For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Puchar Świata w biathlonie 2015/2016.

Puchar Świata w biathlonie 2015/2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Puchar Świata w biathlonie 2015/2016
2014/2015 2016/2017
Data

29 listopada 2015 – 19 marca 2016[a]

Miejsce rozpoczęcia

Östersund

Miejsce zakończenia

Chanty-Mansyjsk

Organizator

IBU

Liczba konkurencji

6 (7)

Zwycięzcy
Generalna

Czechy Gabriela Soukalová


Francja Martin Fourcade
Sprint

Czechy Gabriela Soukalová


Francja Martin Fourcade
Bieg indywidualny

Włochy Dorothea Wierer


Francja Martin Fourcade
Bieg na dochodzenie

Czechy Gabriela Soukalová


Francja Martin Fourcade
Bieg masowy

Czechy Gabriela Soukalová


Francja Martin Fourcade
Sztafeta

 Niemcy


 Norwegia
Sztafeta mieszana[b]

 Norwegia

Puchar Narodów
Puchar Narodów

 Niemcy


 Norwegia
Strona internetowa

Puchar Świata w biathlonie 2015/2016 – 39. edycja zawodów o Puchar Świata w tej dyscyplinie sportu. Cykl rozpoczął się 29 listopada 2015 r. biegiem pojedynczych sztafet mieszanych w szwedzkiej miejscowości Östersund, a zakończył się 19 marca 2016 r. w rosyjskim Chanty-Mansyjsku biegiem pościgowym mężczyzn[a]. Na początku marca w Oslo/Holmenkollen odbyły się mistrzostwa świata, zaliczane do klasyfikacji generalnej.

Obrońcami tytułów w klasyfikacji generalnej u kobiet była Białorusinka Darja Domraczewa[1], natomiast u mężczyzn Francuz Martin Fourcade, który obronił tytuł, zapewniając go sobie 10 marca 2016 po biegu indywidualnym podczas mistrzostw świata, zostając zwycięzcą cyklu po raz piąty z rzędu, wygrywając małe Kryształowe Kule w każdej z konkurencji[2][3]. Tytuł przed pierwotnie planowaną ostatnią konkurencją sezonu u kobiet po raz pierwszy w karierze zdobyła Czeszka Gabriela Soukalová[4]. Bezkonkurencyjna była także w sprincie, biegu na dochodzenie i biegu masowym. Bieg indywidualny wygrała Włoszka Dorothea Wierer. Natomiast, najlepszą z Polek okazała się Krystyna Guzik, która zanotowała najlepszy sezon w karierze, zajmując 10. pozycję w klasyfikacji generalnej[4].

W sztafetach najlepsi okazali się Norwegowie (u mężczyzn) oraz Niemki (u kobiet). Taka sama sytuacja wystąpiła również w Pucharze Narodów. Klasyfikację sztafet mieszanych[b] wygrali Norwegowie.

Kalendarz zawodów

Mapa konturowa Europy
Miejsca zawodów (Europa)
Mapa konturowa świata
Miejsca zawodów (Świat)

Sezon tradycyjnie rozpoczął się od startów w szwedzkim Östersund, pod koniec listopada. Po raz pierwszy zainaugurowała sezon pojedyncza sztafeta mieszana. Tydzień później biathloniści zagościli w Hochfilzen. Następnie zawodnicy pojechali do Pokljuki. Po Nowym Roku, jak co roku miały się odbyć zawody w Oberhofie, ale zostały odwołane i przełożone do Ruhpolding, gdzie zawody trwały aż 2 tygodnie. Potem, pod koniec stycznia odbyły się zawody w Anterselvie. W porównaniu do ubiegłego sezonu z kalendarza wypadły zawody w Nowym Meście i w Kontiolahti. Ich miejsce zajęły zawody w Canmore i powracające po 5 latach przerwy zawody w Presque Isle. Imprezami wieńczącymi sezon były mistrzostwa świata w Oslo/Holmenkollen, oraz starty w Chanty-Mansyjsku na Syberii[5].

23 grudnia 2015 r. poinformowano, że zawody w Oberhofie zostały odwołane i przeniesione z powodu braku śniegu[6]. 27 grudnia przeniesiono te zawody do Ruhpolding, gdzie zawodnicy rywalizowali dwa tygodnie z rzędu[7].

Starty

Zwycięzcy

Kobiety

  • Gabriela Soukalová, zwyciężczyni klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, klasyfikacji biegu na dochodzenie, klasyfikacji biegu masowego oraz triumfatorka klasyfikacji sprintu
    Jersey yellow.svg Jersey red.svg Jersey red.svg Jersey red.svg Gabriela Soukalová, zwyciężczyni klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, klasyfikacji biegu na dochodzenie, klasyfikacji biegu masowego oraz triumfatorka klasyfikacji sprintu
  • Dorothea Wierer, zwyciężczyni klasyfikacji biegu indywidualnego
    Jersey red.svg Dorothea Wierer, zwyciężczyni klasyfikacji biegu indywidualnego
  • Reprezentantki Niemiec, zwyciężczynie klasyfikacji sztafet oraz klasyfikacji Pucharu Narodów
    Reprezentantki Niemiec, zwyciężczynie klasyfikacji sztafet oraz klasyfikacji Pucharu Narodów

Mężczyźni

  • Martin Fourcade, zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, klasyfikacji sprintu, klasyfikacji biegu na dochodzenie i biegu indywidualnego oraz klasyfikacji biegu masowego
    Jersey yellow.svg Jersey red.svg Jersey red.svg Jersey red.svg Jersey red.svg Martin Fourcade, zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, klasyfikacji sprintu, klasyfikacji biegu na dochodzenie i biegu indywidualnego oraz klasyfikacji biegu masowego
  • Reprezentanci Norwegii, zwycięzcy klasyfikacji sztafet oraz klasyfikacji Pucharu Narodów
    Reprezentanci Norwegii, zwycięzcy klasyfikacji sztafet oraz klasyfikacji Pucharu Narodów

