Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie 2014 (II Dywizja)
Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie II dywizji 2014 zostały rozegrane w dniach: 5-11 kwietnia Grupa B i 9-15 kwietnia Grupa A.
W mistrzostwach Dywizji II uczestniczyło 12 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy po 6 zespołów. Zgodnie z formatem zawody Dywizji II odbyły się w dwóch grupach: Grupa A w Serbii (Belgrad), a Grupa B w Hiszpanii (Jaca). W mistrzostwach Dywizji II uczestniczy 12 zespołów. Reprezentacje grały systemem każdy z każdym. Pierwsza drużyna turnieju Grupy A awansowały do mistrzostw świata Pierwszej Dywizji Grupy B w 2015 roku, ostatni zespół Grupy A został zdegradowany i w 2015 roku zagra w Grupie B. Jego miejsce za rok zajmie zwycięzca turnieju w Grupie B. Najsłabsza drużyna Grupy B spadła do Dywizji III.
Hale, w której odbyły się zawody:
Wyniki
9 kwietnia 2014 | Islandia | 1:4 | Estonia | Ice Rink Pionir, Belgrad |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:00 | E. Alengard (PP1) 26:31 | (0:1, 1:2, 0:1) | 16:57 (PP1) W. Bobkow 28:34 (PP1) W. Titarenko 32:41 (EQ) R. Andrejew 52:19 (EQ) A. Ossipow |
Widzów: 50 Sędzia główny: Luka Kamsek |
22 min. kar | 18 min. kar |
9 kwietnia 2014 | Izrael | 4:3 pd. | Australia | Ice Rink Pionir, Belgrad |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:30 | D. Mazour (EQ) 47:04 D. Mazour (EQ) 53:56 A.Eizenman (PP2) 59:54 O. Eizenman (EQ) 64:44 |
(0:1, 0:1, 3:1, 1:0) | 08:15 (SH1) C. Todd 37:03 (EQ) W. Cliff 58:15 (PS) B. McDowell |
Widzów: 27 Sędzia główny: Przemysław Kępa |
10 min. kar | 22 min. kar |
9 kwietnia 2014 | Belgia | 8:3 | Serbia | Ice Rink Pionir, Belgrad |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:30 | D. Swinnen (EQ) 03:48 T. Dewin (EQ) 09:57 D. Swinnen (EQ) 14:23 L. Maas (EQ) 32:15 B. Kolodziejczyk (EQ) 37:34 M. Morgan (SH1) 41:52 M. Pellegrims (EQ) 52:02 M. Pellegrims (PP1) 55:34 |
(3:0, 2:2, 3:1) | 21:36 (SH1) M. Kovacević 34:56 (EQ) M. Kovacević 54:46 (PP1) A. Lukovć |
Widzów: 1021 Sędzia główny: Tom Darnell |
16 min. kar | 36 min. kar |
10 kwietnia 2014 | Estonia | 5:1 | Australia | Ice Rink Pionir, Belgrad |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:00 | A. Gornostajew (EQ) 05:13 A. Makrov (PP1) 14:10 R. Rooba (SH1) 15:30 A. Makrov (EQ) 17:43 A. Sibirtsew (EQ) 29:09 |
(4:1, 1:0, 0:0) | 11:18 (EQ) C. Todd | Widzów: 23 Sędzia główny: Przemysław Kępa |
4 min. kar | 12 min. kar |
10 kwietnia 2014 | Belgia | 3:6 | Islandia | Ice Rink Pionir, Belgrad |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:30 | J. Engelen (EQ) 02:09 V. Morgan (EQ) 06:28 D. Geerts (PP1) 30:56 |
(2:2, 1:0, 0:4) | 05:27 (EQ) J. Gislason 14:39 (EQ) R.Hedstrom 42:11 (EQ) R.Hedstrom 49:38 (PP1) J. Gislason 55:12 (EQ) B. Bergmann 59:55 (EQ, ENG) R.Hedstrom |
Widzów: 72 Sędzia główny: Tom Darnell |
14 min. kar | 20 min. kar |
10 kwietnia 2014 | Serbia | 10:6 | Izrael | Ice Rink Pionir, Belgrad |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:00 | M. Babić (EQ) 00:24 N. Vucurević (PP1) 03:33 N. Vucurević (EQ) 05:40 M. Kovacević (PP2) 16:02 M. Babić (EQ) 22:55 N. Janković (EQ) 34:21 M. Kovacević (PP1) 45:46 M. Kovacević (EQ) 50:37 D. Filipović (EQ) 57:22 N. Vucurević (EQ) 58:42 |
(4:0, 2:3, 4:3) | 36:21 (PP2) S. Frenkel 37:46 (PP2) D. Mazour 39:16 (PP1) E. Sherbatov 40:33 (EQ) A.Eizenman 43:44 (EQ) R. Oz 51:13 (EQ) A.Eizenman |
Widzów: 1124 Sędzia główny: Alexandre Bourreau |
22 min. kar | 36 min. kar |
12 kwietnia 2014 | Belgia | 4:3 pd. | Izrael | Ice Rink Pionir, Belgrad |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:00 | B. Kolodziejczyk (EQ) 13:42 V. Morgan (PP1) 26:24 D. Geerts (EQ) 28:16 D. Swinnen (EQ) 61:19 |
(1:3, 2:0, 0:0, 1:0) | 06:30 (EQ) S. Frenkel 08:52 (PP1) E. Sherbatov 17:48 (EQ) O. Eizenman |
Widzów: 300 Sędzia główny: Aleksandre Bourreau |
