Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie 2010 (II Dywizja)
Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie II dywizji 2010 odbyły się w dwóch państwach: w Meksyku (Meksyk) oraz w Estonii (Tallinn). Zawody były rozgrywane w dniach 10 - 17 kwietnia. Był to 14. turniej o awans do I dywizji mistrzostw świata (wcześniej grupy C).
W tej części mistrzostw uczestniczyły 12 drużyn, które podzielone były na dwie grupy, w których rozgrywały mecze systemem każdy z każdym. Dwie najlepsze drużyny (Hiszpania i Estonia) awansowały do I dywizji. Dwie najgorsze (Turcja i Izrael) spadły do III dywizji.
Hale, w których odbyły się zawody to:
Wyniki
11 kwietnia 2010 | Hiszpania | 6:0 | Australia | Lomas Verdes, Meksyk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:00 | J. J. Martín 01:13 (EQ) P. Muñoz 06:15 (PP) J. Muñoz 28:01 (EQ) A. Betran 41:04 (EQ) J. Muñoz 46:53 (EQ) J. Muñoz 52:14 (PP) |
(2:0, 1:0, 3:0) | Widzów: 640 Sędzia główny: Shane Warschaw |
11 kwietnia 2010 | Turcja | 3:12 | Bułgaria | Lomas Verdes, Meksyk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:30 | E. Özmen 25:50 (EQ) G. Öztürk 37:40 (PP) G. Taşdemir 43:53 (EQ) |
(0:4, 2:2, 1:6) | 06:23 (PP) S. Muchaczow 08:29 (PP) A. Jotow 09:58 (EQ) P. Chadżitonew 19:37 (EQ) S. Muchaczow 26:27 (EQ) P. Chadżitonew 39:31 (EQ) R. Asenow 46:41 (PP) P. Chadżitonew 49:34 (EQ) A. Jotow 52:29 (EQ) J. Sławczew 57:30 (EQ) M. Bojadżiew 59:08 (EQ) R. Morgunow 59:45 (EQ) A. Jotow |
Widzów: 750 Sędzia główny: Kimmo Hokkanen |
11 kwietnia 2010 | Belgia | 5:2 | Meksyk | Lomas Verdes, Meksyk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:00 | M. Morgan 00:36 (EQ) V. Camelbeeck 01:24 (EQ) J. Peussens 36:57 (EQ) V. Gyesbreghs 38:08 (EQ) S. van Buren 48:28 (EQ) |
(2:1, 2:0, 1:1) | 07:16 (PP) A. Cervantes 44:16 (EQ) S. Ortega |
Widzów: 2400 Sędzia główny: Graham Skilliter |
12 kwietnia 2010 | Australia | 11:4 | Bułgaria | Lomas Verdes, Meksyk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:00 | W. Darge 05:34 (PP) T. Stephenson 05:56 (EQ) A. Wilson 12:57 (PP) W. Darge 24:09 (EQ) L. Webster 26:45 (EQ) W. Darge 27:41 (EQ) J. Bourke 28:39 (EQ) L. Webster 33:17 (PP) M. Beaton 35:23 (PP) R. Franchini 42:03 (EQ) G. Oddy 54:30 (EQ) |
(3:0, 6:3, 2:1) | 29:39 (EQ) A. Jotow 33:44 (SH) S. Muchaczow 36:49 (EQ) M. Bojadżiew 51:39 (EQ) S. Muchaczow |
Widzów: 100 Sędzia główny: Igor Dremelj |
12 kwietnia 2010 | Belgia | 1:6 | Hiszpania | Lomas Verdes, Meksyk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:30 | S. van Buren 26:07 (PP) | (0:0, 1:2, 4:0) | 22:05 (EQ) A. Betran 31:42 (PP) D. Parra 50:31 (EQ) J. Muñoz 54:19 (EQ) J. Muñoz 54:51 (EQ) G. Echevarría 56:52 (PP) A. Pedraz |
Widzów: 200 Sędzia główny: Kimmo Hokkanen |
12 kwietnia 2010 | Meksyk | 9:2 | Turcja | Lomas Verdes, Meksyk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:00 | R. Chabat 15:20 (PP) A. Cervantes 18:25 (PP) S. Ortega 21:07 (PP) A. Cervantes 24:49 (PP) M. Sierra 29:49 (PP) B. Arroyo 47:25 (PP) A. Cervantes 57:10 (EQ) B. Arroyo 57:27 (EQ) S. Ortega 57:35 (EQ) |
(2:1, 3:1, 4:0) | 17:19 (PP) S. Artürk 35:24 (PP) G. Taşdemir |
Widzów: 1000 Sędzia główny: Shane Warschaw |
14 kwietnia 2010 | Belgia | 13:1 | Turcja | Lomas Verdes, Meksyk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:00 | J. Raekelboom 01:58 (PP) B. Vercammen 11:52 (EQ) V. Morgan 15:34 (EQ) M. Morgan 20:26 (EQ) M. Morgan 24:21 (EQ) S. van Buren 25:29 (EQ) S. van Buren 29:16 (EQ) N. Vroemans 31:07 (PP) D. Steijnen 34:27 (PP) M. Morgan 45:07 (EQ) B. Kolodziejczyk 46:05 (EQ) S. Lipsonen 51:32 (PP) J. Raekelboom 53:40 (PP) |
(3:1, 6:0, 4:0) | 13:30 (EQ) S. Gümüş | Widzów: 100 Sędzia główny: Kimmo Hokkanen |
