Mistrzostwa Świata w Podnoszeniu Ciężarów 2001
Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
Wyniki podnoszenia ciężarów na 71. (14.) Mistrzostwach Świata w Podnoszeniu Ciężarów w 2001 roku w Antalyi (Turcja). Startowali mężczyźni w 8 kategoriach wagowych i kobiety w 7 kategoriach. Zawody odbyły się w hali Dilek Sabancı Spor Salonu.
Mężczyźni
Konkurencja | Złoto | Wynik | Srebro | Wynik | Brąz | Wynik | |
56 kg (szczegóły) |
rwanie | Halil Mutlu | 138,5 WR | William Vargas | 127,5 | Wang Shin-yuan | 122,5 |
podrzut | Halil Mutlu | 162,5 | Wang Shin-yuan | 157,5 | Sergio Álvarez Boulet | 150 | |
dwubój | Halil Mutlu | 301 | Wang Shin-yuan | 280 | William Vargas | 277,5 | |
62 kg (szczegóły) |
rwanie | Li Yinglong | 142,5 | Nikołaj Peszałow | 137,5 | Hienadź Aleszczuk | 137,5 |
podrzut | Hienadź Aleszczuk | 181 | Vladimir Rodriguez | 167,5 | Stefan Georgiew | 167,5 | |
dwubój | Hienadź Aleszczuk | 318,5 | Li Yinglong | 305 | Stefan Georgiew | 302,5 | |
69 kg (szczegóły) |
rwanie | Reyhan Arabacıoğlu | 155 | Yasin Arslan | 150 | Jeorjos Dzelilis | 150 |
podrzut | Gyłybin Boewski | 190 | Jeorjos Dzelilis | 185 | Andriej Matwiejew | 182,5 | |
dwubój | Gyłybin Boewski | 340 | Jeorjos Dzelilis | 335 | Reyhan Arabacıoğlu | 335 | |
77 kg (szczegóły) |
rwanie | Płamen Żeljazkow | 165 | Nader Sufyan Abbas | 162,5 | Mohamed Hosejn Barkhah | 162,5 |
podrzut | Nader Sufyan Abbas | 202,5 | Oleg Pieriepieczonow | 200 | Attila Feri | 200 | |
dwubój | Nader Sufyan Abbas | 365 | Oleg Pieriepieczonow | 360 | Mohamed Hosejn Barkhah | 360 | |
85 kg (szczegóły) |
rwanie | Giorgi Asanidze | 180 | Alaksandr Aniszczanka | 177,5 | Milen Dobrew | 175 |
podrzut | Giorgi Asanidze | 210 | Ernesto Quiroga | 210 | Alaksandr Aniszczanka | 207,5 | |
dwubój | Giorgi Asanidze | 390 | Alaksandr Aniszczanka | 385 | Milen Dobrew | 382,5 | |
94 kg (szczegóły) |
rwanie | Kurosz Bagheri | 185 | Nizami Paşayev | 182,5 | Aleksan Karapetian | 182,5 |
podrzut | Szymon Kołecki | 230 | Nizami Paşayev | 222,5 | Kurosz Bagheri | 222,5 | |
dwubój | Kurosz Bagheri | 407,5 | Nizami Paşayev | 405 | Szymon Kołecki | 402,5 | |
105 kg (szczegóły) |
rwanie | Władimir Smorczkow | 198 | Alexandru Bratan | 190 | Ihor Razorionow | 187,5 |
podrzut | Bunyami Sudas | 235 | Ihor Razorionow | 230 | Alexandru Bratan | 225 | |
dwubój | Władimir Smorczkow | 423 | Bunyami Sudas | 420 | Ihor Razorionow | 417,5 | |
+105 kg (szczegóły) |
rwanie | Jaber Saeed Salem | 210 | Roman Mieszczeriakow | 205 | Andriej Czemierkin | 200 |
podrzut | Jaber Saeed Salem | 250 | Paweł Najdek | 250 | Andriej Czemierkin | 242,5 | |
dwubój | Jaber Saeed Salem | 460 | Roman Mieszczeriakow | 445 | Andriej Czemierkin | 442,5 |
Kobiety
Konkurencja | Złoto | Wynik | Srebro | Wynik | Brąz | Wynik | |
48 kg (szczegóły) |
rwanie | Gao Wei | 85 | Remigia Arcila | 77,5 | Gema Peris | 75 |
podrzut | Gao Wei | 105 | Blessed Udoh | 100 | Chen Han-tung | 95 | |
dwubój | Gao Wei | 190 | Blessed Udoh | 175 | Chen Han-tung | 170 | |
53 kg (szczegóły) |
rwanie | Li Feng-ying | 95 | Qiu Hongxia | 92,5 | Alexandra Escobar | 90 |
podrzut | Alexandra Escobar | 115 | Li Feng-ying | 115 | Qiu Hongxia | 115 | |
