Puchar Świata w biathlonie 2009/2010 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Puchar Świata w biathlonie 2009/2010.

Puchar Świata w biathlonie 2009/2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Puchar Świata w biathlonie 2009/2010
2008/2009 2010/2011
Data 02.12.200928.03.2010
Miejsce rozpoczęcia Szwecja Östersund
Miejsce zakończenia Rosja Chanty-Mansyjsk
Zwycięzcy
Generalna Niemcy Magdalena Neuner

Norwegia Emil Hegle Svendsen
Sprint Niemcy Simone Hauswald

Norwegia Emil Hegle Svendsen
Bieg indywidualny Szwecja Anna Carin Olofsson

Austria Christoph Sumann
Bieg na dochodzenie Niemcy Magdalena Neuner

Francja Martin Fourcade
Bieg masowy Niemcy Magdalena Neuner

Rosja Jewgienij Ustiugow
Sztafeta  Rosja

 Norwegia
Puchar Narodów
Puchar Narodów  Niemcy

 Norwegia

Puchar Świata w biathlonie 2009/2010 – 33. edycja zawodów o Puchar Świata w tej dyscyplinie sportu. Cykl rozpoczął się biegiem indywidualnym mężczyzn 2 grudnia w szwedzkim Östersund, zaś zakończył biegami masowymi w rosyjskim Chanty-Mansyjsku[1]. Najważniejszą imprezą sezonu były Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2010 w kanadyjskim Vancouver, podczas których zawody biathlonowe odbywały się w Whistler[2], a także Mistrzostwa Świata Sztafet Mieszanych w Chanty-Mansyjsku.

Kryształowej kuli zdobytej przed rokiem bronili, Norweg Ole Einar Bjørndalen, wśród panów[3], oraz Szwedka Helena Jonsson[4].

Klasyfikację generalną mężczyzn wygrał reprezentant Norwegii Emil Hegle Svendsen, który zgromadził na swoim koncie 828 punktów. Drugie miejsce zajął Austriak Christoph Sumann, zaś trzecie Rosjanin Iwan Czeriezow[5]. Svendsen oprócz triumfu w klasyfikacji ogólnej, zwyciężył także w klasyfikacji sprintu[6]. W klasyfikacji biegu na dochodzenie najlepszy okazał się Francuz Martin Fourcade[7], w biegu masowym zwyciężył Rosjanin Jewgienij Ustiugow, zaś w biegu indywidualnym triumfował, drugi w klasyfikacji generalnej, Christoph Sumann[8]. Klasyfikację sztafet oraz Pucharu Narodów wygrali Norwegowie[9].

Wśród kobiet, po raz drugi w karierze klasyfikację generalną wygrała Magdalena Neuner z Niemiec. Zdobyła 933 punkty i o 79 wyprzedziła swoją rodaczkę Simone Hauswald. Trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej zajęła obrończyni tytułu – Szwedka Helena Jonsson[10]. Małe kryształowe kule wywalczył Magdalena Neuner (bieg masowy[11] oraz bieg na dochodzenie[7]), Simone Hauswald (sprint[12]) oraz Szwedka Anna Carin Olofsson-Zidek (bieg indywidualny[8]). W klasyfikacjach drużynowych zwyciężyły Rosjanki (sztafety[9]) oraz Niemki (Puchar Narodów).

Zwycięzcy

Mężczyźni

Kobiety

Kalendarz

Mapa konturowa Europy
Miejsca zawodów (Europa)
Mapa konturowa świata, u góry nieco na prawo znajduje się punkt z opisem „Chanty-Mansyjsk”, natomiast u góry po lewej znajduje się punkt z opisem „Whistler”
Miejsca zawodów (Świat)

W porównaniu do sezonu 2008/2009 biathloniści nie pojechali na zawody do kanadyjskiego Whistler gdzie odbyły się Igrzyska Olimpijskie. Oprócz tego powróciły starty w FinlandiiKontiolahti oraz, po roku przerwy, zawodnicy znowu udali się do Oslo, które zastąpiło zawody w Trondheim. Początkowo planowane były zawody w słowackim Osrblie, jednakże na skutek przedłużenia remontu stadionu zostały odwołane[13], zastąpiły je starty w Pokljuce[14].

Podczas całego sezonu, zawodnicy dwukrotnie rywalizowali w sztafecie mieszanej. Konkurencja damsko-męska rozegrana została w Kontiolahti oraz podczas mistrzostw świata sztafet mieszanych w Chanty-Mansyjsku, które odbyły się wskutek nie włączenia tej konkurencji do programu Igrzysk[15].

Zawody Pucharu Świata były rozgrywane w ośmiu państwach i dziewięciu miastach, na dwóch kontynentach – europejskim oraz azjatyckim, nie licząc igrzysk olimpijskich, które odbyły się w Ameryce Północnej w Vancouver[16]. Najczęściej biathloniści zagościli w Niemczech (dwa razy).

Rozegrane zawody

Państwa startujące

Poniżej znajduje się lista ukazująca, jaką liczbę zawodników w zawodach Pucharu Świata, mogły wystawić poszczególne reprezentacje. Tworzona została na podstawie klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów poprzedniego sezonu[17].

Mężczyźni[18]:

Kobiety[19]:

Składy

Austria Austria[20]
Kadra Narodowa Kadra A Kadra B Kadra C
Kadra Zawodnik
n Tobias Eberhard
n Simon Eder
n Dominik Landertinger
n Daniel Mesotitsch
n Friedrich Pinter
n Christoph Sumann
Kadra Zawodnik
A Mario Dresher
A Julian Eberhard
A Sven Grossegger
A Michael Hauser
A Martin Mesotitsch
A Alexander Nuss
A Michael Reiter
A Daniel Salvenmoser
A Andreas Schwabi
A Iris Waldhuber
Kadra Zawodnik
B Albert Herzog
B Bernhard Leitinger
B David Komatz
B Lorenz Wäger
Kadra Zawodnik
C Thomas Haumer
C Martin Huber
C Fabian Hörl
C Christian Kitzbichler
C Martin Maier
C Sebastian Słowiok
C Nina Gruber
C Christina Rieder
C Sabrina Schnedl
Czechy Czechy[21]
Kadra A mężczyzn Kadra A kobiet
Kadra Zawodnik
A Jaroslav Soukup
A Zdeněk Vítek
A Tomáš Holubec
A Roman Dostál
A Michal Šlesingr
A Ondřej Moravec
Kadra Zawodnik
A Barbora Tomešová
A Zuzana Tryznová
A Zdeňka Vejnarová
A Veronika Zvařičová
A Magda Rezlerová
A Veronika Vítková
Kanada Kanada[22]
Kadra A Kadra B Kadra A kobiet Kadra B kobiet
Kadra Zawodnik
A Marc-André Bédard
A Robin Clegg
A Patrick Côté
A Brendan Green
A Maxime Leboeuf
A Jean-Philippe Leguellec
A Scott Perras
A Jaime Robb
A Nathan Smith
Kadra Zawodnik
B Tyson Smith
B Mateusz Stachura
Kadra Zawodniczka
A Megan Imrie
A Sandra Keith
A Zina Kocher
A Megan Tandy
Kadra Zawodniczka
B Rosanna Crawford
B Claude Godbout
Finlandia Finlandia[23]
Kadra A Kadra A kobiet Kadra B kobiet
Kadra Zawodnik
A Timo Antila
A Paavo Puurunen
Kadra Zawodniczka
A Teija Lehtimäki
A Mari Laukkanen
A Kaisa Mäkäräinen
Kadra Zawodniczka
B Mika Kaljunen
B Ville Simola
B Eppu Väänänen
Francja Francja[24]
Kadra A Kadra B Kadra A kobiet Kadra B kobiet
Kadra Zawodnik
A Vincent Defrasne
A Martin Fourcade
A Simon Fourcade
A Vincent Jay
Kadra Zawodnik
B Jean-Guillaume Béatrix
B Alexis Bœuf
B Rémy Borgeot
B Ludwig Erhart
B Yann Guigonnet
B Lois Habert
B Frédéric Jean
B Mathieu Souchal
Kadra Zawodniczka
A Sandrine Bailly
A Sylvie Becaert
A Marie-Laure Brunet
A Marie Dorin
Kadra Zawodniczka
B Sophie Boilley
B Marine Bolliet
B Laure Bosc
B Julie Carraz-Collin
B Marion Charles
B Marine Dusser
B Pauline Macabies
Niemcy Niemcy[25]
Kadra A Kadra B Kadra A kobiet Kadra B kobiet
Kadra Zawodnik
A Andreas Birnbacher
A Daniel Böhm
A Michael Greis
A Arnd Peiffer
A Michael Rösch
A Simon Schempp
A Christoph Stephan
A Alexander Wolf
Kadra Zawodnik
B Matthias Bischl
B Daniel Graf
B Christoph Knie
B Toni Lang
B Erik Lesser
B Tobias Reiter
B Norbert Schiller
B Robert Wick
Kadra Zawodniczka
A Tina Bachmann
A Martina Beck
A Juliane Döll
A Simone Hauswald
A Andrea Henkel
A Kathrin Hitzer
A Magdalena Neuner
A Kati Wilhelm
Kadra Zawodniczka
B Romy Beer
B Sabrina Buchholz
B Carolin Hennecke
B Susann König
B Anne Preußler
B Lisa Voight
Norwegia Norwegia[26]
Kadra A Kadra B Kadra A kobiet Juniorki
Kadra Zawodnik
A Ole Einar Bjørndalen
A Rune Brattsveen
A Halvard Hanevold
A Alexander Os
A Emil Hegle Svendsen
A Tarjei Bø
Kadra Zawodnik
B Lars Berger
B Stian Eckhoff
B Lars Helge Birkeland
B Ronny Hafsås
B Dag Erik Kokkin
B Henrik L'Abée-Lund
Kadra Zawodniczka
A Tora Berger
A Ann Kristin Aafedt Flatland
A Anne Ingstadbjørg
A Solveig Rogstad
A Julie Bonnevie-Svendsen
A Synnøve Solemdal
Kadra Zawodniczka
j Tiril Eckhoff
j Fanny Welle-Strand Horn
j Bente Landheim
j Ingeborg Lunde
j Ada Ringen
j Elise Ringen
Polska Polska[22][27]
Kadra Olimpijska Kadra Narodowa Kadra Olimpijska Kadra Narodowa
Kadra Zawodnik
O Mirosław Kobus
O Tomasz Sikora
O Łukasz Szczurek
Kadra Zawodnik
n Grzegorz Bril
n Adam Kwak
n Mariusz Leja
n Krzysztof Pływaczyk
n Łukasz Witek
n Sebastian Witek
Kadra Zawodniczka
O Paulina Bobak
O Agnieszka Grzybek
O Magdalena Gwizdoń
O Krystyna Pałka
O Weronika Nowakowska-Ziemniak
Kadra Zawodniczka
n Magdalena Nykiel
n Karolina Pitoń
Rosja Rosja[28][29]
Kadra A Kadra B Kadra A kobiet Kadra B
Kadra Zawodnik
A Nikołaj Krugłow
A Andriej Makowiejew
A Iwan Czeriezow
A Maksim Czudow
A Anton Szypulin
A Jewgienij Ustiugow
A Wiktor Wasiljew
A Aleksiej Wołkow
Kadra Zawodnik
B Siergiej Bałandin
B Artiom Gusiew
B Filipp Szulman
B Maksim Maksimow
B Andriej Prokunin
B Siergiej Rożkow
B Kiriłł Szczerbakow
B Władimir Siemakow
Kadra Zawodniczka
A Anna Bułygina
A Natalja Burdyga
A Oksana Nieupokojewa
A Olga Miedwiedcewa
A Jana Romanowa
A Marija Sadiłowa
A Swietłana Slepcowa
A Olga Wiłuchina
B Olga Zajcewa
Kadra Zawodniczka
B Olga Anisimowa
B Anna Bogalij-Titowiec
B Natalja Sorokina
B Uljana Dienisowa
B Anna Kunajewa
B Anastazja Kuzniecowa
B Tatjana Moisiejewa
B Natalja Sokołowa
B Ljubow Petrowa
B Nadieżdża Czastina
B Tatiana Zewaczina
Szwecja Szwecja[30]
Kadra A Kadra B
Kadra Zawodnik
A Carl Johan Bergman
A Jörgen Brink
A David Ekholm
A Björn Ferry
A Magnus Jonsson
A Fredrik Lindström
A Mattias Nilsson
Kadra Zawodniczka
A Sofia Domeij
A Elisabeth Högberg
A Helena Jonsson
A Jenny Jonsson
A Anna Maria Nilsson
A Anna Carin Olofsson-Zidek
Szwajcaria Szwajcaria[31]
Kadra narodowa Kadra A Kadra B Kadra B kobiet
Kadra Zawodnik
N Simon Hallenbarter
Kadra Zawodnik
A Thomas Frei
A Ivan Joller
A Matthias Simmen
Kadra Zawodniczka
B Claudio Böckli
B Christian Stebler
B Benjamin Weger
Kadra Zawodniczka
B Selina Gasparin
Słowenia Słowenia[32]
Kadra A Kadra A kobiet Kadra B Juniorzy
Kadra Zawodnik
A Janez Marič
A Klemen Bauer
A Peter Dokl
A Vasja Rupnik
A Jože Mehle
A
Kadra Zawodnik
A Teja Gregorin
A Tadeja Brankovič-Likozar
A Dijana Grudiček-Ravnikar
A Andreja Mali
Kadra Zawodniczka
B Nejc Kordiš
B Simon Kočevar
B Matej Kordež
B Matevž Kovač
B Anže Povirk
B Lili Drčar
Kadra Zawodniczka
j Aleš Gregorin
j Primož Pančur
j Jure Sterle
j Juš Kolarič
j Nastja Raušelj
j Vid Zabret
j Miha Dovžan
j Greta Tomšič
Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone Ameryki[33]
Kadra A Kadra B Kadra A kobiet Kadra B kobiet
Kadra Zawodnik
A Tim Burke
A Jay Hakkinen
A Lowell Bailey
A Jeremy Teela
A Russell Currier
A Wynn Roberts
Kadra Zawodnik
B Zach Hall
B Mark Johnson
Kadra Zawodniczka
A Haley Johnson
Kadra Zawodniczka
B Lanny Barnes
B Tracy Barnes
B Carolyn Bramante
B Laura Spector
B Sara Studebaker
B Annelies Cook
B Susan Dunklee
Wielka Brytania Wielka Brytania[34]
Kadra A mężczyzn Kadra A kobiet
Kadra Zawodnik
A Simon Allanson
A Pete Bayer
A Paul Birmingham
A Rod Chudley
A Craig Driffill
A Stephen Hill
A Lee-Steve Jackson
A Kevin Kane
A Marcel Laponder
Kadra Zawodniczka
A Emma Fowler
A Amanda Lightfoot
A Alanda Scott
A Olwen Thorn
A Adele Walker
Włochy Włochy[35]
Kadra A mężczyzn Kadra B mężczyzn Kadra A kobiet kadra B kobiet
Kadra Zawodnik
A Mattia Cola
A Christian De Lorenzi
A Lukas Hofer
A Christian Martinelli
A Nicola Pozzi
A Rene Laurent Vuillermoz
A Markus Windisch
Kadra Zawodnik
B Luca Bormolini
B Riccardo Romani
B Rudy Zini
Kadra Zawodnik
A Barbara Ertl
A Roberta Fiandino
A Katja Haller
A Christa Perathoner
A Michela Ponza
Kadra Zawodnik
B Michaela Andreola
B Karin Oberhofer

