Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1992 – slalom gigant mężczyzn - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1992 – slalom gigant mężczyzn.

Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1992 – slalom gigant mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Slalom gigant mężczyzn na ZIO 1992
1988 1994
Miejsce Albertville
Złoty medal
Włochy Alberto Tomba
Srebrny medal
Luksemburg Marc Girardelli
Brązowy medal
Norwegia Kjetil André Aamodt
Narciarstwo alpejskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1992
Zjazd mężczyźni kobiety
Kombinacja mężczyźni kobiety
Supergigant mężczyźni kobiety
Gigant mężczyźni kobiety
Slalom mężczyźni kobiety

Slalom gigant mężczyzn podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1992 w Albertville został rozegrany 18 lutego. Zawody odbyły się na trasie w ośrodku narciarskim Val d'Isère. Mistrzem olimpijskim w tej konkurencji został Włoch Alberto Tomba, srebro wywalczył reprezentant Luksemburga Marc Girardelli, a brąz zdobył Norweg Kjetil André Aamodt.

Wyniki

Miejsce Zawodnik Państwo Przejazd 1 Przejazd 2 Czas Strata
Alberto Tomba Włochy Włochy 1:04,57 1:02,41 2:06,98 -
Marc Girardelli Luksemburg Luksemburg 1:04,70 1:02,60 2:07,30 +0,32
Kjetil André Aamodt Norwegia Norwegia 1:04,81 1:03,01 2:07,82 +0,84
4 Paul Accola Szwajcaria Szwajcaria 1:04,88 1:03,14 2:08,02 +1,04
5 Ole Kristian Furuseth Norwegia Norwegia 1:05,63 1:02,53 2:08,16 +1,18
6 Günther Mader Austria Austria 1:05,42 1:03,38 2:08,80 +1,82
7 Rainer Salzgeber Austria Austria 1:05,72 1:03,11 2:08,83 +1,85
8 Fredrik Nyberg Szwecja Szwecja 1:06,09 1:02,91 2:09,00 +2,02
9 Josef Polig Włochy Włochy 1:06,17 1:03,28 2:09,45 +2,47
10 Hubert Strolz Austria Austria 1:06,75 1:02,70 2:09,45 +2,47
11 Hans Pieren Szwajcaria Szwajcaria 1:06,34 1:03,23 2:09,57 +2,59
12 Christian Mayer Austria Austria 1:06,23 1:03,83 2:10,06 +3,08
13 Michael von Grünigen Szwajcaria Szwajcaria 1:06,95 1:03,72 2:10,67 +3,69
14 Stéphane Exartier Francja Francja 1:06,87 1:03,80 2:10,67 +3,69
15 Günther Marxer Liechtenstein Liechtenstein 1:06,69 1:04,46 2:11,15 +4,17
16 Gregor Grilc Słowenia Słowenia 1:06,80 1:04,70 2:11,50 +4,52
17 Sergio Bergamelli Włochy Włochy 1:06,95 1:04,80 2:11,75 +4,77
18 Franck Piccard Francja Francja 1:07,14 1:04,79 2:11,93 +4,95
19 Alain Feutrier Francja Francja 1:07,11 1:04,89 2:12,00 +5,02
20 Rob Parisien Stany Zjednoczone USA 1:07,11 1:04,92 2:12,03 +5,05
21 Kiminobu Kimura Japonia Japonia 1:07,20 1:04,90 2:12,10 +5,12
22 Jure Košir Słowenia Słowenia 1:07,41 1:04,82 2:12,23 +5,25
23 Mitja Kunc Słowenia Słowenia 1:07,48 1:05,40 2:12,88 +5,90
24 Andrej Miklavc Słowenia Słowenia 1:07,91 1:05,04 2:12,95 +5,97
25 Casey Puckett Stany Zjednoczone USA 1:08,17 1:05,08 2:13,25 +6,27
26 Achim Vogt Liechtenstein Liechtenstein 1:08,68 1:06,02 2:14,70 +7,72
27 Vicente Tomas Hiszpania Hiszpania 1:09,15 1:06,40 2:15,55 +8,57
28 Simon Wi Rutene Nowa Zelandia Nowa Zelandia 1:09,52 1:06,09 2:15,61 +8,63
29 Takuya Ishioka Japonia Japonia 1:09,28 1:06,64 2:15,92 +8,94
