Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2009 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2009.

Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2009

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2009
2008 2010
Data 28 lutego - 4 marca 2009
Gospodarz Rosja Ufa
Zwycięzcy
Sprint Słowacja Anastasija Kuźmina

Norwegia Rune Brattsveen
Bieg indywidualny Niemcy Juliane Döll

Rosja Wiktor Wasiljew
Bieg na dochodzenie Słowacja Anastasija Kuźmina

Niemcy Daniel Böhm
Sztafeta
Sztafeta  Ukraina (kobiety)

 Norwegia (mężczyźni)

Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2009 odbyły się w rosyjskiej miejscowości Ufa, w dniach 28 lutego - 4 marca 2009 roku. Rozegrane zostały 4 konkurencje: bieg indywidualny, bieg sprinterski, bieg pościgowy i bieg sztafetowy. Wszystkie konkurencje zostały rozegrane dla mężczyzn i kobiet seniorów oraz juniorów. W sumie odbyło się 16 biegów.
Po raz pierwszy ME rozegrano w nowej formule – dopuszczono jedynie tych seniorów, którzy nie przekroczyli 26. roku życia. Dlatego też oficjalna nazwa imprezy brzmi: IBU Open European Championship U26 (Otwarte Mistrzostwa Europy do lat 26).

Wyniki kobiet

Bieg sprinterski – 7,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Anastasija Kuźmina  Słowacja 0+0 22:53,1
Jana Romanowa  Rosja 0+0 23:20,1 +27,0
Anastasija Kuzniecowa  Rosja 0+0 23:33,4 +40,3
... ... ... ... ... ...
24. Karolina Pitoń  Polska 1+3 27:39,0 +4:45,9
29. Katarzyna Jakiela  Polska 0+2 28:23,3 +5:30,2
30. Patrycja Hojnisz  Polska 2+4 28:47,3 +5:54,2

Bieg pościgowy – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Anastasija Kuźmina  Słowacja 0+0+0+1 36:03,25
Wita Semerenko  Ukraina 0+1+2+0 37:05,75 +1:02,5
Jana Romanowa  Rosja 0+1+1+1 37:22,75 +1:19,5
... ... ... ... ... ...
24. Karolina Pitoń  Polska 2+1+2+1 48:14,24 +12:11,0
27. Patrycja Hojnisz  Polska 4+2+1+2 48:41,51 +12:38,3
29. Katarzyna Jakiela  Polska 2+0+1+3 49:50,50 +13:47,3

Bieg indywidualny – 15 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Juliane Döll  Niemcy 0+0+0+3 46:22,1
Anne Preußler  Niemcy 0+0+0+2 47:14,5 +52,4
Liubow Petrowa  Rosja 1+0+0+1 47:16,1 +54,0
... ... ... ... ... ...
23. Katarzyna Jakiela  Polska 2+1+2+1 58:38,5 +10:16,4
26. Karolina Pitoń  Polska 2+2+4+2 59:17,8 +12:55,7
27. Patrycja Hojnisz  Polska 3+2+4+0 59:45,2 +13:23,1

Bieg sztafetowy – 4 × 6 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Ukraina
Ołena Pidhruszna
Wałentyna Semerenko
Inna Suprun
Wita Semerenko
0+4 0+5
0+2 0+0
0+2 0+2
0+0 0+1
0+0 0+2
1:14:37,65
 Rosja
Anastazja Kuzniecowa
Jekatierina Jurłowa
Marija Sadiłowa
Lubow Pietrowa
0+4 1+6
0+2 0+0
0+1 0+1
0+0 1+3
0+1 0+2
1:17:12,41 +2:34,8
 Niemcy
Tina Bachmann
Carolin Hennecke
Anne Preußler
Juliane Döll
0+4 1+7
0+2 1+3
0+1 0+1
0+1 0+3
0+0 0+0
1:18:24,70 +3:47,1
... ... ... ... ...
7.  Polska
Karolina Pitoń
Katarzyna Leja
Magdalena Kępka
Katarzyna Jakiela
2+6 4+5
2+3 4+3
0+1 0+2
0+1 0+0
0+1 0+0
1:29:09,53 +14:31,9

Wyniki kobiet (juniorki)

