Puchar Kontynentalny w kombinacji norweskiej 1998/1999
Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
Sezon 1998/1999 Pucharu Kontynentalnego w kombinacji norweskiej rozpoczął się 8 grudnia 1998 w fińskiej miejscowości Taivalkoski, zaś ostatnie zawody z tego cyklu odbyły się 21 marca 1999 w Zakopanem. W kalendarzu znalazło się szesnaście zawodów, w tym osiem sprintów i osiem metodą Gundersena.
Szybkie fakty Zwycięzca ...
Zamknij
Pierwotnie cykl ten nosił nazwę Pucharu Świata B, jednak w 2008 roku zmieniono ją na Puchar Kontynentalny. Tytułu najlepszego zawodnika bronił Norweg Lars Andreas Østvik. W sezonie tym najlepsi okazali się ex aequo Austriak Christoph Bieler i Norweg Preben Fjære Brynemo.
Więcej informacji Lp, Data ...
Lp | Data | Miejscowość | Konkurencja | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | 8 grudnia 1998 | Taivalkoski | Gundersen K90/15 km | Jaakko Tallus | Kouji Takasawa | Roman Perko |
2. | 10 grudnia 1998 | Taivalkoski | Sprint K90/7.5 km | Aleksiej Barannikow | Robert Stadelmann | Jaakko Tallus |
3. | 12 grudnia 1998 | Vuokatti | Gundersen K90/15 km | Jaakko Tallus | Kari Manninen | Ivan Rieder |
4. | 15 grudnia 1998 | Vuokatti | Sprint K90/7.5 km | Jaakko Tallus | Ricardo Stärker | Ralf Adloff |
5. | 18 stycznia 1998 | Otepää | Sprint K70/7.5 km | Michael Gruber | Topi Sarparanta | Tony Kilponen |
6. | 20 stycznia 1998 | Otepää | Gundersen K70/15 km | Frédéric Baud | Aleksiej Barannikow | Jan Matura |
7. | 9 stycznia 1999 | Garmisch-Partenkirchen | Gundersen K115/15 km | Andrea Longo | Marko Baacke | Ludovic Roux |
8. | 10 stycznia 1999 | Garmisch-Partenkirchen | Sprint K115/7.5 km | Andrea Longo | Sebastian Haseney | Pavel Churavý |
9. | 15 stycznia 1999 | Chamonix | Gundersen K120/15 km | Lars Andreas Østvik | Andrea Longo | Ludovic Roux |
10. | 17 stycznia 1999 | Chamonix | Sprint K120/7.5 km | Sebastian Haseney | Robert Stadelmann | Andrea Longo |
11. | 21 stycznia 1999 | Lake Placid | Sprint K120/7.5 km | Andrea Longo | Lars Andreas Østvik | Carl Van Loan |
12. | 22 stycznia 1999 | Lake Placid | Sprint K120/7.5 km | Sebastian Haseney | Lars Andreas Østvik | Andrea Longo |
13. | 24 stycznia 1999 | Lake Placid | Gundersen K120/15 km | Kouji Takasawa | Lars Andreas Østvik | Andrea Longo |
14. | 5 marca 1999 | Klingenthal | Sprint K70/7.5 km | Johnny Spillane | Demian Carson | Preben Fjære Brynemo |
15. | 7 marca 1999 | Klingenthal | Gundersen K70/15 km | Preben Fjære Brynemo | Demian Carson | Johnny Spillane |
16. | 13 marca 1999 | Klingenthal | Gundersen K70/15 km | Eiji Masaki | Andreas Hurschler | Demian Carson |
17. | 21 marca 1999 | Zakopane | Gundersen K120/15 km | Christoph Bieler | Demian Carson | Kouji Takasawa |
Zamknij
Lp. | Zawodnik | Punkty |
1. | Christoph Bieler | 239 |
1. | Preben Fjære Brynemo | 239 |
3. | Kouji Takasawa | 205 |
4. | Bill Demong | 201 |
5. | Aleksiej Barannikow | 178 |
6. | Ludovic Roux | 174 |
7. | Demian Carson | 162 |
8. | Pavel Churavý | 155 |
9. | Sepp Buchner | 141 |
10. | Matt Dayton | 139 |
- Kalendarz i wyniki (niem. • ang. • fr.)
- Klasyfikacja generalna (niem. • ang. • fr.)