For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Norwegia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924.

Norwegia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Norwegia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924
Norwegia
Kod MKOl

NOR

Letnie Igrzyska Olimpijskie 1924
Paryż
Liczba zawodników

62 w 43 konkurencjach w 10 dyscyplinach

Medale
Pozycja: 7.
Złoto
5
Srebro
2
Brąz
3
Razem
10
Ole Lilloe-Olsen, zdobywca trzech medali, dwóch złotych i jednego srebrnego
Ole Lilloe-Olsen, zdobywca trzech medali, dwóch złotych i jednego srebrnego
Sverre Hansen, zdobywca brązowego medalu
Sverre Hansen, zdobywca brązowego medalu

Norwegię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924 reprezentowało 62 zawodników: 60 mężczyzn i 2 kobiety. Był to 5. start reprezentacji Norwegii na letnich igrzyskach olimpijskich.

Najmłodszym norweskim zawodnikiem na tych igrzyskach był 17-letni bokser, Haakon Hansen, a najstarszym 52-letni strzelec, Harald Natvig.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Data

Złoto
Otto von Porat
Boks
Waga ciężka mężczyzn 20 lipca

Złoto
Christopher Dahl
Eugen Lunde
Anders Lundgren

Żeglarstwo
Klasa 6 metrów 26 lipca

Złoto
Rick Bockelie
Harald Hagen
Ingar Nielsen
Carl Ringvold
Carl Ringvold

Żeglarstwo
Klasa 8 metrów 26 lipca

Złoto
Einar Liberg
Ole Lilloe-Olsen
Harald Natvig
Otto Olsen

Strzelectwo
Runda pojedyncza do sylwetki jelenia, drużynowo 2 lipca

Złoto
Ole Lilloe-Olsen
Strzelectwo
Runda podwójna do sylwetki jelenia 1 lipca

Srebro
Henrik Robert
Żeglarstwo
Monotyp olimpijski 13 lipca

Srebro
Einar Liberg
Ole Lilloe-Olsen
Harald Natvig
Otto Olsen

Strzelectwo
Runda podwójna do sylwetki jelenia, drużynowo 3 lipca

Brąz
Sverre Hansen
Lekkoatletyka
Skok w dal 8 lipca

Brąz
Sverre Sørsdal
Boks
Waga półciężka mężczyzn 20 lipca

Brąz
Otto Olsen
Strzelectwo
Runda pojedyncza do sylwetki jelenia 10 lipca

Skład kadry

Boxing pictogram.svg
Boks

Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
3.miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Olaf Hansen waga piórkowa N/A Stany Zjednoczone Jackie Fields
P
NQ
Haakon Hansen waga lekka Austria Anton Eichholzer
W
Dania Charles Petersen
W
Dania Hans Jacob Nielsen
P
NQ
Kristoffer Nilsen Związek Południowej Afryki Dick Beland
P
NQ
Edgar Christensen waga półśrednia Giuseppe Colacicco
W
Stany Zjednoczone Al Mello
P
NQ
Alf Pedersen Holandia Ko Cornelissen
P
NQ
Øivind Jensen waga średnia Holandia Louis Meeuwessen
W
Kanada Harry Henning
P
NQ
Sverre Sørsdal waga półciężka Belgia Fernand Delarge
W
Irlandia John Kidley
W
Stany Zjednoczone Tom Kirby
W
Dania Thyge Petersen
P
Carlo Saraudi
W
Bronze medal.svg
Otto von Porat waga ciężka N/A Australia Charles Jardine
W
Riccardo Bertazzolo
W
Argentyna Alfredo Porzio
W
Dania Søren Petersen
W
Gold medal.svg

Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka

Konkurencje biegowe

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
400 m Charles Hoff 53,0 2. 49,2 2. b.d 4. NQ
800 m 2:02,1 3. N/A 1:58,4 3. 1:56,7 8.
bieg 3000 m drużynowo Hans Gundhus
Nils Andersen
Haakon Jansen
Johan Badendyck
N/A 27 pkt 3. NQ

