Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.

Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006
2002 2010
Data 12 - 25 lutego 2006
Gospodarz Włochy Turyn
Narciarstwo alpejskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006
Zjazd mężczyźni kobiety
Kombinacja mężczyźni kobiety
Supergigant mężczyźni kobiety
Slalom gigant mężczyźni kobiety
Slalom mężczyźni kobiety

Konkurencje narciarstwa alpejskiego podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2006 w Turynie (Włochy) rozgrywane były od 12 do 25 lutego 2006 roku. Siedem konkurencji odbyło się w Sestriere, a trzy (zjazd, supergigant i zjazd do kombinacji kobiet) w Cesana San Sicario, miejscowościach oddalonych około 100 km na zachód od głównego miasta igrzysk.

Medaliści

Konkurencja Złoto Wynik Srebro Wynik Brąz Wynik
Mężczyźni
Zjazd Francja Antoine Dénériaz 1:48,80 Austria Michael Walchhofer 1:49,52 Szwajcaria Bruno Kernen 1:49,82
Kombinacja Stany Zjednoczone Ted Ligety 3:09,35 Chorwacja Ivica Kostelić 3:09,88 Austria Rainer Schönfelder 3:10,67
Supergigant Norwegia Kjetil André Aamodt 1:30,65 Austria Hermann Maier 1:30,78 Szwajcaria Ambrosi Hoffmann 1:30,98
Slalom gigant Austria Benjamin Raich 2:35,00 Francja Joël Chenal 2:35,07 Austria Hermann Maier 2:35,16
Slalom Austria Benjamin Raich 1:43,14 Austria Reinfried Herbst 1:43,97 Austria Rainer Schönfelder 1:44,15
Kobiety
Zjazd Austria Michaela Dorfmeister 1:56,49 Szwajcaria Martina Schild 1:56,86 Szwecja Anja Pärson 1:57,13
Kombinacja Chorwacja Janica Kostelić 2:51,08 Austria Marlies Schild 2:51,58 Szwecja Anja Pärson 2:51,63
Supergigant Austria Michaela Dorfmeister 1:32,47 Chorwacja Janica Kostelić 1:32,74 Austria Alexandra Meissnitzer 1:33,06
Slalom gigant Stany Zjednoczone Julia Mancuso 2:09,19 Finlandia Tanja Poutiainen 2:09,86 Szwecja Anna Ottosson 2:10,33
Slalom Szwecja Anja Pärson 1:29,04 Austria Nicole Hosp 1:29,33 Austria Marlies Schild 1:29,79

Wyniki

Kobiety

Zjazd

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Michaela Dorfmeister Austria Austria 1:56,49
Martina Schild Szwajcaria Szwajcaria 1:56,86 +0,37
Anja Pärson Szwecja Szwecja 1:57,13 +0,64
4. Renate Götschl Austria Austria 1:57,20 +0,71
5. Nadia Styger Szwajcaria Szwajcaria 1:57,62 +1,13
6. Petra Haltmayr Niemcy Niemcy 1:57,69 +1,20
7. Julia Mancuso Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 1:57,71 +1,22
8. Lindsey Kildow Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 1:57,78 +1,29
8. Alexandra Meissnitzer Austria Austria 1:57,78 +1,29
10. Nadia Fanchini Włochy Włochy 1:57,84 +1,35

Slalom

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Anja Pärson Szwecja Szwecja 1:29,04
Nicole Hosp Austria Austria 1:29,33 +0,29
Marlies Schild Austria Austria 1:29,79 +0,75
4. Janica Kostelić Chorwacja Chorwacja 1:29,94 +0,90
5. Michaela Kirchgasser Austria Austria 1:30,28 +1,24
6. Tanja Poutiainen Finlandia Finlandia 1:30,79 +1,75
7. Annemarie Gerg Niemcy Niemcy 1:30,89 +1,85
8. Chiara Costazza Włochy Włochy 1:31,08 +2,04
8. Therese Borssén Szwecja Szwecja 1:31,08 +2,04
10. Sarah Schleper Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 1:31,38 +2,34

Slalom gigant

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Julia Mancuso Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 2:09,19
Tanja Poutiainen Finlandia Finlandia 2:09,86 +0,67
Anna Ottosson Szwecja Szwecja 2:10,33 +1,14
4. Nicole Hosp Austria Austria 2:10,66 +1,47
5. Geneviève Simard Kanada Kanada 2:10,73 +1,54
6. Anja Pärson Szwecja Szwecja 2:10,96 +1,77
7. Kathrin Zettel Austria Austria 2:11,35 +2,16
8. Nadia Fanchini Włochy Włochy 2:11,46 +2,27
9. Ana Drev Słowenia Słowenia 2:11,67 +2,48
10. Maria Pietilä-Holmner Szwecja Szwecja 2:11,69 +2,50

Supergigant

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Michaela Dorfmeister Austria Austria 1:32,47
Janica Kostelić Chorwacja Chorwacja 1:32,74 +0,27
Alexandra Meissnitzer Austria Austria 1:33,06 +0,59
4. Kelly Vanderbeek Kanada Kanada 1:33,09 +0,62
5. Carole Montillet Francja Francja 1:33,31 +0,84
6. Martina Schild Szwajcaria Szwajcaria 1:33,33 +0,86
7. Lindsey Kildow Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 1:33,42 +0,95
8. Lucia Recchia Włochy Włochy 1:33,48 +1,01
9. Emily Brydon Kanada Kanada 1:33,50 +1,03
9. Petra Haltmayr Niemcy Niemcy 1:33,50 +1,03