Sztafety mieszane

Wyniki

Östersund

Data Konkurencja K/M Zwycięzcy Top 10 Polacy źr.
29 listopada Pojedyncza sztafeta mieszana K/M 1. Norwegia Norwegia 36:27,3 (1+7)
(Nicolaisen, Birkeland)
2. Kanada Kanada +11,9 (0+9)
(Crawford, Smith)
3. Niemcy Niemcy +13,2 (1+8)
(Hammerschmidt, Böhm)
4. Szwecja Szwecja
5. Rosja Rosja
6. Finlandia Finlandia
7. Ukraina Ukraina
8. Łotwa Łotwa
9. Włochy Włochy
10. Japonia Japonia
14. Polska +2:32,1 (3+15)
(Nowakowska, Janik)
[8]
29 listopada Sztafeta mieszana K/M 1. Norwegia Norwegia 1:11:42.6 (0+9)
(Birkeland, Eckhoff, J. T. Bø, T. Bø)
2. Niemcy Niemcy +33.6 (0+7)
(F. Hildebrand, Eckhoff, Doll, Schempp)
3. Czechy Czechy +1:11.5 (0+11)
(Vítková, Soukalová, Šlesingr, Moravec)
4. Francja Francja
5. Szwecja Szwecja
6. Rosja Rosja
7. Białoruś Białoruś
8. Słowenia Słowenia
9. Kanada Kanada
10. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
13. Polska +3:28.4 (1+6)
(Guzik, Hojnisz, Guzik, Szczurek)
[9]
2 grudnia Bieg indywidualny M 1. Norwegia Ole Einar Bjørndalen    50:14.5 (0)
2. Niemcy Simon Schempp +27.1 (1)
3. Rosja Aleksiej Wołkow +38.2 (0)
4. Norwegia Emil Hegle Svendsen
5. Francja Quentin Fillon Maillet
6. Francja Simon Fourcade
7. Austria Simon Eder
8. Austria Dominik Landertinger
9. Norwegia Lars Helge Birkeland
10. Ukraina Serhij Semenow
65. Grzegorz Guzik +6:52.0 (3)
69. Łukasz Szczurek +7:12.0 (3)
80. Rafał Penar +8:27.9 (4)
[10]
3 grudnia Bieg indywidualny K 1. Włochy Dorothea Wierer    42:17.0 (0)
2. Francja Marie Dorin Habert +14.1 (2)
3. Ukraina Ołena Pidhruszna +37.8 (0)
4. Norwegia Tiril Eckhoff
5. Czechy Gabriela Soukalová
6. Białoruś Nadieżda Skardino
7. Czechy Veronika Vítková
8. Austria Lisa Hauser
9. Francja Anaïs Bescond
10. Niemcy Franziska Hildebrand
11. Krystyna Guzik +2:21.3 (2)
20. Magdalena Gwizdoń +3:33.6 (3)
21. Monika Hojnisz +3:34.9 (2)
81. Kinga Mitoraj +8:28.0 (5)
82. Weronika Nowakowska +8:32.5 (8)
[11]
5 grudnia Sprint M 1. Francja Martin Fourcade    24:02.0 (2)
2. Niemcy Arnd Peiffer +51.6 (1)
3. Norwegia Ole Einar Bjørndalen    +55.2 (2)
4. Francja Quentin Fillon Maillet
5. Niemcy Benedikt Doll
6. Norwegia Johannes Thingnes Bø
7. Norwegia Emil Hegle Svendsen
8. Ukraina Dmytro Pidruczny
9. Kanada Nathan Smith
10. Kanada Macx Davies
87. Grzegorz Guzik +4:32.2 (5)
93. Mateusz Janik +5:02.2 (6)
94. Łukasz Szczurek +5:06.5 (6)
[12]
5 grudnia Sprint K 1. Czechy Gabriela Soukalová    19:46.2 (0)
2. Włochy Federica Sanfilippo +15.0 (0)
3. Ukraina Ołena Pidhruszna +38.4 (1)
4. Niemcy Franziska Preuß
5. Norwegia Tiril Eckhoff
6. Francja Marie Dorin Habert
7. Ukraina Olga Abramowa
8. Włochy Karin Oberhofer
9. Niemcy Vanessa Hinz
10. Finlandia Kaisa Mäkäräinen
21. Weronika Nowakowska +1:14.8 (2)
24. Magdalena Gwizdoń +1:21.2 (2)
36. Monika Hojnisz +1:44.0 (2)
39. Kinga Mitoraj +1:53.7 (0)
45. Krystyna Guzik +1:59.0 (2)
[13]
6 grudnia Bieg pościgowy M 1. Francja Martin Fourcade    31:22.4 (3)
2. Niemcy Arnd Peiffer +35.1 (1)
3. Francja Quentin Fillon Maillet +55.2 (2)
4. Norwegia Tarjei Bø
5. Norwegia Emil Hegle Svendsen
6. Niemcy Benedikt Doll
7. Rosja Dmitrij Małyszko
8. Rosja Jewgienij Garaniczew
9. Ukraina Dmytro Pidruczny
10. Kanada Nathan Smith
Polacy nie zakwalifikowali się [14]
6 grudnia Bieg pościgowy K 1. Finlandia Kaisa Mäkäräinen    30:45.1 (2)
2. Włochy Dorothea Wierer +1.9 (1)
3. Niemcy Franziska Hildebrand +3.3 (0)
4. Francja Marie Dorin Habert
5. Czechy Gabriela Soukalová   
6. Niemcy Franziska Preuß
7. Norwegia Marte Olsbu
8. Czechy Veronika Vítková
9. Norwegia Tiril Eckhoff
10. Ukraina Ołena Pidhruszna
14. Magdalena Gwizdoń +1:33.3 (2)
24. Krystyna Guzik +2:42.4 (2)
40. Monika Hojnisz +3:37.3 (4)
47. Weronika Nowakowska +4:10.4 (6)
50. Kinga Mitoraj +4:20.5 (3)
[15]

