Mistrzostwa Azji w Badmintonie 2019 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Azji w Badmintonie 2019.

Mistrzostwa Azji w Badmintonie 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Azji w Badmintonie 2019
2018 2020
Dyscyplina Badminton
Organizator Badminton Asia Confederation
Szczegóły turnieju
Pierwsze zawody 23 kwietnia
Wuhan
Zamknięcie (finał) 28 kwietnia
Wuhan
Liczba zawodników 255

39. Mistrzostwa Azji w Badmintonie – zawody organizowane przez Badminton Asia Confederation w ramach mistrzostw Azji. Rozegrano pięć konkurencji w dniach 23–28 kwietnia. Rozgrywki odbyły się w chińskim mieście Wuhan.

Medaliści

Konkurencja
1. miejsce
2. miejsce
3. miejsce
Gra pojedyncza mężczyzn Japonia Kento Momota Shi Yuqi Chou Tien-chen
Wietnam Nguyễn Tiến Minh
Gra pojedyncza kobiet Japonia Akane Yamaguchi He Bingjiao Cai Yanyan
Chen Yufei
Gra podwójna mężczyzn Japonia Hiroyuki Endo
Japonia Yuta Watanabe
Indonezja Marcus Fernaldi Gideon
Indonezja Kevin Sanjaya Sukamuljo
Japonia Takeshi Kamura
Japonia Keigo Sonoda
Korea Południowa Kang Min-hyuk
Korea Południowa Kim Won-ho
Gra podwójna kobiet Chen Qingchen
Jia Yifan
Japonia Mayu Matsumoto
Japonia Wakana Nagahara
Japonia Yuki Fukushima
Japonia Sayaka Hirota
Indonezja Della Destiara Haris
Indonezja Rizki Amelia Pradipta
Gra mieszana Wang Yilu
Huang Dongping
He Jiting
Du Yue
Tajlandia Dechapol Puavaranukroh
Tajlandia Sapsiree Taerattanachai
Zheng Siwei
Huang Yaqiong

Tabela medalowa

Poz. Reprezentacja
Razem
1.  Japonia 3 1 2 6
2.  Chiny 2 3 3 8
3.  Indonezja 0 1 1 2
4.  Chińskie Tajpej 0 0 1 1
 Korea Południowa 0 0 1 1
 Tajlandia 0 0 1 1
 Wietnam 0 0 1 1
Razem 5 5 10 20

Wyniki

Gra pojedyncza mężczyzn

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Japonia Kento Momota 16 21 21  
  Lu Guangzu 21 11 14  
  1  Japonia Kento Momota 21 21  
   Wietnam Nguyễn Tiến Minh 18 8  
4   Chen Long w/o
   Wietnam Nguyễn Tiến Minh  
    1  Japonia Kento Momota 12 21 21
  2   Shi Yuqi 21 18 8
   Japonia Kenta Nishimoto 20 26 15  
3   Chou Tien-chen 22 24 21  
3   Chou Tien-chen 20 18
  2   Shi Yuqi 22 21  
 Indie Sameer Verma 10 12
  2   Shi Yuqi 21 21  

Gra pojedyncza kobiet

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1   Chen Yufei 21 21  
 Japonia Aya Ohori 17 19  
  1   Chen Yufei 21 16 17  
  3  Japonia Akane Yamaguchi 15 21 21  
3  Japonia Akane Yamaguchi 21 21 21
  7  Indie Saina Nehwal 13 23 16  
    3  Japonia Akane Yamaguchi 21 21
  5   He Bingjiao 19 9
    Cai Yanyan 21 21  
4  Indie Pusarla Sindhu 19 9  
  Cai Yanyan 21 12 17
  5   He Bingjiao 8 21 21  
5   He Bingjiao 21 23
  2  Japonia Nozomi Okuhara 16 21  

Gra podwójna mężczyzn

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Indonezja Marcus Fernaldi Gideon
 Indonezja Kevin Sanjaya Sukamuljo
21 19 21  
6   Han Chengkai
  Zhou Haodong
13 21 16  
  1  Indonezja Marcus Fernaldi Gideon
 Indonezja Kevin Sanjaya Sukamuljo
15 21 21  
  3  Japonia Takeshi Kamura
 Japonia Keigo Sonoda
21 17 15  
3  Japonia Takeshi Kamura
 Japonia Keigo Sonoda
21 18 21
    He Jiting
  Tan Qiang
12 21 19  
    1  Indonezja Marcus Fernaldi Gideon
 Indonezja Kevin Sanjaya Sukamuljo
18 3
  5  Japonia Hiroyuki Endo
 Japonia Yuta Watanabe
21 21
   Korea Południowa Kang Min-hyuk
 Korea Południowa Kim Won-ho
21 16 21  
 Malezja Aaron Chia
 Malezja Soh Wooi Yik
15 21 18  
 Korea Południowa Kang Min-hyuk
 Korea Południowa Kim Won-ho
17 22 25
  5  Japonia Hiroyuki Endo
 Japonia Yuta Watanabe
21 20 27  
5  Japonia Hiroyuki Endo
 Japonia Yuta Watanabe
21 21
  2   Li Junhui
  Liu Yuchen
19 18  

Gra podwójna kobiet

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Japonia Yuki Fukushima
 Japonia Sayaka Hirota
3  
 Tajlandia Jongkongphan Kittiharakul
 Tajlandia Rawinda Prajongjai
2RET  
  1  Japonia Yuki Fukushima
 Japonia Sayaka Hirota
16 24  
  3  Japonia Mayu Matsumoto
 Japonia Wakana Nagahara
21 26  
3  Japonia Mayu Matsumoto
 Japonia Wakana Nagahara
22 21
    Li Wenmei
  Zheng Yu
20 19  
    3  Japonia Mayu Matsumoto
 Japonia Wakana Nagahara
21 14 19
  4   Chen Qingchen
  Jia Yifan
19 21 21
   Korea Południowa Lee So-hee
 Korea Południowa Shin Seung-chan
21 16 12  
4   Chen Qingchen
  Jia Yifan
18 21 21  
4   Chen Qingchen
  Jia Yifan
22 21
   Indonezja Della Destiara Haris
 Indonezja Rizki Amelia Pradipta
20 12  
  Chang Ching-hui
  Yang Ching-tun
12 18
   Indonezja Della Destiara Haris
 Indonezja Rizki Amelia Pradipta
21 21  

Gra mieszana

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1   Zheng Siwei
  Huang Yaqiong
22 21  
 Japonia Yuki Kaneko
 Japonia Misaki Matsutomo
20 10  
  1   Zheng Siwei
  Huang Yaqiong
14 18  
    He Jiting
  Du Yue
21 21  
3  Japonia Yuta Watanabe
 Japonia Arisa Higashino
13 0RET
    He Jiting
  Du Yue
21 1  
      He Jiting
  Du Yue
11 21 21
  2   Wang Yilu
  Huang Dongping
21 13 23
   Indonezja Hafiz Faizal
 Indonezja Gloria Emanuelle Widjaja
21 7 12  
4  Tajlandia Dechapol Puavaranukroh
 Tajlandia Sapsiree Taerattanachai
15 21 21  
4  Tajlandia Dechapol Puavaranukroh
 Tajlandia Sapsiree Taerattanachai
21 10
  2   Wang Yilu
  Huang Dongping
23 21  
 Hongkong Yeung Ming Nok
 Hongkong Ng Sz Yau
14 9
  2   Wang Yilu
  Huang Dongping
21 21  

Linki zewnętrzne

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Azji w Badmintonie 2019
Listen to this article