For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Norwegia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.

Norwegia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Norwegia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920
Norwegia
Kod MKOl

NOR

Letnie Igrzyska Olimpijskie 1920
Antwerpia
Chorąży

Helge Løvland

Liczba zawodników

194 w 72 konkurencjach w 16 dyscyplinach

Medale
Pozycja: 6..
Złoto
13
Srebro
9
Brąz
9
Razem
31

Norwegię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920 reprezentowało 193 zawodników: 187 mężczyzn i 6 kobiet. Był to szósty start reprezentacji Norwegii na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Gold medal.svg
Złoto
Helge Løvland
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
Dziesięciobój 6803,355 pkt[1]
Gold medal.svg
Złoto
Otto Olsen
Shooting pictogram.svg
Strzelectwo
Karabin wojskowy 300 m leżąc indywidualnie 60pkt[2]
Gold medal.svg
Złoto
Otto Olsen
Shooting pictogram.svg
Strzelectwo
Biegnący jeleń runda pojedyncza indywidualnie 43 pkt[2]
Gold medal.svg
Złoto
Einar Liberg, Ole Lilloe-Olsen, Harald Natvig, Hans Nordvik, Otto Olsen
Shooting pictogram.svg
Strzelectwo
Biegnący jeleń strzał pojedynczy drużynowo 178 pkt[2]
Gold medal.svg
Złoto
Ole Lilloe-Olsen
Shooting pictogram.svg
Strzelectwo
Biegnący jeleń strzał podwójny indywidualnie 82 pkt[2]
Gold medal.svg
Złoto
Thorstein Johansen, Einar Liberg, Ole Lilloe-Olsen, Harald Natvig, Hans Nordvik
Shooting pictogram.svg
Strzelectwo
Biegnący jeleń strzał podwójny drużynowo 343 pkt[2]
Gold medal.svg
Złoto
Andreas Brecke, Paal Kaasen, Ingolf Rød
Sailing pictogram.svg
Żeglarstwo
Klasa 6 metrowa formuła 1919 4 pkt
Gold medal.svg
Złoto
Carl Ringvold, Thorleif Holbye, Alf Jacobsen, Kristoffer Olsen, Tellef Wagle
Sailing pictogram.svg
Żeglarstwo
Klasa 8 metrowa formuła 1907 2 pkt
Gold medal.svg
Złoto
Magnus Konow, Thorleif Christoffersen, Reidar Marthiniussen, Ragnar Vik
Sailing pictogram.svg
Żeglarstwo
Klasa 8 metrowa formuła 1919 3 pkt[3]
Gold medal.svg
Złoto
Erik Herseth, Sigurd Holter, Gunnar Jamvold, Petter Jamvold, Claus Juell, Ingar Nielsen, Ole Sørensen
Sailing pictogram.svg
Żeglarstwo
klasa 10 metrowa formuła 1907
Gold medal.svg
Złoto
Charles Arentz, Robert Giertsen, Willy Gilbert, Arne Sejersted, Halfdan Schjøtt, Trygve Schjøtt, Otto Falkenberg
Sailing pictogram.svg
Żeglarstwo
Klasa 10 metrowa formuła 1919
Gold medal.svg
Złoto
Henrik Østervold, Jan Østervold, Ole Østervold, Hans Næss, Halvor Møgster, Halvor Birkeland, Rasmus Birkeland, Kristian Østervold, Lauritz Christiansen
Sailing pictogram.svg
Żeglarstwo
Klasa 12 metrowa formuła 1907
Gold medal.svg
Złoto
Johan Friele, Olaf Ørvig, Arthur Allers, Christen Wiese, Martin Borthen, Egill Reimers, Kaspar Hassel, Thor Ørvig, Erik Ørvig
Sailing pictogram.svg
Żeglarstwo
Klasa 12 metrowa formuła 1919
Silver medal.svg
Srebro
Sverre Sørsdal
Boxing pictogram.svg
Boks
Waga półciężka w finale uległ reprezentantowi USA Edwardowi Eaganowi
