Nowa Zelandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Nowa Zelandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992.

Nowa Zelandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Nowa Zelandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992
Nowa Zelandia
Kod MKOl NZL
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1992
Barcelona
Chorąży Mark Todd
Liczba zawodników 134 w 17 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 28.
Złoto
1
Srebro
4
Brąz
5
Razem
10

Nową Zelandię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992 reprezentowało 134 zawodników: 92 mężczyzn i 42 kobiety. Był to 17 start reprezentacji Nowej Zelandii na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Barbara Kendall
Żeglarstwo
windsurfing kobiety 47,8 pkt[1]
Srebro
Blyth Tait, Vicky Latta, Andrew Nicholson, Mark Todd
Jeździectwo
WKKW drużynowo 290,8 pkt[2]
Srebro
Danyon Loader
Pływanie
200 m stylem motylkowym mężczyzn 1:57,93 min[3]
Srebro
Don Cowie, Rod Davis
Żeglarstwo
klasa Star 58,4 pkt[4]
Srebro
Jan Shearer, Leslie Egnot
Żeglarstwo
klasa 470 kobiet 36,7 pkt[1]
Brąz
David Tua
Boks
waga ciężka do 91 kg mężczyzn w półfinale przegrał z Nigeryjczykiem Richardem Igbineghu[5]
Brąz
Blyth Tait
Jeździectwo
WKKW indywidualnie 87,6 pkt[2]
Brąz
Gary Andreson
Kolarstwo torowe
wyścig na 4000 m na dochodzenie mężczyzn
Brąz
Lorraine Moller
Lekkoatletyka
maraton kobiet 2:33,59 h[6]
Brąz
Craig Monk
Żeglarstwo
klasa Finn 64,7 pkt[4]

Skład kadry

Badminton

Kobiety

  • Rhona Robertson – gra pojedyncza - 17. miejsce,
  • Rhona Robertson, Tammy Jenkins – gra podwójna - 17. miejsce,

Mężczyźni

  • Dean Galt – gra pojedyncza - 33. miejsce,
  • Kerrin Harrison – gra pojedyncza - 33. miejsce,
  • Dean Galt, Kerrin Harrison - gra podwójna - 17. miejsce,

Boks

Mężczyźni

  • Trevor Shailer waga lekkopółśrednia do 63,5 kg - 17. miejsce,
  • Joe Figota waga lekkośrednia do 71 kg - 17. miejsce,
  • David Tua waga ciężka do 91 kg - 3. miejsce,

Hokej na trawie

Kobiety

  • Elaine Jensen, Mary Clinton, Tina Bell-Kake, Christine Arthur, Shane Collins, Sapphire Cooper, Kylie Foy, Sue Duggan, Susan Furmage, Trudy Kilkolly, Anna Lawrence, Kieren O’Grady, Mandy Smith, Robyn Toomey, Kate Trolove – 8. miejsce,

Mężczyźni

  • Peter Daji, Brett Leaver, David Grundy, Scott Hobson, Grant McLeod, Peter Miskimmin, Paresh Patel, Dave Penfold, John Radovonich, Craig Russ, Greg Russ, Umesh Parag, Jamie Smith, Anthony Thornton, Scott Anderson, Ian Woodley - 8. miejsce,

Judo

Kobiety

Mężczyźni

Jeździectwo

  • Mark Todd – skoki przez przeszkody indywidualnie - nie ukończył rundy finałowej (dyskwalifikacja),
  • Harvey Wilson – skoki przez przeszkody indywidualnie - 48. miejsce,
  • Bruce Goodin – skoki przez przeszkody indywidualnie - 59. miejsce,
  • Mark Todd, Harvey Wilson, Bruce Goodin - skoki przez przeszkody drużynowo - 15. miejsce,
  • Blyth TaitWKKW indywidualnie - 3. miejsce,
  • Vicky Latta – WKKW indywidualnie - 4. miejsce,
  • Andrew Nicholson – WKKW indywidualnie - 16. miejsce,
  • Mark Todd - WKKW indywidualnie - nie ukończył konkurencji,
  • Blyth Tait, Vicky Latta, Andrew Nicholson, Mark Todd - WKKW - drużynowo - 2. miejsce,

Kajakarstwo górskie

Mężczyźni

  • John MacDonald
K-1 500 m - odpadł w półfinale,
K-1 1000 m - odpadł w półfinale,
K-2 500 m - odpadli w półfinale,
K-2 1000 m - 8. miejsce,
  • Richard Boyle, Finn O’Connor, Stephen Richards, Mark Scheib – K-4 1000 m - odpadli w półfinale,
  • Donald Johnstone – kajakarstwo górskie - K-1 - 25. miejsce,

Kolarstwo

Kobiety

  • Joann Burke – kolarstwo szosowe - wyścig ze startu wspólnego - 30. miejsce,
  • Rosalind Reekie-May – kolarstwo szosowe - wyścig ze startu wspólnego - 49. miejsce,
  • Jacqui Nelson – kolarstwo torowe - wyścig na 3000 m na dochodzenie indywidualnie - 10. miejsce,

