For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Świata w Biathlonie 2011.

Mistrzostwa Świata w Biathlonie 2011

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Świata w Biathlonie 2011
2009 2012
Data

313 marca 2011

Gospodarz

Rosja Chanty-Mansyjsk

Mężczyźni
Sprint

Niemcy Arnd Peiffer

Bieg indywidualny

Norwegia Tarjei Bø

Bieg pościgowy

Francja Martin Fourcade

Bieg masowy

Norwegia Emil Hegle Svendsen

Sztafeta

 Norwegia

Kobiety
Sprint

Niemcy Magdalena Neuner

Bieg indywidualny

Szwecja Helena Ekholm

Bieg pościgowy

Finlandia Kaisa Mäkäräinen

Bieg masowy

Niemcy Magdalena Neuner

Sztafeta

 Niemcy

Sztafeta mieszana
Zwycięzca

 Norwegia

Mapa konturowa świata, u góry nieco na prawo znajduje się punkt z opisem „Chanty-Mansyjsk”
Położenie na mapie świata

44. Mistrzostwa Świata w Biathlonie odbywały się w rosyjskim Chanty-Mansyjsku w dniach 3–13 marca 2011. Rozegranych zostało 11 konkurencji, pięć kobiecych, pięć męskich oraz jedna mieszana.

Wybór gospodarza

Chanty-Mansyjsk wygrało w finałowym głosowaniu 27:20 z czeskim miastem Nové Město. Oprócz tych dwóch miejscowości do organizacji mistrzostw kandydowała stolica BiałorusiMińsk.

Państwa uczestniczące

Państwa zgłoszone do udziału w mistrzostwach[1] :

Program mistrzostw

Program mistrzostw[2]

Dzień Konkurencja Początek Liczba uczestników
CET YEKT
3 marca Sztafeta mieszana 12.30 16.30 4 × 26
5 marca Sprint mężczyzn 10.00 14.00 125
Sprint kobiet 14.00 18.00 103
6 marca Bieg pościgowy mężczyzn 10.00 14.00 60
Bieg pościgowy kobiet 12.00 16.00 55
7 marca Dzień treningowy
8 marca Bieg indywidualny mężczyzn 13.15 17.15 123
9 marca Bieg indywidualny kobiet 13.15 17.15 101
10 marca Dzień treningowy
11 marca Sztafeta mężczyzn 14.00 18.00 4 × 26
12 marca Bieg masowy kobiet 12.30 16.30 30
Bieg masowy mężczyzn 14.30 18.30 30
13 marca Sztafeta kobiet 12.15 16.15 4 × 20

Zestawienie medalistów

Mężczyźni

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Sprint (10 km)
szczegóły
Niemcy Arnd Peiffer
Niemcy (GER)
Francja Martin Fourcade
Francja (FRA)
Norwegia Tarjei Bø
Norwegia (NOR)
Bieg pościgowy (12,5 km)
szczegóły
Francja Martin Fourcade
Francja (FRA)
Norwegia Emil Hegle Svendsen
Norwegia (NOR)
Norwegia Tarjei Bø
Norwegia (NOR)
Bieg indywidualny (20 km)
szczegóły
Norwegia Tarjei Bø
Norwegia (NOR)
Rosja Maksim Maksimow
Rosja (RUS)
Austria Christoph Sumann
Austria (AUT)
Bieg masowy (15 km)
szczegóły
Norwegia Emil Hegle Svendsen
Norwegia (NOR)
Rosja Jewgienij Ustiugow
Rosja (RUS)
Włochy Lukas Hofer
Włochy (ITA)
Sztafeta (4 × 7,5 km)
szczegóły
 Norwegia
Ole Einar Bjørndalen
Alexander Os
Emil Hegle Svendsen
Tarjei Bø
 Rosja
Anton Szypulin
Jewgienij Ustiugow
Maksim Maksimow
Iwan Czeriezow
 Ukraina
Ołeksandr Biłanenko
Andrij Deryzemla
Serhij Semenow
Serhij Sedniew