Silver medal.svg
Srebro
Alf Aanning, Karl Aas, Jørgen Andersen, Gustav Bayer, Jørgen Bjørnstad, Asbjørn Bodahl, Eilert Bøhm, Trygve Bøyesen, Ingolf Davidsen, Håkon Endreson, Jacob Erstad, Harald Færstad, Hermann Helgesen, Petter Hol, Otto Johannessen, John Anker Johansen, Torbjørn Kristoffersen, Henrik Nielsen, Jacob Opdahl, Arthur Rydstrøm, Frithjof Sælen, Bjørn Skjærpe, Wilhelm Steffensen, Olav Sundal, Reidar Tønsberg, Lauritz Wigand-Larsen
Gymnastics pictogram.svg
Gimnastyka
Wielobój drużynowy styl wolny 48,55 pkt[4]
Silver medal.svg
Srebro
Andreas Krogh
Figure skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo figurowe
Soliści 18,0 pkt
Silver medal.svg
Srebro
Alexia Bryn, Yngvar Bryn
Figure skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo figurowe
Pary sportowe 15,5 pkt
Silver medal.svg
Srebro
Albert Helgerud, Otto Olsen, Østen Østensen, Gudbrand Skatteboe, Olaf Sletten
Shooting pictogram.svg
Strzelectwo
Karabin dowolny 3 postawy 300 m drużynowo 4748 pkt[2]
Silver medal.svg
Srebro
Albert Helgerud, Otto Olsen, Jacob Onsrud, Østen Østensen, Olaf Sletten
Shooting pictogram.svg
Strzelectwo
Karabin wojskowy 300 i 600 m leżąc drużynowo 565 pkt[2]
Silver medal.svg
Srebro
Einar Torgersen, Leif Erichsen, Andreas Knudsen
Sailing pictogram.svg
Żeglarstwo
klasa 6 metrowa (formuła 1907) 7 pkt[5]
Silver medal.svg
Srebro
Johan Faye, Sten Abel, Christian Dick, Niels Nielsen
Sailing pictogram.svg
Żeglarstwo
klasa 7 metrowa 5 pkt[3]
Silver medal.svg
Srebro
Jens Salvesen, Finn Schiander, Lauritz Schmidt, Nils Thomas, Ralph Tschudi
Sailing pictogram.svg
Żeglarstwo
klasa 8 m formuła 1919 6pkt
Bronze medal.svg
Brąz
Martin Stixrud
Figure skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo figurowe
Soliści 24,5 pkt
Bronze medal.svg
Brąz
Albert Helgerud, Sigvart Johansen, Anton Olsen, Østen Østensen, Olaf Sletten
Shooting pictogram.svg
Strzelectwo
Karabin małokalibrowy 50 m drużynowo 1866 pkt[2]
Bronze medal.svg
Brąz
Østen Østensen
Shooting pictogram.svg
Strzelectwo
Karabin dowolny 3 postawy indywidualnie 980 pkt[2]
Bronze medal.svg
Brąz
Harald Natvig
Shooting pictogram.svg
Strzelectwo
Biegnący jeleń runda pojedyncza indywidualnie 41 pkt[2]
Bronze medal.svg
Brąz
Einar Liberg
Shooting pictogram.svg
Strzelectwo
Biegnący jeleń strzał podwójny indywidualnie 71 pkt[2]
Bronze medal.svg
Brąz
Theodor Nag, Conrad Olsen, Adolf Nilsen, Håkon Ellingsen, Thore Michelsen, Arne Mortensen, Karl Nag, Tollef Tollefsen, Thoralf Hagen
Rowing pictogram.svg
Wioślarstwo
Ósemka mężczyzn 6:36,0 min[6]
Bronze medal.svg
Brąz
Birger Var, Theodor Klem, Henry Larsen, Per Gulbrandsen, Thoralf Hagen
Rowing pictogram.svg
Wioślarstwo
Czwórka ze sternikiem 7:02,0 min[7]
Bronze medal.svg
Brąz
Frithjof Andersen
Wrestling pictogram.svg
Zapasy
Waga lekka styl klasyczny
Bronze medal.svg
Brąz
Henrik Agersborg, Einar Berntsen, Trygve Pedersen
Sailing pictogram.svg
Żeglarstwo
klasa 6 m formuła 1907 9 pkt[5]