Kombinacja

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Janica Kostelić Chorwacja Chorwacja 2:51,08
Marlies Schild Austria Austria 2:51,58 +0,50
Anja Pärson Szwecja Szwecja 2:51,63 +0,55
4. Kathrin Zettel Austria Austria 2:52,41 +1,33
5. Nicole Hosp Austria Austria 2:53,21 +2,13
6. Michaela Kirchgasser Austria Austria 2:53,48 +2,40
7. Martina Ertl-Renz Niemcy Niemcy 2:54,28 +3,20
8. Jessica Lindell-Vikarby Szwecja Szwecja 2:55,19 +4,11
9. Julia Mancuso Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 2:55,44 +4,36
10. Brigitte Acton Kanada Kanada 2:55,75 +4,67

Mężczyźni

Zjazd

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Antoine Dénériaz Francja Francja 1:48,80
Michael Walchhofer Austria Austria 1:49,52 +0,72
Bruno Kernen Szwajcaria Szwajcaria 1:54,40 +1,02
4. Kjetil André Aamodt Norwegia Norwegia 1:54,52 +1,08
5. Bode Miller Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 1:54,64 +1,13
6. Hermann Maier Austria Austria 1:54,67 +1,20
7. Marco Büchel Liechtenstein Liechtenstein 1:54,82 +1,24
8. Fritz Strobl Austria Austria 1:54,84 +1,32
9. Patrick Staudacher Włochy Włochy 1:54,87 +1,49
10. Daron Rahlves Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 1:54,88 +1,53

Slalom

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Benjamin Raich Austria Austria 1:43,14
Reinfried Herbst Austria Austria 1:43,97 +0,83
Rainer Schönfelder Austria Szwecja 1:44,15 +1,01
4. Kentarō Minagawa Japonia Japonia 1:44,18 +1,03
4. André Myhrer Szwecja Szwecja 1:44,18 +1,03
6. Ivica Kostelić Chorwacja Chorwacja 1:44,45 +1,31
7. Naoki Yuasa Japonia Japonia 1:44,57 +1,43
8. Johan Brolenius Szwecja Szwecja 1:44,81 +1,67
9. Thomas Grandi Kanada Kanada 1:44,84 +1,70
10. Martin Hansson Szwecja Szwecja 1:45,24 +2,10

Slalom gigant

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Benjamin Raich Austria Austria 2:35,00
Joël Chenal Francja Francja 2:35,07 +0,07
Hermann Maier Austria Austria 2:35,16 +0,16
4. François Bourque Kanada Kanada 2:35,92 +0,92
5. Fredrik Nyberg Szwecja Szwecja 2:36,05 +1,05
6. Aksel Lund Svindal Norwegia Norwegia 2:36,06 +1,06
6. Bode Miller Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 2:36,06 +1,06
8. Rainer Schönfelder Austria Austria 2:36,64 +1,64
9. Kalle Palander Finlandia Finlandia 2:36,82 +1,82
10. Thomas Grandi Kanada Kanada 2:36,88 +1,88

Supergigant

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Kjetil André Aamodt Norwegia Norwegia 1:30,65
Hermann Maier Austria Austria 1:30,78 +0,13
Ambrosi Hoffmann Szwajcaria Szwajcaria 1:30,98 +0,33
4. Erik Guay Kanada Kanada 1:31,08 +0,43
5. Aksel Lund Svindal Norwegia Norwegia 1:31,10 +0,45
6. Marco Büchel Liechtenstein Liechtenstein 1:31,22 +0,57
7. Scott Macartney Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 1:31,23 +0,58
8. François Bourque Kanada Kanada 1:31,27 +0,62
9. Daron Rahlves Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 1:31,37 +0,72
10. Hannes Reichelt Austria Austria 1:31,39 +0,74

Kombinacja

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Ted Ligety Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 3:09,35
Ivica Kostelić Chorwacja Chorwacja 3:09,88 +0,53
Rainer Schönfelder Austria Austria 3:10,67 +1,32
4. Daniel Albrecht Szwajcaria Szwajcaria 3:10,73 +1,38
5. Giorgio Rocca Włochy Włochy 3:10,74 +1,39
6. Ondřej Bank Czechy Czechy 3:11,00 +1,65
7. Marc Berthod Szwajcaria Szwajcaria 3:11,22 +1,87
8. Pierrick Bourgeat Francja Francja 3:11,29 +1,94
9. Peter Fill Włochy Włochy 3:12,21 +2,76
10. Kjetil Jansrud Norwegia Norwegia 2:47,06 +2,57

Klasyfikacja medalowa

Miejsce Państwo
Razem
1.  Austria 4 5 5 14
2.  Stany Zjednoczone 2 0 0 2
3.  Chorwacja 1 2 0 3
4.  Francja 1 1 0 2
5.  Szwecja 1 0 3 4
6.  Norwegia 1 0 0 1
7.  Szwajcaria 0 1 2 3
8.  Finlandia 0 1 0 1
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006
Listen to this article