For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Niemiecka Republika Demokratyczna na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988.

Niemiecka Republika Demokratyczna na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

NRD na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988
Kod MKOl

GDR

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1988
Calgary
Chorąży

Frank-Peter Roetsch

Liczba zawodników

53 w 8 dyscyplinach

Medale
Pozycja: 2.
Złoto
9
Srebro
10
Brąz
6
Razem
25

Reprezentacja NRD na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988 liczyła 53 zawodników - 36 mężczyzn i 17 kobiet, którzy wystąpili w ośmiu dyscyplinach sportowych. Reprezentanci tego kraju zdobyli łącznie dwadzieścia pięć medali - dziewięć złotych, dziesięć srebrnych i sześć brązowych. Reprezentacja NRD zajęła drugie miejsce w klasyfikacji medalowej.

Najmłodszym zawodnikiem z NRD podczas ZIO 1988 była Peggy Schwarz (16 lat i 164 dni), a najstarszym - Bernhard Lehmann (39 lat i 101 dni).

Zdobyte medale

Medal Zawodnicy Dyscyplina Konkurencja
Gold medal.svg
Złoto
Frank-Peter Roetsch
Biathlon pictogram.svg
Biathlon
Sprint mężczyzn
Gold medal.svg
Złoto
Frank-Peter Roetsch
Biathlon pictogram.svg
Biathlon
Bieg indywidualny mężczyzn
Gold medal.svg
Złoto
Katarina Witt
Figure skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo figurowe
Solistki
Gold medal.svg
Złoto
Jens Müller
Luge pictogram.svg
Saneczkarstwo
Jedynki mężczyzn
Gold medal.svg
Złoto
Jörg Hoffmann
Jochen Pietzsch
Luge pictogram.svg
Saneczkarstwo
Dwójki mężczyzn
Gold medal.svg
Złoto
Steffi Martin
Luge pictogram.svg
Saneczkarstwo
Jedynki kobiet
Gold medal.svg
Złoto
Uwe-Jens Mey
Speed skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo szybkie
500 m mężczyzn
Gold medal.svg
Złoto
André Hoffmann
Speed skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo szybkie
1500 m mężczyzn
Gold medal.svg
Złoto
Christa Luding
Speed skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo szybkie
1000 m kobiet
Silver medal.svg
Srebro
Wolfgang Hoppe
Bogdan Musiol
Bobsleigh pictogram.svg
Bobsleje
Dwójki mężczyzn
Silver medal.svg
Srebro
Wolfgang Hoppe
Dietmar Schauerhammer
Bogdan Musiol
Ingo Voge
Bobsleigh pictogram.svg
Bobsleje
Czwórki mężczyzn
Silver medal.svg
Srebro
Stefan Krauße
Jan Behrendt
Luge pictogram.svg
Saneczkarstwo
Dwójki mężczyzn
Silver medal.svg
Srebro
Ute Oberhoffner
Luge pictogram.svg
Saneczkarstwo
Jedynki kobiet
Silver medal.svg
Srebro
Uwe-Jens Mey
Speed skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo szybkie
1000 m mężczyzn
Silver medal.svg
Srebro
Christa Luding
Speed skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo szybkie
500 m kobiet
Silver medal.svg
Srebro
Karin Enke
Speed skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo szybkie
1000 m kobiet
Silver medal.svg
Srebro
Karin Enke
Speed skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo szybkie
1500 m kobiet
Silver medal.svg
Srebro
Andrea Ehrig-Mitscherlich
Speed skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo szybkie
3000 m kobiet
Silver medal.svg
Srebro
Andrea Ehrig-Mitscherlich
Speed skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo szybkie
5000 m kobiet
Bronze medal.svg
Brąz
Bernhard Lehmann
Mario Hoyer
Bobsleigh pictogram.svg
Bobsleje
Dwójki mężczyzn
Bronze medal.svg
Brąz
Cerstin Schmidt
Luge pictogram.svg
Saneczkarstwo
Jedynki kobiet
Bronze medal.svg
Brąz
Karin Enke
Speed skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo szybkie
500 m kobiet
Bronze medal.svg
Brąz
Andrea Ehrig-Mitscherlich
Speed skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo szybkie
1500 m kobiet
Bronze medal.svg
Brąz
Gabi Zange
Speed skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo szybkie
3000 m kobiet
Bronze medal.svg
Brąz
Gabi Zange
Speed skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo szybkie
5000 m kobiet