Skład kadry

Boxing pictogram.svg
Boks

Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał/Walka o 3.miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Einar Nilsen waga musza Stany Zjednoczone Frank di Genaro
P
Nie awansował
Peder Kjellberg Belgia Joseph Charpentier
P
Nie awansował
John Koss waga kogucia wolny los Wielka Brytania George McKenzie
P
Nie awansował
Hjalmar Nygaard Francja Henri Ricard
P
Nie awansował
Arthur Olsen waga piórkowa Argentyna Ángel Rodríguez
W
Francja Jean Gachet
P
Nie awansował
Paul Erdal Wielka Brytania Frederick Adams
W
Francja Paul Fritsch
P
Nie awansował
Johan Sæterhaug waga lekka Wielka Brytania James Gilmour
W
Kanada Clarence Newton
P
Nie awansował
Trygve Stokstad waga półśrednia Związek Południowej Afryki Roy Ingram
W
Stany Zjednoczone William Clark
P
Nie awansował
Aage Steen Dario Della Valle
W
Francja Henri Richards
W
Kanada Bert Schneider
P
Nie awansował
Hjalmar Strømme waga średnia Francja Jean Dortet
W
Dania Martin Olsen
W
Kanada Georges Prud’Homme
P
Kanada Montgomery Herschowitch
P
4.
Rolf Jacobsen Stany Zjednoczone Samuel Lagonia
P
Nie awansował
Johan Clementz waga półciężka Związek Południowej Afryki Thomas Holdstock
P
Nie awansował
Sverre Sørsdal Francja René Darbou
W
Stany Zjednoczone Edwin Schell
W
Wielka Brytania Hugh Brown
W
Stany Zjednoczone Edward Eagan
P
Silver medal.svg
Sigurd Hoel waga ciężka Wolny los Francja Xavier Eluère
P
Nie awansował

Gymnastics pictogram.svg
Gimnastyka

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
Petter Hol wielobój indywidualnie 80,75 14.
Alf Aanning, Karl Aas, Jørgen Andersen, Gustav Bayer, Jørgen Bjørnstad, Asbjørn Bodahl, Eilert Bøhm, Trygve Bøyesen, Ingolf Davidsen, Haakon Endreson, Harald Færstad, Herman Helgesen, Peter Hol, Otto Johannessen, Johan Anker Johansen, Trygve Kristoffersen, Henrik Nilsen, Jacob Opdahl, Arthur Rydstrøm, Frithjof Sælen, Bjørn Skjærpe, Wilhelm Steffensen, Olav Sundal, Reidar Tønsberg, Lauritz Wigand-Larsen wielobój drużynowo w systemie wolnym 48,55
Silver medal.svg

Equestrian pictogram.svg
Jeździectwo

Konkurencja Zawodnik Koń Finał
Wynik Poz.
Ujeżdżenie indywidualnie Jens Falkenberg Hjördis 22,3750 8.
Konkurencja Zawodnik Koń Finał
Punkty karne Miejsce
Skoki indywidualnie Paul Michelet Raven 5,00 4.
Eugen Johansen Nökken 9,00 13.
Konkurencja Zawodnik Koń 50 km 20 km Skoki Razem Pozycja
WKKW indywidualnie Knut Gysler Emden 870,00 585,00 82,50 1537,50 9.
Eugen Johansen Nökken 892,50 375,00 161,25 1428,75 11.
Bjørn Bjørnseth Lydia 600,00 Nie ukończył konkurencji
WKKW drużynowo Knut Gysler
Eugen Johansen
Bjørn Bjørnseth
jak wyżej punktacja jak wyżej Nie ukończyli konkurencji

Cycling pictogram.svg
Kolarstwo

Cycling (road) pictogram.svg
Kolarstwo szosowe

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Helge Flatby jazda indywidualna na czas (m) 5:12:50,2 28.
Paul Henrichsen 5:13:23,2 29.
Olaf Nygaard 5:24:56,6 35.
Thorstein Stryken 5:44:01,8 41.
Helge Flatby
Paul Henrichsen
Olaf Nygaard
Thorstein Stryken
jazda drużynowa na czas (m) 21:35:11,8 8.

Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka

Konkurencje biegowe

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
100 m Bjarne Guldager b.d 4. Nie awansował
Johan Johansen b.d 4. Nie awansował
Rolf Stenersen b.d 3. Nie awansował
Asle Bækkedal b.d 5. Nie awansował
200 m Bjarne Guldager b.d 5. Nie awansował
Rolf Stenersen 23,7 4. Nie awansował
400 m Einar Mangset 51,3 4. Nie awansował
800 m Odolf Larsen b.d 9. Nie awansował
1500 m Eivind Rasmussen 4:08,2 5. Nie awansował
sztafeta 4 × 100 m mężczyzn Bjarne Guldager
Asle Bækkedal
Rolf Stenersen
Erling Aastad
Dyskwalifikacja Nie awansowali
bieg przełajowy Even Vengshoel Nie ukończył biegu