Wyniki szczegółowe

Puchar Świata w Östersund

Data Konkurencja M/K Zwycięzcy Top 10 Polacy
2 grudnia Bieg indywidualny
Raport IBU
K

1. Szwecja Helena Jonsson  [36][37] 43:01,4 (1)
2. Szwecja Anna Carin Olofsson-Zidek +26,2 (2)
3. Białoruś Darja Domraczawa +1:16,4 (2)

4. Rosja Swietłana Slepcowa
5. Ukraina Wałentyna Semerenko
6. Ukraina Oksana Chwostenko
7. Francja Marie-Laure Brunet
8.Włochy Michela Ponza
9. Rosja Olga Miedwiedcewa
10. Ukraina Ołena Pidhruszna
28. Krystyna Pałka +2:54.7 (2)
52. Agnieszka Cyl +5:10.6 (4)
53. Weronika Nowakowska-Ziemniak +5:17.1 (5)
80. Magdalena Gwizdoń +6:59.9 (6)
82. Paulina Bobak +7:07.7 (4)
3 grudnia Bieg indywidualny
Raport IBU
M

1. Norwegia Emil Hegle Svendsen 52:43,7 (1)
2. Stany Zjednoczone Tim Burke +35,5 (1)
3. Austria Christoph Sumann +49,5 (1)

4. Rosja Maksim Czudow
4. Austria Friedrich Pinter[38]
6. Szwecja Björn Ferry
7. Francja Martin Fourcade
8.Norwegia Lars Berger
9. Niemcy Michael Greis  [39][40]
10. Kanada Jean-Philippe Leguellec
67. Mirosław Kobus +5:49,8 (2)
71. Tomasz Sikora +5:55,7 (5)
87. Łukasz Szczurek +7:00,7 (3)
93. Łukasz Witek +7:46,7 (4)
5 grudnia Sprint
Raport IBU
K

1. Norwegia Tora Berger 21:21,5 (0)
2. Rosja Olga Miedwiedcewa +6,8 (0)
3. Finlandia Kaisa Mäkäräinen +10,0 (0)

4. Szwecja Helena Jonsson  [41]
5. Song Chaoqing
6. Niemcy Kati Wilhelm
7. Ukraina Ołena Pidhruszna
8. Wang Chunli
9. Szwecja Anna Carin Olofsson-Zidek
10. Ukraina Oksana Chwostenko
14. Agnieszka Cyl +59,9 (0)
17. Krystyna Pałka +1:04,1 (0)
30. Magdalena Gwizdoń +1:27,2 (2)
39. Paulina Bobak +1:40,8 (0)
65. Weronika Nowakowska-Ziemniak +2:33,0 (4)
5 grudnia Sprint
Raport IBU
M

1. Norwegia Ole Einar Bjørndalen    23:30,1 (0)
2. Norwegia Emil Hegle Svendsen    +25,1 (1)
3. Stany Zjednoczone Tim Burke +37,2 (0)

4. Niemcy Christoph Stephan
5. Niemcy Michael Greis
6. Niemcy Andreas Birnbacher
7. Austria Christoph Sumann
8. Francja Simon Fourcade
9. Francja Martin Fourcade
10. Niemcy Arnd Peiffer
14. Tomasz Sikora +1:13,4 (1)
78. Mirosław Kobus +3:01,1
91. Łukasz Szczurek +3:26,3 (2)
108. Łukasz Witek +4:23,7 (4)
6 grudnia Sztafeta
Raport IBU
M

1.  Francja 1:15:10,3 (1+7)[42]
(Jay, Defrasne, S. Fourcade, M. Fourcade)
2.  Norwegia +13,7 (3+11)
(Svendsen, Os, Berger, Bjørndalen)
3.  Austria +18,2 (1+7)
(Mesotitsch, Eder, Landertinger, Sumann)

4.  Rosja
5.  Niemcy
6.  Szwecja
7.  Stany Zjednoczone
8.  Ukraina
9.  Szwajcaria
10.  Czechy
13.  Polska +2:59,6 (0+4)
(Witek, Szczurek, Sikora, Kobus)
6 grudnia Sztafeta
Raport IBU
K

1.  Niemcy 1:10:52,5 (0+9)[42]
(Beck, Henkel, Hauswald, Wilhelm)
2.  Rosja +18,4 (0+9)
(Slepcowa, Bułygina, Zajcewa, Miedwiedcewa)
3.  Francja +1:25,2 (0+10)
(Brunet, Becaert, Dorin, Bailly)

4.  Szwecja
5.  Chiny
6.  Ukraina
7.  Polska
8.  Norwegia
9.  Białoruś
10.  Słowenia
7.  Polska +3:22,0 (2+9)
(Pałka, Gwizdoń, Nowakowska, Cyl)

Klasyfikacja generalna po startach w Östersund:

Mężczyźni[43]

Kobiety[44]

Miejsce Zawodnik Punkty
1 Norwegia Emil Hegle Svendsen 114
2 Stany Zjednoczone Tim Burke 102
3 Austria Christoph Sumann 84
4 Niemcy Michael Greis 72
5 Francja Martin Fourcade 70
6 Norwegia Ole Einar Bjørndalen 60
7 Kanada Jean-Philippe Leguellec 60
8 Francja Simon Fourcade 57
9 Norwegia Alexander Os 52
10 Norwegia Lars Berger 51
... ... ...
23 Tomasz Sikora 27
41 Mirosław Kobus 0
41 Łukasz Szczurek 0
41 Łukasz Witek 0
Miejsce Zawodniczka Punkty
1 Szwecja Helena Jonsson 103
2 Norwegia Tora Berger 87
3 Szwecja Anna Carin Olofsson-Zidek 86
4 Rosja Olga Miedwiedcewa 86
5 Finlandia Kaisa Mäkäräinen 74
6 Ukraina Oksana Chwostenko 69
7 Rosja Swietłana Slepcowa 68
8 Ukraina Ołena Pidhruszna 67
9 Francja Marie-Laure Brunet 63
10 Niemcy Kati Wilhelm 62
... ... ...
19 Krystyna Pałka 37
26 Agnieszka Cyl 27
40 Magdalena Gwizdoń 11
52 Paulina Bobak 2
54 Weronika Nowakowska-Ziemniak 0

Puchar Świata w Hochfilzen

Data Konkurencja M/K Zwycięzcy Top 10 Polacy
11 grudnia Sprint
Raport IBU
K

1. Szwecja Anna Carin Olofsson-Zidek 23:10,8 (0)
2. Szwecja Helena Jonsson    +11,1 (0)
3. Rosja Olga Zajcewa +49,7 (1)

4. Niemcy Simone Hauswald
5. Niemcy Tina Bachmann
6. Rosja Olga Miedwiedcewa
7. Niemcy Kati Wilhelm
8. Francja Sandrine Bailly
9. Kong Yingchao
10. Niemcy Martina Beck
40. Agnieszka Cyl +2:32.3 (1)
56. Krystyna Pałka +3:11.4 (1)
66. Magdalena Gwizdoń +3:30.3 (3)
73. Weronika Nowakowska-Ziemniak +3:51.1 (4)
85. Paulina Bobak +4:21.4 (2)
11 grudnia Sprint
Raport IBU
M

1. Norwegia Ole Einar Bjørndalen    26:14,0 (0)
2. Rosja Nikołaj Krugłow +6,7 (0)
3. Rosja Jewgienij Ustiugow +10,1 (1)

4. Rosja Maksim Czudow
5. Norwegia Lars Berger
6. Austria Christoph Sumann
7. Austria Simon Eder
8. Norwegia Halvard Hanevold
9. Norwegia Emil Hegle Svendsen   
10. Francja Simon Fourcade
72. Tomasz Sikora +2:20,3 (3)
91. Łukasz Szczurek +2:51,0 (2)
100 Mirosław Kobus +3:19,6 (3)
106. Łukasz Witek +3:41,5 (2)
12 grudnia Bieg na dochodzenie
Raport IBU
K

