Presidential Cycling Tour of Turkey 2019 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Presidential Cycling Tour of Turkey 2019.

Presidential Cycling Tour of Turkey 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Presidential Cycling Tour of Turkey 2019
Informacje ogólne
Wyścig55. Presidential Cycling Tour of Turkey
KategoriaUCI World Tour 2019 2.UWT
Etapów6
Daty16 – 21 kwietnia 2019
Dystans993,4 km
Państwo
Turcja
StartStambuł
MetaStambuł
Drużyn17
Startujących117
Ukończyło100
Średnia prędkość39,896 km/h
Klasyfikacje końcowe
Pierwsze miejsce
Felix Großschartner (Bora-Hansgrohe)
Drugie miejsce
Valerio Conti (UAE Team Emirates)
Trzecie miejsce
Merhawi Kudus (Astana Pro Team)
Punktowa
Sam Bennett (Bora-Hansgrohe)
Górska
Thimo Willems (Sport Vlaanderen-Baloise)
Sprinterska
Feritcan Şamlı (Turcja)
Drużynowa
Manzana Postobón
◀ 20182021 ▶
Dokumentacja Wikidata-logo S.svg

Presidential Cycling Tour of Turkey 2019 – 55. edycja wyścigu kolarskiego Presidential Cycling Tour of Turkey.

Uczestnicy

W wyścigu wzięło udział 17 ekip: sześć drużyn należących do UCI WorldTeams oraz jedenaście zespołów zaproszonych przez organizatorów z tzw. "dziką kartą" (dziesięć należących do UCI Professional Continental Teams i reprezentacja Turcji).

WorldTeams (6)Professional continental teams (10)Reprezentacja
  • Turcja

Etapy

Wikidata-logo S.svgEtapDataStart – MetatypeDystans (km)Zwycięzca etapuLider
1 16 kwietnia 2019StambułTekirdağ
156,7
Sam Bennett
Sam Bennett
2 17 kwietnia 2019Tekirdağ – Eceabat
183,3
Sam Bennett
Sam Bennett
3 18 kwietnia 2019ÇanakkaleEdremit
122,6
Fabio Jakobsen
Sam Bennett
4 19 kwietnia 2019BalıkesirBursa
194,3
Caleb Ewan
Sam Bennett
5 20 kwietnia 2019Bursa – Kartepe
164,1
Felix Großschartner
Felix Großschartner
6 21 kwietnia 2019AdapazarıStambuł
172,4
Caleb Ewan
Felix Großschartner

Wyniki etapów

Etap 1

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Sam Bennett
Irlandia
Bora-Hansgrohe3h 32' 34"
2. Fabio Jakobsen
Holandia
Deceuninck-Quick Step+ 0"
3. Caleb Ewan
Australia
Lotto-Soudal+ 0"
4. Eduard-Michael Grosu
Rumunia
Delko Marseille Provence+ 0"
5. Simone Consonni
Włochy
UAE Team Emirates+ 0"
6. Luca Pacioni
Włochy
Neri Sottoli-Selle Italia-KTM+ 0"
7. Imerio Cima
Włochy
Nippo-Vini Fantini-Faizanè+ 0"
8. Christophe Noppe
Belgia
Sport Vlaanderen-Baloise+ 0"
9. Giovanni Lonardi
Włochy
Nippo-Vini Fantini-Faizanè+ 0"
10. Álvaro Hodeg
Kolumbia
Deceuninck-Quick Step+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Sam Bennett
Irlandia
Bora-Hansgrohe3h 32' 24"
2. Fabio Jakobsen
Holandia
Deceuninck-Quick Step+ 4"
3. Caleb Ewan
Australia
Lotto-Soudal+ 6"
4. Lorenzo Fortunato
Włochy
Neri Sottoli-Selle Italia-KTM+ 7"
5. Álvaro Robredo
Hiszpania
Burgos-BH+ 8"
6. Lindsay De Vylder
Belgia
Sport Vlaanderen-Baloise+ 9"
7. Eduard-Michael Grosu
Rumunia
Delko Marseille Provence+ 10"
8. Simone Consonni
Włochy
UAE Team Emirates+ 10"
9. Luca Pacioni
Włochy
Neri Sottoli-Selle Italia-KTM+ 10"
10. Imerio Cima
Włochy
Nippo-Vini Fantini-Faizanè+ 10"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 2

