Nowa Zelandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Nowa Zelandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996.

Nowa Zelandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Nowa Zelandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996
Nowa Zelandia
Kod MKOl NZL
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1996
Atlanta
Chorąży Barbara Kendall
Liczba zawodników 95 w 15 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 26.
Złoto
3
Srebro
2
Brąz
1
Razem
6

Nową Zelandię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 reprezentowało 96 zawodników: 66 mężczyzn i 29 kobiet.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Danyon Loader
Pływanie
200 m stylem dowolnym mężczyzn 1:47,63[1]
Złoto
Danyon Loader
Pływanie
400 m stylem dowolnym mężczyzn 3:47,97[1]
Złoto
Blyth Tait
Jeździectwo
WKKW indywidualnie 56,8 pkt
Srebro
Barbara Kendall
Żeglarstwo
windsurfing kobiet 24 pkt[2]
Srebro
Sally Clark
Jeździectwo
WKKW indywidualnie 60,4 pkt
Brąz
Blyth Tait
Vaughn Jefferis
Andrew Nicholson
Vicky Latta
Jeździectwo
WKKW drużynowo 268,55 pkt

Skład kadry

Badminton

Kobiety

  • Rhona Robertson - gra pojedyncza - 17. miejsce,
  • Rhona Robertson, Tammy Jenkins - gra podwójna - 9. miejsce

Boks

Mężczyźni

  • Garth Da Silva - waga ciężka (do 91 kg) - 9. miejsce

Jeździectwo

  • Daniel Meech - skoki przez przeszkody - 69. miejsce,
  • Blyth Tait - WKKW indywidualnie - 1. miejsce,
  • Sally Clark - WKKW indywidualnie - 2. miejsce,
  • Andrew Nicholson - WKKW indywidualnie - nie ukończył konkurencji,
  • Blyth Tait, Vaughn Jefferis, Andrew Nicholson, Vicky Latta - WKKW drużynowo - 3. miejsce

Judo

Mężczyźni

  • Stephen Corkin - waga do 71 kg - 9. miejsce,
  • Daniel Gowing - waga do 95 kg - 9. miejsce

Kajakarstwo górskie

Mężczyźni

  • Owen Hughes - K-1 - 31. miejsce

Kolarstwo

Mężczyźni

  • Richard Reid - kolarstwo szosowe wyścig ze startu wspólnego - 66. miejsce,
  • Brian Fowler - kolarstwo szosowe wyścig ze startu wspólnego - nie ukończył,
  • Scott Guyton - kolarstwo szosowe wyścig ze startu wspólnego - nie ukończył,
  • Glen Mitchell - kolarstwo szosowe wyścig ze startu wspólnego - nie ukończył,
  • Darren McKenzie-Potter
    • kolarstwo torowe - sprint - odpadł w repasażach,
    • kolarstwo torowe - 1 km ze startu zatrzymanego - 14. miejsce,
  • Gary Anderson - kolarstwo torowe - 4 km na dochodzenie indywidualnie - 13. miejsce,
  • Greg Henderson, Brendon Cameron, Timothy Carswell, Julian Dean - kolarstwo torowe 4 km na dochodzenie drużynowo - 8. miejsce,
  • Glenn McLeay - kolarstwo torowe - wyścig punktowy - 9. miejsce

Kobiety

  • Susy Pryde - kolarstwo szosowe wyścig ze startu wspólnego - 31. miejsce,
  • Rebecca Bailey - kolarstwo szosowe wyścig ze startu wspólnego - 33. miejsce,
  • Jacqui Nelson
    • kolarstwo szosowe wyścig ze startu wspólnego - nie ukończyła,
    • kolarstwo szosowe jazda indywidualna na czas - 20. miejsce,
    • kolarstwo torowe wyścig punktowy - 8. miejsce,
  • Rebecca Bailey - kolarstwo szosowe jazda indywidualna na czas - 22. miejsce,
  • Donna Wynd - kolarstwo torowe sprint - odpadła w repasażach,
  • Sarah Ulmer - kolarstwo torowe 3 km na dochodzenie - 7. miejsce,
  • Kathy Lynch - kolarstwo górskie cross-country - 8. miejsce

Lekkoatletyka

Mężczyźni

  • Gus Nketia - bieg na 100 m - odpadł w ćwierćfinale,
  • Chris Donaldson
    • bieg na 100 m - odpadł w eliminacjach,
    • bieg na 200 m - odpadł w eliminacjach,
  • Mark Keddell - bieg na 200 m - odpadł w eliminacjach,
  • Matthew Coad - bieg na 200 m - odpadł w eliminacjach,
  • Martin Johns - bieg na 1500 m - odpadł w eliminacjach,
  • Jonathan Wyatt - bieg na 5000 m - odpadł w półfinale,
  • Robbie Johnston - bieg na 10 000 m - odpadł w eliminacjach,
  • Sean Wade - maraton - 83. miejsce,
  • Scott Nelson - chód na 20 km - 32. miejsce,
  • Craig Barrett - chód na 50 km - 33. miejsce,
  • Gavin Lovegrove - rzut oszczepem - 23. miejsce,
  • Doug Pirini - dziesięciobój - 24. miejsce

