Puchar Świata w short tracku 2012/2013 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Puchar Świata w short tracku 2012/2013.

Puchar Świata w short tracku 2012/2013

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Puchar Świata w short tracku 2012/2013
2011/2012 2013/2014
Zwycięzcy
500 m (kobiet) Meng Wang
1000 m (kobiet) Wielka BrytaniaElise Christie
1500 m (kobiet) Korea PołudniowaShim Suk-hee
Drużynowo (kobiet)  Chiny
500 m (mężczyzn) KanadaCharles Hamelin
1000 m (mężczyzn) Korea PołudniowaKwak Yoon-gy
1500 m (mężczyzn) Korea PołudniowaNoh Jin-kyu
Drużynowo (mężczyzn)  Korea Południowa

Puchar Świata w short tracku 2012/2013 jest to 16. edycja zawodów w short tracku. Zawodnicy podczas tego sezonu wystąpią w sześciu zawodach tego cyklu rozgrywek. Rywalizacja rozpoczęła się w Calgary 19 października 2012 roku, a zakończyła w Dreźnie 9 lutego 2013 roku.

Kalendarz Pucharu Świata

Mężczyźni

Lp. Miejscowość Data Konkurencja 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce
1. PŚ Kanada Calgary 23 października 2012 500 metrów Stany Zjednoczone John Robert Celski Kanada Charles Hamelin Stany Zjednoczone John-Henry Krueger
22 października 2012 1000 metrów (1) Rosja Władimir Grigorjew Kanada Olivier Jean Stany Zjednoczone John Robert Celski
22 października 2012 1000 metrów (2) Rosja Wiktor An Kanada Michael Gilday Korea Południowa Kwak Yoon-gy
23 października 2012 1500 metrów Korea Południowa Noh Jin-kyu Korea Południowa Kwak Yoon-gy Kanada Charles Hamelin
23 października 2012 5000 metrów drużynowo  Korea Południowa  Rosja  Kanada
2. PŚ Kanada Montreal 27 października 2012 500 metrów (1) Liang Wenhao Kanada Charles Hamelin Kanada Olivier Jean
27 października 2012 1500 metrów Korea Południowa Noh Jin-kyu Stany Zjednoczone John Robert Celski Rosja Siemion Jelistratow
28 października 2012 500 metrów (2) Kanada Guillaume Bastille Kanada Michael Gilday Kanada Liam McFarlane
28 października 2012 1000 metrów Korea Południowa Kwak Yoon-gy Kanada Charles Hamelin Korea Południowa Noh Jin-kyu
28 października 2012 5000 metrów drużynowo  Korea Południowa  Chiny  Stany Zjednoczone
3. PŚ Japonia Nagoja 1 grudnia 2012 1000 metrów Rosja Wiktor An Stany Zjednoczone John Robert Celski Korea Południowa Noh Jin-kyu
1 grudnia 2012 1500 metrów (1) Korea Południowa Kim Byeong-jun Korea Południowa Sin Da-woon Kanada Charles Hamelin
2 grudnia 2012 500 metrów Niemcy Robert Seifert Kanada Charles Hamelin Stany Zjednoczone Travis Jayner
2 grudnia 2012 1500 metrów (2) Korea Południowa Noh Jin-kyu Korea Południowa Sin Da-woon Holandia Sjinkie Knegt
2 grudnia 2012 5000 metrów drużynowo  Korea Południowa  Holandia  Chiny
4. PŚ Szanghaj 8 grudnia 2012 1000 metrów (1) Korea Południowa Kwak Yoon-gy Liang Wenhao Holandia Niels Kerstholt
8 grudnia 2012 1500 metrów Rosja Wiktor An Korea Południowa Noh Jin-kyu Kanada Guillaume Bastille
9 grudnia 2012 500 metrów Kanada Charles Hamelin Rosja Władimir Grigorjew Wu Dajing
9 grudnia 2012 1000 metrów (2) Korea Południowa Kwak Yoon-gy Rosja Wiktor Ahn Korea Południowa Noh Jin-kyu
9 grudnia 2012 5000 metrów drużynowo Korea Południowa Korea Południowa Holandia Holandia Kanada Kanada
17. Mistrzostwa Europy 2013Szwecja Malmo
5. PŚ Rosja Soczi 2 lutego 2013 500 metrów (1) Kanada Charles Hamelin Wu Dajing Rosja Władimir Grigorjew
2 lutego 2013 1500 metrów Korea Południowa Noh Jin-kyu Korea Południowa Kim Yun-yae Korea Południowa Kwak Yoon-gy
3 lutego 2013 500 metrów (2) Wu Dajing Ju Jiyang Rosja Władimir Grigorjew
3 lutego 2013 1000 metrów Kanada Charles Hamelin Rosja Siemion Jelistratow Stany Zjednoczone John Robert Celski
3 lutego 2013 5000 metrów drużynowo  Rosja  Holandia  Chiny
6. PŚ Niemcy Drezno 9 lutego 2013 1000 metrów Liang Wenhao Kanada Charle Cournoyer Rosja Wiktor An
9 lutego 2013 1500 metrów (1) Korea Południowa Sin Da-woon Stany Zjednoczone John Robert Celski Kanada Guillaume Bastille
10 lutego 2013 500 metrów Liang Wenhao Wu Dajing Holandia Niels Kerstholt
10 lutego 2013 1500 metrów (2) Korea Południowa Noh Jin-kyu Korea Południowa Kim Yun-yae Rosja Wiktor Ahn
10 lutego 2013 5000 metrów drużynowo  Korea Południowa  Holandia  Rosja
38. Mistrzostwa Świata 2013Węgry Debreczyn