Hochfilzen

Data Konkurencja K/M Zwycięzcy Top 10 Polacy źr.
11 grudnia Sprint K 1. Niemcy Franziska Hildebrand 20:04.1 (0)
2. Niemcy Maren Hammerschmidt +15.1 (0)
3. Niemcy Miriam Gössner +21.0 (1)
4. Francja Anaïs Bescond
5. Czechy Lucie Charvátová
6. Niemcy Laura Dahlmeier
7. Ukraina Julija Dżima
8. Czechy Gabriela Soukalová   
9. Włochy Karin Oberhofer
10. Francja Marie Dorin Habert
19. Krystyna Guzik +55.3 (1)
35. Magdalena Gwizdoń +1:21.9 (2)
41. Weronika Nowakowska 1:28.3 (2)
49. Monika Hojnisz +1:42.3 (2)
76. Kinga Mitoraj +2:15.9 (2)
[16]
11 grudnia Sprint M 1. Niemcy Simon Schempp 23:52.3 (0)
2. Francja Martin Fourcade    +9.9 (1)
3. Norwegia Tarjei Bø +18.9 (0)
4. Rosja Anton Szypulin
5. Rosja Dmitrij Małyszko
6. Rosja Jewgienij Garaniczew
7. Austria Julian Eberhard
8. Niemcy Benedikt Doll
9. Francja Simon Desthieux
10. Norwegia Emil Hegle Svendsen
51. Mateusz Janik +2:03.0 (1)
67. Grzegorz Guzik +2:25.1 (2)
100. Łukasz Szczurek +3:43.1 (3)
[17]
12 grudnia Bieg pościgowy K 1. Niemcy Laura Dahlmeier 28:23.3 (1)
2. Niemcy Maren Hammerschmidt +13.3 (3)
3. Czechy Gabriela Soukalová    18.5 (1)
4. Niemcy Franziska Hildebrand   
5. Norwegia Tiril Eckhoff
6. Ukraina Julija Dżima
7. Rosja Olga Podczufarowa
8. Włochy Dorothea Wierer
9. Norwegia Fanny Horn Birkeland
10. Białoruś Nadieżda Skardino
20. Krystyna Guzik +1:34.5 (3)
25. Magdalena Gwizdoń +1:52.6 (3)
26. Weronika Nowakowska 1:55.6 (2)
41. Monika Hojnisz +3:05.1 (2)
[18]
12 grudnia Bieg pościgowy M 1. Francja Martin Fourcade    31:19.9 (2)
2. Niemcy Simon Schempp +8.9 (1)
3. Rosja Anton Szypulin +19.1 (2)
4. Norwegia Tarjei Bø
5. Austria Dominik Landertinger
6. Norwegia Ole Einar Bjørndalen
7. Norwegia Emil Hegle Svendsen
8. Francja Quentin Fillon Maillet
9. Niemcy Andreas Birnbacher
10. Słowenia Jakov Fak
58. Mateusz Janik +7:02.0 (7) [19]
13 grudnia Sztafeta K 1. Włochy Włochy 1:05:32.6 (0+8)
(Vittozzi, Oberhofer, Sanfilippo, Wierer)
2. Niemcy Niemcy +0.2 (0+7)
(Hildebrand, Hammerschmidt, Hinz, Preuß)
3. Ukraina Ukraina +13.1 (0+10)
(Dżima, Abramowa, Semerenko, Pidhruszna)
4. Polska Polska
5. Francja Francja
6. Czechy Czechy
7. Białoruś Białoruś
8. Norwegia Norwegia
9. Rosja Rosja
10. Kanada Kanada
4. Polska +27.5 (0+10)
(Gwizdoń, Guzik, Hojnisz, Nowakowska)
[20]
13 grudnia Sztafeta M 1. Rosja Rosja 1:11:40.8 (0+6)
(Wołkow, Garaniczew, Małyszko, Szypulin)
2. Norwegia Norwegia +3.1 (0+7)
(L’Abée-Lund, J. T. Bø, T. Bø, Svendsen)
3. Francja Francja +1:01.9 (0+6)
(S. Fourcade, Fillon Maillet, Desthieux, M. Fourcade)
4. Austria Austria
5. Niemcy Niemcy
6. Kanada Kanada
7. Szwecja Szwecja
8. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
9. Ukraina Ukraina
10. Włochy Włochy
20. (LPD) Polska (2+15)
(Janik, Guzik, Szczurek, Penar)
[21]

Pokljuka

Data Konkurencja K/M Zwycięzcy Top 10 Polacy źr.
17 grudnia Sprint M 1. Niemcy Simon Schempp 23:02.5 (0)
2. Norwegia Ole Einar Bjørndalen +15.2 (0)
3. Rosja Jewgienij Garaniczew +25.1 (0)
4. Rosja Aleksiej Slepow
5. Francja Martin Fourcade   
6. Rosja Anton Szypulin
7. Francja Quentin Fillon Maillet
8. Niemcy Benedikt Doll
9. Norwegia Tarjei Bø
10. Rosja Aleksiej Wołkow
61. Grzegorz Guzik +2:17.2 (1)
75. Mateusz Janik +2:40.4 (1)
91. Rafał Penar +3:35.5 (1)
[22]
18 grudnia Sprint K 1. Francja Marie Dorin Habert 20:17.8 (0)
2. Niemcy Laura Dahlmeier +1.1 (0)
3. Niemcy Franziska Hildebrand +13.0 (0)
4. Czechy Veronika Vítková
5. Czechy Gabriela Soukalová   
6. Stany Zjednoczone Susan Dunklee
7. Niemcy Maren Hammerschmidt
8. Polska Krystyna Guzik
9. Niemcy Franziska Preuß
10. Finlandia Kaisa Mäkäräinen
8. Krystyna Guzik +41.2 (1)
11. Monika Hojnisz +48.2 (1)
14. Magdalena Gwizdoń +57.0 (1)
74. Weronika Nowakowska +2:40.7 (4)
75. Kamila Żuk +2:44.4 (2)
[23]
19 grudnia Bieg pościgowy M 1. Niemcy Simon Schempp 30:46.5 (0)
2. Francja Martin Fourcade    +16.6 (1)
3. Rosja Anton Szypulin +23.4 (2)
4. Norwegia Tarjei Bø
5. Francja Quentin Fillon Maillet
6. Rosja Jewgienij Garaniczew
7. Norwegia Emil Hegle Svendsen
8. Norwegia Ole Einar Bjørndalen
9. Stany Zjednoczone Tim Burke
10. Francja Simon Fourcade
Polacy nie zakwalifikowali się [24]
19 grudnia Bieg pościgowy K 1. Niemcy Laura Dahlmeier 30:08.9 (0)
2. Francja Marie Dorin Habert +18.0 (0)
3. Finlandia Kaisa Mäkäräinen +55.2 (1)
4. Czechy Gabriela Soukalová   
5. Niemcy Franziska Preuß
6. Niemcy Vanessa Hinz
7. Czechy Veronika Vítková
8. Norwegia Hilde Fenne
9. Czechy Eva Puskarčíková
10. Stany Zjednoczone Susan Dunklee
17. Monika Hojnisz +2:24.9 (3)
18. Magdalena Gwizdoń +2:32.9 (2)
DNF Krystyna Guzik (8)
[25]
20 grudnia Bieg masowy M 1. Francja Jean-Guillaume Béatrix    35:33.7 (0)
2. Norwegia Emil Hegle Svendsen +0.3 (1)
3. Norwegia Ole Einar Bjørndalen +2.5 (2)
4. Niemcy Simon Schempp
5. Niemcy Andreas Birnbacher
6. Francja Simon Desthieux
7. Francja Martin Fourcade   
8. Norwegia Johannes Thingnes Bø
9. Włochy Dominik Windisch
10. Francja Quentin Fillon Maillet
Polacy nie startowali [26]
20 grudnia Bieg masowy K 1. Finlandia Kaisa Mäkäräinen    34:40.2 (1)
2. Czechy Gabriela Soukalová    +11.8 (0)
3. Rosja Olga Podczufarowa +27.7 (0)
4. Czechy Veronika Vítková
5. Białoruś Nadieżda Skardino
6. Ukraina Ołena Pidhruszna
7. Francja Marie Dorin Habert
8. Austria Lisa Theresa Hauser
9. Niemcy Vanessa Hinz
10. Niemcy Franziska Preuß
15. Monika Hojnisz +1:35.5 (2)
21. Krystyna Guzik +2:13.4 (3)
27. Magdalena Gwizdoń +3:37.0 (5)
[27]

Ruhpolding (1)

Zawody miały się odbyć w Oberhofie.

