Mistrzostwa świata w badmintonie - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa świata w badmintonie.

Mistrzostwa świata w badmintonie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Indywidualne mistrzostwa świata w badmintonie zostały rozegrane pierwszy raz w szwedzkim Malmö w 1977 roku. Organizacją mistrzostw zajmuje się Międzynarodowa Federacja Badmintona (BWF) powstała w 1934. Oprócz indywidualnych mistrzostw świata rozgrywane są również drużynowe mistrzostwa mężczyzn (Thomas Cup) oraz kobiet (Uber Cup).

Edycje

Edycja Rok Miejsce Państwo
1. 1977 Malmö  Szwecja
2. 1980 Dżakarta  Indonezja
3. 1983 Kopenhaga  Dania
4. 1985 Calgary  Kanada
5. 1987 Pekin  Chiny
6. 1989 Dżakarta  Indonezja
7. 1991 Kopenhaga  Dania
8. 1993 Birmingham  Wielka Brytania
9. 1995 Lozanna  Szwajcaria
10. 1997 Glasgow  Wielka Brytania
11. 1999 Kopenhaga  Dania
12. 2001 Sewilla  Hiszpania
13. 2003 Birmingham  Wielka Brytania
14. 2005 Anaheim  Stany Zjednoczone
15. 2006 Madryt  Hiszpania
16. 2007 Kuala Lumpur  Malezja
17. 2009 Hajdarabad  Indie
18. 2010 Paryż  Francja
19. 2011 Londyn  Wielka Brytania
20. 2013 Guangzhou  Chiny
21. 2014 Kopenhaga  Dania
22. 2015 Dżakarta  Indonezja
23. 2017 Glasgow  Szkocja
24. 2018 Nankin  Chiny
25. 2019 Bazylea  Szwajcaria