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Sam Bennett
Irlandia
Bora-Hansgrohe4h 41' 48"
2. Felix Großschartner
Austria
Bora-Hansgrohe+ 0"
3. Jhonatan Restrepo
Kolumbia
Manzana Postobón+ 0"
4. Gonzalo Serrano
Hiszpania
Caja Rural-Seguros RGA+ 0"
5. Jan Polanc
Słowenia
UAE Team Emirates+ 0"
6. Mauro Finetto
Włochy
Delko Marseille Provence+ 0"
7. Valerio Conti
Włochy
UAE Team Emirates+ 0"
8. Edgar Pinto
Portugalia
W52-FC Porto+ 3"
9. Sebastian Schönberger
Austria
Neri Sottoli-Selle Italia-KTM+ 4"
10. Cyril Barthe
Francja
Euskadi Basque Country-Murias+ 4"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Sam Bennett
Irlandia
Bora-Hansgrohe8h 14' 02"
2. Felix Großschartner
Austria
Bora-Hansgrohe+ 14"
3. Jhonatan Restrepo
Kolumbia
Manzana Postobón+ 16"
4. Jan Polanc
Słowenia
UAE Team Emirates+ 20"
5. Valerio Conti
Włochy
UAE Team Emirates+ 20"
6. Mauro Finetto
Włochy
Delko Marseille Provence+ 20"
7. Gonzalo Serrano
Hiszpania
Caja Rural-Seguros RGA+ 20"
8. Edgar Pinto
Portugalia
W52-FC Porto+ 23"
9. Christophe Noppe
Belgia
Sport Vlaanderen-Baloise+ 24"
10. Cyril Barthe
Francja
Euskadi Basque Country-Murias+ 24"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 3

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Fabio Jakobsen
Holandia
Deceuninck-Quick Step2h 50' 12"
2. Sam Bennett
Irlandia
Bora-Hansgrohe+ 0"
3. Mark Cavendish
Wielka Brytania
Dimension Data+ 0"
4. Caleb Ewan
Australia
Lotto-Soudal+ 0"
5. Christophe Noppe
Belgia
Sport Vlaanderen-Baloise+ 0"
6. Matteo Malucelli
Włochy
Caja Rural-Seguros RGA+ 0"
7. Matthew Gibson
Wielka Brytania
Burgos-BH+ 0"
8. Luca Pacioni
Włochy
Neri Sottoli-Selle Italia-KTM+ 0"
9. Jordan Parra
Kolumbia
Manzana Postobón+ 0"
10. Jewgienij Gidicz
Kazachstan
Astana Pro Team+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Sam Bennett
Irlandia
Bora-Hansgrohe11h 04' 08"
2. Felix Großschartner
Austria
Bora-Hansgrohe+ 20"
3. Jhonatan Restrepo
Kolumbia
Manzana Postobón+ 22"
4. Jan Polanc
Słowenia
UAE Team Emirates+ 26"
5. Gonzalo Serrano
Hiszpania
Caja Rural-Seguros RGA+ 26"
6. Valerio Conti
Włochy
UAE Team Emirates+ 26"
7. Mauro Finetto
Włochy
Delko Marseille Provence+ 26"
8. Edgar Pinto
Portugalia
W52-FC Porto+ 29"
9. Christophe Noppe
Belgia
Sport Vlaanderen-Baloise+ 30"
10. Merhawi Kudus
Erytrea
Astana Pro Team+ 30"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 4

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Caleb Ewan
Australia
Lotto-Soudal5h 21' 38"
2. Juan José Lobato
Hiszpania
Nippo-Vini Fantini-Faizanè+ 0"
3. Sam Bennett
Irlandia
Bora-Hansgrohe+ 0"
4. Simone Consonni
Włochy
UAE Team Emirates+ 0"
5. Fabio Jakobsen
Holandia
Deceuninck-Quick Step+ 0"
6. Juan Sebastián Molano
Kolumbia
UAE Team Emirates+ 0"
7. Jon Aberasturi
Hiszpania
Caja Rural-Seguros RGA+ 0"
8. Enrique Sanz
Hiszpania
Euskadi Basque Country-Murias+ 0"
9. Giovanni Lonardi
Włochy
Nippo-Vini Fantini-Faizanè+ 0"
10. Gonzalo Serrano
Hiszpania
Caja Rural-Seguros RGA+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Sam Bennett
Irlandia
Bora-Hansgrohe16h 25' 42"
2. Felix Großschartner
Austria
Bora-Hansgrohe+ 24"
3. Jhonatan Restrepo
Kolumbia
Manzana Postobón+ 26"
4. Jan Polanc
Słowenia
UAE Team Emirates+ 30"
5. Gonzalo Serrano
Hiszpania
Caja Rural-Seguros RGA+ 30"
6. Valerio Conti
Włochy
UAE Team Emirates+ 30"
7. Mauro Finetto
Włochy
Delko Marseille Provence+ 30"
8. Edgar Pinto
Portugalia
W52-FC Porto+ 33"
9. Christophe Noppe
Belgia
Sport Vlaanderen-Baloise+ 34"
10. Sebastian Schönberger
Austria
Neri Sottoli-Selle Italia-KTM+ 34"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 5