Data Konkurencja K/M Zwycięzcy Top 10 Polacy źr.
8 stycznia Sprint M 1. Norwegia Johannes Thingnes Bø 21:57.5 (0)
2. Norwegia Tarjei Bø +3.0 (0)
3. Norwegia Emil Hegle Svendsen +7.6 (0)
4. Francja Martin Fourcade   
5. Austria Sven Grossegger
6. Austria Simon Eder
7. Austria Dominik Landertinger
8. Czechy Michal Šlesingr
9. Niemcy Andreas Birnbacher
10. Ukraina Dmytro Pidruczny
50. Mateusz Janik +1:50.9 (0)
88. Grzegorz Guzik +2:59.2 (3)
91. Łukasz Szczurek +3:16.2 (2)
[28]
8 stycznia Sprint K 1. Niemcy Franziska Hildebrand    19:46.5 (0)
2. Czechy Gabriela Soukalová    +0.3 (0)
3. Finlandia Kaisa Mäkäräinen +2.3 (0)
4. Niemcy Laura Dahlmeier
5. Rosja Olga Podczufarowa
6. Włochy Dorothea Wierer
7. Ukraina Ołena Pidhruszna
8. Ukraina Julija Dżima
9. Czechy Veronika Vítková
10. Rosja Darja Wirołajnen
24. Krystyna Guzik +1:21.5 (1)
26. Magdalena Gwizdoń +1:24.4 (2)
28. Monika Hojnisz +1:27.4 (1)
47. Weronika Nowakowska +1:50.7 (2)
90. Kamila Żuk +3:53.5 (4)
[29]
9 stycznia Bieg pościgowy M 1. Austria Simon Eder 33:19.1 (1)
2. Francja Martin Fourcade    +4.2 (2)
3. Czechy Michal Šlesingr +5.1 (0)
4. Norwegia Tarjei Bø
5. Norwegia Emil Hegle Svendsen
6. Kanada Nathan Smith
7. Norwegia Johannes Thingnes Bø
8. Czechy Ondřej Moravec
9. Rosja Jewgienij Garaniczew
10. Ukraina Dmytro Pidruczny
58. Mateusz Janik +7:03.5 (6) [30]
9 stycznia Bieg pościgowy K 1. Niemcy Laura Dahlmeier 32:35.9 (1)
2. Czechy Gabriela Soukalová    +7.3 (1)
3. Włochy Dorothea Wierer +53.6 (2)
4. Norwegia Tiril Eckhoff
5. Francja Marie Dorin Habert
6. Słowacja Paulína Fialková
7. Czechy Veronika Vítková
8. Ukraina Julija Dżima
9. Niemcy Franziska Hildebrand
10. Ukraina Ołena Pidhruszna
26. Magdalena Gwizdoń +2:30.8 (2)
30. Krystyna Guzik +2:46.9 (3)
31. Monika Hojnisz +3:03.3 (3)
46. Weronika Nowakowska +4:22.0 (5)
[31]
10 stycznia Bieg masowy M 1. Francja Martin Fourcade    34:07.2 (1)
2. Czechy Ondřej Moravec +13.7 (0)
3. Norwegia Tarjei Bø +29.7 (3)
4. Ukraina Dmytro Pidruczny
5. Niemcy Arnd Peiffer
6. Francja Simon Fourcade
7. Rosja Jewgienij Garaniczew
8. Francja Quentin Fillon Maillet
9. Łotwa Andrejs Rastorgujevs
10. Norwegia Johannes Thingnes Bø
Polacy nie startowali [32]
10 stycznia Bieg masowy K 1. Niemcy Laura Dahlmeier    33:17.7 (0)
2. Francja Marie Dorin Habert +15.3 (1)
3. Norwegia Tiril Eckhoff +21.9 (2)
4. Francja Anaïs Bescond
5. Ukraina Ołena Pidhruszna
6. Stany Zjednoczone Susan Dunklee
7. Czechy Gabriela Soukalová   
8. Polska Magdalena Gwizdoń
9. Czechy Veronika Vítková
10. Japonia Fuyuko Tachizaki
8. Magdalena Gwizdoń +50.7 (0)
12. Monika Hojnisz +1:15.2 (2)
22. Krystyna Guzik +2:04.7 (4)
[33]

Ruhpolding (2)

Data Konkurencja K/M Zwycięzcy Top 10 Polacy źr.
13 stycznia Bieg indywidualny M 1. Francja Martin Fourcade    50:53.9 (1)
2. Austria Simon Eder    +17.5 (1)
3. Rosja Anton Szypulin +28.9 (1)
4. Czechy Ondřej Moravec
5. Rosja Maksim Cwietkow
6. Rosja Jewgienij Garaniczew
7. Szwecja Torstein Stenersen
8. Niemcy Benedikt Doll
9. Norwegia Erlend Bjøntegaard
10. Czechy Michal Krčmář
47. Łukasz Szczurek +4:35.7 (2)
58. Grzegorz Guzik +5:12.1 (3)
66. Krzysztof Pływaczyk +6:19.9 (3)
[34]
14 stycznia Bieg indywidualny K 1. Włochy Dorothea Wierer    40:19.9 (0)
2. Finlandia Kaisa Mäkäräinen +54.8 (1)
3. Czechy Gabriela Soukalová    +1:09.9 (1)
4. Niemcy Franziska Hildebrand
5. Szwajcaria Selina Gasparin
6. Francja Marie Dorin Habert
7. Słowacja Paulína Fialková
8. Włochy Federica Sanfilippo
9. Niemcy Laura Dahlmeier
10. Rosja Olga Podczufarowa
11. Krystyna Guzik +1:57.4 (1)
31. Magdalena Gwizdoń +3:35.7 (2)
36. Monika Hojnisz +4:08.5 (3)
47. Weronika Nowakowska +4:54.1 (4)
DNS Kinga Mitoraj
[35]
15 stycznia Sztafeta M 1. Norwegia Norwegia 1:17:05.0 (0+12)
(Bjørndalen, J. T. Bø, T. Bø, Svendsen)
2. Rosja Rosja +14.6 (0+6)
(Wołkow, Garaniczew, Cwietkow, Szypulin)
3. Austria Austria +35.8 (1+7)
(Grossegger, Eberhard, Eder, Landertinger)
4. Francja Francja
5. Niemcy Niemcy
6. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
7. Włochy Włochy
8. Czechy Czechy
9. Bułgaria Bułgaria
10. Kanada Kanada
23. (LPD) Polska (3+15)
(Pływaczyk, Guzik, Janik, Szczurek)
[36]
16 stycznia Bieg masowy K 1. Czechy Gabriela Soukalová    41:13.2 (0)
2. Niemcy Franziska Hildebrand +13.9 (1)
3. Niemcy Laura Dahlmeier +24.4 (2)
4. Norwegia Tiril Eckhoff
5. Niemcy Maren Hammerschmidt
6. Białoruś Nadieżda Skardino
7. Ukraina Julija Dżima
8. Włochy Dorothea Wierer
9. Francja Marie Dorin Habert
10. Włochy Karin Oberhofer
11. Krystyna Guzik +1:24.0 (3)
14. Magdalena Gwizdoń +1:37.8 (2)
21. Monika Hojnisz +2:33.1 (4)
[37]
16 stycznia Bieg masowy M 1. Niemcy Erik Lesser 40:29.3 (0)
2. Francja Martin Fourcade    +9.8 (1)
3. Rosja Jewgienij Garaniczew +13.1 (1)
4. Rosja Anton Szypulin
5. Czechy Michal Krčmář
6. Niemcy Simon Schempp
7. Czechy Ondřej Moravec
8. Francja Simon Desthieux
9. Austria Simon Eder
10. Norwegia Emil Hegle Svendsen
Polacy nie startowali [38]
17 stycznia Sztafeta K 1. Ukraina Ukraina 1:16:14.2 (1+4)
(Warwyneć, Dżima, Semerenko, Pidhruszna)
2. Niemcy Niemcy +1.2 (2+11)
(Horchler, Gössner, Hammerschmidt, Dahlmeier)
3. Włochy Włochy +43.8 (0+10)
(Vittozzi, Oberhofer, Runggaldier, Wierer)
4. Rosja Rosja
5. Norwegia Norwegia
6. Czechy Czechy
7. Francja Francja
8. Polska Polska
9. Kanada Kanada
10. Słowacja Słowacja
8. Polska 1:18:07.2 (1+14)
(Gwizdoń, Hojnisz, Nowakowska, Guzik)
[39]