30 Petyr Diczew Bułgaria Bułgaria 1:09,85 1:06,53 2:16,38 +9,40
31 Xavier Ubeira Hiszpania Hiszpania 1:09,75 1:07,31 2:17,06 +10,08
32 Ricardo Campo Hiszpania Hiszpania 1:10,15 1:07,62 2:17,77 +10,79
33 Ljubomir Popow Bułgaria Bułgaria 1:10,72 1:07,29 2:18,01 +11,03
34 Marián Bíreš Czechosłowacja Czechosłowacja 1:10,98 1:07,13 2:18,11 +11,13
35 Rob Crossan Kanada Kanada 1:10,69 1:07,88 2:18,57 +11,59
36 Gerard Escoda Andora Andora 1:10,70 1:07,99 2:18,69 +11,71
37 Peter Jurko Czechosłowacja Czechosłowacja 1:10,65 1:08,50 2:19,15 +12,17
38 Nahum Orobitg Andora Andora 1:11,37 1:07,93 2:19,30 +12,32
39 Willy Raine Kanada Kanada 1:11,30 1:08,76 2:20,06 +13,08
40 Bill Gaylord Wielka Brytania Wielka Brytania 1:12,04 1:08,62 2:20,66 +13,68
41 Borisław Dimitraczkow Bułgaria Bułgaria 1:12,08 1:09,57 2:21,65 +14,67
42 Pierre Kőszáli Węgry Węgry 1:12,73 1:10,63 2:23,36 +16,38
43 Gavin Forsyth Wielka Brytania Wielka Brytania 1:13,51 1:10,72 2:24,23 +17,25
44 Örnólfur Valdimarsson Islandia Islandia 1:13,88 1:11,14 2:25,02 +18,04
45 Nils Gelbjerg-Hansen Dania Dania 1:14,04 1:12,45 2:26,49 +19,51
46 Marcin Szafrański Polska Polska 1:15,06 1:12,34 2:27,40 +20,42
47 Agustín Neiman Argentyna Argentyna 1:16,44 1:11,87 2:28,31 +21,33
48 Emilian Focşeneanu Rumunia Rumunia 1:15,48 1:13,52 2:29,00 +22,02
49 Alexis Racloz Chile Chile 1:16,50 1:12,77 2:29,27 +22,29
50 Balázs Tornay Węgry Węgry 1:16,71 1:13,00 2:29,71 +22,73
51 Mauricio Rotella Chile Chile 1:15,92 1:14,52 2:30,44 +23,46
52 Jakub Malczewski Polska Polska 1:15,86 1:14,81 2:30,67 +23,69
53 Aurel Foiciuc Rumunia Rumunia 1:16,03 1:14,79 2:30,82 +23,84
54 Gáston Begue Argentyna Argentyna 1:17,22 1:13,94 2:31,16 +24,18
55 Diego Margozzini Chile Chile 1:17,43 1:15,89 2:33,32 +26,34
56 Péter Kristály Węgry Węgry 1:18,34 1:16,04 2:34,38 +27,40
57 Elias Majdalani Liban Liban 1:18,32 1:17,45 2:35,77 +28,79
58 Zoran Perušina Jugosławia 1:18,95 1:17,07 2:36,02 +29,04
59 Jason Gasperoni San Marino San Marino 1:20,74 1:17,61 2:38,35 +31,37
60 Taner Üstündağ Turcja Turcja 1:20,44 1:18,51 2:38,95 +31,97
61 Alechis Fotiadis Cypr Cypr 1:22,01 1:17,98 2:39,99 +33,01
62 John Campbell Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych Wyspy Dziewicze 1:20,68 1:19,35 2:40,03 +33,05
63 Keith Fraser Suazi 1:21,93 1:19,83 2:41,76 +34,78
64 Sérgio Schuler Brazylia Brazylia 1:22,31 1:20,30 2:42,61 +35,63
65 Carlos Mier y Terán Meksyk Meksyk 1:22,24 1:22,49 2:44,73 +37,75
66 Lamine Guèye Senegal Senegal 1:21,60 1:23,38 2:44,98 +38,00
67 Ahmet Demir Turcja Turcja 1:23,00 1:22,26 2:45,26 +38,28
68 Kim Chol-ryong Korea Północna Korea Północna 1:23,24 1:22,02 2:45,26 +38,28
69 Andreas Wasili Cypr Cypr 1:22,86 1:23,40 2:46,26 +39,28
70 Cevdet Can Turcja Turcja 1:23,62 1:22,78 2:46,40 +39,42
71 Michael Teruel Filipiny Filipiny 1:24,13 1:22,71 2:46,84 +39,86
72 Eduardo Ampudia Meksyk Meksyk 1:23,07 1:24,53 2:47,60 +40,62
73 Marcelo Apovian Brazylia Brazylia 1:23,07 1:24,97 2:48,04 +41,06
74 Alphonse Gomis Senegal Senegal 1:24,29 1:23,79 2:48,08 +41,10
75 Yakup Kadri Birinci Turcja Turcja 1:24,73 1:23,39 2:48,12 +41,14