Konkurencje techniczne

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
skok w dal Sverre Hansen 7,26 1. 7,26
Bronze medal.svg
Erling Aastad 6,72 13. NQ
skok wzwyż Sverre Helgesen 1,83 1. 1,83 8.
pchnięcie kulą Ketil Askildt 13,09 6. NQ
rzut dyskiem 43,405 5. 43,405 5.
Zawodnik Konkurencje Wyniki Punkty Miejsce
Martin Mølster pięciobój skok w dal 6,20 19 19.
rzut oszczepem 47,91 12 12.
Bieg na 200 m 24,2 15 15.
rzut dyskiem 34,69 7 7.
Bieg na 1500 m DNS
Finał 39 11.

Modern pentathlon pictogram.svg
Pięciobój nowoczesny

Zawodnik Konkurencja Strzelanie Pływanie Szermierka Jazda konna Bieg przełajowy Suma punktów Pozycja
Wynik M. Punkty Czas M. Punkty M. Punkty Kary M. Punkty Czas M. Punkty
Olliver Smith indywidualnie 164 18. 18 5:58,8 8. 8 34. 34,5 102 21. 21 13:13,0 6. 6 87,5 16.
Leif Knudtzon 167 15. 15 6:21,2 17. 17 30. 30,5 113 15. 15 14:30,0 22. 22 99,5 21.

Swimming pictogram.svg
Pływanie

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
100 m grzbietowym Sven Thaulow 1:24,0 1. 1:24,2 5. NQ

Shooting pictogram.svg
Strzelectwo

Konkurencja Zawodnik Finał
Wynik Pozycja
pistolet szybkostrzelny 25 m Einar Liberg 18 8.
karabin małokalibrowy leżąc 50 m Willy Røgeberg 388 18.
Olaf Sletten 385 26.
August Onsrud 385 26.
Olaf Johannessen 375 45.
karabin dowolny 600 m leżąc August Onsrud 79 35.
Olaf Johannessen 78 41.
Otto Olsen 73 51.
Halvard Angaard 83 19.
karabin dowolny leżąc 600 m drużynowo Ludvig Larsen
Olaf Johannessen
Willy Røgeberg
Halyard Angaard
Otto Olsen
594 8.
runda pojedyncza – sylwetka jelenia Otto Olsen 39
Bronze medal.svg
Einar Liberg 36 7.
Harald Natvig 36 7.
Ole Lilloe-Olsen 33 15.
runda podwójna – sylwetka jelenia Ole Lilloe-Olsen 76
Gold medal.svg
Einar Liberg 70 5.
Harald Natvig 62 9.
Oluf Wesmann-Kjær 59 13.
runda pojedyncza – sylwetka jelenia drużynowo Ole Lilloe-Olsen
Einar Liberg
Harald Natvig
Otto Olsen
160
Gold medal.svg
runda podwójna – sylwetka jelenia drużynowo Ole Lilloe-Olsen
Otto Olsen
Harald Natvig
Einar Liberg
262
Silver medal.svg
trap indywidualnie Ole Lilloe-Olsen 94 11.
Oluf Wesmann-Kjær 92 16.
Elvind Holmsen 90 19.
Martin Steenersen 90 19.
trap drużynowo Ole Lilloe-Olsen
Oluf Wesmann-Kjær
Elvind Holmsen
Martin Steenersen
Harald Natvig
336 7.