Konkurencje techniczne

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
skok w dal Erling Aastad 6,62 6. 6,885 5.
Einar Ræder 6,585 8. Nie awansował
Johan Johannesen 6,565 10. Nie awansował
trójskok Kaare Bache 13,64 9. Nie awansował
Erling Juul 13,59 11. Nie awansował
Erling Vinne 13,34 13. Nie awansował
Zawodnik Konkurencje Wyniki Punkty Miejsce
Helge Løvland pięciobój skok w dal 6,320 7 7.
rzut oszczepem 39,51 2 2.
Bieg na 200 m 24,0 10 10.
rzut dyskiem 53,13 4 4.
Bieg na 1500 m 4:45,8 4 4.
Finał 27 5.
Ole Reistad skok w dal 6,095 13 13.
rzut oszczepem 31,98 12 12.
Bieg na 200 m 23,9 9 9.
rzut dyskiem 38,99 15 15.
Bieg na 1500 m Nie stanął na starcie
Finał 49 14.
Helge Løvland dziesięciobój bieg 100 m 12,0 666,8 7.
skok w dal 6,280 676,600 5.
pchnięcie kulą 11,19 585 8.
skok wzwyż 1,65 608 4.
bieg 400 m 54,8 751,84 5.
rzut dyskiem 37,34 700,94 2.
bieg na 110 m przez płotki 16,2 886 1.
skok o tyczce 3,20 595 5.
rzut oszczepem 48,01 642,775 4.
bieg na 1500 m 4:48,4 690,4 2.
Finał 6803,355
Gold medal.svg
Einar Ræder bieg 100 m 12,0 666,8 7.
skok w dal 6,275 675,375 6.
pchnięcie kulą 10,99 565 12.
skok wzwyż 1,65 608 4.
bieg 400 m 55,7 718,0 9.
rzut dyskiem 28,74 374,14 14.
bieg na 110 m przez płotki 17,0 810,0 7.
skok o tyczce 2,50 217 16.
rzut oszczepem 35,74 305,350 11.
bieg na 1500 m Nie stanął na starcie
Finał Nie ukończył konkurencji

Figure skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo figurowe

Zawodnik Konkurencja Wynik Pozycja
Nota Pozycja Nota Pozycja
Margot Moe Solistki 22,5 5.
Ingrid Gulbrandsen 24,0 6.
Andreas Krogh Soliści 18,0
Silver medal.svg
Martin Stixrud 24,5
Bronze medal.svg
Alexia Bryn
Yngvar Bryn
Pary sportowe 25,0
Silver medal.svg

Modern pentathlon pictogram.svg
Pięciobój nowoczesny

Zawodnik Konkurencja Strzelanie Pływanie Szermierka Jazda konna Bieg przełajowy Suma punktów Pozycja
Wynik M. Punkty Czas M. Punkty Wygrane M. Punkty Kary M. Punkty Czas M. Punkty
Arne Tellefsen indywidualnie 181 2. 2 6:17,8 10. 10 b.d 18. 18 b.d 19. 19 15:45,0 13. 13 62 13.
Olliver Smith 150 9. 9 6:11,0 9. 9 b.d 20. 20 b.d 22. 22 15:03,2 6. 6 66 14.

Football pictogram.svg
Piłka nożna

Reprezentacja mężczyzn

Turniej główny

Pierwsza runda

28 sierpnia 1920  Wielka Brytania 1:3
1:1
 Norwegia Olympisch Stadion Antwerpia

Ćwierćfinał

29 sierpnia 1920
Flag of the Czech Republic (bordered).svg
Czechosłowacja
4:0
2:0
 Norwegia Stadion La Butte Bruksela

Turniej o drugie i trzecie miejsce I runda

31 sierpnia 1920  Włochy 2:1
0:1
 Norwegia Stadion aan de Broodstraat

Swimming pictogram.svg
Pływanie

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
100 m dowolnym Alfred Steen b.d 4. Nie awansował
400 m dowolnym 6:30,6 4. Nie awansował
100 m grzbietowym Asbjørn Wang 1:28,2 4. Nie awansował

Diving pictogram.svg
Skoki do wody

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
wieża 10 m Sigvard Andersen 139,0 5. Nie awansował
Bernhard Dahl 136,5 6. Nie awansował
skoki standard i dowolne Sigvard Andersen 264,70 8. Nie awansował

Kobiety

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
wieża 10 m Ragnhild Larsen 152,0 4. Nie awansowała
Brynhild Berge 140,5 6. Nie awansowała