76 Sokratis Aristodimu Cypr Cypr 1:25,03 1:23,13 2:48,16 +41,18
77 Guillermo Avila Boliwia Boliwia 1:24,68 1:26,09 2:50,77 +43,79
78 Brahim Ait Sibrahim Maroko Maroko 1:26,81 1:27,41 2:54,22 +47,24
79 German Sánchez Meksyk Meksyk 1:27,29 1:29,42 2:56,71 +49,73
80 Kamel Guerri Algieria Algieria 1:28,85 1:34,92 3:03,77 +56,79
81 Chen Tong-Jong Chińskie Tajpej 1:31,48 1:34,51 3:05,99 +59,01
82 Nanak Chand Indie Indie 1:31,98 1:37,05 3:09,03 +62,05
83 Daniel Stahle Boliwia Boliwia 1:33,56 1:38,80 3:12,36 +65,38
84 Mustapha Naitlhou Maroko Maroko 1:38,11 1:39,21 3:17,32 +70,34
85 Mourad Guerri Algieria Algieria 1:28,34 1:51,99 3:20,33 +73,35
86 Noureddine Bouchaal Maroko Maroko 1:38,40 1:43,90 3:22,30 +75,32
87 Carlos Aramayo Boliwia Boliwia 1:38,83 1:45,46 3:24,29 +77,31
88 Dany Abounaoum Liban Liban 1:37,40 1:46,99 3:24,39 +77,41
89 José-Manuel Bejarano Boliwia Boliwia 1:36,47 1:50,88 3:27,35 +80,37
90 Julián Muñoz Kostaryka Kostaryka 1:47,78 1:58,73 3:46,51 +99,53
91 Alejandro Preinfalk Kostaryka Kostaryka 2:04,91 2:44,15 4:49,06 +102,08
- Johan Wallner Szwecja Szwecja 1:05,64 DNF - -
- Steve Locher Szwajcaria Szwajcaria 1:05,80 DNF - -
- Peter Roth Niemcy Niemcy 1:07,68 DQ - -
- Matt Grosjean Stany Zjednoczone USA 1:07,76 DNF - -
- Armin Bittner Niemcy Niemcy 1:07,77 DNF - -
- Jorge Pujol Hiszpania Hiszpania 1:09,20 DNF - -
- Ramon Rossell Andora Andora 1:12,28 DNF - -
- Victor Gómez Andora Andora 1:12,87 DNF - -
- Tsuyoshi Tomii Japonia Japonia 1:13,36 DNF - -
- Sean Langmuir Wielka Brytania Wielka Brytania 1:13,72 DNF - -
- Attila Bónis Węgry Węgry 1:13,98 DNF - -
- Hur Seung-wook Korea Południowa Korea Południowa 1:13,99 DQ - -
- Carlos Espiasse Argentyna Argentyna 1:16,77 DNF - -
- Thomas Lefusi Grecja Grecja 1:17,22 DNF - -
- Choi Yong-hee Korea Południowa Korea Południowa 1:17,53 DNF - -
- Hans Egger Brazylia Brazylia 1:27,47 DNF - -
- Jean Khalil Liban Liban 1:28,07 DQ - -
- Fábio Igel Brazylia Brazylia 1:28,83 DNF - -
- Ong Ching-Ming Chińskie Tajpej 1:38,66 DNF - -
- Lal Chuni Indie Indie 1:39,56 DNF - -
- Gabriel Chernacov Kostaryka Kostaryka 2:11,34 DNF - -
- Lasse Kjus Norwegia Norwegia DNF - - -
- Patrick Holzer Włochy Włochy DNF - - -
- Didrik Marksten Norwegia Norwegia DNF - - -
- Markus Wasmeier Niemcy Niemcy DNF - - -
- Chris Puckett Stany Zjednoczone USA DNF - - -
- Marco Büchel Liechtenstein Liechtenstein DNF - - -
- Kristinn Björnsson Islandia Islandia DNF - - -
- Vedran Pavlek Chorwacja Chorwacja DNF - - -
- Federico Van Ditmar Argentyna Argentyna DNF - - -
- Joannis Kapraras Grecja Grecja DNF - - -
- Nicola Ercolani San Marino San Marino DNF - - -
- Jorge Eduardo Ballesteros Meksyk Meksyk DNF - - -
- Rejmon Horo Jugosławia DNF - - -
- Enis Bećirbegović Jugosławia DNF - - -
- Martin Chernacov Kostaryka Kostaryka DNF - - -
- Igor Latinović Jugosławia DNF - - -
- El-Hassan Mahta Maroko Maroko DQ - - -
- Raymond Keyrouz Liban Liban DQ - - -

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1992 – slalom gigant mężczyzn
Listen to this article