Bieg sprinterski – 7,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Olga Wiłuchina  Rosja 0+1 23:52,2
Anastasija Kalina  Rosja 0+1 24:51,0 +58,8
Marine Bolliet  Francja 0+1 25:11,8 +1:19,6
... ... ... ... ... ...
30. Katarzyna Leja  Polska 1+3 29:05,9 +5:13,7
32. Magdalena Kępka  Polska 3+1 29:57,8 +6:05,6

Bieg pościgowy – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Olga Wiłuchina  Rosja 0+0+0+1 35:30,73
Anastasija Romanowa  Rosja 2+0+0+0 39:10,05 +3:39,3
Marine Bolliet  Francja 0+0+0+1 40:04,24 +4:33,5
... ... ... ... ... ...
25. Katarzyna Leja  Polska 2+1+1+0 48:16,62 +12:45,9
28. Magdalena Kępka  Polska 1+0+1+2 50:08,60 +14:37,9

Bieg indywidualny – 12,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Olga Wiłuchina  Rosja 0+0+0+0 40:22,2
Synnøve Solemdal  Norwegia 3+0+0+1 46:02,9 +5:40,7
Julija Dżyma  Ukraina 0+1+1+0 46:23,2 +6:01,0
... ... ... ... ... ...
16. Katarzyna Leja  Polska 1+1+0+2 51:00,9 +10:38,7
18. Magdalena Kępka  Polska 1+1+1+2 51:30,5 +11:08,3

Bieg sztafetowy – 3 × 6 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Rosja
Anastasija Romanowa
Anastasija Kalina
Olga Wiłuchina
0+1 1+4
0+0 0+1
0+1 1+3
0+0 0+0
58:50,59
 Białoruś
Darja Jurkiewicz
Maryja Kazłouskaja
Ała Tałkacz
0+4 0+6
0+1 0+0
0+2 0+3
0+1 0+3
1:00:58,14 +2:07,6
 Rumunia
Luminita Piscoran
Diana Mihalacze
Réka Ferencz
0+1 0+5
0+0 0+1
0+1 0+2
0+0 0+2
1:02:14,38 +3:23,8

Polki nie startowały.

Wyniki mężczyzn

Bieg sprinterski – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Rune Brattsveen  Norwegia 1+1 26:11,9
Jewgienij Ustiugow  Rosja 0+1 26:23,1 +11,2
Anton Szypulin  Rosja 0+1 26:30,5 +18,6
... ... ... ... ... ...
26. Mariusz Leja  Polska 0+0 28:25,5 +2:13,6
36. Mirosław Kobus  Polska 0+3 29:14,6 +3:02,7
43. Piotr Kotas  Polska 1+2 30:08,6 +3:56,7
46. Tomasz Puda  Polska 0+2 30:57,0 +4:45,1

Bieg pościgowy – 12,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Daniel Böhm  Niemcy 0+2+1+0 37:47,45
Serhij Sedniew  Ukraina 0+0+0+0 37:55,29 +7,8
Rune Brattsveen  Norwegia 2+2+1+1 37:58,94 +11,5
... ... ... ... ... ...
34. Mariusz Leja  Polska 0+2+3+1 45:01,18 +7:13,7
38. Mirosław Kobus  Polska 1+1+3+2 46:51,91 +9:04,5
39. Tomasz Puda  Polska 0+0+1+0 47:16,45 +9:29,0
40. Piotr Kotas  Polska 0+2+1+2 47:37,31 +9:49,9

Bieg indywidualny – 20 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Wiktor Wasiljew  Rosja 0+0+0+0 54:20,1
Dag Erik Kokkin  Norwegia 0+0+0+1 55:44,8 +1:24,7
Serhij Sedniew  Ukraina 1+0+0+0 56:22,4 +2:02,3
... ... ... ... ... ...
28. Mirosław Kobus  Polska 1+1+1+1 1:03:24,2 +9:04,1
36. Piotr Kotas  Polska 1+3+2+1 1:05:39,9 +11:19,8
44. Mariusz Leja  Polska 0+3+3+3 1:07:39,4 +13:19,3
48. Tomasz Puda  Polska 3+1+2+2 1:11:07,1 +16:47,0

