Portugalia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Portugalia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996.

Portugalia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Portugalia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996
Portugalia
Kod MKOl POR
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1996
Atlanta
Chorąży Fernanda Ribeiro
Liczba zawodników 107 w 18 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 47.
Złoto
1
Srebro
0
Brąz
1
Razem
2

Portugalię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 reprezentowało 107 zawodników: 83 mężczyzn i 24 kobiety. Był to 19 start reprezentacji Portugalii na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Fernanda Ribeiro
Lekkoatletyka
beg na 10 000 m kobiet 31:01,63[1]
Brąz
Hugo Rocha, Nuno Barreto
Żeglarstwo
klasa 470 mężczyzn 62 pkt[2]

Skład kadry

Gimnastyka

Kobiety

  • Diana Teixeira
wielobój indywidualnie – 66. miejsce,
ćwiczenia wolne – 86. miejsce,
skok przez konia – 55. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 66. miejsce,
ćwiczenia na równoważni – 81. miejsce,

Judo

Kobiety

  • Filipa Cavalleri – waga do 56 kg – 16. miejsce,

Mężczyźni

  • Pedro Caravana – waga do 60 kg – 21. miejsce,
  • Michel de Almeida – waga do 65 kg – 9. miejsce,
  • Guilherme Bentes – waga do 71 kg – 17. miejsce,
  • Pedro Soares – waga do 95 kg – 9. miejsce,

Jeździectwo

  • Miguel Leal – skoki przez przeszkody indywidualnie – 58. miejsce,
  • António Vozone – skoki przez przeszkody indywidualnie – 68. miejsce,

Kajakarstwo

Kobiety

  • Florence Fernandes – kajakarstwo górskie K-1 – 22. miejsce,

Mężczyźni

  • José Garcia
K-1 500 m – odpadł w repesażach,
K-1 1000 m – odpadł w półfinale,
  • Rui Fernandes, Joaquim Queiróz
K-2 500 m – odpadli w półfinale,
K-2 1000 m – odpadli w półfinale,
  • Silvestre Pereira
C-1 500 m – odpadł w półfinale,
C-1 1000 m – odpadł w półfinale,
  • Aníbal Fernandes – kajakarstwo górskie K-1 – 30. miejsce,

Kolarstwo szosowe

Kobiety

  • Ana Barros – jazda indywidualna na czas – 23. miejsce,

Mężczyźni

  • Orlando Rodrigues – wyścig ze startu wspólnego – 39. miejsce,
  • Pedro Lopes – wyścig ze startu wspólnego – 48. miejsce,
  • Nuno Marta – wyścig ze startu wspólnego – 78. miejsce,
  • Cândido Barbosa – wyścig ze startu wspólnego – 112. miejsce,
  • José Azevedo – wyścig ze startu wspólnego – 114. miejsce,

Lekkoatletyka

Kobiety

  • Lucrécia Jardim
bieg na 100 m – odpadła w półfinale,
bieg na 200 m – odpadła w półfinale,
pchnięcie kulą – 23. miejsce,
rzut dyskiem – 10. miejsce,

Mężczyźni

  • Luís Cunha – bieg na 100 m – odpadł w eliminacjach,
  • António Abrantes – bieg na 800 m – odpadł w eliminacjach,
  • Luís Feiteira – bieg na 1500 m – odpadł w półfinale,
  • Luís Jesus – bieg na 1500 m – odpadł w eliminacjach,
  • António Travassos – bieg na 1500 m – odpadł w eliminacjach,
  • José Ramos – bieg na 5000 m – odpadł w półfinale,
  • Luís Jesus – bieg na 5000 m – odpadł w eliminacjach,
  • Alfredo Brás – bieg na 10 000 m – odpadł w eliminacjach,
  • Carlos Patrício – bieg na 10 000 m – odpadł w eliminacjach,
  • Paulo Guerra – bieg na 10 000 m – nie ukończył biegu eliminacyjnego,
  • António Pinto – maraton – 14. miejsce,
  • Domingos Castro – maraton – 25. miejsce,
  • Manuel Matias – maraton – 46. miejsce,
  • Carlos Silvabieg na 400 m przez płotki – opadł w eliminacjach,
  • Eduardo Henriques – bieg na 3000 m z przeszkodami – odpadł w eliminacjach,
  • Vítor Almeida – bieg na 3000 m z przeszkodami – odpadł w eliminacjach,
  • José Urbano – chód na 20 km – 31. miejsce,
  • José Magalhães – chód na 50 km – 36. miejsce,
  • Nuno Fernandes – skok o tyczce – 18. miejsce,
  • Carlos Calado
skok w dal – 24. miejsce,
trójskok – 19. miejsce,

Łucznictwo

Mężczyźni

  • Nuno Pombo – indywidualnie – 58. miejsce,

Pięciobój nowoczesny

Mężczyźni

  • Manuel Barroso – indywidualnie – 19. miejsce,

Piłka nożna

Mężczyźni

Pływanie

Kobiety

  • Ana Alegria
200 m stylem dowolnym – 29. miejsce,
400 m stylem dowolnym – 37. miejsce,
200 m stylem grzbietowym – 26. miejsce,
200 m stylem zmiennym – 33. miejsce,
100 m stylem motylkowym – 26. miejsce,
200 m stylem motylkowym – 22. miejsce,

Mężczyźni

100 m stylem grzbietowym – 30. miejsce,
200 m stylem grzbietowym – 29. miejsce,
  • José Couto – 200 m stylem klasycznym – 19. miejsce,
  • Diogo Madeira – 200 m stylem motylkowym – 25. miejsce,
  • Miguel Cabrita, José Couto, Nuno Laurentino, Miguel Machado – sztafeta 4 × 100 m stylem zmiennym – odpadli w eliminacjach (dyskwalifikacja),

Podnoszenie ciężarów

Mężczyźni

  • Nuno Alves – waga do 59 kg – 14. miejsce,

Siatkówka plażowa

Mężczyźni

Strzelectwo

Kobiety

  • Sara Antunes
karabin pneumatyczny – 47. miejsce,
karabin małokalibrowy trzy pozycje 50 m – 29. miejsce,
  • Carla Cristina Ribeiro
karabin pneumatyczny – 48. miejsce,
karabin małokalibrowy trzy pozycje 50 m – 32. miejsce,

Mężczyźni

  • Manuel da Silva – trap – 7. miejsce,
  • João Rebelo – trap – 13. miejsce,

Szermierka

Mężczyźni

  • Nuno Frazão – szpada indywidualnie – 39. miejsce,

Tenis ziemny

Mężczyźni

Wioślarstwo

Mężczyźni

  • Samuel Aguiar, João Fernandes, Henrique Baixinho, Manuel Fernandes – czwórka bez sternika wagi lekkiej – 15. miejsce,

Zapasy

Mężczyźni

  • David Maia – styl klasyczny waga do 57 kg – 18. miejsce,

Żeglarstwo

Przypisy

  1. Athletics – Olympic Games 1996 results Women, the-sports.org [dostęp 2012-05-17] (ang.).
  2. Sailing – Olympic Games 1996 results, the-sports.org [dostęp 2012-05-17] (ang.).

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Portugalia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996
Listen to this article