Mistrzostwa Polski w Łyżwiarstwie Figurowym 2020 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Polski w Łyżwiarstwie Figurowym 2020.

Mistrzostwa Polski w Łyżwiarstwie Figurowym 2020

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie figurowym
2020
2019 2021
Data 12–15 grudnia 2019 (S)
7–8 lutego 2020 (J)
Miejscowość Czechy Ostrawa (S)
Polska Krynica-Zdrój (J)
Organizator Czeska Federacja Łyżwiarstwa Figurowego
PZŁF
Liczba konkurencji 3
Zwycięzcy
Soliści Michaił Mogilen (S)

Kornel Witkowski (J)
Solistki Jekatierina Kurakowa (S)

Jekatierina Kurakowa (J)
Pary taneczne Natalia Kaliszek
Maksym Spodyriew (S)

Oliwia Borowska
Filip Bojanowski (J)

Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie figurowym 2020 – zawody mające na celu wyłonienie najlepszych łyżwiarzy figurowych w Polsce. W ramach mistrzostw Polski rozgrywano[1]:

  • Mistrzostwa Polski Seniorów, Mistrzostwa Polski Juniorów (pary taneczne) – 12–15 grudnia 2019 w Ostrawie (Mistrzostwa Czterech Narodów)
  • Mistrzostwa Polski Juniorów (soliści, solistki) – 7–8 lutego 2020 w Krynicy-Zdroju
  • Mistrzostwa Polski Młodzików – 20–22 marca 2020 w Katowicach
  • Mistrzostwa Polski Novice / Młodzieżowe Mistrzostwa Polski – 26–29 marca 2020 w Cieszynie
  • Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie synchronicznym – 30 listopada – 1 grudnia 2019 w Toruniu

Wyniki

Kategoria seniorów

Soliści

Poz. Zawodnik Klub Nota łączna[2] SP[3] FS[4]
1 Michaił Mogilen MKS Axel Toruń 175,45 2 57,20 1 118,25
2 Łukasz Kędzierski MKŁ Łódź 161,84 1 61,58 2 100,26
3 Miłosz Witkowski ŁTŁF Łódź 125,34 3 44,39 4 80,95
4 Michał Woźniak ŁKS Soła Oświęcim 124,17 4 41,65 3 82,52

Solistki

Poz. Zawodniczka Klub Nota łączna[5] SP[6] FS[7]
1 Jekatierina Kurakowa MKS Axel Toruń 177,96 1 57,30 1 120,66
2 Oliwia Rzepiel UKŁF Ochota Warszawa 115,41 3 39,36 5 76,05
3 Elżbieta Gabryszak ŁKS Soła Oświęcim 107,08 2 41,47 6 65,61
4 Magdalena Zawadzka ŁKS Soła Oświęcim 105,76 4 36,67 4 69,09
5 Jelizawieta Surowa MKS Rewia Warszawa 100,95 7 31,62 3 69,33
6 Agnieszka Rejment MKS Axel Toruń 100,52 6 34,17 5 66,35
7 Amelia Rams GKS Stoczniowiec Gdańsk 92,99 5 35,01 7 57,98

Pary taneczne

Poz. Zawodnicy Klub Nota łączna RD[8] FD[9]
1 Natalia Kaliszek / Maksym Spodyriew MKS Axel Toruń 187,50 1 75,31 1 112,19
2 Justyna Plutowska / Jérémie Flemin GKS Stoczniowiec Gdańsk 164,79 2 65,44 2 99,35
3 Anastasija Polibina / Pawieł Gołowisznikow MKS Axel Toruń 151,51 3 59,38 3 92,13
4 Jenna Hertenstein / Damian Binkowski MKS Axel Toruń 128,37 4 49,20 4 79,17

Kategoria juniorów

Soliści

Poz. Zawodnik Klub Nota łączna[10] SP[11] FS[10]
1 Kornel Witkowski ŁTŁF Łódź 174,07 2 56,03 1 118,04
2 Michaił Mogilen MKS Axel Toruń 167,48 1 62,58 2 104,90
3 Jakub Lofek UKŁF Unia Oświecim 142,48 3 48,40 3 94,08
4 Jegor Chłopkow MUKS Euro6 Warszawa 136,67 4 44,22 4 92,45
5 Marcin Sypniewski MKŁ Łódź 120,48 5 42,29 5 78,19
6 Ludwik Piksa GKS Stoczniowiec Gdańsk 106,31 6 38,54 6 67,77
7 Szymon Derechowski UKŁF Spin Katowice 95,49 7 36,77 7 58,72
8 Andrzej Nakonieczny UKŁF Unia Oświecim 82,70 8 25,95 8 56,75

