For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Polska na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1960.

Polska na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1960

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Polska na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1960
Kod MKOl

POL

Letnie Igrzyska Olimpijskie 1960
Rzym
Chorąży

Teodor Kocerka

Liczba zawodników

185 w 110 konkurencjach w 17 dyscyplinach

Medale
Pozycja: 9.
Złoto
4
Srebro
6
Brąz
11
Razem
21
Występy Polaków na Letnich Igrzysk Olimpijskich 1960
Sportowcy Lp. złoto srebro brąz 4 m. 5 m. 6 m. 7 m. 8 m. Punkty
185 9. 4 6 11 5 18 5 9 4 274

Zdobyte medale

Medale według dni
Dzień Data
Gold medal.svg
Silver medal.svg
Bronze medal.svg
GoldSilverBronze medals.svg
Dzień 0 25.08
Dzień 1 26.08 0 0 0 0
Dzień 2 27.08 0 0 0 0
Dzień 3 28.08 0 0 0 0
Dzień 4 29.08 0 0 2 2
Dzień 5 30.08 0 0 0 0
Dzień 6 31.08 0 1 0 1
Dzień 7 01.09 0 0 0 0
Dzień 8 02.09 0 0 1 1
Dzień 9 03.09 1 0 5 6
Dzień 10 04.09 0 0 0 0
Dzień 11 05.09 1 3 0 4
Dzień 12 06.09 1 0 1 2
Dzień 13 07.09 0 0 0 0
Dzień 14 08.09 0 1 1 2
Dzień 15 09.09 1 0 1 2
Dzień 16 10.09 0 1 0 1
Dzień 17 11.09 0 0 0 0
Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat Data
Gold medal.svg
Złoto
Zdzisław Krzyszkowiak
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
bieg na 3000 m z przeszkodami 8:34,2 OR 3 września
Gold medal.svg
Złoto
Kazimierz Paździor
Boxing pictogram.svg
Boks
waga lekka 4:1 5 września
Gold medal.svg
Złoto
Józef Szmidt
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
trójskok 16,44 OR 6 września
Gold medal.svg
Złoto
Ireneusz Paliński
Weightlifting pictogram.svg
Podnoszenie ciężarów
waga lekkociężka 442,5 9 września
Silver medal.svg
Srebro
Elżbieta Krzesińska
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
skok w dal 6,27 31 sierpnia
Silver medal.svg
Srebro
Jerzy Adamski
Boxing pictogram.svg
Boks
waga piórkowa 1:4 5 września
Silver medal.svg
Srebro
Tadeusz Walasek
Boxing pictogram.svg
Boks
waga średnia 2:3 5 września
Silver medal.svg
Srebro
Zbigniew Pietrzykowski
Boxing pictogram.svg
Boks
waga półciężka 0:5 5 września
Silver medal.svg
Srebro
Jarosława Jóźwiakowska
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
skok wzwyż 1,71 8 września
Silver medal.svg
Srebro
Marian Kuszewski
Emil Ochyra
Jerzy Pawłowski
Andrzej Piątkowski
Wojciech Zabłocki
Ryszard Zub
Fencing pictogram.svg
Szermierka
szabla drużynowo 7:9 10 września
Bronze medal.svg
Brąz
Daniela Walkowiak
Canoeing (flatwater) pictogram.svg
Kajakarstwo
jedynka 500 m 2:10,46 29 sierpnia
Bronze medal.svg
Brąz
Stefan Kapłaniak
Władysław Zieliński
Canoeing (flatwater) pictogram.svg
Kajakarstwo
dwójka 1000 m 3:37,34 29 sierpnia
Bronze medal.svg
Brąz
Kazimierz Zimny
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
bieg na 5000 m 13:44,8 2 września
Bronze medal.svg
Brąz
Teodor Kocerka
Rowing pictogram.svg
Wioślarstwo
jedynka 7:21,26 3 września
Bronze medal.svg
Brąz
Tadeusz Rut
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
rzut młotem 65,64 3 września
Bronze medal.svg
Brąz
Brunon Bendig
Boxing pictogram.svg
Boks
waga kogucia 1:4 3 września
Bronze medal.svg
Brąz
Marian Kasprzyk
Boxing pictogram.svg
Boks
waga lekkopółśrednia walkower 3 września
Bronze medal.svg
Brąz
Leszek Drogosz
Boxing pictogram.svg
Boks
waga piórkowa 1:4 3 września
Bronze medal.svg
Brąz
Tadeusz Trojanowski
Wrestling Freestyle pictogram.svg
Zapasy
styl wolny, waga kogucia 4-3 6 września
Bronze medal.svg
Brąz
Barbara Janiszewska
Celina Jesionowska
Halina Richter
Teresa Wieczorek
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
sztafeta 4x100 m 45,0 8 września
Bronze medal.svg
Brąz
Jan Bochenek
Weightlifting pictogram.svg
Podnoszenie ciężarów
waga lekkociężka 420,0 9 września