Klasyfikacje

500 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Kanada Charles Hamelin 4400
2. Wu Dajing 3650
3. Liang Wenhao 2731
4. Rosja Władimir Grigorjew 2653
5. Niemcy Robert Seifert 2056
6. Kanada Guillaume Bastille 1820
7. Korea Południowa Kim Byeong-jun 1780
8. Kanada Francois Hamelin 1454
9. Holandia Niels Kerstholt 1402
10. Ju Jiyang 1392
1000 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Korea Południowa Kwak Yoon-gy 4023
2. Rosja Wiktor Ahn 3812
3. Korea Południowa Noh Jin-kyu 3456
4. Stany Zjednoczone John Robert Celski 2592
5. Liang Wenhao 2528
6. Kanada Charles Hamelin 2210
7. Kanada Michael Gilday 1882
8. Rosja Władimir Grigorjew 1329
9. Kanada Olivier Jean 1253
10. Holandia Freek van der Wart 1181
1500 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Korea Południowa Noh Jin-kyu 5800
2. Rosja Wiktor Ahn 3336
3. Korea Południowa Sin Da-woon 2928
4. Rosja Siemion Jelistratow 2418
5. Kanada Guillaume Bastille 2072
6. Korea Południowa Kim Yun-yae 1974
7. Stany Zjednoczone John Robert Celski 1862
8. Kanada Michael Gilday 1778
9. Korea Południowa Kwak Yoon-gy 1768
10. Rosja Rusłan Zacharow 1412
Drużynowo
Lp. Zawodnik Punkty
1.  Korea Południowa 4000
2.  Holandia 3200
3.  Rosja 2952
4.  Chiny 2592
5.  Kanada 2100
6.  Wielka Brytania 1704
7.  Stany Zjednoczone 1346
8.  Japonia 1328
9.  Niemcy 997
10.  Francja 865