Shooting pictogram.svg
Strzelectwo

Konkurencja Zawodnik Finał
Wynik Pozycja
pistolet dowolny indywidualnie Einar Liberg 442 b.d
Oluf Wesmann-Kjær 434 b.d
karabin małokalibrowy stojąc 50 m Anton Olsen 379 b.d
Albert Helgerud 375 b.d
Sigvart Johansen 373 b.d
Olaf Sletten 371 b.d
Østen Østensen 368 b.d
karabin małokalibrowy 50 m stojąc drużynowo Anton Olsen
Albert Helgerud
Sigvart Johansen
Olaf Sletten
Østen Østensen
1866
Bronze medal.svg
karabin dowolny 3 pozycje Østen Østensen 980
Bronze medal.svg
Gudbrand Skatteboe 975 5.
Albert Helgerud 955 b.d
Olaf Sletten 930 b.d
Otto Olsen 908 b.d
karabin dowolny 3 pozycje drużynowo Østen Østensen
Gudbrand Skatteboe
Albert Helgerud
Olaf Sletten
Otto Olsen
4748
Bronze medal.svg
karabin wojskowy 300 m leżąc Otto Olsen 60
Gold medal.svg
Albert Helgerud 58 6.
Olaf Sletten 58 6.
karabin wojskowy leżąc 300 m drużynowo Østen Østensen
Otto Olsen
Olaf Sletten
Albert Helgerud
Jacob Onsrud
280 6.
karabin wojskowy stojąc 300 m Anton Dahl 52 b.d
karabin wojskowy stojąc 300 m drużynowo Østen Østensen
Otto Olsen
Olaf Sletten
Albert Helgerud
Gudbrand Skatteboe
242 6.
karabin wojskowy 600 m leżąc Olaf Sletten 58 5.
karabin wojskowy leżąc 600 m drużynowo Østen Østensen
Otto Olsen
Olaf Sletten
Albert Helgerud
Jacob Onsrud
282 4.
karabin wojskowy leżąc 300 i 600 m drużynowo Otto Olsen
Østen Østensen
Olaf Sletten
Albert Helgerud
Jacob Onsrud
565
Silver medal.svg
runda pojedyncza – sylwetka jelenia Otto Olsen 43
Gold medal.svg
Harald Natvig 41
Bronze medal.svg
runda pojedyncza – sylwetka jelenia drużynowo Harald Natvig
Otto Olsen
Ole Lilloe-Olsen
Einar Liberg
Hans Nordvik
178
Gold medal.svg
runda podwójna – sylwetka jelenia Ole Lilloe-Olsen 82
Gold medal.svg
Einar Liberg 71
Bronze medal.svg
runda podwójna – sylwetka jelenia drużynowo Ole Lilloe-Olsen
Thorstein Johansen
Harald Natvig
Einar Liberg
Hans Nordvik
343
Gold medal.svg
trap indywidualnie Johannes Nordahl-Lunde 85 7.
trap drużynowo Oluf Wesmann-Kjær
Johannes Nordahl-Lunde
Harald Natvig
Thorsten Johansen
Hans Nordvik
Ole Lilloe-Olsen
210 7.

Tennis pictogram.svg
Tenis ziemny

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda 3 runda Ćwierćfinały Półfinały Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Singiel (m) Jack Nielsen Cesare Colombo
P 0:3
(2:6,3:6,1:6)
Nie awansował 17.
Conrad Langaard Belgia Victor de Laveleye
P 1:3
(2:6,6:2,3:6,3:6)
Nie awansował 32.
debel (m) Conrad Langaard
Jack Nielsen
Szwecja Henning Müller
Szwecja Olle Andersson
W 3:1
(6:1,6:8,6:1,6:4)
Francja François Blanchy
Francja Jacques Brugnon
P 0:3
(1:6,1:6,3:6)
Nie awansowali 5.
singiel (k) Caroline Dahl Szwecja Sigrid Fick
P'' 0:2
(5:7,2:6)
Nie awansowała 9.

