Mistrzostwa Polski w Łyżwiarstwie Figurowym 2019 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Polski w Łyżwiarstwie Figurowym 2019.

Mistrzostwa Polski w Łyżwiarstwie Figurowym 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie figurowym
2019
2018 2020
Data 14–15 grudnia 2018 (S)
1–3 lutego 2019 (J)
Miejscowość Węgry Budapeszt (S)
Polska Oświęcim (J)
Organizator Hun Skate
PZŁF
Liczba konkurencji 3
Zwycięzcy
Soliści Igor Rezniczenko (S)

Kornel Witkowski (J)
Solistki Jekatierina Kurakowa (S)

Jekatierina Kurakowa (J)
Pary taneczne Natalia Kaliszek
Maksym Spodyriew (S)

Oliwia Borowska
Filip Bojanowski (J)

Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie figurowym 2019 – zawody mające na celu wyłonienie najlepszych łyżwiarzy figurowych w Polsce. W ramach mistrzostw Polski rozgrywano[1]:

  • Mistrzostwa Polski Seniorów, Mistrzostwa Polski Juniorów (pary taneczne) – 14–15 grudnia 2018 w Budapeszcie (Mistrzostwa Czterech Narodów)
  • Mistrzostwa Polski Juniorów (soliści, solistki) – 1–3 lutego 2019 w Oświęcimiu
  • Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – 14–17 lutego 2019 w Krynicy-Zdroju
  • Mistrzostwa Polski Młodzików – 22–23 marca 2019 w Elblągu
  • Mistrzostwa Polski Novice / Młodzieżowe Mistrzostwa Polski – 29–31 marca 2019 w Cieszynie
  • Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie synchronicznym – 1 grudnia 2018 w Łodzi

Limity wiekowe w konkurencjach i kategoriach

Tabela przedstawia konkurencje i kategorie łyżwiarstwa wyczynowego w sezonie 2018/2019. Pojedyncze daty w tabeli wskazują maksymalny wiek zawodnika dla danej kategorii (zawodnik musi urodzić się w danym dniu lub po wskazanej dacie)[2].

Kategorie Konkurencje Zawody
Soliści Solistki Pary sportowe Pary taneczne
Kobiety Mężczyźni Kobiety Mężczyźni
Senior brak ograniczeń brak ograniczeń brak ograniczeń brak ograniczeń brak ograniczeń brak ograniczeń Mistrzostwa Czterech Narodów[3]
Młodzieżowiec 01.07.1995 01.07.1995 01.07.1995 01.07.1995 01.07.1995 01.07.1995 Młodzieżowe Mistrzostwa Polski[4]
Junior 01.07.1999 01.07.1999 01.07.1999 01.07.1997 01.07.1999 01.07.1997 Mistrzostwa Polski Juniorów[5]
Junior Młodszy A 01.07.2000 01.07.2000 01.07.2000 01.07.1998 01.07.2000 01.07.1998 Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży[6]
Junior Młodszy B 01.07.2003 01.07.2003 01.07.2003 01.07.2001 01.07.2003 01.07.2001
Advanced Novice II 01.07.2003 01.07.2003 Mistrzostwa Polski Novice[4]
Advanced Novice I 01.07.2005 01.07.2005
Advanced Novice 01.07.2003 01.07.2001 01.07.2003 01.07.2001 Mistrzostwa Polski Młodzików[7]
Intermediate Novice 01.07.2003 01.07.2003 01.07.2003 01.07.2003
Basic Novice 01.07.2005 01.07.2005 01.07.2005 01.07.2005 01.07.2005 01.07.2005
Klasa złota 01.07.2007 01.07.2007 01.07.2007 01.07.2005
Klasa srebrna 01.07.2009 01.07.2009 01.07.2009 01.07.2007
Klasa brązowa 01.07.2011 01.07.2011