4 min. kar | 6 min. kar |
12 kwietnia 2014 | Islandia | 3:2 pd. | Australia | Ice Rink Pionir, Belgrad |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:30 | R.Hedstrom (EQ) 02:33 J. Leifsson (EQ) 56:16 J. Leifsson (EQ) 61:00 |
(1:0, 0:2, 1:0, 1:0) | 26:54 (PP1) T. Graham 33:42 (EQ) G. Oddy |
Widzów: 300 Sędzia główny: Tom Darnell |
2 min. kar | 10 min. kar |
12 kwietnia 2014 | Estonia | 5:2 | Serbia | Ice Rink Pionir, Belgrad |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:00 | W. Wirjassow (EQ) 11:42 R. Rooba (EQ) 23:36 J. Sorokin (EQ) 26:05 R. Rooba (EQ) 46:17 A. Ossipow (EQ) 51:30 |
(1:1, 2:0, 2:1) | 08:17 (PP1) D. Filipović 41:43 (EQ) N. Vucurević |
Widzów: 1274 Sędzia główny: Luka Kamsek |
12 min. kar | 8 min. kar |
14 kwietnia 2014 | Australia | 7:1 | Belgia | Ice Rink Pionir, Belgrad |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:00 | L. Webster (EQ) 03:47 B. McDowell (PP1) 13:34 J. Harding (PP1) 23:15 T. Powell (EQ) 28:34 J. Harding (PP1) 34:50 M. Schlamp (PP1) 38:32 M. Humphries (EQ) 54:36 |
(2:0, 4:1, 1:0) | 37:00 (EQ) D. Swinnen | Widzów: 310 Sędzia główny: Alexandre Bourreau |
37 min. kar | 12 min. kar |
14 kwietnia 2014 | Izrael | 3:16 | Estonia | Ice Rink Pionir, Belgrad |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:30 | D. Golodnizky (EQ) 23:22 D. Mazour (SH1) 44:00 E. Sherbatov (EQ) 53:13 |
(0:6, 1:4, 2:6) | 03:55 (EQ) A. Gornostajew 08:01 (EQ) A. Sibirtsew 09:26 (EQ) K. Parras 12:26 (EQ) J. Sorokin 13:10 (EQ) R. Rooba 19:11 (EQ) A. Makrov 22:01 (EQ) A. Gornostajew 25:07 (EQ) A. Makrov 27:27 (PP1) R. Andrejew 33:02 (EQ) W. Wirjassow 45:07 (EQ) A. Ossipow 45:35 (EQ) W. Titarenko 48:42 (EQ) W. Bobkow 53:22 (EQ) W. Titarenko 56:43 (EQ) A. Kuznetsow 59:32 (EQ) A. Sibirtsew |
Widzów: 320 Sędzia główny: Luka Kamsek |
24 min. kar | 16 min. kar |
14 kwietnia 2014 | Serbia | 3:4 pk. | Islandia | Ice Rink Pionir, Belgrad |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:00 | M. Kovacević (EQ) 26:05 M. Kovacević (EQ) 40:25 N. Janković (EQ) 46:00 |
(0:2, 1:1, 3:1, 0:0, 0:1) | 03:16 (EQ) E. Alengard 17:47 (EQ) P. Maack 23:53 (EQ) R.Hedstrom 65:00 (PS) E. Alengard |
Widzów: 1321 Sędzia główny: Przemysław Kępa |
12 min. kar | 4 min. kar |
15 kwietnia 2014 | Estonia | 6:1 | Belgia | Ice Rink Pionir, Belgrad |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:30 | A. Gornostajew (EQ) 21:51 A. Gornostajew (EQ) 22:10 R. Rooba (PP1) 34:42 A. Makrov (EQ) 38:59 R. Andrejew (PP1) 44:24 R. Rooba (PP1) 52:59 |
(0:0, 4:1, 2:0) | 35:47 (EQ) B. Kolodziejczyk | Widzów: 305 Sędzia główny: Tom Darnell |
12 min. kar | 20 min. kar |
15 kwietnia 2014 | Islandia | 4:3 pk. | Izrael | Ice Rink Pionir, Belgrad |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:30 | E. Alengard (EQ) 06:00 A. Helgason (EQ) 07:48 R.Hedstrom (EQ) 56:37 E. Alengard (PS) 65:00 |
(2:2, 0:1, 1:0, 0:0, 1:0) | 04:44 (EQ) O. Eizenman 16:11 (EQ) D. Elrich 21:06 (PP1) D. Elrich |
Widzów: 368 Sędzia główny: Przemysław Kępa |
6 min. kar | 2 min. kar |
15 kwietnia 2014 | Australia | 0:1 | Serbia | Ice Rink Pionir, Belgrad |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:00 | (0:0, 0:0, 0:1) | 57:45 (EQ) N. Vucurević | Widzów: 1100 Sędzia główny: Luka Kamsek | |
8 min. kar | 8 min. kar |
Tabela
Lp. | Zespół | M | Z | Zd | Pd | P | G+ | G- | +/- | Pkt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Estonia | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 36 | 8 | +28 | 15 |
2 | Islandia | 5 | 1 | 3 | 0 | 1 | 18 | 15 | +3 | 9 |
3 | Serbia | 5 | 2 | 0 | 1 | 2 | 19 | 23 | -4 | 7 |
4 | Australia | 5 | 1 | 0 | 2 | 2 | 13 | 14 | -1 | 5 |
5 | Belgia | 5 | 1 | 1 | 0 | 3 | 17 | 25 | -8 | 5 |
6 | Izrael | 5 | 0 | 1 | 2 | 3 | 19 | 37 | -18 | 4 |
= awans do I dywizji grupy B = utrzymanie w II dywizji grupy A = spadek do II dywizji grupy B