Nigeria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Nigeria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996.

Nigeria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Nigeria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996
Nigeria
Kod MKOl NGR
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1996
Atlanta
Chorąży Mary Onyali-Omagbemi
Liczba zawodników 71 w 9 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 32.
Złoto
2
Srebro
1
Brąz
3
Razem
6

Nigerię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 reprezentowało 71 zawodników: 55 mężczyzn i 16 kobiet. Był to 11 start reprezentacji Nigerii na letnich igrzyskach olimpijskich. Był to dotychczas[1] najlepszy występ (pod względem liczby zdobytych medali) reprezentacji Nigerii na igrzyskach olimpijskich.

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Celestine Babayaro
Taribo West
Nwankwo Kanu
Uche Okechukwu
Emmanuel Amunike
Tijani Babangida
Wilson Oruma
Teslim Fatusi
Jay-Jay Okocha
Victor Ikpeba
Abiodun Obafemi
Garba Lawal
Daniel Amokachi
Sunday Oliseh
Mobi Oparaku
Joseph Dosu
Piłka nożna
turniej mężczyzn w finale pokonali zespół Argentyny 3:2
Złoto
Chioma Ajunwa
Lekkoatletyka
skok w dal kobiet 7,12 m
Srebro
Olabisi Afolabi
Fatima Yusuf
Charity Opara
Falilat Ogunkoya
Lekkoatletyka
sztafeta 4 x 400 m kobiet 3:21,04 s
Brąz
Duncan Dokiwari
Boks
kategoria superciężka mężczyzn (powyżej 91 kg) w półfinale przegrał z Paea Wolfgramm z Tonga
Brąz
Mary Onyali-Omagbemi
Lekkoatletyka
bieg na 200 m kobiet 22,38 s
Brąz
Falilat Ogunkoya
Lekkoatletyka
bieg na 400 m kobiet 49,10 s

Skład kadry

Badminton

  • Kayode Akinsanya - gra pojedyncza mężczyzn - 33. miejsce,
  • Obigeli Olorunsola - gra pojedyncza kobiet - 17. miejsce,
  • Obigeli Olorunsola, Kayode Akinsanya - gra mieszana - 17. miejsce

Boks

Mężczyźni

  • Kehinde Aweda - waga kogucia (do 54 kg) - 17. miejsce,
  • Daniel Attah - waga piórkowa (do 57 kg ) - 9. miejsce,
  • Albert Eromosele - waga lekkośrednia (do 71 kg) - 17. miejsce,
  • Duncan Dokiwari - waga superciężka (powyżej 91 kg) - 3. miejsce

Piłka nożna

Mężczyźni

Judo

Mężczyźni

  • Suleman Musa - waga do 78 kg - 21. miejsce

Lekkoatletyka

Mężczyźni

  • Davidson Ezinwa - bieg na 100 m - 6. miejsce,
  • Deji Aliu - bieg na 100 m - odpadł w ćwierćfinale,
  • Olapade Adeniken - bieg na 100 m - odpadł w ćwierćfinale,
  • Francis Obikwelu - bieg na 200 m - odpadł w półfinale,
  • Seun Ogunkoya - bieg na 200 m - odpadł w ćwierćfinale,
  • Sunday Bada - bieg na 400 m - odpadł w półfinale
  • Clement Chukwu - bieg na 400 m - odpadł w ćwierćfinale,
  • Jude Monye - bieg na 400 m - odpadł w ćwierćfinale (nie ukończył biegu)
  • Deji Aliu, Osmond Ezinwa, Francis Obikwelu, Davidson Ezinwa - sztafeta 4 x 100 m - odpadli w półfinale (nie ukończyli biegu)
  • Udeme Ekpenyong, Clement Chukwu, Ayuba Machem, Sunday Bada - sztafeta 4 x 400 m - odpadli w półfinale (dyskwalifikacja)
  • William Erese - bieg na 110 m przez płotki - odpadł w eliminacjach,
  • Moses Oyiki - bieg na 110 m przez płotki - odpadł w eliminacjach,
  • Steve Adegbite - bieg na 110 m przez płotki - odpadł w eliminacjach,
  • Kehinde Aladefa - bieg na 400 m przez płotki - odpadł w eliminacjach,
  • Festus Igbinoghene - trójskok - 35. miejsce,
  • Chima Ugwu - pchnięcie kulą - 25. miejsce,
  • Adewale Olukoju - rzut dyskiem - 17. miejsce,
  • Pius Bazighe - rzut oszczepem - 32. miejsce

Kobiety

  • Mary Onyali-Omagbemi - bieg na 100 m - 7. miejsce,
  • Chioma Ajunwa - bieg na 100 m - odpadła w półfinale,
  • Mary Tombiri-Shirey - bieg na 100 m - odpadła w ćwierćfinale,
  • Mary Onyali-Omagbemi - bieg na 200 m - 3. miejsce,
  • Calister Ubah - bieg na 200 m - odpadła w ćwierćfinale,
  • Chioma Ajunwa, Mary Tombiri-Shirey, Christy Opara-Thompson, Mary Onyali-Omagbemi - sztafeta 4 x 100 m - 5. miejsce
  • Falilat Ogunkoya - bieg na 400 m - 3. miejsce,
  • Fatima Yusuf - bieg na 400 m - 6. miejsce,
  • Olabisi Afolabi - bieg na 400 m - odpadła w półfinale,
  • Olabisi Afolabi, Fatima Yusuf, Charity Opara, Falilat Ogunkoya - sztafeta 4 x 400 m - 2. miejsce,
  • Angela Atede - bieg na 100 m przez płotki - odpadła w ćwierćfinale,
  • Taiwo Aladefa - bieg na 100 m przez płotki - odpadła w ćwierćfinale,
  • Ime Akpan - bieg na 100 m przez płotki - odpadła w ćwierćfinale,
  • Lade Akinremi - bieg na 400 m przez płotki - odpadła w eliminacjach,
  • Chioma Ajunwa - skok w dal - 1. miejsce

Podnoszenie ciężarów

Mężczyźni

  • Mojisola Oluwa - kategoria do 70 kg - 18. miejsce

Tenis stołowy

Mężczyźni

  • Segun Toriola - gra pojedyncza - 33. miejsce,
  • Sule Olaleye - gra pojedyncza - 49. miejsce,
  • Segun Toriola, Sule Olaleye - gra podwójna - 17. miejsce

Kobiety

  • Bose Kaffo - gra pojedyncza - 49. miejsce,
  • Funke Oshonaike - gra pojedyncza - 49. miejsce,
  • Bose Kaffo, Funke Oshonaike - gra podwójna - 25. miejsce

Tenis ziemny

Mężczyźni

Zapasy

Mężczyźni

Przypisy

  1. Stan na dzień 31 marca 2012

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Nigeria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996
Listen to this article