1. Szwecja Helena Jonsson    34:09,1 (1)
2. Rosja Swietłana Slepcowa +31,7 (2)
3. Rosja Olga Zajcewa +36,0 (2)

4. Niemcy Martina Beck
5. Słowacja Anastasija Kuźmina
6. Niemcy Andrea Henkel
7. Niemcy Simone Hauswald
8. Szwecja Anna Carin Olofsson-Zidek
9. Norwegia Tora Berger
10. Niemcy Tina Bachmann
30. Agnieszka Cyl +3:08,5 (2)
12 grudnia Bieg na dochodzenie
Raport IBU
M

1. Norwegia Emil Hegle Svendsen    34:36,7 (1)
2. Austria Simon Eder +1,6 (1)
3. Norwegia Ole Einar Bjørndalen    +3,1 (3)

4. Austria Christoph Sumann
5. Rosja Jewgienij Ustiugow
6. Rosja Nikołaj Krugłow
7. Szwecja Björn Ferry
8. Francja Simon Fourcade
9. Norwegia Lars Berger
10. Stany Zjednoczone Tim Burke
Polacy nie zakwalifikowali się do zawodów
13 grudnia Sztafeta
Raport IBU
K

1.  Rosja 1:13:37,0 (0+6)
(Slepcowa, Bułygina, Romanowa, Zajcewa)
2.  Francja +3,8 (0+7)
(Brunet, Becaret, Dorin, Bailly)
3.  Szwecja +4,6 (0+3)
(Högberg, Olofsson-Zidek, Nilsson, Jonsson)

4.  Niemcy
5.  Norwegia
6.  Polska
7.  Słowenia
8.  Chiny
9.  Ukraina
10.  Białoruś
6.  Polska +2:26,1 (0+12)
(Pałka, Gwizdoń, Nowakowska, Cyl)
13 grudnia Sztafeta
Raport IBU
M

1.  Austria 1:16:13,1 (0+6)
(Eder, Mesotitsch, Landertinger, Sumann)
2.  Rosja +25,7 (1+5)
(Czeriezow, Ustiugow, Krugłow, Czudow)
3.  Niemcy +32,0 (0+5)
(Stephan, Peiffer, Greis, Schempp)

4.  Francja
5.  Norwegia
6.  Szwecja
7.  Czechy
8.  Szwajcaria
9.  Włochy
10.  Stany Zjednoczone
22.  Polska +7:15,4 (1+15)
(Witek, Szczurek, Sikora, Kobus)

Klasyfikacja generalna po startach w Hochfilzen:

Mężczyźni[45]

Kobiety[46]

Miejsce Zawodnik Punkty
1 Norwegia Emil Hegle Svendsen 206
2 Norwegia Ole Einar Bjørndalen 168
3 Austria Christoph Sumann 165
4 Stany Zjednoczone Tim Burke 154
4 Francja Martin Fourcade 126
6 Norwegia Lars Berger 123
7 Francja Simon Fourcade 122
8 Austria Simon Eder 118
9 Rosja Jewgienij Ustiugow 117
10 Rosja Maksim Czudow 114
... ... ...
42 Tomasz Sikora 27
71 Mirosław Kobus 0
71 Łukasz Szczurek 0
71 Łukasz Witek 0
Miejsce Zawodniczka Punkty
1 Szwecja Helena Jonsson 217
2 Szwecja Anna Carin Olofsson-Zidek 180
3 Rosja Swietłana Slepcowa 152
4 Rosja Olga Miedwiedcewa 148
5 Norwegia Tora Berger 146
6 Niemcy Martina Beck 132
7 Rosja Olga Zajcewa 125
8 Niemcy Kati Wilhelm 121
9 Finlandia Kaisa Mäkäräinen 119
10 Francja Marie-Laure Brunet 106
... ... ...
35 Agnieszka Cyl 39
36 Krystyna Pałka 37
50 Magdalena Gwizdoń 11
63 Paulina Bobak 2
65 Weronika Nowakowska-Ziemniak 0

Puchar Świata w Pokljuce

Data Konkurencja M/K Zwycięzcy Top 10 Polacy
17 grudnia Bieg indywidualny
Raport IBU
K

1. Szwecja Helena Jonsson    43:03,1 (0)
2. Szwecja Anna Carin Olofsson-Zidek +22,6 (1)
3. Słowacja Anastasija Kuźmina +27,3 (1)

4. Rosja Jana Romanowa
5. Niemcy Andrea Henkel
6. Rosja Anna Bogalij-Titowiec
7. Rosja Olga Miedwiedcewa
8. Ukraina Wałentyna Semerenko
9. Słowenia Teja Gregorin
10. Francja Marie Dorin
31. Agnieszka Cyl +4:17,7 (3)
42. Magdalena Gwizdoń +4:41,5 (3)
52. Paulina Bobak +5:38,7 (2)
54. Krystyna Pałka +5:56,7 (3)
61. Weronika Nowakowska-Ziemniak +6:17,5 (5)
17 grudnia Bieg indywidualny
Raport IBU
M

1. Austria Christoph Sumann 52:19,8 (1)
2. Francja Simon Fourcade +14,2 (1)
3. Norwegia Alexander Os +30,7 (1)

4. Czechy Michal Šlesingr
5. Francja Vincent Jay
6. Polska Tomasz Sikora
7. Norwegia Frode Andresen
8. Austria Daniel Mesotitsch
9. Ukraina Serhij Sedniew
10. Słowacja Pavol Hurajt
6. Tomasz Sikora +1:18,4 (2)
85. Mirosław Kobus +7:13,1(4)
105. Łukasz Szczurek +10:10,3 (7)
111. Łukasz Witek +10:49,8 (7)
19 grudnia Sprint
Raport IBU
K

1. Rosja Swietłana Slepcowa 24:57,0 (0)
2. Rosja Anna Bogalij-Titowiec +43,4 (1)
3. Niemcy Magdalena Neuner +1:02,6 (2)

4. Białoruś Darja Domraczawa
5. Niemcy Kati Wilhelm
6. Francja Sandrine Bailly
7. Niemcy Simone Hauswald
8. Białoruś Nadzieja Skardzina
9. Finlandia Kaisa Mäkäräinen
10. Kanada Zina Kocher
18. Magdalena Gwizdoń +2:16,9 (2)
27. Agnieszka Cyl +2:46,5 (3)
33. Paulina Bobak +3:00,8 (1)
52. Weronika Nowakowska-Ziemniak +3:39,4 (4)
73. Krystyna Pałka +4:31,0 (3)
19 grudnia Sprint
Raport IBU
M

1. Rosja Iwan Czeriezow 28:10,0 (0)
2. Austria Dominik Landertinger +11,1 (1)
3. Szwajcaria Thomas Frei +42,4 (1)

4. Norwegia Tarjei Bø
5. Rosja Anton Szypulin
6. Francja Simon Fourcade
7. Rosja Jewgienij Ustiugow
8. Stany Zjednoczone Tim Burke
9. Niemcy Arnd Peiffer
10. Austria Simon Eder
10. Japonia Hidenori Isa
43. Tomasz Sikora +1:59,8 (3)
75. Łukasz Szczurek +2:54,8 (1)
91. Łukasz Witek +3:43,0 (3)
92. Mirosław Kobus +3:44,5 (3)
20 grudnia Bieg na dochodzenie
Raport IBU
K