Zwycięzcy

Rok Miejsce Gra pojedyncza mężczyzn Gra pojedyncza kobiet Gra podwójna mężczyzn Gra podwójna kobiet Gra mieszana
1977 Szwecja Malmö Dania Flemming Delfs Dania Lene Køppen Indonezja Tjun Tjun
Indonezja Johan Wahjudi
Japonia Etsuko Toganoo
Japonia Emiko Ueno
Dania Steen Skovgaard
Dania Lene Køppen
1980 Indonezja Dżakarta Indonezja Rudy Hartono Indonezja Verawaty Wiharjo Indonezja Ade Chandra
Indonezja Christian Hadinata
Anglia Nora Perry
Anglia Jane Webster
Indonezja Christian Hadinata
Indonezja Imelda Wiguna
1983 Dania Kopenhaga Indonezja Icuk Sugiarto Li Lingwei Dania Steen Fladberg
Dania Jesper Helledie
Lin Ying
Wu Dixi
Szwecja Thomas Kihlström
Anglia Nora Perry
1985 Kanada Calgary Han Jian Han Aiping Korea Południowa Park Joo-bong
Korea Południowa Kim Moon-soo
Han Aiping
Li Lingwei
Korea Południowa Park Joo-bong
Korea Południowa Yoo Sang-hee
1987 Pekin Yang Yang Han Aiping Li Yongbo
Tian Bingyi
Lin Ying
Guan Weizhen
Wang Pengren
Shi Fangjing
1989 Indonezja Dżakarta Yang Yang Li Lingwei Li Yongbo
Tian Bingyi
Lin Ying
Guan Weizhen
Korea Południowa Park Joo-bong
Korea Południowa Chung Myung-hee
1991 Dania Kopenhaga Zhao Jianhua Tang Jiuhong Korea Południowa Park Joo-bong
Korea Południowa Kim Moon-soo
Guan Weizhen
Nong Qunhua
Korea Południowa Park Joo-bong
Korea Południowa Chung Myung-hee
1993 Anglia Birmingham Indonezja Joko Suprianto Indonezja Susi Susanti Indonezja Ricky Subagja
Indonezja Rudy Gunawan
Nong Qunhua
Zhou Lei
Dania Thomas Lund
Szwecja Catrine Bengtsson
1995 Szwajcaria Lozanna Indonezja Heryanto Arbi Ye Zhaoying Indonezja Rexy Mainaky
Indonezja Ricky Subagja
Korea Południowa Gil Young-ah
Korea Południowa Jang Hye-ock
Dania Thomas Lund
Dania Marlene Thomsen
1997 Szkocja Glasgow Dania Peter Rasmussen Ye Zhaoying Indonezja Candra Wijaya
Indonezja Sigit Budiarto
Ge Fei
Gu Jun
Liu Yong
Ge Fei
1999 Dania Kopenhaga Sun Jun Dania Camilla Martin Korea Południowa Ha Tae-kwon
Korea Południowa Kim Dong-moon
Ge Fei
Gu Jun
Korea Południowa Kim Dong-moon
Korea Południowa Ra Kyung-min
2001 Hiszpania Sewilla Indonezja Hendrawan Gong Ruina Indonezja Tony Gunawan
Indonezja Halim Haryanto
Gao Ling
Huang Sui
Zhang Jun
Gao Ling
2003 Anglia Birmingham Xia Xuanze Zhang Ning Dania Lars Paaske
Dania Jonas Rasmussen
Gao Ling
Huang Sui
Korea Południowa Kim Dong-moon
Korea Południowa Ra Kyung-min
2005 Stany Zjednoczone Anaheim Indonezja Taufik Hidayat Xie Xingfang Stany Zjednoczone Tony Gunawan
Stany Zjednoczone Howard Bach
Yang Wei
Zhang Jiewen
Indonezja Nova Widianto
Indonezja Lilyana Natsir
2006 Hiszpania Madryt Lin Dan Xie Xingfang Fu Haifeng
Cai Yun
Gao Ling
Huang Sui
Anglia Nathan Robertson
Anglia Gail Emms
2007 Malezja Kuala Lumpur Lin Dan Zhu Lin Indonezja Markis Kido
Indonezja Hendra Setiawan
Yang Wei
Zhang Jiewen
Indonezja Nova Widianto
Indonezja Lilyana Natsir
2009 Indie Hajdarabad Lin Dan Lu Lan Fu Haifeng
Cai Yun
Zhang Yawen
Zhao Tingting
Dania Thomas Laybourn
Dania Kamilla Rytter Juhl
2010 Francja Paryż Chen Jin Wang Lin Cai Yun
Fu Haifeng
Du Jing
Yu Yang
Zheng Bo
Ma Jin
2011 Anglia Londyn Lin Dan Wang Yihan Cai Yun
Fu Haifeng
Wang Xiaoli
Yu Yang
Zhang Nan
Zhao Yunlei
2013 Guangzhou Lin Dan Tajlandia Ratchanok Intanon Indonezja Hendra Setiawan
Indonezja Mohammad Ahsan
Wang Xiaoli
Yu Yang
Indonezja Tontowi Ahmad
Indonezja Lilyana Natsir
2014 Dania Kopenhaga Chen Long Hiszpania Carolina Marín Korea Południowa Ko Sung-hyun
Korea Południowa Shin Baek-cheol
Tian Qing
Zhao Yunlei
Zhang Nan
Zhao Yunlei
2015 Indonezja Dżakarta Chen Long Hiszpania Carolina Marín Indonezja Mohammad Ahsan
Indonezja Hendra Setiawan
Tian Qing
Zhao Yunlei
Zhang Nan
Zhao Yunlei
2017 Szkocja Glasgow Dania Viktor Axelsen Japonia Nozomi Okuhara Liu Cheng
Zhang Nan
Chen Qingchen
Jia Yifan
Indonezja Tontowi Ahmad
Indonezja Liliyana Natsir
2018 Nankin Japonia Kento Momota Hiszpania Carolina Marín Li Junhui
Liu Yuchen
Japonia Mayu Matsumoto
Japonia Wakana Nagahara
Zheng Siwei
Huang Yaqiong