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Felix Großschartner
Austria
Bora-Hansgrohe4h 17' 13"
2. Valerio Conti
Włochy
UAE Team Emirates+ 9"
3. Merhawi Kudus
Erytrea
Astana Pro Team+ 9"
4. Remco Evenepoel
Belgia
Deceuninck-Quick Step+ 16"
5. Edgar Pinto
Portugalia
W52-FC Porto+ 40"
6. Jan Polanc
Słowenia
UAE Team Emirates+ 51"
7. Kyle Murphy
Stany Zjednoczone
Rally UHC Cycling+ 58"
8. Mauro Finetto
Włochy
Delko Marseille Provence+ 1' 03"
9. Etienne van Empel
Holandia
Neri Sottoli-Selle Italia-KTM+ 1' 08"
10. Rob Britton
Kanada
Rally UHC Cycling+ 1' 08"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Felix Großschartner
Austria
Bora-Hansgrohe20h 43' 09"
2. Valerio Conti
Włochy
UAE Team Emirates+ 19"
3. Merhawi Kudus
Erytrea
Astana Pro Team+ 25"
4. Remco Evenepoel
Belgia
Deceuninck-Quick Step+ 41"
5. Edgar Pinto
Portugalia
W52-FC Porto+ 59"
6. Jan Polanc
Słowenia
UAE Team Emirates+ 1' 07"
7. Mauro Finetto
Włochy
Delko Marseille Provence+ 1' 19"
8. Jhonatan Restrepo
Kolumbia
Manzana Postobón+ 1' 26"
9. Gonzalo Serrano
Hiszpania
Caja Rural-Seguros RGA+ 1' 29"
10. Kyle Murphy
Stany Zjednoczone
Rally UHC Cycling+ 1' 30"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 6

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Caleb Ewan
Australia
Lotto-Soudal4h 10' 41"
2. Fabio Jakobsen
Holandia
Deceuninck-Quick Step+ 0"
3. Sam Bennett
Irlandia
Bora-Hansgrohe+ 4"
4. Simone Consonni
Włochy
UAE Team Emirates+ 4"
5. Jon Aberasturi
Hiszpania
Caja Rural-Seguros RGA+ 8"
6. Enrique Sanz
Hiszpania
Euskadi Basque Country-Murias+ 8"
7. Christophe Noppe
Belgia
Sport Vlaanderen-Baloise+ 8"
8. Felix Großschartner
Austria
Bora-Hansgrohe+ 8"
9. Imerio Cima
Włochy
Nippo-Vini Fantini-Faizanè+ 8"
10. Eduard-Michael Grosu
Rumunia
Delko Marseille Provence+ 8"
Źródło: ProCyclingStats


Klasyfikacje końcowe

Klasyfikacja generalna

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Felix Großschartner
Austria
Bora-Hansgrohe24h 53' 58"
2. Valerio Conti
Włochy
UAE Team Emirates+ 19"
3. Merhawi Kudus
Erytrea
Astana Pro Team+ 25"
4. Remco Evenepoel
Belgia
Deceuninck-Quick Step+ 53"
5. Edgar Pinto
Portugalia
W52-FC Porto+ 59"
6. Jan Polanc
Słowenia
UAE Team Emirates+ 1' 12"
7. Jhonatan Restrepo
Kolumbia
Manzana Postobón+ 1' 26"
8. Gonzalo Serrano
Hiszpania
Caja Rural-Seguros RGA+ 1' 29"
9. Mauro Finetto
Włochy
Delko Marseille Provence+ 1' 31"
10. Kyle Murphy
Stany Zjednoczone
Rally UHC Cycling+ 1' 42"
Źródło: ProCyclingStats



Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Presidential Cycling Tour of Turkey 2019
Listen to this article