Mistrzostwa Czterech Kontynentów w Łyżwiarstwie Szybkim 2020
Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
1. Mistrzostwa Czterech Kontynentów w Łyżwiarstwie Szybkim – zawody w łyżwiarstwie szybkim, które odbyły się w dniach 31 stycznia – 2 lutego 2020 roku w amerykańskim mieście Milwaukee w hali Pettit National Ice Center. Rozegranych zostało po siedem konkurencji dla kobiet i mężczyzn.
Szybkie fakty Data, Gospodarz ...
| |||
Data |
31 stycznia–2 lutego 2020 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | |||
Dyscyplina | |||
Klasyfikacja medalowa | |||
Zwycięzca |
Zamknij
Więcej informacji Pozycja, Reprezentacja ...
Pozycja | Reprezentacja | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1. | Korea Południowa | 5 | 4 | 4 | 13 |
2. | Stany Zjednoczone | 5 | 0 | 3 | 8 |
3. | Kanada | 2 | 5 | 1 | 8 |
4. | Kazachstan | 1 | 3 | 3 | 7 |
5. | Japonia | 1 | 1 | 1 | 3 |
6. | Chiny | 0 | 1 | 2 | 3 |
Zamknij
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz |
Kobiety | |||
500 metrów[1] | Kim Min-sun | Brooklyn McDougall | Kim Hyun-yung |
1000 metrów[2] | Brianna Bocox | Rio Yamada | Mia Manganello |
1500 metrów[3] | Brianna Bocox | Nadieżda Morozowa | Park Ji-woo |
3000 metrów[4] | Mia Manganello | Nadieżda Morozowa | Nana Takahashi |
Start masowy[5] | Mia Manganello | Kim Bo-reum | Park Ji-woo |
Bieg drużynowy[6] | Stany Zjednoczone Brianna Bocox Mia Manganello Paige Schwartzburg |
Kanada Lindsey Kent Maddison Pearman Alexa Scott |
Chiny Ahenaer Adake Chen Xiangyu Ma Yuhan |
Sprint drużynowy[7] | Kanada Noémie Fiset Brooklyn McDougall Maddison Pearman |
Korea Południowa Kim Hyun-yung Kim Min-ji Kim Min-sun |
Chiny Chen Xiangyu Lin Xue Zhang Lina |
Mężczyźni | |||
500 metrów[8] | Kim Jun-ho | Alex Boisvert-Lacroix | Roman Kriecz |
1000 metrów[9] | Koki Kubo | Laurent Dubreuil | Kim Jin-su |
1500 metrów[10] | Kim Min-seok | Jess Neufeld | Jake Weidemann |
5000 metrów[11] | Witalij Szczigolew | Dmitrij Morozow | Emery Lehman |
Start masowy[12] | Um Cheon-ho | Chung Jae-won | Ian Quinn |
Bieg drużynowy[13] | Kanada Hayden Mayeur Kaleb Muller Jake Weidemann |
Korea Południowa Chung Yang-hun Kim Min-seok Um Cheon-ho |
Kazachstan Demjan Gawriłow Dmitrij Morozow Witalij Szczigolew |
Sprint drużynowy[14] | Korea Południowa Cha Min-kyu Kim Jin-su Kim Jun-ho |
Chiny Hou Kaibo Wang Haotian Xu Fu |
Kazachstan Aleksandr Klenko Roman Kriecz Stanisław Pałkin |
- ISU Four Continents Speed Skating Championships. isuresults.eu. [dostęp 2022-11-19]. (ang.).