1. Rosja Swietłana Slepcowa 34:03,2 (2)
2. Niemcy Magdalena Neuner +36,3 (3)
3. Rosja Anna Bogalij-Titowiec +43,2 (2)

4. Kanada Zina Kocher
5. Słowenia Teja Gregorin
6. Białoruś Darja Domraczawa
7. Szwecja Helena Jonsson  
8. Szwecja Anna Carin Olofsson-Zidek
9. Niemcy Kati Wilhelm
10. Niemcy Andrea Henkel
14. Agnieszka Cyl +2:54,0 (1)
23. Magdalena Gwizdoń +4:13,2 (3)
45. Paulina Bobak +6:14,7 (2)
DNF Weronika Nowakowska-Ziemniak
20 grudnia Bieg na dochodzenie
Raport IBU
M

1. Rosja Jewgienij Ustiugow 34:50,9 (2)
2. Estonia Roland Lessing +9,3 (0)
3. Austria Simon Eder +10,9 (2)

4. Austria Dominik Landertinger
5. Niemcy Arnd Peiffer
6. Stany Zjednoczone Tim Burke
7. Słowenia Klemen Bauer
8. Rosja Iwan Czeriezow
9. Francja Simon Fourcade
10. Niemcy Simon Schempp
16. Tomasz Sikora +1:22,8 (1)

Klasyfikacja generalna po startach w Pokljuce:

Mężczyźni[47]

Kobiety[48]

Miejsce Zawodnik Punkty
1 Stany Zjednoczone Tim Burke 253
2 Francja Simon Fourcade 246
3 Austria Christoph Sumann 225
4 Rosja Jewgienij Ustiugow 223
5 Norwegia Emil Hegle Svendsen 206
6 Austria Simon Eder 197
7 Austria Dominik Landertinger 183
8 Szwecja Björn Ferry 171
9 Norwegia Ole Einar Bjørndalen 168
10 Niemcy Arnd Peiffer 167
... ... ...
29 Tomasz Sikora 90
84 Mirosław Kobus 0
84 Łukasz Szczurek 0
84 Łukasz Witek 0
Miejsce Zawodniczka Punkty
1 Szwecja Helena Jonsson 342
2 Szwecja Anna Carin Olofsson-Zidek 298
3 Rosja Swietłana Slepcowa 272
4 Rosja Olga Miedwiedcewa 231
5 Niemcy Kati Wilhelm 208
6 Białoruś Darja Domraczawa 188
7 Finlandia Kaisa Mäkäräinen 180
8 Niemcy Simone Hauswald 168
9 Niemcy Andrea Henkel 168
10 Słowenia Teja Gregorin 160
... ... ...
29 Polska Agnieszka Cyl 90
40 Polska Magdalena Gwizdoń 52
43 Polska Krystyna Pałka 37
75 Polska Paulina Bobak 10
83 Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 0

Puchar Świata w Oberhofie

Data Konkurencja M/K Zwycięzcy Top 10 Polacy
6 stycznia Sztafeta
Raport IBU
K

1.  Rosja 1:14:23,6 (0+8)
(Bogalij-Titowiec, Bułygina, Miedwiedcewa, Slepcowa)
2.  Niemcy +0,3 (0+11)
(Beck, Hauswald, Bachmann, Henkel)
3.  Francja +0,9 (0+8)
(Brunet, Becaert, Dorin, Bailly)

4.  Ukraina
5.  Szwecja
6.  Białoruś
7.  Chiny
8.  Słowenia
9.  Polska
10.  Norwegia
9.  Polska +04:06,0 (1+12)
(Gwizdoń, Bobak, Nowakowska, Cyl)
7 stycznia Sztafeta
Raport IBU
M

1.  Norwegia 1:14:23,6 (0+7)
(Hanevold, , Svendsen, Bjørndalen)
2.  Francja +27,5 (0+7)
(Jay, Defrasne, S. Fourcade, M. Fourcade)
3.  Niemcy +42,2 (0+9)
(Stephan, Greis, Peiffer, Schempp)

4.  Austria
5.  Rosja
6.  Szwajcaria
7.  Łotwa
8.  Ukraina
9.  Japonia
10.  Szwecja
16.  Polska 10:03,2 (1+12)
(Kwak, Szczurek, Witek, Kobus)
8 stycznia Sprint
Raport IBU
K

1. Niemcy Simone Hauswald 22:15,1 (1)
2. Szwecja Helena Jonsson    +8,7 (1)
3. Norwegia Ann Kristin Aafedt Flatland+17,5 (1)

4. Niemcy Kati Wilhelm
5. Rosja Swietłana Slepcowa
6. Ukraina Wałentyna Semerenko
7. Francja Marie Dorin
8. Wang Chunli
9. Białoruś Wolha Kudraszowa
10. Litwa Diana Rasimovičiūtė
49. Magdalena Gwizdoń +2:59,4 (5)
54. Agnieszka Cyl +3:23,2 (4)
76. Paulina Bobak +4:41,8 (5)
DNS Weronika Nowakowska-Ziemniak
9 stycznia Sprint
Raport IBU
M

1. Rosja Jewgienij Ustiugow 28:45,0 (3)
2. Niemcy Michael Greis +2,8 (2)
3. Szwecja Carl Johan Bergman +8,2(0)

4. Norwegia Halvard Hanevold
5. Norwegia Emil Hegle Svendsen
6. Rosja Anton Szypulin
7. Estonia Martten Kaldvee
8. Rosja Iwan Czeriezow
9. Rosja Nikołaj Krugłow
10. Norwegia Alexander Os
30. Tomasz Sikora +1:44,8 (5)
69. Mirosław Kobus +3:34,8 (5)
90. Łukasz Szczurek +4:29,2 (4)
97 Adam Kwak +5:14,5 (6)
10 stycznia Bieg masowy
Raport IBU
K

1. Niemcy Andrea Henkel 40:53,6 (2)
2. Szwecja Helena Jonsson    +23,4 (2)
3. Norwegia Tora Berger +40,3 (2)

4. Niemcy Martina Beck
5.Ukraina Wita Semerenko
6. Rosja Olga Zajcewa
7. Niemcy Simone Hauswald
8. Rosja Anna Bogalij-Titowiec
9. Białoruś Darja Domraczawa
10. Niemcy Kati Wilhelm
21. Agnieszka Cyl +3:12,3 (5)
10 stycznia Bieg masowy
Raport IBU
M

1. Norwegia Ole Einar Bjørndalen 38:57,3 (1)
2. Stany Zjednoczone Tim Burke +1:02,9 (2)
3. Polska Tomasz Sikora +1:40,6 (3)

4. Rosja Jewgienij Ustiugow  
5. Niemcy Arnd Peiffer
6. Norwegia Alexander Os
7. Francja Simon Fourcade
8. Rosja Nikołaj Krugłow
9. Norwegia Lars Berger
10. Norwegia Halvard Hanevold
3. Tomasz Sikora +1:40,6 (3)

Klasyfikacja generalna po startach w Oberhofie:

Mężczyźni[49]

Kobiety[50]

Miejsce Zawodnik Punkty
1 Stany Zjednoczone Tim Burke 329
2 Rosja Jewgienij Ustiugow 326
3 Francja Simon Fourcade 301
4 Austria Christoph Sumann 273
5 Norwegia Emil Hegle Svendsen 264
8 Norwegia Ole Einar Bjørndalen 255
7 Niemcy Michael Greis 238
8 Norwegia Alexander Os 226
9 Austria Simon Eder 222
10 Rosja Iwan Czeriezow 213
... ... ...
18 Tomasz Sikora 149
91 Mirosław Kobus 0
91 Łukasz Szczurek 0
91 Łukasz Witek 0
Miejsce Zawodnik Punkty
1 Szwecja Helena Jonsson 450
2 Szwecja Anna Carin Olofsson-Zidek 352
3 Rosja Swietłana Slepcowa 337
4 Niemcy Kati Wilhelm 282
5 Rosja Olga Miedwiedcewa 268
6 Niemcy Simone Hauswald 264
7 Białoruś Darja Domraczawa 234
8 Niemcy Andrea Henkel 231
9 Finlandia Kaisa Mäkäräinen 222
10 Norwegia Tora Berger 213
... ... ...
30 Polska Agnieszka Cyl 110
41 Polska Magdalena Gwizdoń 52
51 Polska Krystyna Pałka 37
76 Polska Paulina Bobak 10
86 Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 0