Medaliści

Gra pojedyncza kobiet

Rok Miejsce Zwycięzca 2. miejsce 3. miejsce
1977 Szwecja Malmö Dania Lene Koeppen Anglia Gillian Gilks Anglia Margaret Lockwood
Japonia Hiroe Yuki
1980 Indonezja Dżakarta Indonezja Verawaty Wiharjo Indonezja Lie Hing Ivana Dania Lene Koeppen
Indonezja Tati Sumirah
1983 Dania Kopenhaga Li Lingwei Han Aiping Anglia Helen Troke
Zhang Ailing
1985 Kanada Calgary Han Aiping Wu Jianqin Li Lingwei
Zheng Yuli
1987 Pekin Han Aiping Li Lingwei Gu Jiaming
Zheng Yuli
1989 Indonezja Dżakarta Li Lingwei Huang Hua Tang Jiuhong
Indonezja Sarwendah Kusumawardhani
1991 Dania Kopenhaga Tang Jiuhong Indonezja Sarwendah Kusumawardhani Korea Południowa Lee Heung-soon
Indonezja Susi Susanti
1993 Wielka Brytania Birmingham Indonezja Susi Susanti Korea Południowa Soo Hyun-bang Tang Jiuhong
Ye Zhaoying
1995 Szwajcaria Lozanna Ye Zhaoying Han Jingna Korea Południowa Soo Hyun-bang
Indonezja Susi Susanti
1997 Wielka Brytania Glasgow Ye Zhaoying Gong Zhichao Han Jingna
Wang Chen
1999 Dania Kopenhaga Dania Camilla Martin Dai Yun Gong Ruina
Dania Mette Soerensen
2001 Hiszpania Sewilla Gong Ruina Zhou Mi Gong Zhichao
Zhang Ning
2003 Wielka Brytania Birmingham Zhang Ning Gong Ruina Zhou Mi
Holandia Mia Audina
2005 Stany Zjednoczone Anaheim Xie Xingfang Zhang Ning Niemcy Xu Huaiwen
Cheng Shaochieh
2006 Hiszpania Madryt Xie Xingfang Zhang Ning Niemcy Xu Huaiwen
Niemcy Petra Overzier
2007 Malezja Kuala Lumpur Zhu Lin Hongkong Wang Chen Zhang Ning
Lu Lan
2009 Indie Hajdarabad Lu Lan Hongkong Xie Xingfang Francja Pi Hongyan
Wang Lin
2010 Francja Paryż Wang Lin Wang Xin Dania Tine Baun
Wang Shixian
2011 Wielka Brytania Londyn Wang Yihan Cheng Shao-chieh Wang Xin
Niemcy Juliane Schenk
2013 Guangzhou Tajlandia Ratchanok Intanon Li Xuerui Indie Pusarla Sindhu
Korea Południowa Bae Yeon-ju
2014 Dania Kopenhaga Hiszpania Carolina Marín Li Xuerui Indie Pusarla Sindhu
Japonia Minatsu Mitani
2015 Indonezja Dżakarta Hiszpania Carolina Marín Indie Saina Nehwal Korea Południowa Sung Ji-hyun
Indonezja Lindaweni Fanetri
2017 Szkocja Glasgow Japonia Nozomi Okuhara Indie Pusarla Sindhu Indie Saina Nehwal
Chen Yufei
2018 Nankin Hiszpania Carolina Marín Indie Pusarla Sindhu He Bingjiao
Japonia Akane Yamaguchi

