Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie 2014 (I Dywizja)
Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie I dywizji 2014 zostały rozegrane w dniach 20- 26 kwietnia.
W mistrzostwach Dywizji I uczestniczyło 12 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy po 6 zespołów. Zgodnie z formatem zawody Dywizji I odbyły się w dwóch grupach: Grupa A w Korei Południowej (Goyang), a Grupa B na Litwie (Wilno). W mistrzostwach Dywizji II uczestniczy 12 zespołów. Reprezentacje grały systemem każdy z każdym. Pierwsza oraz druga drużyna turnieju Grupy A awansowały do mistrzostw świata elity w 2015 roku, ostatni zespół Grupy A został zdegradowany i w 2015 roku zagra w Grupie B. Jego miejsce za rok zajmie zwycięzca turnieju w Grupie B. Najsłabsza drużyna Grupy B spadła do Dywizji II.
Hala, w której odbędą się zawody:
- Goyang Ice Rink (Goyang)
- Siemens Arena (Wilno)
Wyniki
20 kwietnia 2014 | Ukraina | 2:3 pd. | Austria | Goyang Ice Rink, Goyang |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 12:30 | R. Błahy (EQ) 10:04 O. Materuchin (EQ) 32:48 |
(1:2, 1:0, 0:0, 0:1) | 09:48 (PP) D. Heinrich 12:29 (PP) D. Heinrich 61:34 (PP) B. Lebler |
Widzów: 2371 Sędzia główny: Ján Hribik Sędziowie liniowi: Andreas Koch |
18 min kar | 8 min kar |
20 kwietnia 2014 | Japonia | 2:1 | Słowenia | Goyang Ice Rink, Goyang |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:00 | D. Obara (EQ) 44:47 D. Akimoto (PP) 53:13 |
(0:0, 0:1, 2:0) | 38:51 (EQ) Ž. Pavlin | Widzów: 2333 Sędzia główny: Aleksiej Anisimow Sędziowie liniowi: Jari Leppäalho |
12 min kar | 10 min kar |
20 kwietnia 2014 | Korea Południowa | 4:7 | Węgry | Goyang Ice Rink, Goyang |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 12:30 | B. Radunske (PP) 35:16 B. Radunske (EQ) 42:52 Shin S-h. (EQ) 47:03 Lee D-k. (PP) 56:01 |
(0:2, 1:3, 3:2) | 14:18 (PP) I. Bartalis 17:43 (EQ) A. Benk 27:12 (PP) Z. Azari 34:27 (PP) I. Sofron 37:49 (EQ) C. Kovacs 40:46 (EQ) I. Bartalis 58:57 (SH, EN) I. Bartalis |
Widzów: 2775 Sędzia główny: Robert Mullner Sędziowie liniowi: Jean-Philippe Sylvain |
37 min kar | 14 min kar |
21 kwietnia 2014 | Austria | 4:1 | Japonia | Goyang Ice Rink, Goyang |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 12:30 | S. Geier (EQ) 25:09 T. Hundertpfund (EQ) 44:13 Mario Altmann (PP) 47:37 B. Lebler (EN) 58:54 |
(0:1, 1:0, 3:0) | 05:29 (EQ) T. Yamashita | Widzów: 1616 Sędzia główny: Andreas Koch Sędziowie liniowi: Jari Leppäalho |
8 min kar | 28 min kar |
21 kwietnia 2014 | Węgry | 0:3 | Ukraina | Goyang Ice Rink, Goyang |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:00 | (0:1, 0:2, 0:0) | 04:57 (PP) J. Biełuchin 29:49 (PP) O. Szafarenko 30:52 (PP) O. Tymczenko |
Widzów: 1712 Sędzia główny: Marcus Brill Sędziowie liniowi: Ján Hribik | |
20 min kar | 8 min kar |