Puchar Świata w Ruhpolding

Data Konkurencja M/K Zwycięzcy Top 10 Polacy
13 stycznia Sprint
Raport IBU
K

1. Szwecja Anna Carin Olofsson-Zidek 23:49,6 (0)
2. Rosja Olga Miedwiedcewa +29,8 (0)
3. Niemcy Magdalena Neuner +40,6 (2)

4. Białoruś Darja Domraczawa
5. Rosja Anna Bułygina
6. Niemcy Andrea Henkel
7. Francja Sandrine Bailly
8. Norwegia Tora Berger
9. Norwegia Ann Kristin Aafedt Flatland
10.Rosja Jana Romanowa
58. Krystyna Pałka +3:00,6 (2)
84. Paulina Bobak +3:52,9 (3)
14 stycznia Sprint
Raport IBU
M

1. Norwegia Emil Hegle Svendsen 23:27,5 (0)
2. Norwegia Ole Einar Bjørndalen   +3,2 (0)
3. Niemcy Michael Greis +33,5 (0)

4. Austria Dominik Landertinger
5. Francja Simon Fourcade
6. Francja Martin Fourcade
7. Rosja Iwan Czeriezow
8. Rosja Maksim Czudow
9. Rosja Jewgienij Ustiugow
10. Austria Christoph Sumann
100. Mirosław Kobus +3:43,9 (2)
108. Łukasz Szczurek +4:16,0 (3)
111. Adam Kwak +4:29,0 (2)
116. Łukasz Witek +4:58,4 (3)
15 stycznia Sztafeta
Raport IBU
K

1.  Szwecja 1:17:31,4 (0+6)
(Högberg, Olofsson-Zidek, Nilsson, Jonsson)
2.  Rosja +16,7 (0+8)
(Romanowa, Bułygina, Miedwiedcewa, Zajcewa)
3.  Norwegia +29,1 (0+6)
(Eikeland, Flatland, Rogstad, Berger)

4.  Niemcy
5.  Chiny
6.  Czechy
7.  Włochy
8.  Francja
9.  Białoruś
10.  Kazachstan
Polki nie startowały
16 stycznia Bieg masowy
Raport IBU
M

1. Norwegia Emil Hegle Svendsen 39:19,5 (0)
2. Rosja Jewgienij Ustiugow   +5,1 (1)
3. Austria Simon Eder +9,9 (1)

4. Niemcy Arnd Peiffer
5. Francja Martin Fourcade
6. Norwegia Ole Einar Bjørndalen  
7. Austria Christoph Sumann
8. Austria Dominik Landertinger
9. Norwegia Alexander Os
10. Niemcy Andreas Birnbacher
Polacy nie startowali
16 stycznia Bieg masowy
Raport IBU
K

1. Szwecja Helena Jonsson   40:58,7(0)
2. Niemcy Simone Hauswald +0:23,1(2)
3. Niemcy Magdalena Neuner+0:35,0(5)

4. Niemcy Martina Beck
5. Niemcy Kati Wilhelm
6. Słowenia Teja Gregorin
7. Białoruś Darja Domraczawa
8. Niemcy Andrea Henkel  
9. Francja Marie-Laure Brunet
10. Rosja Olga Miedwiedcewa
Polki nie startowały
17 stycznia Sztafeta
Raport IBU
M

1.  Rosja 1:22:29,7 (0+2)
(Czeriezow, Szypulin, Czudow, Ustiugow)
2.  Norwegia +28,6 (0+6)
(Hanevold, , Bjørndalen, Svendsen)
3.  Austria +1:34,9 (1+9)
(Mesotitsch, Pinter, Eberhard, Landertinger)

4.  Niemcy
5.  Szwajcaria
6.  Stany Zjednoczone
7.  Szwecja
8.  Francja
9.  Białoruś
10.  Czechy
Polacy nie startowali

Klasyfikacja generalna po startach w Ruhpolding:

Mężczyźni[51]

Kobiety[52]

Miejsce Zawodnik Punkty
1 Rosja Jewgienij Ustiugow 412
2 Norwegia Emil Hegle Svendsen 384
3 Francja Simon Fourcade 368
4 Stany Zjednoczone Tim Burke 361
5 Norwegia Ole Einar Bjørndalen 347
6 Austria Christoph Sumann 340
7 Niemcy Michael Greis 307
8 Austria Dominik Landertinger 285
9 Austria Simon Eder 274
10 Norwegia Alexander Os 274
... ... ...
27 Tomasz Sikora 149
93 Mirosław Kobus 0
93 Łukasz Szczurek 0
93 Łukasz Witek 0
Miejsce Zawodniczka Punkty
1 Szwecja Helena Jonsson 536
2 Szwecja Anna Carin Olofsson-Zidek 435
3 Rosja Swietłana Slepcowa 357
4 Rosja Olga Miedwiedcewa 353
5 Niemcy Kati Wilhelm 350
6 Niemcy Simone Hauswald 341
7 Białoruś Darja Domraczawa 313
8 Niemcy Andrea Henkel 303
9 Finlandia Kaisa Mäkäräinen 282
10 Norwegia Tora Berger 275
... ... ...
34 Polska Agnieszka Cyl 110
43 Polska Magdalena Gwizdoń 52
54 Polska Krystyna Pałka 37
78 Polska Paulina Bobak 10
88 Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 0

Puchar Świata w Anterselvie

Data Konkurencja M/K Zwycięzcy Top 10 Polacy
20 stycznia Bieg indywidualny
Raport IBU
K

1. Niemcy Magdalena Neuner 43:14,4 (3)
2. Niemcy Kati Wilhelm +5,5 (1)
3. Niemcy Andrea Henkel +27,4 (2)

4. Rosja Olga Zajcewa
5. Szwajcaria Selina Gasparin
6. Włochy Michela Ponza
7. Niemcy Martina Beck
8. Francja Sylvie Becaert
9. Niemcy Simone Hauswald
10. Ukraina Oksana Chwostenko
16. Agnieszka Cyl +2:19,9 (2)
27. Weronika Nowakowska-Ziemniak +3:56,7 (4)
35. Magdalena Gwizdoń +4:53,8 (4)
40. Krystyna Pałka +5:17,6 (4)
44. Paulina Bobak +6:03,4 (4)
21 stycznia Bieg indywidualny
Raport IBU
M

1. Ukraina Serhij Sedniew 54:06,7 (0)
2. Austria Daniel Mesotitsch +44,9 (2)
3. Francja Alexis Bœuf +54,3 (1)

4. Czechy Jaroslav Soukup
5. Słowacja Pavol Hurajt
6. Niemcy Christoph Stephan
7. Rosja Maksim Czudow
8. Francja Martin Fourcade
9. Czechy Michal Šlesingr
10. Czechy Roman Dostál
14. Tomasz Sikora +2:54,5 (3)
28. Łukasz Szczurek +4:04,7 (1)
92. Adam Kwak +11:12,7 (6)
94. Mirosław Kobus +12:24,1 (8)
22 stycznia Sprint
Raport IBU
K

