Polska na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Polska na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988.

Polska na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Polska na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988
Kod MKOl POL
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1988
Seul
Chorąży Bogdan Daras
Liczba zawodników 143 w 110 konkurencjach w 19 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 20.
Złoto
2
Srebro
5
Brąz
9
Razem
16
Występy Polaków na Letnich Igrzysk Olimpijskich 1988
Sportowcy Lp. złoto srebro brąz 4 m. 5 m. 6 m. 7 m. 8 m. Punkty
143 20. 2 5 9 4 14 4 8 5 223


Zdobyte medale

Medale według dni
Dzień Data
Dzień 0 17.09
Dzień 1 18.09 0 1 0 1
Dzień 2 19.09 0 0 0 0
Dzień 3 20.09 0 1 0 1
Dzień 4 21.09 1 0 1 2
Dzień 5 22.09 0 0 0 0
Dzień 6 23.09 0 1 1 2
Dzień 7 24.09 0 0 0 0
Dzień 8 25.09 0 0 1 1
Dzień 9 26.09 0 1 0 1
Dzień 10 27.09 0 0 0 0
Dzień 11 28.09 1 0 0 1
Dzień 12 29.09 0 0 2 2
Dzień 13 30.09 0 1 3 4
Dzień 14 01.10 0 0 1 1
Dzień 15 02.10 0 0 0 0
Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat Data
Złoto
Andrzej Wroński
Zapasy
styl klasyczny, waga ciężka 3:1 21 września
Złoto
Waldemar Legień
Judo
waga półśrednia ippon 28 września
Srebro
Joachim Halupczok
Zenon Jaskuła
Marek Leśniewski
Andrzej Sypytkowski
Kolarstwo
drużynowa jazda na czas 1:57:54.2 18 września
Srebro
Andrzej Głąb
Zapasy
styl klasyczny, waga papierowa 0:3 20 września
Srebro
Janusz Olech
Szermierka
szabla 4:10 23 września
Srebro
Janusz Pawłowski
Judo
waga półlekka yusei-gachi 26 września
Srebro
Marek Dopierała
Marek Łbik
Kajakarstwo
kanadyjki dwójka 500 m 1:43,61 30 września
Brąz
Józef Tracz
Zapasy
styl wolny, waga półśrednia 3:0 21 września
Brąz
Artur Wojdat
Pływanie
400 m stylem dowolnym 3:47,34 23 września
Brąz
Sławomir Zawada
Podnoszenie ciężarów
waga lekkociężka 400,0 25 września
Brąz
Jan Dydak
Boks
waga półśrednia walkower 29 września
Brąz
Andrzej Gołota
Boks
waga ciężka przerwana walka 29 września
Brąz
Izabela Dylewska
Kajakarstwo
jedynka 500 m 1:57,38 30 września
Brąz
Henryk Petrich
Boks
waga półciężka poddana walka 30 września
Brąz
Janusz Zarenkiewicz
Boks
waga superciężka walkower 30 września
Brąz
Marek Dopierała
Marek Łbik
Kajakarstwo
kanadyjki dwójka 1000 m 3:54,33 1 października

Indywidualna klasyfikacja medalowa

Lp. Zawodnik
1 Waldemar Legień
(judo)
1 0 0 1
1 Andrzej Wroński
(zapasy)
1 0 0 1
2 Marek Dopierała
(kajakarstwo)
0 1 1 2
2 Marek Łbik
(kajakarstwo)
0 1 1 2
3 Janusz Pawłowski
(judo)
0 1 0 1
3 Janusz Olech
(szermierka)
0 1 0 1
3 Andrzej Głąb
(zapasy)
0 1 0 1
3 Joachim Halupczok
(kolarstwo)
0 1 0 1
3 Zenon Jaskuła
(kolarstwo)
0 1 0 1
3 Marek Leśniewski
(kolarstwo)
0 1 0 1
3 Andrzej Sypytkowski
(kolarstwo)
0 1 0 1
4 Jan Dydak
(boks)
0 0 1 1
4 Henryk Petrich
(boks)
0 0 1 1
4 Andrzej Gołota
(boks)
0 0 1 1
4 Janusz Zarenkiewicz
(boks)
0 0 1 1
4 Izabela Dylewska
(kajakarstwo)
0 0 1 1
4 Artur Wojdat
(pływanie)
0 0 1 1
4 Sławomir Zawada
(podnoszenie ciężarów)
0 0 1 1
4 Józef Tracz
(zapasy)
0 0 1 1

Występy Polaków

Boks

Gimnastyka artystyczna

Jeździectwo

Judo

Kajakarstwo

Kolarstwo

Lekka atletyka

Łucznictwo

Pięciobój nowoczesny

Pływanie

Podnoszenie ciężarów

Skoki do wody

  • Tomasz Rossa – trampolina, odpadł w eliminacjach (27. miejsce)

Strzelectwo

Szermierka

Tenis

Tenis stołowy

Wioślarstwo

Zapasy

Żeglarstwo

Taekwondo – dyscyplina pokazowa

  • Mariusz Zdonek
  • Wojciech Kowalski
  • Piotr Radke

Zobacz też

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Polska na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988
Listen to this article