Gra podwójna kobiet

Rok Miejsce Zwycięzca 2. miejsce 3. miejsce
1977 Szwecja Malmö Japonia Etsuko Toganoo
Japonia Erniko Ueno
Holandia Joke van Beusekom
Holandia Marjan Ridder
Anglia Margaret Lockwood
Anglia Nora Perry
Dania Inge Borgstrom
Dania Pia Nielsen
1980 Indonezja Dżakarta Anglia Nora Perry
Anglia Jane Webster
Indonezja Imelda Wiguno
Indonezja Verawaty Fajrin
Anglia Karen Bridge
Anglia Barbara Sutton
Japonia Yoshiko Yonekura
Japonia Atsuko Tokuda
1983 Dania Kopenhaga Lin Ying
Wu Dixi
Anglia Nora Perry
Anglia Jane Webster
Wu Jianqui
Xu Rong
Anglia Gillian Gilks
Anglia Gillian Clark
1985 Kanada Calgary Han Aiping
Li Lingwei
Lin Ying
Wu Dixi
Korea Południowa Hung Ki-kang
Korea Południowa Hwang Soo-suma
Korea Południowa Yun Ki-kim
Korea Południowa Hee Yoo-sang
1987 Pekin Lin Ying
Guan Weizhen
Han Aiping
Li Lingwei
Korea Południowa Chung Myung-hee
Korea Południowa Hwang Hye-young
Korea Południowa Kim Yun-ja
Korea Południowa Chung So-young
1989 Indonezja Dżakarta Lin Ying
Guan Weizhen
Korea Południowa Chung Myung-hee
Korea Południowa Hwang Hye-young
Sun Xiaoqing
Zhou Lei
Szwecja Maria Bengtsson
Szwecja Christine Magnusson
1991 Dania Kopenhaga Guan Weizhen
Nong Qunhua
Szwecja Christine Magnusson
Szwecja Maria Bengtsson
Korea Południowa Gil Young-ah
Korea Południowa Shim Eun-jung
Korea Południowa Chung So-young
Korea Południowa Hwang Yong-hye
1993 Wielka Brytania Birmingham Nong Qunhua
Zhou Lei
Chen Ying
Wu Yuhong
Korea Południowa Chung So-young
Korea Południowa Gil Young-ah
Dania Lotte Olsen
Dania Lisbet Stuer Lauridsen
1995 Szwajcaria Lozanna Korea Południowa Gil Young-ah
Korea Południowa Jang Hye-ock
Indonezja Finarsih Finarsih
Indonezja Lili Tampi
Qin Yongchun
Tang Yongshu
Dania Rikke Olsen
Dania Helene Kirkegaard
1997 Wielka Brytania Glasgow Ge Fei
Gu Jun
Qin Yiyuan
Tang Yongshu
Qiang Hong
Liu Lu
Indonezja Eliza Nathanael
Indonezja Rosiana Zelin
1999 Dania Kopenhaga Ge Fei
Gu Jun
Korea Południowa Ra Kyung-min
Korea Południowa Chung Jae-hee
Qin Yiyuan
Gao Ling
Dania Ann Jörgensen
Dania Majken Vange
2001 Hiszpania Sewilla Gao Ling
Huang Sui
Wei Yuli
Zhang Jiewen
Jiang Xuelian
Chen Lin
Korea Południowa Lee Kyung-won
Korea Południowa Ra Kyung-min
2003 Wielka Brytania Birmingham Gao Ling
Huang Sui
Wei Yuli
Zhao Tingting
Dania Ann-Lou Jřrgensen
Dania Rikke Olsen
Japonia Seiko Yamada
Japonia Shizuka Yamamoto
2005 Stany Zjednoczone Anaheim Yang Wei
Zhang Jiewen
Gao Ling
Huang Sui
Zhang Dan
Zhang Yawen
Korea Południowa Lee Kyung-won
Korea Południowa Lee Hyo-jung
2006 Hiszpania Madryt Gao Ling
Huang Sui
Zhang Yawen
Wei Lili
Du Jing
Yang Yu
Yang Wei
Zhang Jiewen
2007 Malezja Kuala Lumpur Yang Wei
Zhang Jiewen
Gao Ling
Huang Sui
Zhang Yawen
Wei Yili
Japonia Kumiko Ogura
Japonia Reiko Shiota
2009 Indie Hajdarabad Zhang Yawen
Zhao Tingting
Cheng Shu
Zhao Yunlei
Du Jing
Yu Yang
Ma Jin
Wang Xiaoli
2010 Francja Paryż Du Jing
Yu Yang
Ma Jin
Wang Xiaoli
Cheng Shu
Zhao Yunlei
Cheng Wen-hsing
Chien Yu-chin
2011 Wielka Brytania Londyn Wang Xiaoli
Yu Yang
Tian Qing
Zhao Yunlei
Japonia Miyuki Maeda
Japonia Satoko Suetsuna
Indie Jwala Gutta
Indie Ashwini Ponnappa
2013 Guangzhou Wang Xiaoli
Yu Yang
Korea Południowa Eom Hye-won
Korea Południowa Chang Ye-na
Tian Qing
Zhao Yunlei
Dania Christinna Pedersen
Dania Kamilla Rytter Juhl
2014 Dania Kopenhaga Tian Qing
Zhao Yunlei
Wang Xiaoli
Yu Yang
Korea Południowa Lee So-hee
Korea Południowa Shin Seung-chan
Japonia Reika Kakiiwa
Japonia Miyuki Maeda
2015 Indonezja Dżakarta Tian Qing
Zhao Yunlei
Dania Christinna Pedersen
Dania Kamilla Rytter Juhl
Indonezja Nitya Krishinda Maheswari
Indonezja Greysia Polii
Japonia Naoko Fukuman
Japonia Kurumi Yonao
2017 Szkocja Glasgow Chen Qingchen
Jia Yifan
Japonia Yūki Fukushima
Japonia Sayaka Hirota
Dania Kamilla Rytter Juhl
Dania Christinna Pedersen
Japonia Misaki Matsutomo
Japonia Ayaka Takahashi
2018 Nankin Japonia Mayu Matsumoto
Japonia Wakana Nagahara
Japonia Yūki Fukushima
Japonia Sayaka Hirota
Indonezja Greysia Polii
Indonezja Apriani Rahayu
Japonia Shiho Tanaka
Japonia Koharu Yonemoto

