 1 1

Państwa

Miejsce Państwo
Gold medal with cup.svg
Silver medal with cup.svg
Bronze medal with cup.svg
Razem
1.  Holandia 4 5 4 13
2.  Niemcy 3 3 4 10
3.  Norwegia 1 2 0 3
4.  Japonia 1 0 1 2
5.  Chiny 1 0 0 1
6.  Kanada 0 0 1 1

Linki zewnętrzne

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Szybkim na Dystansach 1997
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.