1. Niemcy Magdalena Neuner 20:19,7 (1)
2. Niemcy Andrea Henkel +13,2 (0)
3. Francja Sandrine Bailly +28,6 (0)

4. Norwegia Ann Kristin Aafedt Flatland
5. Niemcy Tina Bachmann
6. Ukraina Wałentyna Semerenko
7. Niemcy Simone Hauswald
8. Rosja Olga Zajcewa
9. Francja Sylvie Becaert
10. Słowenia Teja Gregorin
12. Agnieszka Cyl +1:06,0 (0)
32. Magdalena Gwizdoń +2:11,7 (2)
37. Weronika Nowakowska-Ziemniak +2:19,2 (3)
50. Paulina Bobak +2:45,9 (2)
54. Krystyna Pałka +2:51,1 (3)
23 stycznia Sprint
Raport IBU
M

1. Niemcy Arnd Peiffer 24:27,4 (0)
2. Austria Dominik Landertinger +6,0 (1)
3. Niemcy Christoph Stephan +15,1 (0)

4. Rosja Anton Szypulin
5. Austria Daniel Mesotitsch
6. Francja Martin Fourcade
7. Francja Vincent Defrasne
8. Norwegia Frode Andresen
9. Austria Simon Eder
10. Niemcy Andreas Birnbacher
11. Tomasz Sikora +44,1 (0)
75. Łukasz Szczurek +2:38,0 (2)
92. Mirosław Kobus +3:50,0 (3)
94. Łukasz Witek +3:53,2 (4)
24 stycznia Bieg na dochodzenie
Raport IBU
K

1.Niemcy Andrea Henkel 30:59,8 (1)
2.Niemcy Magdalena Neuner +23,3 (4)
3.Norwegia Ann Kristin Aafedt Flatland +44,9 (1)

4. Niemcy Simone Hauswald
5. Rosja Olga Zajcewa
6. Francja Sylvie Becaert
7. Francja Sandrine Bailly
8. Ukraina Wita Semerenko
9. Słowenia Teja Gregorin
10. Niemcy Tina Bachmann
16. Agnieszka Cyl +3:00,0 (4)
30. Magdalena Gwizdoń +4:01,7 (3)
32. Weronika Nowakowska-Ziemniak +4:15,5 (4)
40. Paulina Bobak +5,16,6 (2)
44. Krystyna Pałka +5,37,9 (4)
24 stycznia Bieg na dochodzenie
Raport IBU
M

1.Austria Daniel Mesotitsch 31:50,4 (1)
2.Niemcy Arnd Peiffer +1,7 (1)
3.Austria Dominik Landertinger +19,7 (3)

4. Francja Martin Fourcade
5. Niemcy Christoph Stephan
6. Polska Tomasz Sikora
7. Rosja Anton Szypulin
8. Francja Simon Fourcade
9. Ukraina Serhij Sedniew
10. Austria Tobias Eberhard
6. Tomasz Sikora +37,8 (1)

Klasyfikacja generalna po startach w Anterselvie:

Mężczyźni[53]

Kobiety[54]

Miejsce Zawodnik Punkty
1 Francja Simon Fourcade 429
2 Rosja Jewgienij Ustiugow 414
3 Austria Christoph Sumann 404
4 Niemcy Arnd Peiffer 395
5 Stany Zjednoczone Tim Burke 393
6 Austria Dominik Landertinger 387
7 Norwegia Emil Hegle Svendsen 384
8 Austria Simon Eder 358
9 Norwegia Ole Einar Bjørndalen 347
10 Francja Martin Fourcade 339
... ... ...
18 Tomasz Sikora 244
91 Łukasz Szczurek 13
107 Mirosław Kobus 0
107 Adam Kwak 0
107 Łukasz Witek 0
Miejsce Zawodnik Punkty
1 Szwecja Helena Jonsson 536
2 Niemcy Andrea Henkel 465
3 Niemcy Simone Hauswald 452
4 Niemcy Kati Wilhelm 445
5 Szwecja Anna Carin Olofsson-Zidek 435
6 Niemcy Magdalena Neuner 420
7 Rosja Swietłana Slepcowa 374
8 Rosja Olga Miedwiedcewa 367
9 Słowenia Teja Gregorin 354
10 Rosja Olga Zajcewa 330
... ... ...
29 Agnieszka Cyl 189
41 Magdalena Gwizdoń 78
59 Krystyna Pałka 38
68 Weronika Nowakowska-Ziemniak 27
83 Paulina Bobak 11

Zimowe igrzyska olimpijskie w Vancouver

Data Konkurencja M/K Zwycięzcy Top 10 Polacy
13 lutego Sprint
Raport IBU
K

Słowacja Anastasija Kuźmina 19:55,6 (1)
Niemcy Magdalena Neuner +1,5 (1)
Francja Marie Dorin +10,9 (0)

4. Rosja Anna Bułygina
5. Kazachstan Jelena Chrustalowa
6. Francja Marie-Laure Brunet
7. Rosja Olga Zajcewa
8. Białoruś Darja Domraczawa
9. Słowenia Teja Gregorin
10. Norwegia Ann Kristin Aafedt Flatland
21. Krystyna Pałka +58,7 (0)
35. Magdalena Gwizdoń +1:53,3 (2)
36. Weronika Nowakowska-Ziemniak +1:53,8 (3)
42. Agnieszka Cyl +1:59,6 (2)
14 lutego Sprint
Raport IBU
M

Francja Vincent Jay 24:07,8 (0)
Norwegia Emil Hegle Svendsen +12,2 (1)
Chorwacja Jakov Fak +14,0 (0)

4. Słowenia Klemen Bauer
5. Ukraina Andrij Deryzemla
6. Kanada Jean-Philippe Leguellec
7. Słowacja Pavol Hurajt
8. Szwecja Björn Ferry
9. Stany Zjednoczone Jeremy Teela
10. Rosja Iwan Czeriezow
29. Tomasz Sikora +2:08,4 (2)
85. Łukasz Szczurek +4:54,2 (2)
16 lutego Bieg na dochodzenie
Raport IBU
K

Niemcy Magdalena Neuner 30:16,0 (2)
Słowacja Anastasija Kuźmina +12,3 (2)
Francja Marie-Laure Brunet +28,3 (0)

4. Szwecja Anna Carin Olofsson-Zidek
5. Norwegia Tora Berger
6. Rosja Anna Bułygina
7. Rosja Olga Zajcewa
8. Norwegia Ann Kristin Aafedt Flatland
9. Słowenia Teja Gregorin
10. Niemcy Andrea Henkel
24. Krystyna Pałka +2:51,6 (2)
25. Agnieszka Cyl +2:52,4 (1)
28. Weronika Nowakowska-Ziemniak +3:08,2 (2)
31. Magdalena Gwizdoń +3:29,8 (2)
16 lutego Bieg na dochodzenie
Raport IBU
M

Szwecja Björn Ferry 33:38,4 (1)
Austria Christoph Sumann +16,5 (2)
Francja Vincent Jay +28,2 (2)

4. Austria Simon Eder
5. Niemcy Michael Greis
6. Rosja Iwan Czeriezow
7. Norwegia Ole Einar Bjørndalen
8. Norwegia Emil Hegle Svendsen
9. Słowenia Klemen Bauer
10. Ukraina Serhij Sedniew
18. Tomasz Sikora +1:35,9 (3)
18 lutego Bieg indywidualny
Raport IBU
K

Norwegia Tora Berger 40:52,8 (1)
Kazachstan Jelena Chrustalowa +20,7 (0)
Białoruś Darja Domraczawa +28,2 (1)

4. Niemcy Kati Wilhelm
5. Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak
6. Niemcy Andrea Henkel
7. Polska Agnieszka Cyl
8. Ukraina Oksana Chwostenko
9. Białoruś Ludmiła Kalinczyk
10. Niemcy Magdalena Neuner
5. Weronika Nowakowska-Ziemniak +1:04,7 (1)
7. Agnieszka Cyl +1:39,7 (1)
15. Krystyna Pałka +2:16,8 (1)
59. Magdalena Gwizdoń +5:53,9 (4)
18 lutego Bieg indywidualny
Raport IBU
M