21 kwietnia 2014 | Słowenia | 4:0 | Korea Południowa | Goyang Ice Rink, Goyang |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 19:30 | J. Urbas (PP) 25:51 M. Verlic (EQ) 26:47 A. Mušič (EQ) 40:39 J. Urbas (SH) 59:06 |
(0:0, 2:0, 2:0) | Widzów: 2347 Sędzia główny: Aleksiej Anisimow Sędziowie liniowi: Jean-Phillipe Sylvain | |
26 min kar | 12 min kar |
23 kwietnia 2014 | Słowenia | 2:0 | Węgry | Goyang Ice Rink, Goyang |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 12:30 | T. Razingar (EQ) 21:47 A. Kuralt (EQ) 25:21 |
(0:0, 2:0, 0:0) | Widzów: 1670 Sędzia główny: Ján Hribik Sędziowie liniowi: Jari Leppäalho | |
6 min kar | 6 min kar |
23 kwietnia 2014 | Ukraina | 2:3 | Japonia | Goyang Ice Rink, Goyang |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:00 | O. Materuchin (EQ) 07:19 A. Michnow (EQ) 42:54 |
(1:2, 0:0, 1:1) | 04:31 (PP) S. Kuji 13:11 (EQ) S. Kuji 58:16 (EQ) T. Yamashita |
Widzów: 1656 Sędzia główny: Andreas Koch Sędziowie liniowi: Robert Mullner |
8 min kar | 20 min kar |
23 kwietnia 2014 | Austria | 7:4 | Korea Południowa | Goyang Ice Rink, Goyang |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 19:30 | M. Schiechl (EQ) 09:49 T. Hundertpfund (EQ) 11:12 B. Lebler (PP) 12:08 B. Lebler (EQ) 14:50 T. Hundertpfund (EQ) 16:52 K. Komarek (EQ) 53:31 B. Lebler (PP) 57:40 |
(5:4, 0:0, 2:0) | 03:45 (PP) Park W-s. 07:42 (EQ) Cho M-H. 08:13 (EQ) Kim K-s. 15:05 (EQ) Kim K-s. |
Widzów: 2647 Sędzia główny: Aleksiej Anisimow Sędziowie liniowi: Marcus Brill |
12 min kar | 22 min kar |
24 kwietnia 2014 | Słowenia | 5:3 | Ukraina | Goyang Ice Rink, Goyang |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 12:30 | M. Stebih (EQ) 12:12 J. Urbas (EQ) 18:09 A. Mušič (EQ) 42:43 J. Muršak (PP) 46:30 B. Goličič (EQ) 57:04 |
(2:0, 0:2, 3:1) | 06:57 (PP) A. Michnow 38:57 (PP) D. Petruchno 42:13 (PP) J. Biełuchin |
Widzów: 1698 Sędzia główny: Robert Mullner Sędziowie liniowi: Jean-Philippe Sylvain |
8 min kar | 16 min kar |
24 kwietnia 2014 | Węgry | 4:5 pd. | Austria | Goyang Ice Rink, Goyang |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:00 | I. Bartalis (PP) 27:11 B. Sebők (EQ) 28:27 B. Sebők (EQ) 39:59 Cs. Kovács (EQ) 53:51 |
(0:0, 3:3, 1:1, 0:1) | 31:50 (EQ) T. Hundertpfund 33:32 (EQ) D. Heinrich 35:51 (PP) D. Heinrich 47:40 (EQ) M. Iberer 63:45 (PP) B. Lebler |
Widzów: 1720 Sędzia główny: Aleksiej Anisimow Sędziowie liniowi: Andreas Koch |
4 min kar | 14 min kar |
24 kwietnia 2014 | Japonia | 4:2 | Korea Południowa | Goyang Ice Rink, Goyang |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 19:30 | H. Ueno (EQ) 01:14 S. Takahasi (EQ) 03:09 H. Ueno (EQ) 11:08 A. Keller (PP) 39:25 |
(3:0, 1:0, 0:2) | 41:15 (PP) M. Swift 43:25 (PP) Lee Don-ku |
Widzów: 2949 Sędzia główny: Marcus Brill Sędziowie liniowi: Ján Hribik |
8 min kar | 12 min kar |