14 kwietnia 2010 | Hiszpania | 10:3 | Bułgaria | Lomas Verdes, Meksyk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:30 | J. Muñoz 04:35 (PP) P. Muñoz 17:29 (EQ) A. Pedraz 18:46 (EQ) S. Barnola 28:25 (EQ) P. Muñoz 47:38 (EQ) D. Parra 51:35 (EQ) G. Echevarría 56:30 (PP) D. Parra 58:44 (SH) B. Ribot-Tona 58:58 (EQ) D. Parra 59:47 (PS) |
(3:2, 1:0, 6:1) | 16:21 (EQ) A. Jotow 17:13 (PP) R. Asenow 49:15 (EQ) S. Muchaczow |
Widzów: 200 Sędzia główny: Graham Skilliter |
14 kwietnia 2010 | Australia | 5:2 | Meksyk | Lomas Verdes, Meksyk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:00 | G. Oddy 04:54 (PP) D. Peterson 11:51 (EQ) D. Huxley 16:25 (EQ) L. Webster 50:37 (EQ) W. Darge 55:32 (EQ) |
(3:1, 0:0, 2:1) | 15:05 (PP) E. Glennie 48:47 (EQ) B. Arroyo |
Widzów: 2000 Sędzia główny: Igor Dremelj |
16 kwietnia 2010 | Bułgaria | 4:5 | Belgia | Lomas Verdes, Meksyk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:00 | A. Jotow 17:39 (EQ) A. Jotow 27:35 (PP) R. Asenow 34:05 (PP) S. Muchaczow 38:31 (EQ) |
(1:3, 3:1, 0:1) | 06:48 (EQ) S. van Buren 10:06 (PP) V. Gyesbreghs 18:11 (EQ) S. van Buren 36:06 (EQ) S. van Buren 53:08 (PP) M. Morgan |
Widzów: 150 Sędzia główny: Igor Dremelj |
16 kwietnia 2010 | Turcja | 1:10 | Australia | Lomas Verdes, Meksyk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:30 | S. Gümüş 49:32 (PP) | (0:3, 0:4, 1:3) | 00:55 (EQ) L. Webster 07:26 (EQ) T. Powell 11:54 (EQ) L. Webster 21:42 (EQ) M. Beaton 22:58 (PP) A. Wilson 29:43 (EQ) M. Beaton 34:19 (EQ) T. Powell 45:21 (SH) J. Bourke 54:19 (PP) C. Delsar 59:40 (EQ) J. Bourke |
Widzów: 500 Sędzia główny: Graham Skilliter |
16 kwietnia 2010 | Meksyk | 2:4 | Hiszpania | Lomas Verdes, Meksyk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:00 | F. Ugarte 39:40 (PP) S. Ortega 45:07 (EQ) |
(0:1, 1:1, 1:2) | 06:58 (PP) J. Brabo 27:13 (EQ) J. Muñoz 51:26 (EQ) D. Pérez 59:54 (EN) J. José Martín |
Widzów: 3000 Sędzia główny: Shane Warschaw |
17 kwietnia 2010 | Australia | 5:2 | Belgia | Lomas Verdes, Meksyk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:00 | T. Stephenson 03:45 (EQ) Ch. Sekura 05:53 (PP) R. Franchini 10:21 (EQ) T. Stephenson 29:02 (EQ) T. Stephenson 32:02 (EQ) |
(3:1, 2:0, 0:1) | 13:13 (EQ) V. Morgan 54:36 (EQ) M. Morgan |
Widzów: 200 Sędzia główny: Graham Skillitier |
17 kwietnia 2010 | Hiszpania | 9:1 | Turcja | Lomas Verdes, Meksyk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:30 | A. Betran 07:42 (EQ) D. Pérez 08:19 (EQ) J. Valle 08:49 (EQ) J. Muñoz 10:19 (EQ) O. Boronat 14:51 (EQ) P. Muñoz 16:08 (EQ) J. Muñoz 34:33 (EQ) J. Muñoz 44:57 (EQ) O. Boronat 54:43 (EQ) |
(6:0, 1:0, 2:1) | 44:24 (EQ) A. Solak | Widzów: 500 Sędzia główny: Igor Dremelj |
17 kwietnia 2010 | Bułgaria | 5:2 | Meksyk | Lomas Verdes, Meksyk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:00 | A. Jotow 06:29 (EQ) R. Asenow 12:29 (PP) S. Muchaczow 15:03 (EQ) M. Bojadżiew 19:46 (EQ) J. Sławczew 59:24 (EN) |
(4:1, 0:0, 1:1) | 05:08 (EQ) B. Arroyo 48:20 (EQ) B. Arroyo |
Widzów: 3000 Sędzia główny: Kimmo Hokkanen |
Tabela
Lp. = lokata, M = liczba rozegranych spotkań, W = Wygrane, WpD = Wygrane po dogrywce lub karnych, PpD = Porażki po dogrywce lub karnych, P = Porażki, G+ = Gole strzelone, G- = Gole stracone, Pkt = Liczba zdobytych punktów
Lp. | Zespół | M | W | WpD | PpD | P | G + | G - | +/- | Pkt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hiszpania | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 35 | 7 | +28 | 15 |
2 | Australia | 5 | 4 | 0 | 0 | 1 | 31 | 15 | +16 | 12 |
3 | Belgia | 5 | 3 | 0 | 0 | 2 | 26 | 18 | +8 | 9 |
4 | Bułgaria | 5 | 2 | 0 | 0 | 3 | 28 | 31 | -3 | 6 |
5 | Meksyk | 5 | 1 | 0 | 0 | 4 | 17 | 21 | -4 | 3 |
6 | Turcja | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 8 | 53 | -45 | 0 |