Gra pojedyncza mężczyzn

Rok Miejsce Zwycięzca 2. miejsce 3. miejsce
1977 Szwecja Malmö Dania Flemming Delfs Dania Svend Pri Szwecja Thomas Kihlström
Indonezja Lie Sumirat
1980 Indonezja Dżakarta Indonezja Rudy Hartono Indonezja Liem Swie King Indonezja P. Hadyanto
Indonezja Lius Pomgoh
1983 Dania Kopenhaga Indonezja Icuk Sugiarto Indonezja Liem Swie King Indonezja Prakash Padukone
Han Jian
1985 Kanada Calgary Han Jian Dania Morten Frost Dania Jens Peter Nierhoff
Yang Yang
1987 Pekin Yang Yang Dania Morten Frost Indonezja Icuk Sugiarto
Zhao Jianhua
1989 Indonezja Dżakarta Yang Yang Indonezja Ardy Wiranata Indonezja Eddy Kurniawan
Indonezja Icuk Sugiarto
1991 Dania Kopenhaga Zhao Jianhua Indonezja Alan Budi Kusuma Liu Jun
Indonezja Ardy Wiranata
1993 Wielka Brytania Birmingham Indonezja Joko Suprianto Indonezja Hermawan Susanto Dania Thomas Stuer Lauridsen
Indonezja Ardy Wiranata
1995 Szwajcaria Lozanna Indonezja Arbi Heryanto Korea Południowa Park Sung-woo Dania Thomas Stuer Lauridsen
Dania Poul Erik Hoyer Larsen
1997 Wielka Brytania Glasgow Dania Peter Rasmussen Sun Jun Indonezja Arbi Heryanto
Dania Poul Erik Hoyer Larsen
1999 Dania Kopenhaga Sun Jun Fung Permadi Dania Peter Gade Christensen
Dania Poul Erik Hoyer Larsen
2001 Hiszpania Sewilla Indonezja Hendrawan Hendrawan Dania Peter Gade Christensen Cheng Hang
Indonezja Taufik Hidayat
2003 Wielka Brytania Birmingham Xia Xuanze Malezja Wong Choong Hann Bao Chunlai
Korea Południowa Shon Seung-mo
2005 Stany Zjednoczone Anaheim Indonezja Taufik Hidayat Lin Dan Dania Peter Gade Christensen
Malezja Lee Chong Wei
2006 Hiszpania Madryt Lin Dan Bao Chunlai Chen Hong
Korea Południowa Lee Hyun-il
2007 Malezja Kuala Lumpur Lin Dan Indonezja Sony Dwi Kuncoro Bao Chunlai
Chen Yu
2009 Indie Hajdarabad Lin Dan Chen Jin Indonezja Taufik Hidayat
Indonezja Sony Dwi Kuncoro
2010 Francja Paryż Chen Jin Indonezja Taufik Hidayat Dania Peter Gade
Korea Południowa Park Sung-hwan
2011 Wielka Brytania Londyn Lin Dan Malezja Lee Chong Wei Chen Jin
Dania Peter Gade
2013 Guangzhou Lin Dan Malezja Lee Chong Wei Wietnam Nguyễn Tiến Minh
Du Pengyu
2014 Dania Kopenhaga Chen Long Malezja Lee Chong Wei Indonezja Tommy Sugiarto
Dania Viktor Axelsen
2015 Indonezja Dżakarta Chen Long Malezja Lee Chong Wei Japonia Kento Momota
Dania Jan Østergaard Jørgensen
2017 Szkocja Glasgow Dania Viktor Axelsen Lin Dan Korea Południowa Son Wan-ho
Chen Long
2018 Nankin Japonia Kento Momota Shi Yuqi Chen Long
Malezja Daren Liew