Anterselva

Data Konkurencja K/M Zwycięzcy Top 10 Polacy źr.
21 stycznia Sprint K 1. Rosja Olga Podczufarowa 21:01.9 (0)
2. Włochy Dorothea Wierer +8.0 (1)
3. Rosja Jekatierina Jurłowa +22.1 (0)
4. Francja Anaïs Bescond
5. Ukraina Ołena Pidhruszna
6. Francja Marie Dorin Habert
7. Włochy Karin Oberhofer
8. Czechy Veronika Vítková
9. Czechy Gabriela Soukalová   
10. Niemcy Miriam Gössner
12. Magdalena Gwizdoń +49.9 (1)
13. Monika Hojnisz +50.1 (1)
26. Krystyna Guzik +1:11.7 (1)
63. Weronika Nowakowska +2:21.1 (4)
DNS Karolina Pitoń
[40]
22 stycznia Sprint M 1. Niemcy Simon Schempp 23:01.2 (0)
2. Rosja Maksim Cwietkow +5.8 (0)
3. Norwegia Tarjei Bø +10.8 (1)
4. Francja Jean Guillaume Beatrix
5. Rosja Anton Szypulin
6. Austria Simon Eder
7. Bułgaria Krasimir Anew
8. Norwegia Johannes Thingnes Bø
9. Niemcy Arnd Peiffer
10. Francja Simon Fourcade
68. Łukasz Szczurek +2:12.9 (0)
90. Grzegorz Guzik +2:46.8 (3)
95. Krzysztof Pływaczyk +3:07.0 (2)
[41]
23 stycznia Bieg pościgowy K 1. Rosja Jekatierina Jurłowa 30:07.3 (1)
2. Szwajcaria Selina Gasparin +12.0 (1)
3. Włochy Dorothea Wierer +18.0 (3)
4. Norwegia Tiril Eckhoff
5. Polska Krystyna Guzik
6. Włochy Karin Oberhofer
7. Czechy Gabriela Soukalová   
8. Rosja Olga Podczufarowa
9. Ukraina Wałentyna Semerenko
10. Francja Anaïs Bescond
5. Krystyna Guzik +51.9 (2)
16. Monika Hojnisz +1:22.9 (4)
28. Magdalena Gwizdoń +1:47.1 (4)
[42]
23 stycznia Bieg pościgowy M 1. Rosja Anton Szypulin 31:51.9 (2)
2. Niemcy Simon Schempp +10.3 (1)
3. Norwegia Johannes Thingnes Bø +14.1 (3)
4. Francja Martin Fourcade   
5. Niemcy Arnd Peiffer
6. Austria Simon Eder
7. Rosja Anton Babikow
8. Norwegia Tarjei Bø
9. Austria Dominik Landertinger
10. Rosja Jewgienij Garaniczew
Polacy nie zakwalifikowali się [43]
24 stycznia Sztafeta K 1. Francja Francja 1:07:53.5 (0+8)
(Braisaz, Bescond, Chevalier, Dorin Habert)
2. Czechy Czechy +17.2 (2+7)
(Puskarčíková, Charvátová, Soukalová, Vítková)
3. Rosja Rosja +21.1 (0+10)
(Szumiłowa, Zagorujko, Jurłowa, Podczufarowa)
4. Włochy Włochy
5. Norwegia Norwegia
6. Szwecja Szwecja
7. Białoruś Białoruś
8. Kazachstan Kazachstan
9. Ukraina Ukraina
10. Niemcy Niemcy
11. Polska 1:09:58.7 (4+7)
(Gwizdoń, Nowakowska, Hojnisz, Guzik)
[44]
24 stycznia Sztafeta M 1. Rosja Rosja 1:12:42.8 (0+7)
(Cwietkow, Garaniczew, Małyszko, Szypulin)
2. Niemcy Niemcy +1.0 (1+4)
(Lesser, Doll, Peiffer, Schempp)
3. Norwegia Norwegia +22.9 (0+7)
(Bjørndalen, Birkeland, J. T. Bø, Bjøntegaard)
4. Austria Austria
5. Francja Francja
6. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
7. Słowacja Słowacja
8. Czechy Czechy
9. Szwajcaria Szwajcaria
10. Estonia Estonia
Polacy nie startowali [45]