Kobiety

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Sprint (7,5 km)
szczegóły
Niemcy Magdalena Neuner
Niemcy (GER)
Finlandia Kaisa Mäkäräinen
Finlandia (FIN)
Słowacja Anastasija Kuźmina
Słowacja (SVK)
Bieg pościgowy (10 km)
szczegóły
Finlandia Kaisa Mäkäräinen
Finlandia (FIN)
Niemcy Magdalena Neuner
Niemcy (GER)
Szwecja Helena Ekholm
Szwecja (SWE)
Bieg indywidualny (15 km)
szczegóły
Szwecja Helena Ekholm
Szwecja (SWE)
Niemcy Tina Bachmann
Niemcy (GER)
Ukraina Wiktorija Semerenko
Ukraina (UKR)
Bieg masowy (12,5 km)
szczegóły
Niemcy Magdalena Neuner
Niemcy (GER)
Białoruś Darja Domraczewa
Białoruś (BLR)
Norwegia Tora Berger
Norwegia (NOR)
Sztafeta (4 × 6 km)
szczegóły
 Niemcy
Andrea Henkel
Miriam Gössner
Tina Bachmann
Magdalena Neuner
 Francja
Anaïs Bescond
Marie-Laure Brunet
Sophie Boilley
Marie Dorin
 Białoruś
Nadzieja Skardzina
Darja Domraczewa
Nadieżda Pisariewa
Ludmiła Kalinczyk

Sztafeta mieszana

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
K/M (2 × 6 + 2 × 7,5 km)
szczegóły
 Norwegia
Tora Berger
Ann Kristin Flatland
Ole Einar Bjørndalen
Tarjei Bø
 Niemcy
Andrea Henkel
Magdalena Neuner
Arnd Peiffer
Michael Greis
 Francja
Marie-Laure Brunet
Marie Dorin
Alexis Bœuf
Martin Fourcade

Wyniki mężczyzn

Sprint

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg
Arnd Peiffer  Niemcy 0+1 24:34,0
Silver medal with cup.svg
Martin Fourcade  Francja 2+1 24:47,0 +13,0
Bronze medal with cup.svg
Tarjei Bø  Norwegia 1+0 24:59,2 +25,2
4 Andriej Makowiejew  Rosja 0+0 25:04,0 +30,0
5 Emil Hegle Svendsen  Norwegia 1+1 25:04,4 +30,4
6 Andreas Birnbacher  Niemcy 0+1 25:05,8 +31,8
7 Christoph Stephan  Niemcy 1+0 25:08,8 +34,8
8 Edgars Piksons  Łotwa 1+0 25:16,9 +42,9
9 Michael Greis  Niemcy 1+1 25:27,4 +53,4
10 Andrij Deryzemla  Ukraina 0+1 25:28,9 +54,9
. . .
84 Krzysztof Pływaczyk  Polska 1-2 28:15,5 +3:41,5
93 Łukasz Szczurek  Polska 2-1 28:43,6 +4:09,6
97 Mirosław Kobus  Polska 1-3 29:08,2 +4:34,2
98 Grzegorz Bril  Polska 2-2 29:10,9 +4:36,9
Miejsce Zawodnik Punkty
1 Norwegia Tarjei Bø 871
2 Norwegia Emil Hegle Svendsen 790
3 Francja Martin Fourcade 778
4 Rosja Iwan Czeriezow 554
5 Niemcy Michael Greis 549
6 Niemcy Arnd Peiffer 535
7 Włochy Lukas Hofer 454
8 Czechy Michal Šlesingr 446
9 Szwecja Carl Johan Bergman 438
10 Ukraina Serhij Sedniew 427
... ... ...
23 Polska Tomasz Sikora 315
88 Polska Łukasz Szczurek 12

Bieg pościgowy

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg
Martin Fourcade  Francja 0+1+2+0 33:02,6
Silver medal with cup.svg
Emil Hegle Svendsen  Norwegia 0+0+1+1 33:06,4 +3,8
Bronze medal with cup.svg
Tarjei Bø  Norwegia 0+0+1+1 33:07,8 +5,2
4 Arnd Peiffer  Niemcy 0+0+1+1 33:08,4 +5,8
5 Andreas Birnbacher  Niemcy 0+0+1+1 34:06,6 +1:04,0
6 Simon Fourcade  Francja 0+0+1+0 34:26,3 +1:23,7
7 Andrij Deryzemla  Ukraina 0+0+1+1 34:32,9 +1:30,3
8 Michal Šlesingr  Czechy 2+0+2+0 34:37,6 +1:35,0
9 Lukas Hofer  Włochy 0+3+0+1 34:39,5 +1:36,9
10 Björn Ferry  Szwecja 1+0+1+1 34:39,6 +1:37,0
Miejsce Zawodnik Punkty
1 Norwegia Tarjei Bø 919
2 Norwegia Emil Hegle Svendsen 844
3 Francja Martin Fourcade 838
4 Niemcy Michael Greis 579
5 Niemcy Arnd Peiffer 578
6 Rosja Iwan Czeriezow 577
7 Włochy Lukas Hofer 486
8 Czechy Michal Šlesingr 480
9 Szwecja Carl Johan Bergman 451
10 Ukraina Serhij Sedniew 441
... ... ...
25 Polska Tomasz Sikora 315
89 Polska Łukasz Szczurek 12