Wyniki reprezentantów NRD

Biathlon pictogram.svg
Biathlon

Mężczyźni

sprint - 4. miejsce
bieg indywidualny - 9. miejsce
sprint - 6. miejsce
sprint -
Gold medal.svg
bieg indywidualny -
Gold medal.svg
sprint - 5. miejsce
bieg indywidualny - 7. miejsce
bieg indywidualny - 16. miejsce
sztafeta - 5. miejsce

Cross country skiing pictogram.svg
Biegi narciarskie

Mężczyźni

15 km stylem klasycznym - 5. miejsce
30 km stylem klasycznym - 15. miejsce
50 km stylem dowolnym - 8. miejsce
15 km stylem klasycznym - 21. miejsce
30 km stylem klasycznym - 22. miejsce
50 km stylem dowolnym - 5. miejsce

Kobiety

5 km stylem klasycznym - 25. miejsce
10 km stylem klasycznym - 21. miejsce
20 km stylem dowolnym - 15. miejsce
5 km stylem klasycznym - 37. miejsce
10 km stylem klasycznym - 23. miejsce
20 km stylem dowolnym - 38. miejsce
5 km stylem klasycznym - 19. miejsce
10 km stylem klasycznym - 25. miejsce
20 km stylem dowolnym - 7. miejsce
5 km stylem klasycznym - 13. miejsce
10 km stylem klasycznym - 10. miejsce
20 km stylem dowolnym - 5. miejsce
sztafeta - 5. miejsce

Bobsleigh pictogram.svg
Bobsleje

Mężczyźni

Dwójki -
Silver medal.svg
Dwójki -
Bronze medal.svg
Czwórki -
Silver medal.svg
Czwórki - 8. miejsce

Nordic combined pictogram.svg
Kombinacja norweska

Mężczyźni

Gundersen - 8. miejsce
Gundersen - 9. miejsce
Gundersen - 4. miejsce
sztafeta - 5. miejsce

Figure skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo figurowe

Kobiety

  • Simone Koch
solistki - 9. miejsce
solistki -
Gold medal.svg

Mężczyźni

  • Michael Huth
soliści - 23. miejsce

Pary

  • Peggy Schwarz
    Alexander König
Pary sportowe - 7. miejsce

Speed skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

1500 m - 28. miejsce
5000 m - 8. miejsce
10 000 m - 8. miejsce
  • Roland Freier
5000 m - 8. miejsce
10 000 m - 8. miejsce
500 m - 21. miejsce
1000 m - 15. miejsce
1500 m -
Gold medal.svg
500 m -
Gold medal.svg
1000 m -
Silver medal.svg

Kobiety

500 m - 10. miejsce
1000 m - 4. miejsce
1500 m -
Bronze medal.svg
3000 m -
Silver medal.svg
5000 m -
Silver medal.svg
500 m -
Bronze medal.svg
1000 m -
Silver medal.svg
1500 m -
Silver medal.svg
3000 m - 4. miejsce
500 m -
Silver medal.svg
1000 m -
Gold medal.svg
1500 m - 7. miejsce
5000 m - 7. miejsce
500 m - 4. miejsce
1000 m - 6. miejsce
3000 m -
Bronze medal.svg
5000 m -
Bronze medal.svg

Luge pictogram.svg
Saneczkarstwo

Mężczyźni

  • Thomas Jacob
jedynki - 4. miejsce
jedynki -
Gold medal.svg
jedynki - 5. miejsce
dwójki -
Gold medal.svg
dwójki -
Silver medal.svg

Kobiety

jedynki -
Gold medal.svg
jedynki -
Silver medal.svg
jedynki -
Bronze medal.svg

Ski jumping pictogram.svg
Skoki narciarskie

Mężczyźni

Skocznia normalna - 21. miejsce
Skocznia duża - 22. miejsce
Skocznia normalna - 9. miejsce
Skocznia duża - 31. miejsce

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Niemiecka Republika Demokratyczna na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.