Canmore

Data Konkurencja K/M Zwycięzcy Top 10 Polacy źr.
4 lutego Sprint M 1. Francja Martin Fourcade    23:51.5 (0)
2. Rosja Anton Szypulin +15.7 (0)
3. Niemcy Simon Schempp +18.7 (0)
4. Austria Julian Eberhard
5. Austria Dominik Landertinger
6. Austria Simon Eder
7. Francja Simon Fourcade
8. Włochy Dominik Windisch
9. Norwegia Alexander Os
10. Rosja Jewgienij Garaniczew
55. Grzegorz Guzik +2:39.6 (2)
72. Łukasz Szczurek +3:35.0 (1)
[46]
5 lutego Sprint K 1. Ukraina Ołena Pidhruszna 19:56.9 (0)
2. Polska Krystyna Guzik +7.5 (0)
3. Włochy Dorothea Wierer +12.4 (1)
4. Polska Monika Hojnisz
5. Łotwa Baiba Bendika
6. Niemcy Franziska Preuß
7. Czechy Gabriela Soukalová   
8. Ukraina Iryna Warwyneć
9. Niemcy Karolin Horchler
10. Finlandia Kaisa Mäkäräinen
2. Krystyna Guzik +7.5 (0)
4. Monika Hojnisz +14.1 (1)
18. Magdalena Gwizdoń +1:14.2 (2)
41. Weronika Nowakowska +2:06.3 (4)
[47]
6 lutego Bieg masowy M 1. Włochy Dominik Windisch 40:37.1 (1)
2. Niemcy Benedikt Doll +4.1 (4)
3. Francja Quentin Fillon Maillet +8.6 (3)
4. Austria Dominik Landertinger
5. Łotwa Andrejs Rastorgujevs
6. Francja Martin Fourcade   
7. Stany Zjednoczone Tim Burke
8. Niemcy Arnd Peiffer
9. Czechy Ondřej Moravec
10. Słowacja Matej Kazár
Polacy nie startowali [48]
6 lutego Bieg masowy K 1. Włochy Dorothea Wierer 36:50.0 (1)
2. Francja Marie Dorin Habert +20.8 (1)
3. Czechy Gabriela Soukalová    +50.3 (1)
4. Finlandia Kaisa Mäkäräinen
5. Niemcy Franziska Hildebrand
6. Francja Anaïs Bescond
7. Niemcy Laura Dahlmeier
8. Niemcy Miriam Gössner
9. Rosja Darja Wirołajnen
10. Ukraina Ołena Pidhruszna
24. Krystyna Guzik +3:24.2 (6)
26. Magdalena Gwizdoń +3:58.7 (5)
28. Monika Hojnisz +4:32.3 (7)
[49]
7 lutego Pojedyncza sztafeta mieszana K/M 1. Francja Francja 37:59.0 (0+4)
(Dorin Habert, M. Fourcade)
2. Austria Austria +45.2 (0+8)
(Hauser, Eder)
3. Norwegia Norwegia +55.3 (0+7)
(Fenne, L. H. Birkeland)
4. Rosja Rosja
5. Włochy Włochy
6. Ukraina Ukraina
7. Niemcy Niemcy
8. Łotwa Łotwa
9. Szwecja Szwecja
10. Japonia Japonia
14. Polska +3:10.3 (2+9)
(K. Guzik, G. Guzik)
[50]
7 lutego Sztafeta mieszana K/M 1. Niemcy Niemcy 1:05:38.8 (0+4)
(Hildebrand, Preuß, Peiffer, Schempp)
2. Włochy Włochy +1:12.9 (1+10)
(Wierer, Oberhofer, Hofer, Windisch)
3. Norwegia Norwegia +1:23.8 (0+7)
(Olsbu, Solemdal, Os, Bogetveit)
4. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
5. Francja Francja
6. Kanada Kanada
7. Szwajcaria Szwajcaria
8. Rosja Rosja
9. Szwecja Szwecja
10. Czechy Czechy
Polacy nie startowali [51]

Presque Isle

Data Konkurencja K/M Zwycięzcy Top 10 Polacy źr.
11 lutego Sprint M 1. Norwegia Johannes Thingnes Bø 24:38.8 (0)
2. Rosja Anton Szypulin +27.9 (0)
3. Francja Martin Fourcade    +28.9 (1)
4. Niemcy Erik Lesser
5. Szwajcaria Serafin Wiestner
6. Szwajcaria Benjamin Weger
7. Łotwa Andrejs Rastorgujevs
8. Norwegia Tarjei Bø
9. Niemcy Arnd Peiffer
10. Norwegia Erlend Bjøntegaard
62. Grzegorz Guzik +2:55.6 (3)
70. Łukasz Szczurek +3:18.4 (2)
[52]
11 lutego Sprint K 1. Czechy Gabriela Soukalová    20:02.2 (0)
2. Stany Zjednoczone Susan Dunklee +17.8 (0)
3. Polska Krystyna Guzik +19.1 (0)
4. Francja Marie Dorin Habert
5. Finlandia Kaisa Mäkäräinen
6. Szwajcaria Selina Gasparin
7. Włochy Dorothea Wierer
8. Francja Anaïs Bescond
9. Norwegia Kaia Wøien Nicolaisen
10. Czechy Veronika Vítková
17. Magdalena Gwizdoń +1:09.3 (1)
52. Weronika Nowakowska +2:19.9 (3)
62. Monika Hojnisz +2:36.2 (3)
[53]
12 lutego Bieg pościgowy M 1. Francja Martin Fourcade    31:04.4 (2)
2. Norwegia Johannes Thingnes Bø +24.8 (3)
3. Rosja Anton Szypulin +1:11.5 (2)
4. Austria Simon Eder
5. Norwegia Erlend Bjøntegaard
6. Czechy Michal Šlesingr
7. Stany Zjednoczone Tim Burke
8. Bułgaria Władimir Iliew
9. Ukraina Artem Pryma
10. Rosja Aleksandr Powarnicyn
Polacy nie zakwalifikowali się [54]
12 lutego Bieg pościgowy K 1. Czechy Gabriela Soukalová    31:24.6 (3)
2. Finlandia Kaisa Mäkäräinen +34.0 (3)
3. Francja Marie Dorin Habert +38.8 (5)
4. Polska Krystyna Guzik
5. Stany Zjednoczone Susan Dunklee
6. Czechy Veronika Vítková
7. Ukraina Ołena Pidhruszna
8. Norwegia Kaia Wøien Nicolaisen
9. Włochy Dorothea Wierer
10. Rosja Jekatierina Jurłowa
4. Krystyna Guzik +43.9 (3)
15. Magdalena Gwizdoń +1:45.5 (3)
DNS Weronika Nowakowska
[55]
13 lutego Sztafeta M 1. Norwegia Norwegia 1:12:09.8 (0+7)
(Birkeland, Bjøntegaard, J. T. Bø, T. Bø)
2. Francja Francja +30.1 (0+2)
(S. Fourcade, Fillon Maillet, Desthieux, Beatrix)
3. Niemcy Niemcy +42.6 (0+11)
(Lesser, Birnbacher, Böhm, Doll)
4. Rosja Rosja
5. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
6. Włochy Włochy
7. Ukraina Ukraina
8. Białoruś Białoruś
9. Austria Austria
10. Kazachstan Kazachstan
Polacy nie startowali [56]
13 lutego Sztafeta K 1. Czechy Czechy 1:07:11.0 (1+14)
(Puskarčíková, Charvátová, Soukalová, Vítková)
2. Ukraina Ukraina +25.2 (0+12)
(Warwyneć, Burdyga, Dżima, Pidhruszna)
3. Niemcy Niemcy +25.4 (1+7)
(Preuß, Kummer, Gössner, Horchler)
4. Polska Polska
5. Włochy Włochy
6. Francja Francja
7. Rosja Rosja
8. Szwecja Szwecja
9. Austria Austria
10. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
4. Polska 1:07:37.0 (0+7)
(Gwizdoń, Hojnisz, Nowakowska, Guzik)
[57]