Bieg indywidualny

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg
Tarjei Bø  Norwegia 0+0+1+0 48:29,9
Silver medal with cup.svg
Maksim Maksimow  Rosja 0+0+0+0 49:09,9 +40,0
Bronze medal with cup.svg
Christoph Sumann  Austria 0+0+0+1 49:15,4 +45,5
4 Emil Hegle Svendsen  Norwegia 0+2+0+0 49:19,6 +49,7
5 Björn Ferry  Szwecja 0+0+1+0 49:46,8 +1:16,9
6 Ole Einar Bjørndalen  Norwegia 0+0+0+1 49:54,2 +1:24,3
7 Michael Greis  Niemcy 0+1+0+0 49:55,4 +1:25,5
8 Andreas Birnbacher  Niemcy 1+0+0+0 49:57,4 +1:27,5
9 Maksim Czudow  Rosja 0+0+0+0 50:10,6 +1:40,7
10 Martin Fourcade  Francja 0+0+1+2 50:16,1 +1:46,2
. . .
52 Grzegorz Bril  Polska 0+0+1+1 54:08,2 +5:38,3
66 Mirosław Kobus  Polska 1+0+0+1 55:09,8 +6:39,9
68 Krzysztof Pływaczyk  Polska 2+0+0+1 55:33,7 +7:03,8
72 Łukasz Szczurek  Polska 0+1+1+0 56:02,6 +7:32,7
Miejsce Zawodnik Punkty
1 Norwegia Tarjei Bø 979
2 Norwegia Emil Hegle Svendsen 887
3 Francja Martin Fourcade 869
4 Niemcy Michael Greis 615
5 Niemcy Arnd Peiffer 604
6 Rosja Iwan Czeriezow 596
7 Czechy Michal Šlesingr 509
8 Włochy Lukas Hofer 500
9 Szwecja Carl Johan Bergman 481
10 Norwegia Ole Einar Bjørndalen 472
... ... ...
25 Polska Tomasz Sikora 315
91 Polska Łukasz Szczurek 12

Bieg masowy

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg
Emil Hegle Svendsen  Norwegia 0+0+0+1 38:42,7
Silver medal with cup.svg
Jewgienij Ustiugow  Rosja 0+0+0+0 38:47,7 +5,0
Bronze medal with cup.svg
Lukas Hofer  Włochy 0+0+0+1 38:57,0 +14,3
4 Tarjei Bø  Norwegia 0+0+0+2 39:06,0 +23,3
5 Iwan Czeriezow  Rosja 0+0+1+0 39:06,9 +24,2
6 Ole Einar Bjørndalen  Norwegia 1+0+0+0 39:11,5 +28,8
7 Andriej Makowiejew  Rosja 0+0+0+0 39:32,5 +49,8
8 Arnd Peiffer  Niemcy 2+0+0+1 39:36,4 +53,7
9 Simon Eder  Austria 1+0+0+1 39:36,9 +54,2
10 Martin Fourcade  Francja 0+0+1+2 39:37,5 +54,8
Miejsce Zawodnik Punkty
1 Norwegia Tarjei Bø 1022
2 Norwegia Emil Hegle Svendsen 947
3 Francja Martin Fourcade 900
4 Niemcy Arnd Peiffer 638
5 Rosja Iwan Czeriezow 636
6 Niemcy Michael Greis 636
7 Włochy Lukas Hofer 548
8 Czechy Michal Šlesingr 524
9 Norwegia Ole Einar Bjørndalen 510
10 Austria Simon Eder 497
... ... ...
26 Polska Tomasz Sikora 315
91 Polska Łukasz Szczurek 12

