Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Alpejskim 1932 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Alpejskim 1932.

Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Alpejskim 1932

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Alpejskim 1932
Mürren 1931 Innsbruck 1933
Data 46 lutego 1932
Gospodarz Cortina d’Ampezzo

II Mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim odbyły się w dniach 4 lutego6 lutego 1932 w włoskiej miejscowości Cortina d’Ampezzo. Rozgrywano trzy konkurencje zjazd, slalom i po raz pierwszy kombinację, zarówno kobiet jak i mężczyzn.

Terminarz

Data Miejscowość Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
4 lutego 1932 Cortina d’Ampezzo Zjazd mężczyzn Republika Austriacka Gustav Lantschner Szwajcaria David Zogg Szwajcaria Otto Furrer
4 lutego 1932 Cortina d’Ampezzo Zjazd kobiet Paula Wiesinger Republika Austriacka Inge Wersin-Lantschner Republika Austriacka Hady Lantschner
5 lutego 1932 Cortina d’Ampezzo Slalom kobiet Szwajcaria Rösli Streiff Wielka Brytania Audrey Sale-Barker Wielka Brytania Doreen Elliott
5 lutego 1932 Cortina d’Ampezzo Kombinacja kobiet Szwajcaria Rösli Streiff Republika Austriacka Inge Wersin-Lantschner Republika Austriacka Hady Lantschner
6 lutego 1932 Cortina d’Ampezzo Slalom mężczyzn Friedl Däuber Szwajcaria Otto Furrer Republika Austriacka Hans Hauser
6 lutego 1932 Cortina d’Ampezzo Kombinacja mężczyzn Szwajcaria Otto Furrer Republika Austriacka Hans Hauser Republika Austriacka Gustav Lantschner

Mężczyźni

Zjazd

Medal Zawodnik Narodowość Czas
Gustav Lantschner Republika Austriacka Austria 5:10,0
David Zogg  Szwajcaria 5:12,6
Otto Furrer  Szwajcaria 5:22,6
4. Hans Hauser Republika Austriacka Austria 5:24,2
5. Renato Valle  Włochy 5:24,6
6. Anton Seelos Republika Austriacka Austria 5:28,0
7. Fritz Steuri  Szwajcaria 5:30,0
8. Rudolph Matt Republika Austriacka Austria 5:32,6
9. Martin Neuner  Rzesza Niemiecka 5:38,6
10. Jakob Lackner Republika Austriacka Austria 5:40,0

Slalom

Medal Zawodnik Narodowość Czas
Friedl Däuber  Rzesza Niemiecka 1:26,1
Otto Furrer  Szwajcaria 1:27,0
Hans Hauser Republika Austriacka Austria 1:29,3
4. Anton Seelos Republika Austriacka Austria 1:34,9
5. Fritz Steuri  Szwajcaria 1:35,1
6. Franz Zingerle Republika Austriacka Austria 1:37,3
7. Renato Valle  Włochy 1:37,6
8. Martin Neuner  Rzesza Niemiecka 1:38,2
9. Fritz Steuri  Szwajcaria 1:38,3
10. Gustav Lantschner Republika Austriacka Austria 1:39,4

Kombinacja

Medal Zawodnik Narodowość Punkty
Otto Furrer  Szwajcaria 97,555
Hans Hauser Republika Austriacka Austria 96,015
Gustav Lantschner Republika Austriacka Austria 93,300
4. Friedl Däuber  Rzesza Niemiecka 92,755
5. Anton Seelos Republika Austriacka Austria 92,585
6. David Zogg  Szwajcaria 92,465
7. Fritz Steuri  Szwajcaria 92,220
8. Renato Valle  Włochy 91,850
9. Martin Neuner  Rzesza Niemiecka 89,610
10. Rudolph Matt Republika Austriacka Austria 89,540

Kobiety

Zjazd

Medal Zawodnik Narodowość Czas
Paula Wiesinger  Włochy 7:13,8
Inge Wersin-Lantschner Republika Austriacka Austria 7:17,8
Hady Lantschner Republika Austriacka Austria 7:25,0
4. Audrey Sale-Barker  Wielka Brytania 7:40,6
5. Wendy Tarbutt  Wielka Brytania 7:59,6
6. Ella Maillart  Szwajcaria 8:01,0
7. Gerda Paumgarten Republika Austriacka Austria 8:01,6
8. Rösli Streiff  Szwajcaria 8:06,4
9. Medi Schmidt  Rzesza Niemiecka 8:07,2
10. Irma Schmidegg Republika Austriacka Austria 8:15,0

Slalom

Medal Zawodnik Narodowość Czas
Rösli Streiff  Szwajcaria 2:02,9
Audrey Sale-Barker  Wielka Brytania 2:13,0
Doreen Elliott  Wielka Brytania 2:13,5
4. Hady Lantschner Republika Austriacka Austria 2:16,6
5. Lois Butler  Wielka Brytania 2:17,0
6. Inge Wersin-Lantschner Republika Austriacka Austria 2:17,7
7. Helen Boughton-Leigh  Wielka Brytania 2:20,8
8. Irma Schmidegg Republika Austriacka Austria 2:23,6
9. Medi Schmidt  Rzesza Niemiecka 2:27,0
10. Emma Ripper Republika Austriacka Austria 2:30,6

Kombinacja

Medal Zawodnik Narodowość Punkty
Rösli Streiff  Szwajcaria 94,588
Inge Wersin-Lantschner Republika Austriacka Austria 91,155
Hady Lantschner Republika Austriacka Austria 93,700
4. Audrey Sale-Barker  Wielka Brytania 93,270
5. Doreen Elliott  Wielka Brytania 89,300
6. Paula Wiesinger  Włochy 88,855
7. Irma Schmidegg Republika Austriacka Austria 86,600
8. Medi Schmidt  Rzesza Niemiecka 86,300
9. Wendy Tarbutt  Wielka Brytania 85,675
10. Gerda Paumgarten Republika Austriacka Austria 84,845

Klasyfikacja medalowa

# Reprezentacja
Złoto
Srebro
Brąz
Razem
1.  Szwajcaria 3 2 2 7
2. Republika Austriacka Austria 1 3 3 7
3. Niemcy 1 0 0 1
3.  Włochy 1 0 0 1
5.  Wielka Brytania 0 1 1 2

Linki zewnętrzne

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Alpejskim 1932
Listen to this article