Rowing pictogram.svg
Wioślarstwo

Konkurencja Zawodnik Runda 1 Ćwierćfinał Półfinał Finał Pozycja
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
Czwórka ze sternikiem Birger Var
Theodor Klem
Henry Larsen
Per Gulbrandsen
Thoralf Hagen
7:14,0 1. 6:58,0 3.
Gold medal.svg
ósemka Theodor Nag
Conrad Olsen
Adolf Nilsen
Haakon Ellingsen
Thore Michelsen
Arne Mortensen
Karl Nag
Tollef Tollefsen
Thoralf Hagen
6:32,2 1. 6:36,0 2. Nie awansowali
Bronze medal.svg

Wrestling pictogram.svg
Zapasy

Konkurencja Zawodnik 1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
styl klasyczny waga piórkowa Wilhelm Olson Estonia Eduard Pütsep
p
Nie awansował
styl klasyczny waga lekka Richard Frydenlund Szwecja Gustaf Nilsson
W
Finlandia Taavi Tamminen
p
Belgia Frits Janssens
p[8]
Nie awansował
Frithjof Andersen Szwecja Holger Lindberg
W
Holandia Carl Coerse W
Dania Frants Frisenfeldt W[8]
Finlandia Taavi Tamminen
p
Czechy František Kopřiva W[8]
Belgia Frits Janssens
W[8]
Bronze medal.svg
styl klasyczny waga średnia Sjur Johnsen Finlandia Arthur Lindfors
p
Stany Zjednoczone Henry Szymanski
W[8]
Dania Emil Christensen
W[8]
Finlandia Matti Perttilä
p[8]
4.
Einar Stensrud Grecja Sotirios Notaris
W
Stany Zjednoczone Henry Szymanski
p
Nie awansował
styl klasyczny waga ciężka Harald Vassboten Giorgio Calza
W
Szwecja Anders Ahlgren
p
Nie awansował
styl wolny waga średnia Gudmund Grimstad Wolny los Szwecja Gottfrid Lindgren
W
Stany Zjednoczone Charley Johnson
p
Nie awansował

Sailing pictogram.svg
Żeglarstwo

Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
Wyścig I
miejsce
Wyścig II
miejsce
Wyścig III
miejsce
Einar Torgersen
Leif Erichsen
Andreas Knudsen
klasa 6 metrów formuła 1907 1. 2. 4. 7
Silver medal.svg
Henrik Agersborg
Einar Berntsen
Trygve Pedersen
4. 4. 1. 9
Bronze medal.svg
Andreas Brecke
Paal Kaasen
Ingolf Rød
klasa 6 metrów formuła 1919 2. 1. 1. 5
Gold medal.svg
Johan Faye
Sten Abel
Christian Dick
Niels Nielsen
klasa 7 metrów 1. 2. 2. 5
Silver medal.svg
Carl Ringvold
Thorleif Holbye
Alf Jacobsen
Kristoffer Olsen
Tellef Wagle
klasa 8 metrów formuła 1907 1. 1. 2
Gold medal.svg
Magnus Konow
Thorleif Christoffersen
Reidar Marthiniussen
Ragnar Vik
klasa 8 metrów formuła 1919 1. 1. 1. 3
Gold medal.svg
Jens Salvesen
Finn Schiander
Lauritz Schmidt
Nils Thomas
Ralph Tschudi
2. 2. 2. 6
Silver medal.svg
Erik Herseth
Sigurd Holter
Gunnar Jamvold
Petter Jamvold
Claus Juell
Ingar Nielsen
Ole Sørensen
klasa 10 metrów formuła 1907 1. 1. 2
Gold medal.svg
Charles Arentz
Robert Giertsen
Willy Gilbert
Arne Sejersted
Halfdan Schjøtt
Trygve Schjøtt
Otto Falkenberg
klasa 10 metrów formuła 1919 1. 1. 2
Gold medal.svg
Henrik Østervold
Jan Østervold
Ole Østervold
Hans Næss
Halvor Møgster
Halvor Birkeland
Rasmus Birkeland
Kristian Østervold
Lauritz Christiansen
klasa 12 metrów formuła 1907 1. 1. 2
Gold medal.svg
Johan Friele
Olaf Ørvig
Arthur Allers
Christen Wiese
Martin Borthen
Egill Reimers
Kaspar Hassel
Thor Ørvig
Erik Ørvig
klasa 12 metrów 1. 1. 2
Gold medal.svg

Przypisy

  1. Athletics – Olympic Games 1920 results (ang.). the-sports. org. [dostęp 2016-02-08].
  2. a b c d e f g h i j k Shooting sports – Olympic Games 1920 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-02-08].
  3. a b Sailing – Olympic Games 1920 results Mixed (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-02-08].
  4. Gymnastics – Olympic Games (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-02-08].
  5. a b Sailing – Olympic Games 6 Meters (1907) rating (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-02-08].
  6. Events – Worldrowing.com (ang.). worldrowing.com. [dostęp 2016-02-08].
  7. Rowing – Olympic Games 1920 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-02-08].
  8. a b c d e f g Walka odbyła się w ramach turnieju o brązowy medal.

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Norwegia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.