Oslo/Holmenkollen

Data Konkurencja K/M Zwycięzcy Top 10 Polacy źr.
3 marca Sztafeta mieszana K/M 1. Francja Francja 1:14:01.0 (0+8)
(Bescond, Dorin Habert, Fillon Maillet, Fourcade)
2. Niemcy Niemcy +4.3 (0+7)
(Preuß, Hildebrand, Peiffer, Schempp)
3. Norwegia Norwegia +14.4 (0+10)
(Olsbu, Eckhoff, J. T. Bø, T. Bø)
4. Ukraina Ukraina
5. Austria Austria
6. Czechy Czechy
7. Rosja Rosja
8. Włochy Włochy
9. Białoruś Białoruś
10. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
20. Polska +5:17.1 (1+10)
(Nowakowska, K. Guzik, Szczurek, G. Guzik)
[58]
5 marca Sprint M 1. Francja Martin Fourcade    25:35.4 (0)
2. Norwegia Ole Einar Bjørndalen +26.9 (0)
3. Ukraina Serhij Semenow +27.6 (0)
4. Norwegia Johannes Thingnes Bø
5. Włochy Dominik Windisch
6. Rosja Jewgienij Garaniczew
7. Niemcy Arnd Peiffer
8. Niemcy Simon Schempp
9. Austria Dominik Landertinger
10. Bułgaria Władimir Iliew
64. Mateusz Janik +2:38.5 (1)
76. Łukasz Szczurek +3:14.9 (2)
78. Grzegorz Guzik +3:23.7 (3)
[59]
5 marca Sprint K 1. Norwegia Tiril Eckhoff 21:10.8 (0)
2. Francja Marie Dorin Habert +15.0 (0)
3. Niemcy Laura Dahlmeier +19.8 (1)
4. Czechy Gabriela Soukalová   
5. Włochy Dorothea Wierer
6. Szwecja Mona Brorsson
7. Czechy Veronika Vítková
8. Stany Zjednoczone Susan Dunklee
9. Finlandia Kaisa Mäkäräinen
10. Niemcy Franziska Hildebrand
44. Monika Hojnisz +1:59.3 (2)
55. Magdalena Gwizdoń +2:18.6 (3)
60. Krystyna Guzik +2:27.2 (3)
75. Weronika Nowakowska +3:18.7 (4)
[60]
6 marca Bieg pościgowy K 1. Niemcy Laura Dahlmeier 30:49.2 (0)
2. Włochy Dorothea Wierer +48.3 (2)
3. Francja Marie Dorin Habert +57.3 (3)
4. Niemcy Franziska Hildebrand
5. Ukraina Ołena Pidhruszna
6. Niemcy Franziska Preuß
7. Finlandia Kaisa Mäkäräinen
8. Czechy Veronika Vítková
9. Ukraina Julija Dżima
10. Stany Zjednoczone Susan Dunklee
29. Monika Hojnisz +3:19.1 (2)
30. Magdalena Gwizdoń +3:21.1 (2)
DNS Krystyna Guzik
[61]
6 marca Bieg pościgowy M 1. Francja Martin Fourcade    32:56.5 (3)
2. Norwegia Ole Einar Bjørndalen +20.1 (2)
3. Norwegia Emil Hegle Svendsen +31.2 (1)
4. Norwegia Johannes Thingnes Bø
5. Słowenia Jakov Fak
6. Francja Simon Desthieux
7. Niemcy Erik Lesser
8. Ukraina Serhij Semenow
9. Rosja Anton Szypulin
10. Francja Quentin Fillon Maillet
Polacy nie zakwalifikowali się [62]
9 marca Bieg indywidualny K 1. Francja Marie Dorin Habert 44:02.8 (1)
2. Francja Anaïs Bescond +12.2 (1)
3. Niemcy Laura Dahlmeier +1:17.8 (2)
4. Czechy Veronika Vítková
5. Czechy Gabriela Soukalová   
6. Niemcy Franziska Hildebrand
7. Polska Krystyna Guzik
8. Włochy Dorothea Wierer
9. Ukraina Iryna Warwyneć
10. Włochy Alexia Runggaldier
7. Krystyna Guzik +1:39.4 (1)
12. Magdalena Gwizdoń +2:09.3 (1)
40. Monika Hojnisz +3:59.1 (3)
41. Weronika Nowakowska +4:15.0 (2)
[63]
10 marca Bieg indywidualny M 1. Francja Martin Fourcade    49:13.9 (1)
2. Austria Dominik Landertinger +5.1 (0)
3. Austria Simon Eder +14.4 (0)
4. Norwegia Johannes Thingnes Bø
5. Czechy Michal Krčmář
6. Słowenia Jakov Fak
7. Niemcy Erik Lesser
8. Rosja Jewgienij Garaniczew
9. Niemcy Andreas Birnbacher
10. Francja Simon Fourcade
71. Rafał Penar +7:57.9 (2)
78. Łukasz Szczurek +8:40.7 (3)
80. Grzegorz Guzik +9:04.7 (4)
[64]
11 marca Sztafeta K 1. Norwegia Norwegia 1:07:10.0 (0+6)
(Solemdal, Birkeland, Eckhoff, Olsbu)
2. Francja Francja +5.3 (0+8)
(Braisaz, Bescond, Chevalier, Dorin Habert)
3. Niemcy Niemcy +28.6 (0+4)
(Preuß, Hildebrand, Hammerschmidt, Dahlmeier)
4. Polska Polska
5. Ukraina Ukraina
6. Czechy Czechy
7. Włochy Włochy
8. Kazachstan Kazachstan
9. Słowenia Słowenia
10. Szwecja Szwecja
4. Polska 1:08:18.4 (0+7)
(Gwizdoń, Hojnisz, Nowakowska, Guzik)
[65]
12 marca Sztafeta M 1. Norwegia Norwegia 1:13:16.8 (0+6)
(Bjørndalen, T. Bø, J. T. Bø, Svendsen)
2. Niemcy Niemcy +11.5 (0+5)
(Lesser, Doll, Peiffer, Schempp)
3. Kanada Kanada +23.4 (0+5)
(C. Gow, Smith, S. Gow, Green)
4. Austria Austria
5. Czechy Czechy
6. Rosja Rosja
7. Szwecja Szwecja
8. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
9. Francja Francja
10. Szwajcaria Szwajcaria
21. (LPD) Polska (1+11)
(Janik, Guzik, Penar, Szczurek)
[66]
13 marca Bieg masowy K 1. Francja Marie Dorin Habert 35:28.5 (0)
2. Niemcy Laura Dahlmeier +7.3 (1)
3. Finlandia Kaisa Mäkäräinen +8.1 (1)
4. Czechy Gabriela Soukalová   
5. Francja Anaïs Bescond
6. Czechy Veronika Vítková
7. Norwegia Marte Olsbu
8. Niemcy Franziska Preuß
9. Norwegia Fanny Horn Birkeland
10. Białoruś Nadieżda Skardino
19. Krystyna Guzik +1:40.3 (3)
23. Magdalena Gwizdoń +2:09.3 (2)
[67]
13 marca Bieg masowy M 1. Norwegia Johannes Thingnes Bø 37:05.1 (1)
2. Francja Martin Fourcade    +2.8 (1)
3. Norwegia Ole Einar Bjørndalen +6.7 (0)
4. Włochy Dominik Windisch
5. Niemcy Arnd Peiffer
6. Norwegia Tarjei Bø
7. Słowenia Jakov Fak
8. Ukraina Serhij Semenow
9. Rosja Anton Szypulin
10. Stany Zjednoczone Lowell Bailey
Polacy nie startowali [68]