Sztafeta

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg
Ole Einar Bjørndalen
Alexander Os
Emil Hegle Svendsen
Tarjei Bø
 Norwegia 0+2 2+8
0+0 0+0
0+0 1+3
0+1 0+2
0+1 1+3
1:16:13,9
19:12,7
19:16,3
18:31,5
19:13,4
-
Silver medal with cup.svg
Anton Szypulin
Jewgienij Ustiugow
Maksim Maksimow
Iwan Czeriezow
 Rosja 0+5 0+3
0+1 0+1
0+0 0+2
0+1 0+0
0+3 0+0
1:16:27,3
19:32,8
18:56,9
18:59,9
18:57,7
+13,4
Bronze medal with cup.svg
Ołeksandr Biłanenko
Andrij Deryzemla
Serhij Semenow
Serhij Sedniew
 Ukraina 0+4 0+6
0+1 0+2
0+1 0+2
0+0 0+1
0+2 0+1
1:16:41,9
19:40,6
19:00,1
18:57,5
19:03,7
+28,0
Miejsce Zawodnik Punkty
1  Norwegia 216
2  Niemcy 199
3  Ukraina 163
4  Włochy 161
5  Austria 154
6  Rosja 152
7  Francja 151
8  Szwecja 150
9  Słowenia 137
10  Czechy 121
... ... ...
17  Polska 95

Wyniki kobiet

Sprint

Medal Zawodniczka Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg
Magdalena Neuner  Niemcy 0+0 20:31,2
Silver medal with cup.svg
Kaisa Mäkäräinen  Finlandia 0+0 20:43,4 +12,2
Bronze medal with cup.svg
Anastasija Kuźmina  Słowacja 0+1 21:11,2 +40,0
4 Olga Zajcewa  Rosja 0+0 21:18,9 +47,7
5 Helena Ekholm  Szwecja 0+0 21:32,2 +1:01,0
6 Jekatierina Jurłowa  Rosja 0+0 21:47,5 +1:16,3
7 Tora Berger  Norwegia 1+1 21:54,2 +1:23,0
8 Marie Dorin  Francja 0+0 22:02,9 +1:31,7
9 Miriam Gössner  Niemcy 1+1 22:06,9 +1:35,7
10 Wałentyna Semerenko  Ukraina 0+1 22:09,6 +1:38,4
. . .
13 Agnieszka Cyl  Polska 0+0 22:17,8 +1:46,6
32 Magdalena Gwizdoń  Polska 0+1 23:20,2 +2:49,0
69 Monika Hojnisz  Polska 2+1 24:48,7 +4:17,5
76 Paulina Bobak  Polska 1+1 25:15,2 +4:44,0
Miejsce Zawodniczka Punkty
1 Finlandia Kaisa Mäkäräinen 798
2 Niemcy Andrea Henkel 774
3 Szwecja Helena Ekholm 763
4 Norwegia Tora Berger 731
5 Niemcy Magdalena Neuner 700
6 Białoruś Darja Domraczewa 618
7 Szwecja Anna Carin Zidek 616
8 Francja Marie-Laure Brunet 585
9 Ukraina Wałentyna Semerenko 585
10 Słowenia Teja Gregorin 583
... ... ...
21 Polska Agnieszka Cyl 357
54 Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 50
62 Polska Magdalena Gwizdoń 34
66 Polska Paulina Bobak 27
67 Polska Monika Hojnisz 27

Bieg pościgowy

Medal Zawodniczka Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg
Kaisa Mäkäräinen  Finlandia 0+0+0+0 30:00,1
Silver medal with cup.svg
Magdalena Neuner  Niemcy 0+0+0+2 30:21,7 +21,6
Bronze medal with cup.svg
Helena Ekholm  Szwecja 0+0+0+0 31:43,7 +1:43,6
4 Andrea Henkel  Niemcy 0+0+0+0 32:00,8 +2:00,7
5 Tora Berger  Norwegia 1+0+0+1 32:29,1 +2:29,0
6 Anastasija Kuźmina  Słowacja 2+1+0+3 33:00,0 +2:59,9
7 Miriam Gössner  Niemcy 0+0+4+0 33:12,4 +3:12,3
8 Jana Gereková  Słowacja 0+0+1+2 33:15,8 +3:15,7
9 Dorothea Wierer  Włochy 0+0+0+0 33:17,3 +3:17,2
10 Jekatierina Jurłowa  Rosja 1+2+0+0 33:24,6 +3:24,5
. . .
27 Agnieszka Cyl  Polska 1+1+1+2 35:11,4 +5:11,3
32 Magdalena Gwizdoń  Polska 1+0+1+0 36:07,2 +6:07,1
Miejsce Zawodniczka Punkty
1 Finlandia Kaisa Mäkäräinen 858
2 Niemcy Andrea Henkel 817
3 Szwecja Helena Ekholm 811
4 Norwegia Tora Berger 771
5 Niemcy Magdalena Neuner 754
6 Szwecja Anna Carin Zidek 644
7 Białoruś Darja Domraczewa 624
8 Słowenia Teja Gregorin 606
9 Ukraina Wałentyna Semerenko 602
10 Francja Marie-Laure Brunet 585
... ... ...
20 Polska Agnieszka Cyl 371
55 Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 50
58 Polska Magdalena Gwizdoń 43
67 Polska Paulina Bobak 27
68 Polska Monika Hojnisz 27