Bieg sztafetowy – 4 × 7,5 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Norwegia
Dag Erik Kokkin
Henrik L'Abée-Lund
Tarjei Bøe
Rune Brattsveen
0+3 0+4
0+0 0+2
0+1 0+0
0+2 0+0
0+0 0+2
1:18:05,29
 Niemcy
Simon Schempp
Daniel Böhm
Norbert Schiller
Christoph Knie
0+3 0+7
0+1 0+0
0+1 0+3
0+1 0+2
0+0 0+2
1:19:36,59 +1:31,3
 Rosja
Witalij Noricyn
Anton Szypulin
Aleksandr Szriejdier
Wiktor Wasiljew
0+1 1+3
0+0 0+0
0+0 0+0
0+1 1+3
0+0 0+0
1:20:20:52 +2:15,3
... ... ... ... ...
12.  Polska
Tomasz Puda
Mariusz Leja
Mirosław Kobus
Piotr Kotas
0+5 1+6
0+1 0+1
0+3 0+1
0+0 0+1
0+1 1+3
1:29:10:92 +11:05,7

Wyniki mężczyzn (juniorzy)

Bieg sprinterski – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Tarjei Bø  Norwegia 0+1 26:16,9
Simon Schempp  Niemcy 0+2 27:10,9 +54,0
Uładzimir Czapielin  Białoruś 0+2 27:20,4 1:03,5
... ... ... ... ... ...
22. Wojciech Maryniarczyk  Polska 1+0 30:00,8 +3:43,9
36. Marek Firlej  Polska 1+1 32:22,8 +6:05,9
37. Krzysztof Miętus  Polska 2+1 32:37,6 +6:20,7
39. Adrian Staryk  Polska 3+4 32:57,2 +6:40,3

Bieg pościgowy – 12,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Tarjei Bø  Norwegia 1+0+3+2 38:54,91
Simon Schempp  Niemcy 0+1+2+1 39:08,45 +13,5
Aleksiej Wołkow  Rosja 0+1+2+0 39:45,09 +50,1
... ... ... ... ... ...
22. Wojciech Maryniarczyk  Polska 3+2+2+2 47:14,00 +8:19,1
33. Marek Firlej  Polska 2+1+2+1 50:33,18 +11:38,2
36. Adrian Staryk  Polska 3+2+4+3 52:57,20 +14:02,3
37. Krzysztof Miętus  Polska 2+3+1+0 53:07,72 +14:12,8

Bieg indywidualny – 15 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Tarjei Bø  Norwegia 1+0+1+0 40:13,3
Serhij Semenow  Ukraina 1+1+0+1 41:36,2 +1:22,9
Nazir Rabadanow  Rosja 0+2+0+0 42:26,6 +2:13,3
... ... ... ... ... ...
15. Wojciech Maryniarczyk  Polska 0+1+1+1 46:20,8 +6:07,5
21. Marek Firlej  Polska 1+0+0+3 47:34,5 +7:21,2
34. Krzysztof Miętus  Polska 2+2+1+1 50:57,1 +10:43,8
37. Adrian Staryk  Polska 0+2+4+3 51:56,7 +11:43,4

Bieg sztafetowy – 4 × 7,5 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Rosja
Nazir Rabadanow
Siergiej Kugubajew
Timofiej Łapszyn
Aleksiej Wołkow
2+4 0+2
0+0 0+1
0+1 0+0
2+3 0+1
0+0 0+0
1:22:07,53
 Ukraina
Mychajło Serdiuk
Witalij Kilczycki
Witalij Sokoluk
Nazarij Burik
0+3 0+4
0+1 0+1
0+0 0+0
0+2 0+2
0+0 0+1
1:24:40,28 +2:32,7
 Białoruś
Siarhiej Rucewicz
Uładzimir Czapielin
Wital Cwietau
Uładzimir Alaniszka
2+10 0+6
1+3 0+0
0+1 0+2
0+3 0+1
1+3 0+3
1:25:15,52 +3:08,0
... ... ... ... ...
7.  Polska
Wojciech Maryniarczyk
Marek Firlej
Krzysztof Miętus
Adrian Staryk
2+6 1+5
1+3 1+3
0+1 0+0
0+0 0+2
1+2 0+0
1:32:32,05 +10:24,5

Tabela medalowa

Miejsce Państwo
Razem
1.  Rosja 6 5 7 18
2.  Norwegia 5 2 1 8
3.  Niemcy 2 4 1 7
4.  Słowacja 2 2
5.  Ukraina 1 4 2 7
6.  Białoruś 1 2 3
7.  Francja 2 2
8.  Rumunia 1 1

Linki zewnętrzne

Przypisy

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2009
Listen to this article