Chanty-Mansyjsk

Data Konkurencja K/M Zwycięzcy Top 10 Polacy źr.
17 marca Sprint K 1. Finlandia Kaisa Mäkäräinen 20:42.3 (1)
2. Czechy Gabriela Soukalová    +3.1 (0)
3. Norwegia Marte Olsbu +4.8 (0)
4. Francja Justine Braisaz
5. Włochy Dorothea Wierer
6. Niemcy Franziska Preuß
7. Ukraina Ołena Pidhruszna
8. Francja Anaïs Bescond
9. Białoruś Nadieżda Skardino
10. Francja Marie Dorin Habert
19. Krystyna Guzik +1:03.6 (1)
22. Magdalena Gwizdoń +1:10.1 (1)
51. Monika Hojnisz +2:03.0 (2)
[69]
18 marca Sprint M 1. Austria Julian Eberhard 24:18.6 (0)
2. Niemcy Simon Schempp +1.1 (0)
3. Niemcy Arnd Peiffer +23.0 (0)
4. Austria Dominik Landertinger
5. Niemcy Erik Lesser
6. Stany Zjednoczone Tim Burke
7. Norwegia Johannes Thingnes Bø
8. Niemcy Benedikt Doll
9. Łotwa Andrejs Rastorgujevs
10. Włochy Dominik Windisch
Polacy nie startowali [70]
19 marca Bieg pościgowy K 1. Finlandia Kaisa Mäkäräinen 30:06.7 (2)
2. Francja Marie Dorin Habert +1.5 (1)
3. Włochy Dorothea Wierer +5.7 (1)
4. Czechy Gabriela Soukalová   
5. Niemcy Franziska Preuß
6. Niemcy Franziska Hildebrand
7. Ukraina Ołena Pidhruszna
8. Norwegia Marte Olsbu
9. Ukraina Julija Dżima
10. Francja Justine Braisaz
19. Krystyna Guzik +2:00.2 (3)
32. Magdalena Gwizdoń +2:48.2 (2)
33. Monika Hojnisz +2:56.2 (3)
[71]
19 marca Bieg pościgowy M 1. Niemcy Simon Schempp 33:27.8 (3)
2. Norwegia Johannes Thingnes Bø +8.5 (1)
3. Niemcy Erik Lesser +15.7 (2)
4. Szwajcaria Benjamin Weger
5. Niemcy Benedikt Doll
6. Stany Zjednoczone Tim Burke
7. Szwecja Fredrik Lindström
8. Austria Dominik Landertinger
9. Niemcy Arnd Peiffer
10. Czechy Michal Šlesingr
Polacy nie startowali [72]
20 marca Bieg masowy M Odwołany [73]
20 marca Bieg masowy K Odwołany [74]

Klasyfikacje

Kobiety

Klasyfikacja generalna[75]
Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Czechy Gabriela Soukalová 1074
2. Francja Marie Dorin Habert 1028
3. Włochy Dorothea Wierer 944
4. Finlandia Kaisa Mäkäräinen 892
5. Niemcy Franziska Hildebrand 793
6. Niemcy Laura Dahlmeier 786
7. Ukraina Ołena Pidhruszna 754
8. Czechy Veronika Vítková 703
9. Francja Anaïs Bescond 666
10. Polska Krystyna Guzik 566
Miejsce Zawodniczka Punkty
11. Norwegia Tiril Eckhoff 544
12. Niemcy Franziska Preuß 533
13. Ukraina Julija Dżima 494
14. Stany Zjednoczone Susan Dunklee 492
15. Austria Lisa Hauser 479
16. Rosja Olga Podczufarowa 458
17. Włochy Karin Oberhofer 453
18. Polska Magdalena Gwizdoń 449
19. Białoruś Nadieżda Skardino 443
20. Rosja Jekatierina Jurłowa 440
26. Polska Monika Hojnisz 306
70. Polska Weronika Nowakowska 35
101. Polska Kinga Mitoraj 2

Klasyfikacja biegu indywidualnego[76]

Klasyfikacja sprintu[77]

Klasyfikacja biegu na dochodzenie[78]

Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Włochy Dorothea Wierer 154
2. Francja Marie Dorin Habert 152
3. Czechy Gabriela Soukalová 128
4. Niemcy Franziska Hildebrand 112
5. Francja Anaïs Bescond 107
6. Czechy Veronika Vítková 106
7. Polska Krystyna Guzik 96
8. Finlandia Kaisa Mäkäräinen 93
9. Białoruś Nadieżda Skardino 93
10. Niemcy Laura Dahlmeier 80
16. Polska Magdalena Gwizdoń 60
34. Polska Monika Hojnisz 26
Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Czechy Gabriela Soukalová 413
2. Francja Marie Dorin Habert 336
3. Włochy Dorothea Wierer 327
4. Finlandia Kaisa Mäkäräinen 309
5. Ukraina Ołena Pidhruszna 299
6. Niemcy Franziska Hildebrand 275
7. Czechy Veronika Vítková 238
8. Francja Anaïs Bescond 234
9. Niemcy Laura Dahlmeier 213
10. Polska Krystyna Guzik 212
19. Polska Magdalena Gwizdoń 160
24. Polska Monika Hojnisz 119
69. Polska Weronika Nowakowska 20
95. Polska Kinga Mitoraj 2
Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Czechy Gabriela Soukalová 354
2. Włochy Dorothea Wierer 348
3. Francja Marie Dorin Habert 331
4. Finlandia Kaisa Mäkäräinen 324
5. Niemcy Laura Dahlmeier 265
6. Niemcy Franziska Hildebrand 237
7. Ukraina Ołena Pidhruszna 224
8. Czechy Veronika Vítková 217
9. Niemcy Franziska Preuß 213
10. Norwegia Tiril Eckhoff 189
17. Polska Krystyna Guzik 154
20. Polska Magdalena Gwizdoń 140
34. Polska Monika Hojnisz 80
66. Polska Weronika Nowakowska 15

Klasyfikacja biegu masowego[79]

Klasyfikacja sztafet[80]

Klasyfikacja Pucharu Narodów[81]

Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Czechy Gabriela Soukalová 241
2. Niemcy Laura Dahlmeier 236
3. Francja Marie Dorin Habert 228
4. Norwegia Tiril Eckhoff 179
5. Ukraina Ołena Pidhruszna 169
6.