Narciarstwo dowolne na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014
jedna z dyscyplin rozgrywanych podczas igrzysk olimpisjkich w Soczi / Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
Drogi AI, mówmy krótko, odpowiadając po prostu na te kluczowe pytania:
Czy możesz wymienić najważniejsze fakty i statystyki dotyczące Narciarstwo dowolne na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014?
Podsumuj ten artykuł dla 10-latka
POKAŻ WSZYSTKIE PYTANIA
Konkurencje w narciarstwie dowolnym podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2014 roku przeprowadzane były w dniach 8–21 lutego 2014 w Krasnej Polanie, oddalonej o 40 km od głównego miasta igrzysk – Soczi, w parku narciarskim Ekstrim-park Roza Chutor. W ramach igrzysk zawodnicy i zawodniczki walczyli w pięciu konkurencjach: skicrossie, jeździe po muldach, skokach akrobatycznych, half-pipe i slopestyle’u. Po raz pierwszy łącznie rozdanych było dziesięć kompletów medali, ponieważ do programu igrzysk dołączył narciarski halfpipe i slopestyle.
Szybkie fakty Miejsce, Data ...
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2014 Soczi | |||
| |||
Miejsce | |||
---|---|---|---|
Data |
6–21 lutego 2014 | ||
Liczba konkurencji |
10 |
Zamknij
Więcej informacji Narciarstwo dowolne na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014 ...
Narciarstwo dowolne na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014 | ||
---|---|---|
Jazda po muldach | mężczyźni | kobiety |
Slopestyle | mężczyźni | kobiety |
Skoki akrobatyczne | mężczyźni | kobiety |
Halfpipe | mężczyźni | kobiety |
Skicross | mężczyźni | kobiety |
Kwalifikacje |
Zamknij
Więcej informacji Data, Konkurencja ...
Data | Konkurencja | Godzina | |
---|---|---|---|
6 lutego | Jazda po muldach kobiet | Kwalifikacje | 18:00 UTC+4 / 15:00 CET |
8 lutego | Finał | 22:00 UTC+4 / 19:00 CET | |
10 lutego | Jazda po muldach mężczyzn | Kwalifikacje | 18:00 UTC+4 / 15:00 CET |
Finał | 22:00 UTC+4 / 19:00 CET | ||
11 lutego | Slopestyle kobiet | Kwalifikacje | 10:00 UTC+4 / 7:00 CET |
Finał | 13:00 UTC+4 / 10:00 CET | ||
13 lutego | Slopestyle mężczyzn | Kwalifikacje | 10:15 UTC+4 / 7:15 CET |
Finał | 13:30 UTC+4 / 10:30 CET | ||
14 lutego | Skoki akrobatyczne kobiet | Kwalifikacje | 17:45 UTC+4 / 14:45 CET |
Finał | 21:30 UTC+4 / 18:30 CET | ||
17 lutego | Skoki akrobatyczne mężczyzn | Kwalifikacje | 17:45 UTC+4 / 14:45 CET |
Finał | 21:30 UTC+4 / 18:30 CET | ||
18 lutego | Halfpipe mężczyzn | Kwalifikacje | 17:45 UTC+4 / 14:45 CET |
Finał | 21:30 UTC+4 / 18:30 CET | ||
20 lutego | Skicross mężczyzn | Kwalifikacje | 11:45 UTC+4 / 8:45 CET |
Finał | 13:30 UTC+4 / 10:30 CET | ||
Halfpipe kobiet | Kwalifikacje | 18:30 UTC+4 / 15:30 CET | |
Finał | 21:30 UTC+4 / 18:30 CET | ||
21 lutego | Skicross kobiet | Kwalifikacje | 11:45 UTC+4 / 8:45 CET |
Finał | 13:30 UTC+4 / 10:30 CET |
Zamknij
Więcej informacji Konkurencja, Mężczyźni ...
Konkurencja | Złoto | Wynik | Srebro | Wynik | Brąz | Wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mężczyźni | ||||||
Jazda po muldach | Alexandre Bilodeau | 26,31 | Mikaël Kingsbury | 24,71 | Aleksandr Smyszlajew | 24,34 |
Slopestyle | Joss Christensen | 95,80 | Gus Kenworthy | 93,60 | Nicholas Goepper | 92,40 |
Skoki akrobatyczne | Anton Kusznir | 134,50 | David Morris | 110,41 | Jia Zongyang | 95,06 |
Halfpipe | David Wise | 92,00 | Micheal Riddle | 90,60 | Kevin Rolland | 88,60 |
Skicross | Jean Frédéric Chapuis | Arnaud Bovolenta | Jonathan Midol | |||
Kobiety | ||||||
Jazda po muldach | Justine Dufour-Lapointe | 22,44 | Chloé Dufour-Lapointe | 21,66 | Hannah Kearney | 21,49 |
Slopestyle | Dara Howell | 94,20 | Devin Logan | 85,40 | Kim Lamarre | 85,00 |
Skoki akrobatyczne | Ałła Cuper | 98,01 | Xu Mengtao | 83,50 | Lydia Lassila | 72,12 |
Halfpipe | Maddie Bowman | 89,00 | Marie Martinod | 85,40 | Ayana Onozuka | 83,20 |
Skicross | Marielle Thompson | Kelsey Serwa | Anna Holmlund |
Zamknij