Bieg indywidualny

Medal Zawodniczka Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg
Helena Ekholm  Szwecja 0+0+0+0 47:08,3
Silver medal with cup.svg
Tina Bachmann  Niemcy 0+2+0+0 49:24,1 +2:15,8
Bronze medal with cup.svg
Wiktorija Semerenko  Ukraina 1+0+0+2 50:00,4 +2:52,1
4 Nadzieja Skardzina  Białoruś 0+0+0+1 50:10,0 +3:01,7
5 Magdalena Neuner  Niemcy 0+2+1+2 50:24,9 +3:16,6
6 Marie Dorin  Francja 1+1+0+1 50:57,7 +3:49,4
7 Jekatierina Jurłowa  Rosja 1+1+0+1 51:29,2 +4:20,9
8 Veronika Vítková  Czechy 0+0+1+1 51:43,5 +4:35,2
9 Anastasija Kuźmina  Słowacja 1+0+2+2 51:44,8 +4:36,5
10 Tora Berger  Norwegia 1+1+2+1 51:53,0 +4:44,7
. . .
22 Agnieszka Cyl  Polska 1+2+0+0 53:04,1 +5:55,8
23 Paulina Bobak  Polska 2+0+0+0 53:18,5 +6:10,2
60 Monika Hojnisz  Polska 1+1+2+1 57:58,7 +10:50,4
74 Magdalena Gwizdoń  Polska 1+2+4+2 1:00:12,8 +13:04,5
Miejsce Zawodniczka Punkty
1 Szwecja Helena Ekholm 871
2 Finlandia Kaisa Mäkäräinen 871
3 Niemcy Andrea Henkel 817
4 Norwegia Tora Berger 802
5 Niemcy Magdalena Neuner 794
6 Białoruś Darja Domraczewa 646
7 Szwecja Anna Carin Zidek 644
8 Ukraina Wałentyna Semerenko 632
9 Francja Marie Dorin 620
10 Słowenia Teja Gregorin 617
... ... ...
21 Polska Agnieszka Cyl 390
56 Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 50
58 Polska Paulina Bobak 45
60 Polska Magdalena Gwizdoń 43
70 Polska Monika Hojnisz 27

Bieg masowy

Medal Zawodniczka Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg
Magdalena Neuner  Niemcy 0+1+2+1 36:48,5
Silver medal with cup.svg
Darja Domraczewa  Białoruś 2+1+0+0 36:53,3 +4,8
Bronze medal with cup.svg
Tora Berger  Norwegia 2+1+0+0 37:02,5 +14,0
4 Kaisa Mäkäräinen  Finlandia 1+1+1+0 37:12,7 +24,2
5 Teja Gregorin  Słowenia 0+0+1+0 37:13,4 +24,9
6 Olga Zajcewa  Rosja 0+1+0+1 37:20,1 +31,6
7 Helena Ekholm  Szwecja 0+1+0+1 37:23,2 +34,7
8 Marie Dorin  Francja 0+0+0+1 37:28,3 +39,8
9 Marie-Laure Brunet  Francja 1+0+0+1 37:32,6 +44,1
10 Anastasija Kuźmina  Słowacja 1+0+2+0 37:33,1 +44,6
. . .
19 Agnieszka Cyl  Polska 1+0+1+0 38:50,2 +2:01,7
Miejsce Zawodniczka Punkty
1 Finlandia Kaisa Mäkäräinen 914
2 Szwecja Helena Ekholm 907
3 Niemcy Magdalena Neuner 854
4 Norwegia Tora Berger 850
5 Niemcy Andrea Henkel 845
6 Białoruś Darja Domraczewa 700
7 Szwecja Anna Carin Zidek 667
8 Ukraina Wałentyna Semerenko 657
9 Słowenia Teja Gregorin 657
10 Francja Marie Dorin 654
... ... ...
21 Polska Agnieszka Cyl 412
56 Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 50
58 Polska Paulina Bobak 45
60 Polska Magdalena Gwizdoń 43
70 Polska Monika Hojnisz 27