Fencing pictogram.svg
Szermierka

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda Ćwierćfinał Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
szpada indywidualnie Johan Falkenberg Stany Zjednoczone George Calnan
Szwecja Gustaf Lindblom
Grecja Konstantinos Nikolopoulos
Joseph Misrahi
Portugalia Frederico Paredes
Holandia Pieter von Boven
Dania Viggo Stilling-Andersen
Belgia Ernest Gevers
Carlos Miguel
N/A NQ
Frithjof Lorentzen Szwecja Nils Hellsten
Renzo Compagna
Holandia Wouter Brouwer
Portugalia Mßrio de Lopez
Grecja Tryfon Triantafyllakos
Urugwaj Héctor Belo
Félix de Pomés
Belgia Léon Tom
Ahmed Hassanein
N/A NQ
Sigurd Akre Francja Gaston Cornereau
Portugalia Ruimondo Ferro
Holandia Willem Hubert
Argentyna Wenceslao Paunero
Dania Peter Ryefelt
Stany Zjednoczone Arthur Lyon
Wielka Brytania Robert Montgomerie
Czechy Jan Tille
N/A Belgia Ernest Gevers
Szwajcaria Eugene Empeyta
Szwecja Nils Hellsten
Virgilio Mantegazza
Wielka Brytania Charles Biscoe
Joseph Misrahi
Francja Georges Buchard
Holandia Pieter von Boven
Argentyna Wenceslao Paunero
NQ
Raoul Heide Domingo García
Kuba Ramón Fonst
Francja Georges Buchard
Szwajcaria Henri Jacquet
Szwecja Bror Lagercrantz
Holandia Jan de Beaufort
Dania Jens Berthelsen
Argentyna Francisco Bollini
Portugalia António de Castro
N/A Stany Zjednoczone George Calnan
Domingo Garcia
Francja Roger Ducret
Argentyna Luis Lucchetti
Dania Ivan Osiier
Belgia Charles Delporte
Szwecja Gustaf Lindblom
Krikor Agathon
Portugalia Frederico Paredes
Wielka Brytania Martin Holt
Renzo Compagna
Francja Gaston Cornereau
Belgia Charles Delporte
Belgia Léon Tom
Szwecja Nils Hellsten
Portugalia Mário de Lopez
Francja Roger Ducret
Argentyna Luis Lucchetti
Szwajcaria Henri Jacquet
Dania Ivan Osiier
Szwajcaria Frédéric Fitting
NQ
szpada drużynowo Sigurd Akre
Johan Falkenberg
Raoul Heide
Frithjof Lorentzen
 Hiszpania
 Włochy
R
P
N/A NQ
floret indywidualnie Sigurd Akre Francja Jacques Coutrot
Stany Zjednoczone Burke Boyce
Wielka Brytania Frederick Sherriff
Urugwaj Gilberto Tellechea
P
W
P
P
NQ
Frithjof Lorentzen Portugalia Manuel Queiróz
Juan Delgado
Czechy Josef Javůrek
P
P
W
Belgia Maurice Van Damme
Portugalia Gil de Andrade
Holandia Nicolaas Nederpeld
Urugwaj Pedro Mendy
Stany Zjednoczone Harold Bloomer
P
W
W
W
W
Francja Philippe Cattiau
Argentyna Roberto Larraz
Belgia Balthasar De Beukelaer
Urugwaj Domingo Mendy
Dania Jens Berthelsen
P
P
P
W
W
Francja Philippe Cattiau
Wielka Brytania Edgar Seligman
Francja Jacques Coutrot
Stany Zjednoczone George Calnan
Belgia Balthasar De Beukelaer
P
P
P
P
P
NQ
Johan Falkenberg Belgia Maurice Van Damme
Austria Alois Gottfried
Urugwaj Carlos Guerrico
P
W
W
Argentyna Roberto Larraz
Francja Jacques Coutrot
Belgia Balthasar De Beukelaer
Holandia Paul Kunze
Wielka Brytania Frederick Sherriff
P
P
P
W
W
NQ
szabla indywidualnie Sigurd Akre N/A Holandia Adrianus de Jong
Grecja Konstandinos Kodzias
János Garai
Urugwaj Pedro Mendy
Turcja Fuat Balkan
W
P
P
W
P
NQ