dwubój | Li Feng-ying | 210 | Qiu Hongxia | 207,5 | Alexandra Escobar | 205 | |
58 kg (szczegóły) |
rwanie | Marieta Gotfryd | 95 | Liu Bing | 95 | Aleksandra Klejnowska | 92,5 |
podrzut | Aleksandra Klejnowska | 122,5 | Liu Bing | 117,5 | Anand Sunaina | 115 | |
dwubój | Aleksandra Klejnowska | 215 | Liu Bing | 212,5 | Marieta Gotfryd | 202,5 | |
63 kg (szczegóły) |
rwanie | Xiao Ying | 105 | Anastasia Tsakiri | 102,5 | Kuo Ping-chun | 102,5 |
podrzut | Anastasia Tsakiri | 125 | Kuo Ping-chun | 125 | Xiao Ying | 125 | |
dwubój | Xiao Ying | 230 | Anastasia Tsakiri | 227,5 | Kuo Ping-chun | 227,5 | |
69 kg (szczegóły) |
rwanie | Walentina Popowa | 115 | Eszter Krutzler | 110 | Swietłana Chabirowa | 110 |
podrzut | Walentina Popowa | 142,5 | Swietłana Chabirowa | 140 | Eszter Krutzler | 130 | |
dwubój | Walentina Popowa | 257,5 | Swietłana Chabirowa | 250 | Eszter Krutzler | 240 | |
75 kg (szczegóły) |
rwanie | Gyöngyi Likerecz | 116 | Aysel Özgür | 112,5 | Şule Şahbaz | 112,5 |
podrzut | Gyöngyi Likerecz | 140 | Cao Chunyan | 135 | Kuo Yi-hang | 135 | |
dwubój | Gyöngyi Likerecz | 256 | Şule Şahbaz | 247,5 | Cao Chunyan | 242,5 | |
+75 kg (szczegóły) |
rwanie | Albina Chomicz | 127,5 | Agata Wróbel | 125 | Helen Idahosa | 117,5 |
podrzut | Albina Chomicz | 155 | Viktória Varga | 150 | Agata Wróbel | 150 | |
dwubój | Albina Chomicz | 282,5 | Agata Wróbel | 275 | Chen Hsiao-lien | 262,5 |
Medale
Więcej informacji Lp., Państwo ...
Lp. | Państwo | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1. | Rosja | 8 | 6 | 5 | 19 |
2. | Chiny | 5 | 6 | 3 | 14 |
3. | Turcja | 5 | 4 | 2 | 11 |
4. | Katar | 5 | 1 | 0 | 6 |
5. | Polska | 4 | 3 | 4 | 11 |
6. | Chińskie Tajpej | 3 | 5 | 7 | 15 |
7. | Węgry | 3 | 2 | 3 | 8 |
8. | Bułgaria | 3 | 0 | 4 | 7 |
9. | Gruzja | 3 | 0 | 0 | 3 |
10. | Białoruś | 2 | 2 | 2 | 6 |
11. | Iran | 2 | 0 | 3 | 5 |
12. | Grecja | 1 | 4 | 1 | 6 |
13. | Ekwador | 1 | 0 | 2 | 3 |
14. | Kuba | 0 | 3 | 2 | 5 |
15. | Azerbejdżan | 0 | 3 | 0 | 3 |
16. | Nigeria | 0 | 2 | 1 | 3 |
17. | Ukraina | 0 | 1 | 2 | 3 |
18. | Mołdawia | 0 | 1 | 1 | 2 |
19. | Chorwacja | 0 | 1 | 0 | 1 |
Wenezuela | 0 | 1 | 0 | 1 | |
21. | Australia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Hiszpania | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Indie | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Razem | 45 | 45 | 45 | 135 |
Zamknij
Dwubój
Więcej informacji Lp., Państwo ...
Lp. | Państwo | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1. | Rosja | 3 | 3 | 1 | 7 |
2. | Chiny | 2 | 2 | 1 | 5 |
3. | Katar | 2 | 0 | 0 | 2 |
4. | Chińskie Tajpej | 1 | 2 | 3 | 6 |
5. | Turcja | 1 | 2 | 1 | 4 |
6. | Polska | 1 | 1 | 2 | 4 |
7. | Białoruś | 1 | 1 | 0 | 2 |
8. | Bułgaria | 1 | 0 | 2 | 3 |
9. | Węgry | 1 | 0 | 1 | 2 |
Iran | 1 | 0 | 1 | 2 | |
11. | Gruzja | 1 | 0 | 0 | 1 |
12. | Grecja | 0 | 2 | 0 | 2 |
13. | Azerbejdżan | 0 | 1 | 0 | 1 |
Nigeria | 0 | 1 | 0 | 1 | |
15. | Ekwador | 0 | 0 | 1 | 1 |
Kuba | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Ukraina | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Razem | 15 | 15 | 15 | 45 |
Zamknij