Wyniki

Kategoria seniorów

Soliści

Poz. Zawodnik Klub[8] Nota łączna[9] SP[10] FS[11]
1 Igor Rezniczenko GKS Stoczniowiec Gdańsk 176,61 1 62,91 2 113,70
2 Krzysztof Gała MKŁ Łódź 173,45 2 59,38 1 114,07
3 Olgierd Febbi MKS Axel Toruń 157,74 3 52,93 3 104,81
4 Łukasz Kędzierski MKŁ Łódź 153,11 4 52,49 4 100,62
5 Eryk Matysiak MKŁ Łódź 140,91 5 49,81 5 91,10
6 Andrzej Siciński MKŁ Łódź 121,20 6 45,23 6 75,97
7 Michał Woźniak ŁKS Soła Oświęcim 115,85 7 41,66 7 74,19

Solistki

Poz. Zawodniczka Klub[8] Nota łączna[12] SP[13] FS[14]
1 Jekatierina Kurakowa MKS Axel Toruń 178,80 1 57,76 1 121,04
2 Elżbieta Gabryszak ŁKS Soła Oświęcim 138,45 2 48,40 2 90,05
3 Magdalena Zawadzka ŁKS Soła Oświęcim 122,97 3 40,77 3 82,20
4 Oliwia Rzepiel UKŁF Ochota Warszawa 114,62 4 40,29 4 74,33
5 Agnieszka Rejment MKS Axel Toruń 97,54 6 30,12 5 67,42
6 Natalia Lerka MKŁ Łódź 95,95 5 32,22 6 63,73

Pary taneczne

Poz. Zawodnicy Klub[8] Nota łączna[15] RD[16] FD[17]
1 Natalia Kaliszek / Maksym Spodyriew MKS Axel Toruń 171,12 1 67,95 1 103,17
2 Justyna Plutowska / Jeremie Flemin GKS Stoczniowiec Gdańsk 146,36 2 56,06 2 90,30
3 Jenna Hertenstein / Damian Binkowski MKS Axel Toruń 112,96 3 44,13 3 68,83

Kategoria juniorów

Soliści

Poz. Zawodnik Klub Nota łączna[18] SP[19] FS[20]
1 Kornel Witkowski ŁTŁF Łódź 150,52 1 54,62 1 95,90
2 Miłosz Witkowski ŁTŁF Łódź 145,61 3 51,78 2 93,83
3 Jakub Lofek UKŁF Unia Oświęcim 136,11 4 49,37 4 86,74
4 Jegor Chłopkow MUKS Euro6 Warszawa 134,97 5 47,96 3 87,01
5 Michał Woźniak ŁKS Soła Oświęcim 132,64 2 52,31 5 80,33
6 Piotr Wiśniewski MKS Axel Toruń 119,00 6 42,81 7 76,19
7 Ludwik Piksa GKS Stoczniowiec Gdańsk 112,61 8 36,11 6 76,50
8 Marcin Sypniewski MKŁ Łódź 110,02 7 40,27 8 69,75
WD Szymon Derechowski UKŁ Spin Katowice DNS

