Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Alpejskim 1933 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Alpejskim 1933.

Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Alpejskim 1933

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Alpejskim 1933
Cortina 1932 St. Moritz 1934
Data 6 - 10 lutego 1933
Gospodarz Republika Austriacka Innsbruck

III Mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim odbyły się w dniach 6 lutego10 lutego 1933 w austriackim mieście Innsbruck. Rozgrywano trzy konkurencje zjazd, slalom i kombinację, zarówno kobiet jak i mężczyzn.

Terminarz

Data Miejscowość Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
8 lutego 1933 Innsbruck Zjazd mężczyzn Szwajcaria Walter Prager Szwajcaria David Zogg Republika Austriacka Hans Hauser
8 lutego 1933 Innsbruck Zjazd kobiet Republika Austriacka Inge Wersin-Lantschner Szwajcaria Nini Zogg Republika Austriacka Gerda Paumgarten
9 lutego 1933 Innsbruck Slalom mężczyzn Republika Austriacka Anton Seelos Republika Austriacka Gustav Lantschner Szwajcaria Fritz Steuri
9 lutego 1933 Innsbruck Kombinacja mężczyzn Republika Austriacka Anton Seelos Szwajcaria Fritz Steuri Szwajcaria Otto Furrer
10 lutego 1933 Innsbruck Slalom kobiet Republika Austriacka Inge Wersin-Lantschner Wielka Brytania Helen Broughton-Leigh Szwajcaria Helen Zingg
10 lutego 1933 Innsbruck Kombinacja kobiet Republika Austriacka Inge Wersin-Lantschner Republika Austriacka Gerda Paumgarten Wielka Brytania Jeanette Kessler

Mężczyźni

Zjazd

Medal Zawodnik Narodowość Czas
Walter Prager  Szwajcaria 5:07,0
David Zogg  Szwajcaria 5:08,2
Hans Hauser Republika Austriacka Austria 5:09,0
4. Fritz Steuri  Szwajcaria 5:13,8
5. Otto Furrer  Szwajcaria 5:16,6
6. Friedl Pfeiffer Republika Austriacka Austria 5:17,2
7. Franz Zingerle Republika Austriacka Austria 5:21,0
8. Gottfried Wolfgang Republika Austriacka Austria 5:27,6
9. Ernst Feuz Republika Austriacka Austria 5:30,8
10. Anton Seelos Republika Austriacka Austria 5:32,6
10. Sisto Gillarduzzi  Włochy 5:32,6

Slalom

Medal Zawodnik Narodowość Czas
Anton Seelos Republika Austriacka Austria 2:29,9
Gustav Lantschner Republika Austriacka Austria 2:39,8
Fritz Steuri  Szwajcaria 2:40,7
4. Otto Furrer Republika Austriacka Austria 2:41,1
5. Friedl Däuber  Rzesza Niemiecka 2:44,0
6. Ernst Feuz  Szwajcaria 2:47,0
7. Gottfried Wolfgang Republika Austriacka Austria 2:49,2
8. Friedl Pfeifer Republika Austriacka Austria 2:51,5
9. Anton Bader  Rzesza Niemiecka 2:54,6
10. David Zogg  Szwajcaria 2:54,8

Kombinacja

Medal Zawodnik Narodowość Punkty
Anton Seelos Republika Austriacka Austria 96,150
Willi Steuri  Szwajcaria 95,580
Otto Furrer  Szwajcaria 95,015
4. David Zogg  Szwajcaria 92,685
5. Gustav Lantschner Republika Austriacka Austria 92,325
6. Friedl Pfeiffer Republika Austriacka Austria 92,105
7. Friedl Däuber  Rzesza Niemiecka 91,535
8. Ernst Feuz  Szwajcaria 91,285
9. Gottfried Wolfgang Republika Austriacka Austria 91,160
10. Walter Prager  Szwajcaria 90,725

Kobiety

Zjazd

Medal Zawodnik Narodowość Czas
Inge Wersin-Lantschner Republika Austriacka Austria 6:49,4
Nini Zogg  Szwajcaria 7:10,0
Gerda Paumgarten Republika Austriacka Austria 7:36,2
4. Paula Wiesinger  Włochy 7:36,6
5. Jeanette Kessler  Wielka Brytania 7:50,0
6. Hady Pfeiffer-Lantschner Republika Austriacka Austria 8:05,0
7. Dorothy Crewdson  Wielka Brytania 8:13,2
8. Helen Boughton-Leigh  Wielka Brytania 8:27,4
9. Lotte Bader  Rzesza Niemiecka 8:31,6
10. Emma Ripper Republika Austriacka Austria 8:34,0

Slalom

Medal Zawodnik Narodowość Czas
Inge Wersin-Lantschner Republika Austriacka Austria 2:10,4
Helen Boughton-Leigh  Wielka Brytania 2:18,1
Helen Zingg  Szwajcaria 2:23,6
4. Jeanette Kessler  Wielka Brytania 2:24,4
5. Rösli Streiff  Szwajcaria 2:27,1
6. Gerda Paumgarten Republika Austriacka Austria 2:27,8
7. Hilda Sturm  Rzesza Niemiecka 2:30,0
8. Ruth Gründler  Rzesza Niemiecka 2:37,8
9. Ella Maillart  Szwajcaria 2:39,0
10. Irma Schmidegg Republika Austriacka Austria 2:40,0

Kombinacja

Medal Zawodnik Narodowość Punkty
Inge Wersin-Lantschner Republika Austriacka Austria 100,000
Gerda Paumgarten Republika Austriacka Austria 88,965
Jeanette Kessler  Wielka Brytania 88,690
4. Helen Boughton-Leigh  Wielka Brytania 87,540
5. Nini Zogg  Szwajcaria 86,355
6. Hilda Sturm  Rzesza Niemiecka 83,210
7. Helen Zingg  Szwajcaria 82,305
8. Rösli Streiff  Szwajcaria 80,495
9. Dorothy Crewdson  Wielka Brytania 80,423
10. Wendy Tarbutt  Wielka Brytania 79,680

Klasyfikacja medalowa

# Reprezentacja
Złoto
Srebro
Brąz
Razem
1. Republika Austriacka Austria 5 2 2 9
2.  Szwajcaria 1 3 3 7
3.  Wielka Brytania 0 1 1 2

Przypisy

Linki zewnętrzne

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Alpejskim 1933
Listen to this article