Sztafeta

Medal Zawodniczka Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg
Andrea Henkel
Miriam Gössner
Tina Bachmann
Magdalena Neuner
 Niemcy 0+7 2+6
0+2 0+1
0+2 2+3
0+2 0+2
0+1 0+0
1:13:31,1
18:40,8
19:02,4
18:59,6
16:48,3
-
Silver medal with cup.svg
Anaïs Bescond
Marie-Laure Brunet
Sophie Boilley
Marie Dorin
 Francja 0+6 0+3
0+2 0+1
0+0 0+0
0+3 0+2
0+1 0+0
1:14:18,3
19:17,7
17:56,1
19:21,8
17:42,7
+47,2
Bronze medal with cup.svg
Nadieżda Pisariewa
Darja Domraczewa
Nadzieja Skardzina
Ludmiła Kalinczyk
 Białoruś 0+2 1+4
0+0 0+1
0+1 0+0
0+0 0+0
0+1 1+3
1:15:18,5
19:08,5
17:44,0
18:49,2
19:36,8
+1:47,4
Miejsce Zawodniczka Punkty
1  Niemcy 206
2  Szwecja 190
3  Rosja 177
4  Francja 177
5  Białoruś 175
6  Norwegia 160
7  Włochy 147
8  Polska 134
9  Ukraina 131
10  Słowacja 126

Sztafeta Ukrainy, która dobiegła na 2 pozycji, została zdyskwalifikowana z powodu wykrycia efedryny w organizmie, biegnącej na ostatniej zmianie Oksany Chwostenko. W wyniku czego Ukrainie odebrano srebrny medal, który przyznano Francji, brąz otrzymała Białoruś[3].

Sztafeta mieszana

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg
Tora Berger
Ann Kristin Flatland
Ole Einar Bjørndalen
Tarjei Bø
 Norwegia 0+4 0+3
0+1 0+0
0+1 0+1
0+2 0+1
0+0 0+1
1:14:22,5
18:18,3
18:16,4
19:05,5
18:42,3
-
Silver medal with cup.svg
Andrea Henkel
Magdalena Neuner
Arnd Peiffer
Michael Greis
 Niemcy 0+5 0+3
0+2 0+0
0+0 0+0
0+1 0+2
0+2 0+1
1:14:45,4
18:45,0
17:25,0
19:06,3
19:29,1
+22,9
Bronze medal with cup.svg
Marie-Laure Brunet
Marie Dorin
Alexis Bœuf
Martin Fourcade
 Francja 0+2 0+6
0+2 0+2
0+0 0+3
0+0 0+1
0+0 0+0
1:15:38,7
19:36,5
18:27,7
19:14,8
18:19,7
+1:16,2

Klasyfikacja medalowa

Miejsce Państwo
Gold medal with cup.svg
Silver medal with cup.svg
Bronze medal with cup.svg
Razem
1.  Niemcy 4 3 0 7
2.  Norwegia 4 1 3 8
3.  Francja 1 2 1 4
4.  Finlandia 1 1 0 2
5.  Szwecja 1 0 1 2
6.  Rosja 0 3 0 3
7.  Białoruś 0 1 1 2
8.  Ukraina 0 0 2 2
9.  Austria 0 0 1 1
 Słowacja 0 0 1 1
 Włochy 0 0 1 1
Łącznie 11 11 11 33

Przypisy

  1. BIATHLON WORLD CHAMPIONSHIPS 2011 WILL GATHER THE STRONGEST ATHLETES FROM 38 COUNTRIES. (ang.). ugrasport.com, 2011-01-18. [dostęp 2011-02-17].
  2. Tanja Ohlson: Preliminary competition times are available now (ang.). International Biathlon Union, 2010-06-26. [dostęp 2010-07-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-01-03)].
  3. Decision in Khvostenko case now final, France receives WCH Relay Silver (ang.). biathlonworld.com, 2011-09-05. [dostęp 2011-09-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2011-10-01)].
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Świata w Biathlonie 2011
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.