Solistki

Poz. Zawodniczka Klub Nota łączna[21] SP[22] FS[23]
1 Jekatierina Kurakowa MKS Axel Toruń 182,64 1 66,48 1 116,16
2 Oliwia Rzepiel UKŁF Ochota Warszawa 112,43 3 40,73 2 71,70
3 Julia Kierul MKS Rewia Warszawa 108,83 2 43,17 7 65,66
4 Amelia Rams GKS Stoczniowiec Gdańsk 104,27 6 36,59 3 67,68
5 Karolina Białas UKŁ Spin Katowice 104,19 5 37,89 6 66,30
6 Jelizawieta Surowa MKS Rewia Warszawa 103,21 4 38,35 9 64,86
7 Magdalena Zawadzka ŁKS Soła Oświęcim 103,14 7 35,89 4 67,25
8 Amelia Konik UKŁF Unia Oświęcim 100,97 10 33,86 5 67,11
9 Nicola Adamczyk UKŁF Unia Oświęcim 98,34 12 33,03 8 65,31
10 Maryja Krycka MUKS Euro6 Warszawa 98,10 8 34,96 11 63,14
11 Amelia Żurek UKŁF Ochota Warszawa 96,07 13 32,48 10 63,59
12 Laura Szczęsna MKŁ Łódź 93,82 15 31,96 12 61,86
13 Zuzanna Medela UKŁF Unia Oświęcim 93,62 9 34,67 13 58,95
14 Martyna Grocholska KŁF Lajkonik Kraków 89,44 11 33,18 15 56,26
15 Marta Jowko MUKS Euro6 Warszawa 88,04 16 30,79 14 57,25
16 Agnieszka Rejment MKS Axel Toruń 86,72 14 32,43 16 54,29
17 Karolina Zielke UKŁF Unia Oświęcim 83,45 20 29,44 17 54,01
18 Natalia Lerka MKŁ Łódź 83,22 17 30,79 20 52,43
19 Marta Kudla MUKS Euro6 Warszawa 82,67 22 28,96 18 53,71
20 Anna Łukasik GKS Stoczniowiec Gdańsk 81,71 19 29,55 22 52,16
21 Maja Marczak UKŁF Ochota Warszawa 81,63 21 29,32 21 52,31
22 Tatiana Kasprzyk UKŁ Spin Katowice 79,13 18 30,06 24 49,07
23 Angelika Knap UKŁF Unia Oświęcim 78,02 23 27,70 23 50,32
24 Rozalia Malina UKŁ Spin Katowice 77,63 27 24,41 19 53,22
25 Julia Knurowska UKŁF Unia Oświęcim 75,03 25 27,01 25 48,02
26 Dominika Gredel UKŁ Spin Katowice 74,23 24 27,22 26 47,01
27 Antonina Ziendara FSA Warszawa 72,20 26 26,00 27 46,20
28 Amelia Pawłowska MUKS Euro6 Warszawa 68,84 28 24,15 28 44,69
29 Kamila Chamielec MKS Axel Toruń 57,90 29 21,82 29 36,08
WD Gabriela Pauliczek UKŁF Unia Oświęcim DNS

Pary taneczne

Poz. Zawodnicy Kluby Nota łączna[24] RD[25] FD[26]
1 Oliwia Borowska / Filip Bojanowski GKS Stoczniowiec Gdańsk 98,55 1 39,96 1 58,59
2 Olivia Oliver / Peter Paleev MKŁ Łódź 94,16 2 36,14 2 58,02

Kategoria Advanced Novice

Konkurencja Złoto Srebro Brąz Źr.
Soliści (I) Pavlo Klimin
MKŁ Łódź
Marcin Kiełbasa
MKŁ Łódź
Andrzej Nakonieczny
UKŁF Unia Oświęcim
[27]
Soliści (II) Jakub Lofek
UKŁF Unia Oświęcim
Jakub Rosłaniec
UKŁF Ochota Warszawa
Kamil Grabkowski
UKS Szóstka Elbląg
[28]
Solistki (I) Iwona Drelich
UIKŁF Piruette Opole
Weronika Ferlin
UIKŁF Piruette Opole
Anastazja Kołosińska
UKŁF Ochota Warszawa
[29]
Solistki (II) Amelia Konik
UKŁF Unia Oświęcim
Karolina Białas
UKŁ Spin Katowice
Laura Szczęsna
MKŁ Łódź
[30]