Norwegia Emil Hegle Svendsen 48:22,5 (1)
Norwegia Ole Einar Bjørndalen +9,5 (2)
Białoruś Siarhiej Nowikau +9,5 (0)

4. Rosja Jewgienij Ustiugow
5. Słowacja Pavol Hurajt
6. Austria Simon Eder
7. Polska Tomasz Sikora
8. Austria Christoph Sumann
9. Austria Daniel Mesotitsch
10. Niemcy Michael Greis
7. Tomasz Sikora +1:21,3 (2)
59. Łukasz Szczurek +6:14,2 (3)
21 lutego Bieg masowy
Raport IBU
M

Rosja Jewgienij Ustiugow 35:35,7 (0)
Francja Martin Fourcade +10,5 (3)
Słowacja Pavol Hurajt +16,6 (0)

4. Austria Christoph Sumann
5. Austria Daniel Mesotitsch
6. Rosja Iwan Czeriezow
7. Austria Dominik Landertinger
8. Francja Vincent Jay
9. Chorwacja Jakov Fak
10. Niemcy Michael Greis
11. Tomasz Sikora +37,4 (3)
21 lutego Bieg masowy
Raport IBU
K

Niemcy Magdalena Neuner 35:19,6 (2)
Rosja Olga Zajcewa +5,5 (1)
Niemcy Simone Hauswald +7,3 (2)

4. Rosja Olga Miedwiedcewa
5. Słowenia Teja Gregorin
6. Białoruś Darja Domraczawa
7. Francja Sandrine Bailly
8. Słowacja Anastasija Kuźmina
9. Niemcy Andrea Henkel
10. Szwecja Helena Jonsson
20. Krystyna Pałka +2:03,0 (1)
21. Weronika Nowakowska-Ziemniak +2:14,4 (4)
23. Agnieszka Cyl +2:35,1 (5)
23 lutego Sztafeta
Raport IBU
K

 Rosja 1:09:36,3 (0+5)
(Slepcowa, Bogalij-Titowiec, Miedwiedcewa, Zajcewa)
 Francja +32,8 (2+8)
(Brunet, Becaert, Dorin, Bailly)
 Niemcy +37,1 (0+5)
(Wilhelm, Hauswald, Beck, Henkel)

4.  Norwegia
5.  Szwecja
6.  Ukraina
7.  Białoruś
8.  Słowenia
9.  Chiny
10.  Rumunia
12.  Polska +3:18,0 (1+12)
(Pałka, Gwizdoń, Nowakowska, Cyl)
26 lutego Sztafeta
Raport IBU
M

 Norwegia 1:21:38,1 (0+7)
(Hanevold, , Svendsen, Bjørndalen)
 Austria +38,6 (1+8)
(Eder, Mesotitsch, Landertinger, Sumann)
 Rosja +38,8 (0+4)
(Czeriezow, Szypulin, Czudow, Ustiugow)

4.  Szwecja
5.  Niemcy
6.  Francja
7.  Czechy
8.  Ukraina
9.  Szwajcaria
10.  Kanada
Polacy nie startowali

Klasyfikacja generalna po startach w Vancouver:

Mężczyźni[55]

Kobiety[56]

Miejsce Zawodnik Punkty
1 Rosja Jewgienij Ustiugow 569
2 Austria Christoph Sumann 564
3 Norwegia Emil Hegle Svendsen 560
4 Austria Simon Eder 485
5 Norwegia Ole Einar Bjørndalen 475
6 Austria Dominik Landertinger 475
7 Rosja Iwan Czeriezow 459
8 Francja Simon Fourcade 457
9 Francja Martin Fourcade 433
10 Niemcy Michael Greis 429
... ... ...
16 Tomasz Sikora 345
95 Łukasz Szczurek 13
Miejsce Zawodnik Punkty
1 Niemcy Magdalena Neuner 625
2 Szwecja Helena Jonsson 623
3 Niemcy Andrea Henkel 580
4 Szwecja Anna Carin Olofsson-Zidek 551
5 Niemcy Kati Wilhelm 544
6 Niemcy Simone Hauswald 540
7 Rosja Olga Zajcewa 471
8 Rosja Olga Miedwiedcewa 470
9 Słowenia Teja Gregorin 463
10 Białoruś Darja Domraczawa 459
... ... ...
26 Agnieszka Cyl 259
41 Krystyna Pałka 122
44 Weronika Nowakowska-Ziemniak 105
48 Magdalena Gwizdoń 94
84 Paulina Bobak 11

Puchar Świata w Kontiolahti

Data Konkurencja M/K Zwycięzcy Top 10 Polacy
12 marca Sztafeta mieszana
Raport IBU
K/M

1.  Norwegia 1:14:55,0 (1+8)
(Flatland, Berger, Hanevold, )
2.  Niemcy +5,4 (0+8)
(Wilhelm, Neuner, Lesser, Schempp)
3.  Włochy +35,6 (0+9)
(Haller, Oberhofer, Hofer, De Lorenzi)

4.  Białoruś
5.  Rosja
6.  Ukraina
7.  Francja
8.  Finlandia
9.  Słowacja
10.  Kanada
DNF  Polska[57]
(Cyl, Nowakowska, Sikora, Ł. Witek)
13 marca Sprint
Raport IBU
K

1. Białoruś Darja Domraczawa 21:17,5 (0)
2. Rosja Olga Zajcewa +8,4 (0)
3. Niemcy Kati Wilhelm +13,5 (0)

4. Ukraina Wałentyna Semerenko
5. Niemcy Magdalena Neuner   
6. Niemcy Andrea Henkel
7. Francja Marie-Laure Brunet
8. Ukraina Oksana Chwostenko
9. Szwecja Helena Jonsson   
10. Francja Sylvie Becaert
22. Weronika Nowakowska-Ziemniak +1:28,1 (1)
40. Agnieszka Cyl +2:03,8 (2)
46. Magdalena Nykiel +2:23,6 (1)
13 marca Sprint
Raport IBU
M

1. Rosja Iwan Czeriezow 24:42,4 (0)
2. Norwegia Emil Hegle Svendsen   +6,8 (0)
3. Francja Martin Fourcade +30,1 (2)

4. Niemcy Arnd Peiffer
5. Austria Christoph Sumann
6. Francja Alexis Bœuf
7. Francja Vincent Jay
8. Włochy Christian De Lorenzi
9. Rosja Aleksiij Wołkow
10. Norwegia Ronny Hafsås
19. Tomasz Sikora +1:01,0 (1)
77. Sebastian Witek +2:33,7 (1)
94. Łukasz Witek +3:17,4 (3)
14 marca Bieg na dochodzenie
Raport IBU
K

1. Białoruś Darja Domraczawa 31:32,6 (1)
2. Niemcy Magdalena Neuner    +12,1 (3)
3. Niemcy Simone Hauswald +18,1 (1)

4. Ukraina Wałentyna Semerenko
5. Rosja Olga Zajcewa
6. Niemcy Kati Wilhelm
7. Ukraina Oksana Chwostenko
8. Niemcy Andrea Henkel
9. Szwecja Helena Jonsson
10. Rosja Anna Bułygina
21. Weronika Nowakowska-Ziemniak +2:38,0 (2)
35. Agnieszka Cyl +4:14,4 (4)
52. Magdalena Nykiel +6:23,7 (5)
14 marca Bieg na dochodzenie
Raport IBU
M

1. Francja Martin Fourcade 32:35,1 (1)
2. Włochy Christian De Lorenzi +10,1 (1)
3. Francja Vincent Jay +15,6 (0)

4. Szwecja Carl Johan Bergman
5. Rosja Iwan Czeriezow
6. Czechy Michal Šlesingr
7. Norwegia Emil Hegle Svendsen  

8. Słowacja Pavol Hurajt
9. Niemcy Arnd Peiffer
10.