Gra podwójna mężczyzn

Rok Miejsce Zwycięzca 2. miejsce 3. miejsce
1977 Szwecja Malmö Indonezja Tjun Tjun
Indonezja Johan Wahjudi
Indonezja Ade Chandra
Indonezja Christian Hardinata
Anglia Ray Stevens
Anglia Mike Tredgett
Szwecja Thomas Kihlström
Szwecja Bengt Froman
1980 Indonezja Dżakarta Indonezja Ade Chandra
Indonezja Christian Hardinata
Indonezja Hariatmarito Kartono
Indonezja Rudy Heryanto
Dania Steen Skovgaard
Dania Flemming Delfs
Malezja Racif Sidek
Malezja Jailani Sidek
1983 Dania Kopenhaga Dania Steen Fladberg
Dania Jasper Helledie
Anglia Mike Tredgett
Anglia Martin Dew
Indonezja Christian Hadinata
Indonezja Bobby Ertanto
Korea Południowa Park Joo-bong
Korea Południowa Lee Eun-ku
1985 Kanada Calgary Korea Południowa Park Joo-bong
Korea Południowa Kim Moon-soo
Li Yongbo
Tian Bingyi
Dania Mark Christiansen
Dania Michael Kjeldsen
Indonezja Liem Swi King
Indonezja Hariatmarito Kartono
1987 Pekin Li Yongbo
Tian Bingyi
Malezja Racif Sidek
Malezja Jailani Sidek
Dania Jens Peter Nierhoff
Dania Michael Kjeldsen
Korea Południowa Park Joo-bong
Korea Południowa Kim Moon-soo
1989 Indonezja Dżakarta Li Yongbo
Tian Bingyi
Chen Kang
Chen Hongyong
Indonezja Rudy Gunawan
Indonezja Eddy Hartano
Malezja Racif Sidek
Malezja Jailani Sidek
1991 Dania Kopenhaga Korea Południowa Park Joo-bong
Korea Południowa Kim Moon-soo
Dania Jon Holst Christensen
Dania Thomas Lund
Li Yongbo
Tian Bingyi
Indonezja Bagus Setiadi
Indonezja Imay Hendra
1993 Wielka Brytania Birmingham Indonezja Ricky Subagja
Indonezja Rudy Gunawan
Malezja Cheah Soon Kit
Malezja Soo Beng Kiang
Chen Kang
Chen Hongyong
Szwecja Peter Axelsson
Szwecja Per-Gunnar Jonsson
1995 Szwajcaria Lozanna Indonezja Rexy Mainaky
Indonezja Ricky Subagja
Dania Jon Holst Christensen
Dania Thomas Lund
Malezja Cheah Soon Kit
Malezja Yap Kim Hock
Korea Południowa Kim Dong-moon
Korea Południowa Yoo Young-sung
1997 Wielka Brytania Glasgow Indonezja Candra Wijaya
Indonezja Budarto Sigit
Malezja Cheah Soon Kit
Malezja Yap Kim Hock
Korea Południowa Lee Dong-soo
Korea Południowa Yoo Yong-sung
Indonezja Ricky Subagja
Indonezja Rexy Mainaky
1999 Dania Kopenhaga Korea Południowa Ha Tae-kwon
Korea Południowa Kim Dong-moon
Korea Południowa Lee Dong-soo
Korea Południowa Yoo Yong-sung
Zhang Wei
Zhang Jun
Anglia Simon Archer
Anglia Nathan Robertson
2001 Hiszpania Sewilla Indonezja Tony Gunawan
Indonezja Halim Haryanto
Korea Południowa Ha Tae-kwon
Korea Południowa Kim Dong-moon
Malezja Chew Choon Eng
Malezja Chan Chong Ming
Malezja Choong Tan Fook
Malezja Lee Wan Wah
2003 Wielka Brytania Birmingham Dania Lars Paaske
Dania Jonas Rasmussen
Indonezja Sigit Budiarto
Indonezja Candra Wijaya
Cai Yun
Fu Haifeng
Sang Yang
Zheng Bo
2005 Stany Zjednoczone Anaheim Stany Zjednoczone Tony Gunawan
Stany Zjednoczone Howard Bach
Indonezja Candra Wijaya
Indonezja Sigit Budiarto
Indonezja Luluk Hadiyanto
Indonezja Yulianto Alven
Malezja Chan Chong Ming
Malezja Koo Kien Keat
2006 Hiszpania Madryt Fu Haifeng
Cai Yun
Anglia Anthony Clark
Anglia Robert Blair
Dania Jens Eriksen
Dania Martin Lundgaard Hansen
Dania Lars Paaske
Dania Jonas Rasmussen
2007 Malezja Kuala Lumpur Indonezja Markis Kido
Indonezja Hendra Setiawan
Korea Południowa Jung Jae-sung
Korea Południowa Lee Young-dae
Malezja Choong Tan Fook
Malezja Lee Wan Wah
Japonia Shuichi Sakamoto
Japonia Shintaro Ikeda
2009 Indie Hajdarabad Fu Haifeng
Cai Yun
Korea Południowa Jung Jae-sung
Korea Południowa Lee Yong-dae
Malezja Mohd Zakry Abdul Latif
Malezja Mohd Fairuzizuan Mohd Tazari
Malezja Koo Kien Keat