Przypisy

  1. Zawody krajowe 2018 – Kalendarz (ang.). PFSA. [dostęp 2018-12-20]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-12-20)].
  2. Dyscypliny, konkurencje i kategorie łyżwiarstwa wyczynowego sezon 2018/2019 (ang.). PFSA. [dostęp 2019-08-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-08-07)].
  3. Four Nationals Championships 2019 (ang.). moksz.hu. [dostęp 2019-08-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-01)].
  4. a b Mlodziezowe Mistrzostwa Polski 2019 / Mistrzostwa Polski Novice 2019 (ang.). PFSA. [dostęp 2019-08-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-01)].
  5. Mistrzostwa Polski Juniorow 2019 (ang.). PFSA. [dostęp 2019-08-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-01)].
  6. Ogolnopolska Olimpiada Mlodziezy 2019 (ang.). PFSA. [dostęp 2019-08-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-01)].
  7. Mistrzostwa Polski Mlodzikow 2019 (ang.). PFSA. [dostęp 2019-08-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-01)].
  8. a b c Podsumowanie Mistrzostw Polski Seniorów (pol.). PFSA. [dostęp 2019-08-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-01)].
  9. Four Nationals Championships 2019 – Senior Men – Result (ang.). moksz.hu. [dostęp 2019-07-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-21)].
  10. Four Nationals Championships 2019 – Senior Men – Short Program (ang.). moksz.hu. [dostęp 2019-07-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-21)].
  11. Four Nationals Championships 2019 – Senior Men – Free Skating (ang.). moksz.hu. [dostęp 2019-07-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-21)].
  12. Four Nationals Championships 2019 – Senior Ladies – Result (ang.). moksz.hu. [dostęp 2019-07-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-21)].
  13. Four Nationals Championships 2019 – Senior Ladies – Short Program (ang.). moksz.hu. [dostęp 2019-07-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-21)].
  14. Four Nationals Championships 2019 – Senior Ladies – Free Skating (ang.). moksz.hu. [dostęp 2019-07-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-21)].
  15. Four Nationals Championships 2019 – Senior Ice Dance – Result (ang.). moksz.hu. [dostęp 2019-07-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-21)].
  16. Four Nationals Championships 2019 – Senior Ice Dance – Rhythm Dance (ang.). moksz.hu. [dostęp 2019-07-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-21)].
  17. Four Nationals Championships 2019 – Senior Ice Dance – Free Dance (ang.). moksz.hu. [dostęp 2019-07-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-21)].
  18. Mistrzostwa Polski Juniorow 2019 – Junior Soliści – Result (ang.). PFSA, 2019-02-03. [dostęp 2019-02-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-05)].
  19. Mistrzostwa Polski Juniorow 2019 – Junior Soliści – Short Program (ang.). PFSA, 2019-02-03. [dostęp 2019-02-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-05)].
  20. Mistrzostwa Polski Juniorow 2019 – Junior Soliści – Free Skating (ang.). PFSA, 2019-02-03. [dostęp 2019-02-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-05)].
  21. Mistrzostwa Polski Juniorow 2019 – Junior Solistki – Result (ang.). PFSA, 2019-02-03. [dostęp 2019-02-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-05)].
  22. Mistrzostwa Polski Juniorow 2019 – Junior Solistki – Short Program (ang.). PFSA, 2019-02-03. [dostęp 2019-02-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-05)].
  23. Mistrzostwa Polski Juniorow 2019 – Junior Solistki – Free Skating (ang.). PFSA, 2019-02-03. [dostęp 2019-02-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-05)].
  24. Mistrzostwa Polski Juniorow 2019 – Junior Pary taneczne – Result (ang.). PFSA, 2019-02-03. [dostęp 2019-02-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-05)].
  25. Mistrzostwa Polski Juniorow 2019 – Junior Pary taneczne – Rhythm Dance (ang.). PFSA, 2019-02-03. [dostęp 2019-02-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-05)].
  26. Mistrzostwa Polski Juniorow 2019 – Junior Pary taneczne – Free Dance (ang.). PFSA, 2019-02-03. [dostęp 2019-02-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-05)].
  27. Mistrzostwa Polski Novice 2019 – Soliści – Advanced Novice I – Result (ang.). pfsa.com.pl. [dostęp 2020-12-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-05-17)].
  28. Mistrzostwa Polski Novice 2019 – Soliści – Advanced Novice II – Result (ang.). pfsa.com.pl. [dostęp 2020-12-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-05-17)].
  29. Mistrzostwa Polski Novice 2019 – Solistki – Advanced Novice I – Result (ang.). pfsa.com.pl. [dostęp 2020-12-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-05-17)].
  30. Mistrzostwa Polski Novice 2019 – Solistki – Advanced Novice II – Result (ang.). pfsa.com.pl. [dostęp 2020-12-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-05-17)].
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Polski w Łyżwiarstwie Figurowym 2019
Listen to this article