Solistki

Poz. Zawodniczka Klub Nota łączna[12] SP[13] FS[14]
1 Jekatierina Kurakowa MKS Axel Toruń 184,07 1 62,49 1 121,58
2 Oliwia Rzepiel UKŁF Ochota Warszawa 127,37 2 47,58 3 79,79
3 Karolina Białas UKŁF Spin Katowice 115,50 9 32,81 2 82,69
4 Vanessa Jasiewicz UKŁF Ochota Warszawa 110,71 4 39,21 4 71,50
5 Jelizawieta Surowa MKS Rewia Warszawa 110,34 3 40,09 5 70,25
6 Amelia Żurek UKŁF Ochota Warszawa 103,23 5 35,99 6 67,24
7 Anna Hernik ŁKS Soła Oświecim 98,72 6 35,12 7 63,60
8 Zuzanna Medela UKŁF Unia Oświecim 96,10 7 33,98 8 62,12
9 Natalia Lerka MKŁ Łódź 94,97 8 33,23 9 61,74
10 Nicola Adamczyk ŁKS Soła Oświęcim 92,65 10 32,27 10 60,38
11 Marija Krycka MUKS Euro6 Warszawa 87,90 12 30,63 12 57,27
12 Marta Jowko MUKS Euro6 Warszawa 87,18 15 29,13 11 58,05
13 Maria Kudla MUKS Euro6 Warszawa 85,16 11 30,92 13 54,24
14 Maja Marczak UKŁF Ochota Warszawa 82,11 13 30,40 16 51,71
15 Angelika Knap UKŁF Unia Oświecim 80,84 16 28,27 15 52,57
16 Laura Szczęsna MKŁ Łódź 80,59 17 27,99 14 52,60
17 Antonina Ziendara FSA Warszawa 72,48 18 23,84 17 48,64
18 Tatiana Kasprzyk UKŁF Spin Katowice 65,18 20 20,77 18 44,41
19 Kamila Chamielec ŁKS Soła Oświęcim 63,08 19 23,27 19 39,81
WD Amelia Konik UKŁF Unia Oświecim DNS

Pary taneczne

Poz. Zawodnicy Klub Nota łączna[15] RD[16] FD[17]
1 Oliwia Borowska / Filip Bojanowski MKS Axel Toruń 115,31 1 48,17 1 67,15
2 Olivia Oliver / Joshua Andari MKŁ Łódź 105,33 2 39,93 2 65,40

Przypisy

  1. Zawody krajowe 2019/2020 – Kalendarz (ang.). PFSA. [dostęp 2019-12-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-12-14)].
  2. Four National Championships 2020 – Senior Men – Result (ang.). czechskating.org. [dostęp 2019-12-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-12-14)].
  3. Four Nationals Championships 2020 – Senior Men – Short Program (ang.). czechskating.org. [dostęp 2019-12-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-12-14)].
  4. Four Nationals Championships 2020 – Senior Men – Free Skating (ang.). czechskating.org. [dostęp 2019-12-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-12-14)].
  5. Four National Championships 2020 – Senior Ladies – Result (ang.). czechskating.org. [dostęp 2019-12-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-12-14)].
  6. Four Nationals Championships 2020 – Senior Ladies – Short Program (ang.). czechskating.org. [dostęp 2019-12-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-12-13)].
  7. Four Nationals Championships 2020 – Senior Ladies – Free Skating (ang.). czechskating.org. [dostęp 2019-12-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-12-14)].
  8. Four Nationals Championships 2020 – Senior Ice Dance – Rhythm Dance (ang.). czechskating.org. [dostęp 2019-12-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-12-14)].
  9. Four Nationals Championships 2020 – Senior Ice Dance – Free Dance (ang.). czechskating.org. [dostęp 2019-12-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-12-14)].
  10. a b Mistrzostwa Polski Junior 2020 – Junior Soliści – Result (ang.). pfsa.com.pl. [dostęp 2020-12-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-12-12)].
  11. Mistrzostwa Polski Junior 2020 – Junior Soliści – Short Program (ang.). pfsa.com.pl. [dostęp 2020-12-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-12-12)].
  12. Mistrzostwa Polski Junior 2020 – Junior Solistki – Result (ang.). pfsa.com.pl. [dostęp 2020-12-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-12-12)].
  13. Mistrzostwa Polski Junior 2020 – Junior Solistki – Short Program (ang.). pfsa.com.pl. [dostęp 2020-12-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-12-12)].
  14. Mistrzostwa Polski Junior 2020 – Junior Solistki – Free Skating (ang.). pfsa.com.pl. [dostęp 2020-12-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-12-12)].
  15. Four National Championships 2020 – Junior Ice Dance – Result (ang.). czechskating.org. [dostęp 2019-12-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-12-14)].
  16. Four Nationals Championships 2020 – Junior Ice Dance – Rhythm Dance (ang.). czechskating.org. [dostęp 2019-12-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-12-14)].
  17. Four Nationals Championships 2020 – Junior Ice Dance – Free Dance (ang.). czechskating.org. [dostęp 2019-12-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-12-14)].
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Polski w Łyżwiarstwie Figurowym 2020
Listen to this article