Malezja Tan Boon Heong

2010 Francja Paryż Fu Haifeng
Cai Yun
Malezja Koo Kien Keat
Malezja Tan Boon Heong
Guo Zhendong
Xu Chen
Indonezja Markis Kido
Indonezja Hendra Setiawan
2011 Wielka Brytania Londyn Cai Yun
Fu Haifeng
Korea Południowa Ko Sung-hyun
Korea Południowa Yoo Yeon-seong
Korea Południowa Jung Jae-sung
Korea Południowa Lee Yong-dae
Indonezja Muhammad Ahsan
Indonezja Bona Septano
2013 Guangzhou Indonezja Mohammad Ahsan
Indonezja Hendra Setiawan
Niemcy Peter Käsbauer
Niemcy Josche Zurwonne
Tajlandia Maneepong Jongjit
Tajlandia Nipitphon Phuangphuapet
Indie Pranav Chopra
Indie Akshay Dewalkar
2014 Dania Kopenhaga Korea Południowa Ko Sung-hyun
Korea Południowa Shin Baek-cheol
Korea Południowa Lee Yong-dae
Korea Południowa Yoo Yeon-seong
Korea Południowa Kim Gi-jung
Korea Południowa Kim Sa-rang
Dania Mathias Boe
Dania Carsten Mogensen
2015 Indonezja Dżakarta Indonezja Mohammad Ahsan
Indonezja Hendra Setiawan
Liu Xiaolong
Qiu Zihan
Korea Południowa Lee Yong-dae
Korea Południowa Yoo Yeon-seong
Japonia Hiroyuki Endo
Japonia Kenichi Hayakawa
2017 Szkocja Glasgow Liu Cheng
Zhang Nan
Indonezja Mohammad Ahsan
Indonezja Rian Agung Saputro
Chai Biao
Hong Wei
Japonia Takeshi Kamura