Tennis pictogram.svg
Tenis ziemny

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda 3 runda 3 runda Ćwierćfinały Półfinały Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Singiel (m) Jack Nielsen N/A Dania Erik Tegner
W 3:1
(5:7,6:4,6:4,9:7)
Francja Jean Borotra
P 0:3
(0:6,1:6,2:6)
NQ 17.
Conrad Langaard Indie Brytyjskie Athar Ali Fyzee
P 0:3
(2:6,2:6,3:6)
NQ 61.
debel (m) Conrad Langaard
Jack Nielsen
N/A Indie Brytyjskie Sayed Hadi
Indie Brytyjskie David Rutnam
P 0:3
(2:6,3:6,0;6)
NQ N/A NQ 16.
singiel (k) Caro Dahl N/A Francja Julie Vlasto
P 0:2
(1:6,0:6)
NQ N/A NQ 17.
Molla Mallory N/A Francja Jeanne Vaussard
W 2:0
(6:2,6:3)
Holandia Cornelia Bouman
W 2:0
(9:7,6:0)
N/A Stany Zjednoczone Helen Wills Moody
P 0:2
(2:6,3:6)
NQ 5.
mikst Molla Mallory
Jack Nielsen
Belgia Marthe Dupont
Belgia Jean Washer
W 2:1
(1:6,6:3,6:3)
Stany Zjednoczone Marion Jessup
Stany Zjednoczone Vincent Richards
P 0:2
(3:6,2:6)
N/A NQ 9.
Caroline Dahl
Conrad Langaard
Grecja Lena Valaoritou-Skaramaga
Grecja Avgoustos Zerlentis
W 2:1
(4:6,6:2,6:2)
NQ N/A NQ 15.

Wrestling pictogram.svg
Zapasy

Zawodnik Konkurencja Runda pierwsza Runda druga Runda trzecia Runda czwarta Runda piąta Runda szósta Runda siódma Runda finałowa Pozycja
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
styl klasyczny waga kogucia Sven Martinsen Grecja Georgios Zervinis
W
Austria Hermann Andersen
W
Belgia Henri Dierickx
p
Finlandia Väinö Ikonen
p
NQ N/A 9.
Ragnvald Olsen Carlo Ponte
W
Czechy Antonín Skopový
p
Francja T. Kueny
W
Belgia Henri Dierickx
W
Finlandia Väinö Ikonen
p
NQ N/A 5.
styl klasyczny waga piórkowa Arthur Nord Ödön Radvány
W
Czechy František Řezáč
W
Estonia Voldemar Väli
W
Japonia Katsutoshi Naitō
W
Francja Maurice Capron
W
Szwecja Erik Malmberg
p
Finlandia Kalle Anttila
p
N/A 4.
Martin Egeberg wolny los Ödön Radvány
p
Czechy František Řezáč
W
Szwecja Konrad Svensson
p
NQ N/A 8.
styl klasyczny waga lekka Arne Gaupset Finlandia Oskari Friman
p
Austria Johann Bergmann
W
Czechy Josef Beránek
W
Austria Ludwig Sesta
W
Estonia Albert Kusnets
p
NQ N/A 5.
Erling Michelsen Dania Frants Frisenfeldt
p
Francisco Solé
p
NQ N/A 20.
styl klasyczny waga średnia Paul Jahren Amadeo Gorgano
W
Sándor Kónyi
p
Giuseppe Gorletti
p
NQ N/A 15.

Sailing pictogram.svg
Żeglarstwo

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinały Punkty Finałowa pozycja
Wyścig I
miejsce
Wyścig II
miejsce
Wyścig III
miejsce
Wyścig I
miejsce
Wyścig II
miejsce
Henrik Robert monotyp olimpijski 1. 4. N/A 2. 5. 7
Silver medal.svg
Anders Lundgren
Christopher Dahl
Eugen Lunde
klasa 6 metrów 3. 1. 1. 1. 1. 2
Gold medal.svg
Carl Ringvold
Rick Bockelie
Harald Hagen
Ingar Nielsen
Carl Ringvold
klasa 8 metrów 2. 4. 1. 1. 1. 2
Gold medal.svg

Zobacz też

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Norwegia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.