Występy Polaków

Boks

Gimnastyka sportowa

  • Natalia Kot – wielobój, 12. miejsce; ćwiczenia wolne, 12.-14. miejsce; poręcze, 9.-10. miejsce; skok przez konia, 13.-14. miejsce; równoważnia, 21.-25. miejsce
  • Danuta Stachow – wielobój, 17. miejsce; ćwiczenia wolne, 12.-14. miejsce; poręcze, 33. miejsce; skok przez konia, 29.-30. miejsce; równoważnia, 32. miejsce
  • Barbara Eustachiewicz – wielobój, 24.-25. miejsce; ćwiczenia wolne, 33.-44. miejsce; poręcze, 37.-41. miejsce; skok przez konia, 36.-38. miejsce; równoważnia, 28.-31. miejsce
  • Eryka Mondry – wielobój, 32. miejsce; ćwiczenia wolne, 35.-37. miejsce; poręcze, 47. miejsce; skok przez konia, 54. miejsce; równoważnia, 26.-27. miejsce
  • Gizela Niedurny – wielobój, 37. miejsce; ćwiczenia wolne, 20. miejsce; poręcze, 11.-14. miejsce; skok przez konia, 44.-49. miejsce; równoważnia, 75. miejsce
  • Brygida Dziuba – wielobój, 52. miejsce; ćwiczenia wolne, 21.-22. miejsce; poręcze, 62.-64. miejsce; skok przez konia, 40.-41. miejsce; równoważnia, 61.-63. miejsce
  • Drużyna (Kot, Stachow, Eustachiewicz, Mondry, Niedurny, Dziuba) – wielobój, 5. miejsce
  • Andrzej Konopka – wielobój, 46. miejsce; ćwiczenia wolne, 26.-29. miejsce; koń z łękami, 62.-64. miejsce; kółka, 43.-45. miejsce; poręcze, 46.-49. miejsce; skok przez konia, 93.-94. miejsce; drążek, 38.-41. miejsce
  • Alfred Kucharczyk – wielobój, 56.-58. miejsce; ćwiczenia wolne, 19.-20. miejsce; koń z łękami, 62.-64. miejsce; kółka, 88.-90. miejsce; poręcze, 52.-53. miejsce; skok przez konia, 58.-60. miejsce; drążek, 56.-58. miejsce
  • Ernest Hawełek – wielobój, 60. miejsce; ćwiczenia wolne, 66.-68. miejsce; koń z łękami, 62.-64. miejsce; kółka, 55.-58. miejsce; poręcze, 78.-80. miejsce; skok przez konia, 52.-57. miejsce; drążek, 38.-41. miejsce
  • Jerzy Jokiel – wielobój, 61.-62. miejsce; ćwiczenia wolne, 10.-12. miejsce; koń z łękami, 73.-75. miejsce; kółka, 73.-76. miejsce; poręcze, 60.-65. miejsce; skok przez konia, 52.-57. miejsce; drążek, 84.-85. miejsce
  • Józef Rajnisz – wielobój, 72. miejsce; ćwiczenia wolne, 92.-94. miejsce; koń z łękami, 33.-35. miejsce; kółka, 30.-33. miejsce; poręcze, 99.-100. miejsce; skok przez konia, 73.-80. miejsce; drążek, 65.-69. miejsce
  • Aleksander Rokosa – wielobój, 74. miejsce; ćwiczenia wolne, 52.-59. miejsce; koń z łękami, 80.-81. miejsce; kółka, 36.-38. miejsce; poręcze, 35.-38. miejsce; skok przez konia, 112. miejsce; drążek, 93.-95. miejsce
  • Drużyna (Konopka, Kucharczyk, Hawełek, Jokiel, Rajnisz, Rokosa) – wielobój, 10.-11. miejsce

Hokej na trawie

Jeździectwo

Kajakarstwo

Kolarstwo

Koszykówka

Lekka atletyka

Pięciobój nowoczesny

Piłka nożna

Rzym Polska-Tunezja 6-1(3-1) Livorno Dania-Polska 2-1(1-0) Neapol Argentyna-Polska 2-0(1-0)

Pływanie

Podnoszenie ciężarów

Skoki do wody

  • Jerzy Kowalewski – wieża, odpadł w półfinale; trampolina, odpadł w eliminacjach

Strzelectwo

  • Stanisław Romik – pistolet dowolny 50 m, 5. miejsce
  • Andrzej Tomza – pistolet dowolny 50 m, 28. miejsce
  • Czesław Zając – pistolet szybkostrzelny 25 m, 7. miejsce
  • Jerzy Nowicki – karabinek sportowy 3 pozycje 50 m, 5. miejsce; karabinek sportowy leżąc 50 m, 26. miejsce
  • Henryk Górski – karabinek sportowy 3 pozycje 50 m, 19. miejsce; karabinek sportowy leżąc 50 m, 13. miejsce; karabin dowolny 3 pozycje 300 m, 17. miejsce
  • Stefan Masztak – karabin dowolny 3 pozycje 300 m, 13. miejsce
  • Adam Smelczyński – rzutki trap, 7. miejsce

Szermierka

Wioślarstwo

Zapasy

Zobacz też

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Polska na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1960
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.