Mężczyźni

  • Graeme Miller – kolarstwo szosowe - wyścig ze startu wspólnego - 51. miejsce,
  • Brian Fowler – kolarstwo szosowe - wyścig ze startu wspólnego - 59. miejsce,
  • Tom Bamford – kolarstwo szosowe - wyścig ze startu wspólnego - 73. miejsce,
  • Brian Fowler, Paul Leitch, Graeme Miller, Chris Nicholson – kolarstwo szosowe - jazda drużynowa na 100 km na czas - 10. miejsce,
  • Jon Andrews
kolarstwo torowe - sprint - odpadł w eliminacjach,
kolarstwo torowe - wyścig na 1 km ze startu zatrzymanego - 7. miejsce,
  • Gary Anderson – kolarstwo torowe - wyścig na 4000 m na dochodzenie indywidualnie - 3. miejsce
  • Gary Anderson, Nigel Donnelly, Carlos Marryatt, Stuart Williams, Glenn McLeay – kolarstwo torowe - wyścig na 4000 m na dochodzenie drużynowo - 7. miejsce,
  • Glenn McLeay – kolarstwo torowe - wyścig punktowy - 4. miejsce,

Lekkoatletyka

Kobiety

Mężczyźni

Łucznictwo

Kobiety

  • Faye Johnstone – indywidualnie - 37. miejsce,

Pływanie

Kobiety

  • Toni Jeffs
50 m stylem dowolnym – 27. miejsce,
100 m stylem dowolnym – 29. miejsce,
  • Philippa Langrell
400 m stylem dowolnym – 9. miejsce,
800 m stylem dowolnym – 4. miejsce,
400 m stylem zmiennym – 17. miejsce,
  • Anna Simcic
100 m stylem grzbietowym – 11. miejsce,
200 m stylem grzbietowym – 5. miejsce,

Mężczyźni

  • Nick Sanders
50 m stylem dowolnym - 34. miejsce,
100 m stylem dowolnym - 36. miejsce,
100 m stylem motylkowym – 25. miejsce,
  • Mark Weldon – 50 m stylem dowolnym - 37. miejsce,
  • John Steel
100 m stylem dowolnym - 13. miejsce,
200 m stylem dowolnym – 16. miejsce,
  • Trent Bray – 200 m stylem dowolnym - 26. miejsce,
  • Danyon Loader
400 m stylem dowolnym - 8. miejsce,
200 m stylem motylkowym - 2. miejsce,
  • Richard Tapper – 400 m stylem dowolnym - 29. miejsce,
  • Simon Percy
100 m stylem grzbietowym - 33. miejsce,
200 m stylem grzbietowym - 28. miejsce,
200 m stylem zmiennym - 28. miejsce
  • Guy Callaghan
100 m stylem motylkowym - 28. miejsce,
200 m stylem motylkowym - 27. miejsce,

Skoki do wody

Kobiety

  • Tania Paterson – wieża 10 m - 24. miejsce,

Strzelectwo

Kobiety

  • Jocelyne Lees – pistolet pneumatyczny - 42. miejsce,

Mężczyźni

  • Greg Yelavich
pistolet pneumatyczny 10 m - 22. miejsce,
pistolet dowolny 50 m - 37. miejsce,
  • Stephen Petterson – karabin małokalibrowy leżąc 50 m - 42. miejsce,

Szermierka

Mężczyźni

  • Gavin McLean – szpada indywidualnie - 45. miejsce,

Tenis stołowy

Kobiety

  • Chunli Li – gra pojedyncza - 17. miejsce,

Mężczyźni

  • Peter Jackson – gra pojedyncza - 33. miejsce,
  • Hagen Bower – gra pojedyncza - 49. miejsce,
  • Hagen Bower, Peter Jackson - gra podwójna - 25. miejsce,

Wioślarstwo

Kobiety

  • Philippa Baker, Brenda Lawson – dwójki podwójne - 4. miejsce,

Mężczyźni

  • Eric Verdonk – jedynki - 4. miejsce,
  • Scott Brownlee, Cris White, Pat Peoples, Campbell Clayton-Greene – czwórka bez sternika - 6. miejsce,
  • Bill Coventry, Guy Melville, Toni Dunlop, Ian Wright, Carl Sheehan – czwórka ze sternikiem - 11. miejsce,

Zapasy

  • Shane Stannett – styl wolny waga do 52 kg - odpadł w eliminacjach,
  • Grant Parker – styl wolny waga do 90 kg - odpadł w eliminacjach,

Żeglarstwo

Przypisy

  1. a b Sailing - Olympic Games 1996 - results Women, the-sports.org [dostęp 2012-06-01] (ang.).
  2. a b Equestrian - Olympic Games 1996 - results Mixed, the-sports.org [dostęp 2012-06-01] (ang.).
  3. Swimming - Olympic Games 1996 - results Men, the-sports.org [dostęp 2012-06-01] (ang.).
  4. a b Sailing - Olympic Games 1996 - results Men, the-sports.org [dostęp 2012-06-01] (ang.).
  5. LA84 Foundation - official olympic reports, la84foundation.org [dostęp 2012-06-01] [zarchiwizowane z adresu 2018-06-16] (ang.).
  6. Athletics - Olympic Games 1996 - results Men, the-sports.org [dostęp 2012-06-01] (ang.).

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Nowa Zelandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992
Listen to this article