26 kwietnia 2014 | Węgry | 5:4 pk. | Japonia | Goyang Ice Rink, Goyang |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 12:30 | I. Sofron (EQ)17:29 I. Bartalis (PP) 20:49 I. Sofron (EQ) 38:53 M. Vas (EA) 58:54 M. Vas (SO) 65:00 |
(1:1, 2:2, 1:1, 0:0, 1:0) | 02:58 (EQ) T. Saito 26:50 (EQ) M. Nishiwaki 30:39 (EQ) S. Kuji 54:30 (EQ) H. Ueno |
Widzów: 1878 Sędzia główny: Robert Mullner Sędziowie liniowi: Jean-Philippe Sylvain |
20 min kar | 4 min kar |
26 kwietnia 2014 | Austria | 1:3 | Słowenia | Goyang Ice Rink, Goyang |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:00 | B. Petrik (EQ) 35:20 | (0:0, 1:1, 0:2) | 33:44 (EQ) J. Urbas 48:49 (EQ) J. Urbas 58:28 (EQ) M. Štebih |
Widzów: 1923 Sędzia główny: Aleksiej Anisimow Sędziowie liniowi: Jari Leppäalho |
6 min kar | 8 min kar |
26 kwietnia 2014 | Korea Południowa | 2:8 | Ukraina | Goyang Ice Rink, Goyang |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 19:30 | Kim H-j. (EQ) 46:34 B. Radunske (PP) 53:54 |
(0:2, 0:3, 2:3) | 02:27 (PP) D. Isajenko 05:34 (EQ) O. Materuchin 23:01 (EQ) R. Błahy 38:05 (EQ) D. Petruchno 38:29 (EQ) O. Szafarenko 41:27 (EQ) O. Materuchin 49:01 (EQ) O. Torianyk 49:21 (EQ) R. Błahy |
Widzów: 2527 Sędzia główny: Marcus Brill Sędziowie liniowi: Ján Hribik |
6 min kar | 6 min kar |
Tabela
Lp. | Zespół | M | Z | Zd | Pd | P | G+ | G- | +/- | Pkt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Słowenia | 5 | 4 | 0 | 0 | 1 | 15 | 6 | +9 | 12 |
2 | Austria | 5 | 2 | 2 | 0 | 1 | 20 | 14 | +6 | 10 |
3 | Japonia | 5 | 3 | 0 | 1 | 1 | 18 | 16 | +2 | 10 |
4 | Ukraina | 5 | 2 | 0 | 1 | 2 | 18 | 13 | +5 | 7 |
5 | Węgry | 5 | 1 | 1 | 1 | 2 | 16 | 18 | -2 | 6 |
6 | Korea Południowa | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 14 | 34 | -20 | 0 |
= awans do elity = utrzymanie w I dywizji grupy A = spadek do I dywizji grupy B
- Statystyki indywidualne
- Klasyfikacja strzelców: Brian Lebler - 6 goli
- Klasyfikacja asystentów: Thomas Koch - 10 asyst
- Klasyfikacja kanadyjska: Thomas Koch - 10 punktów
- Klasyfikacja kanadyjska obrońców: Dominique Heinrich - 6 punktów
- Klasyfikacja +/-: Jan Urbas - +7
- Klasyfikacja skuteczności interwencji bramkarzy: Luka Gračnar - 95,96%
- Klasyfikacja średniej goli straconych na mecz bramkarzy: Luka Gračnar - 1,00
- Klasyfikacja minut kar: Michael Swift - 29 minut
- Nagrody indywidualne
Dyrektoriat turnieju wybrał trójkę najlepszych zawodników, po jednym na każdej pozycji:
- Bramkarz: Yutaka Fukufuji
- Obrońca: Dominique Heinrich
- Napastnik: Jan Muršak
Dziennikarze wybrali szóstkę zawodników składu gwiazd turnieju:
- Bramkarz: Luka Gračnar
- Obrońcy: Dominique Heinrich, Márton Vas
- Napastnicy: Brian Lebler, Thomas Koch, Jan Urbas
- Najbardziej Wartościowy Zawodnik (MVP): Luka Gračnar
Szkoleniowcy reprezentacji wybrali najlepszych zawodników swoich zespołów:
- Thomas Koch, Brock Radunske, Zoltán Hetényi, Yutaka Fukufuji, Luka Gračnar, Ołeksandr Materuchin