Kobiety

Lp. Miejscowość Data Konkurencja 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce
1. PŚ Kanada Calgary 23 października 2012 500 metrów Wang Meng Liu Qiuhong Włochy Arianna Fontana
22 października 2012 1000 metrów (1) Korea Południowa Lee So-youn Wielka Brytania Elise Christie Liu Qiuhong
22 października 2012 1000 metrów (2) Korea Południowa Shim Suk-hee Kanada Marie-Ève Drolet Korea Południowa Kim Min-jung
23 października 2012 1500 metrów Korea Południowa Shim Suk-hee Korea Południowa Cho Ha-ri Li Jianrou
23 października 2012 3000 metrów drużynowo  Korea Południowa  Chiny  Japonia
2. PŚ Kanada Montreal 27 października 2012 500 metrów (1) Wang Meng Kanada Jessica Gregg Liu Qiuhong
27 października 2012 1500 metrów Korea Południowa Shim Suk-hee Korea Południowa Cho Ha-ri Li Jianrou
28 października 2012 500 metrów (2) Kanada Jessica Gregg Kanada Marianne St-Gelais Kanada Caroline Truchon
28 października 2012 1000 metrów Kanada Valerie Maltais Wielka Brytania Elise Christie Korea Południowa Cho Ha-ri
28 października 2012 3000 metrów drużynowo  Chiny  Kanada  Japonia
3. PŚ Japonia Nagoja 1 grudnia 2012 1000 metrów Wielka Brytania Elise Christie Korea Południowa Kim Min-jung Korea Południowa Lee Soyoun
1 grudnia 2012 1500 metrów (1) Korea Południowa Shim Suk-hee Korea Południowa Park Seung-hi Korea Południowa Cho Ha-ri
2 grudnia 2012 500 metrów Wang Meng Liu Qiuhong Korea Południowa Shim Suk-hee
2 grudnia 2012 1500 metrów (2) Korea Południowa Lee So-youn Wielka Brytania Elise Christie Kong Xue
2 grudnia 2012 3000 metrów drużynowo  Korea Południowa  Holandia  Chiny
4. PŚ Szanghaj 8 grudnia 2012 1000 metrów (1) Korea Południowa Park Seung-hi Wang Meng Wielka Brytania Elise Christie
8 grudnia 2012 1500 metrów Korea Południowa Shim Suk-hee Li Jianrou Korea Południowa Cho Ha-ri
9 grudnia 2012 500 metrów Wang Meng Fan Kexin Kanada Marianne St-Gelais
9 grudnia 2012 1000 metrów (2) Korea Południowa Shim Suk-hee Li Jianrou Korea Południowa Kim Min-jung
9 grudnia 2012 3000 metrów drużynowo Chiny Japonia Japonia Włochy Włochy
17. Mistrzostwa Europy 2013Szwecja Malmo
5. PŚ Rosja Soczi 2 lutego 2013 500 metrów (1) Meng Wang Włochy Arianna Fontana Liu Qiuhong
2 lutego 2013 1500 metrów Korea Południowa Shim Suk-hee Li Jianrou Wielka Brytania Elise Christie
3 lutego 2013 500 metrów (2) Fan Kexin Włochy Arianna Fontana Kanada Gabrielle Waddel
3 lutego 2013 1000 metrów Korea Południowa Park Seung-hi Wielka Brytania Elise Christie Korea Południowa Shim Suk-hee
3 lutego 2013 3000 metrów drużynowo  Chiny  Kanada  Włochy
6. PŚ Niemcy Drezno 9 lutego 2013 1000 metrów Korea Południowa Shim Suk-hee Korea Południowa Lee So-youn Korea Południowa Park Seung-hi
9 lutego 2013 1500 metrów (1) Wielka Brytania Elise Christie Korea Południowa Kim Min-jung Kanada Marie-Ève Drolet
10 lutego 2013 500 metrów Wang Meng Kanada Marianne St-Gelais Liu Qiuhong
10 lutego 2013 1500 metrów (2) Korea Południowa Shim Suk-hee Korea Południowa Kim Min-jung Li Jianrou
10 lutego 2013 3000 metrów drużynowo  Holandia  Kanada  Chiny
38. Mistrzostwa Świata 2013Węgry Debreczyn

Klasyfikacje

500 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Wang Meng 6000
2. Liu Qiuhong 3730
3. Fan Kexin 3562
4. Kanada Marianne St-Gelais 3372
5. Włochy Arianna Fontana 2722
6. Kanada Jessica Gregg 2312
7. Rosja Tatiana Borodulina 1817
8. Kanada Caroline Truchon 1725
9. Kanada Gabrielle Waddell 1296
10. Korea Południowa Park Seung-hi 1156
1000 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Wielka Brytania Elise Christie 4552
2. Korea Południowa Shim Suk-hee 3640
3. Korea Południowa Park Seung-hi 2640
4. Korea Południowa Lee So-youn 2475
5. Liu Qiuhong 2444
6. Korea Południowa Kim Min-jung 2300
7. Kanada Valerie Maltais 2298
8. Japonia Yui Sakai 1909
9. Meng Wang 1605
10. Li Jianrou 1541
1500 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Korea Południowa Shim Suk-hee 6000
2. Li Jianrou 3548
3. Korea Południowa Kim Min-jung 3136
4. Korea Południowa Cho Ha-ri 2880
5. Wielka Brytania Elise Christie 2440
6. Kanada Marie-Ève Drolet 2165
7. Kong Xue 1843
8. Rosja Olga Beljakowa 1582
9. Kanada Valerie Maltais 1518
10. Holandia Jorien ter Mors 1220
Drużynowo
Lp. Zawodnik Punkty
1.  Chiny 4000
2.  Kanada 2912
3.  Korea Południowa 2824
4.  Japonia 2720
5.  Włochy 2100
6.  Holandia 1734
7.  Rosja 1614
8.  Stany Zjednoczone 1328
9.  Węgry 1000
10.  Polska 713
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Puchar Świata w short tracku 2012/2013
Listen to this article