Kobiety

  • Toni Hodgkinson - bieg na 800 m - 8. miejsce,
  • Anne Hare - bieg na 5000 m - 13. miejsce,
  • Nyla Carroll - bieg na 10 000 m - odpadła w eliminacjach,
  • Lorraine Moller - maraton - 46. miejsce,
  • Chantal Brunner - skok w dal - 9. miejsce,
  • Beatrice Faumuina - rzut dyskiem - 23. miejsce

Łucznictwo

Mężczyźni

  • Andrew Lindsay - indywidualnie - 46. miejsce

Pływanie

Mężczyźni

  • Nick Tongue - 50 m stylem dowolnym - 40. miejsce,
  • Trent Bray
    • 100 m stylem dowolnym - 31. miejsce,
    • 200 m stylem dowolnym - 20. miejsce,
  • Danyon Loader
    • 200 m stylem dowolnym - 1. miejsce,
    • 400 m stylem dowolnym - 1. miejsce,
    • 100 m stylem motylkowym - 34. miejsce,
    • 200 m stylem motylkowym - 19. miejsce,
  • Scott Cameron - 1500 m stylem dowolnym - 27. miejsce,
  • Trent Bray, Danyon Loader, John Steel, Nick Tongue - sztafeta 4 x 100 m stylem dowolnym - 9. miejsce
  • Trent Bray, Murray Burdan, Scott Cameron, Danyon Loader - sztafeta 4 x 200 m stylem dowolnym - 9. miejsce
  • Jonathan Winter - 100 m stylem grzbietowym - 23. miejsce,
  • Paul Kent - 100 m stylem klasycznym - 14. miejsce,
  • Trent Bray, Paul Kent, Danyon Loader, Jonathan Winter - sztafeta 4 x 100 m stylem zmiennym - 14. miejsce,

Kobiety

  • Alison Fitch
    • 50 m stylem dowolnym - 35. miejsce,
    • 100 m stylem zmiennym - 29. miejsce,
  • Dionne Bainbridge
    • 200 m stylem zmiennym - 15. miejsce,
    • 400 m stylem zmiennym - 14. miejsce,
  • Dionne Bainbridge, Sarah Catherwood, Alison Fitch, Anna Wilson - sztafeta 4 x 200 m stylem dowolnym - 11. miejsce,
  • Lydia Lipscombe
    • 100 m stylem grzbietowym - 11. miejsce,
    • 200 m stylem grzbietowym - 24. miejsce,
  • Anna Simcic - 200 m stylem grzbietowym - 6. miejsce,
  • Anna Wilson
    • 100 m stylem klasycznym - 31. miejsce,
    • 200 m stylem zmiennym - 25. miejsce,
    • 400 m stylem zmiennym - 24. miejsce,
  • Alison Fitch, Lydia Lipscombe, Anna Simcic, Anna Wilson - sztafeta 4 x 100 m stylem zmiennym - 19. miejsce

Siatkówka plażowa

Mężczyźni

  • Reid Hamilton, Glenn Hamilton - 17. miejsce

Strzelectwo

Mężczyźni

  • Stephen Petterson - karabin małokalibrowy 50 m w pozycji leżąc - 36. miejsce,
  • Brant Woodward - trap - 42. miejsce

Tenis stołowy

Kobiety

  • Chunli Li - gra pojedyncza - 17. miejsce

Tenis ziemny

Mężczyźni

Wioślarstwo

Mężczyźni

  • Robert Waddell - jedynki - 7. miejsce,
  • Toni Dunlop, Dave Schaper - dwójka bez sternika - 5. miejsce,
  • Alastair Mackintosh, Ian Wright, Chris White, Scott Brownlee - czwórka bez sternika - odpadli w repesażach
  • Robert Hamill, Michael Rodger - dwójka podwójna wagi lekkiej - odpadli w półfinale,

Kobiety

  • Philippa Baker, Brenda Lawson - dwójka podwójna - 6. miejsce

Żeglarstwo

  • Aaron McIntosh - windsurfing mężczyźni - 4. miejsce,
  • Craig Monk - klasa Finn mężczyźni - 13. miejsce,
  • Rohan Cooke, Andrew Stone - klasa 470 mężczyźni - 22. miejsce,
  • Hamish Pepper - klasa Laser - 10. miejsce,
  • Roderick Davis, Donald Cowie - klasa Star - 5. miejsce,
  • Rex Sellers, Brian Jones - klasa Tornado - 15. miejsce,
  • Kelvin Harrap, Sean Clarkson, Jamie Gale - klasa Soling - 14. miejsce,
  • Barbara Kendall - windsurfing kobiety - 2. miejsce,
  • Sharon Ferris - klasa Europy kobiety - 5. miejsce,
  • Leslie Egnot, Janet Shearer - klasa 470 kobiety - 16. miejsce

Przypisy

  1. a b Danyon Loader Biography and Olympic Results, Sports-Reference.com [dostęp 2012-04-12] [zarchiwizowane z adresu 2010-05-22] (ang.).
  2. Barbara Kendall Biography and Olympic Results, Sports-reference.com [dostęp 2012-04-12] [zarchiwizowane z adresu 2011-07-13] (ang.).

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Nowa Zelandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996
Listen to this article