Puchar Kontynentalny w kombinacji norweskiej 2010/2011
Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
Sezon 2010/2011 Pucharu Kontynentalnego w kombinacji norweskiej rozpoczął się 4 grudnia 2010 w amerykańskim Steamboat Springs, zaś ostatnie zawody z tego cyklu zaplanowane zostały na 12 marca 2011 w norweskim Høydalsmo. W kalendarzu znalazło się dwadzieścia konkursów, w tym dziewiętnaście metodą Gundersena i jeden sprint druyżnowy.
Szybkie fakty Zwycięzca ...
Zamknij
Tytułu najlepszego zawodnika bronił Austriak Tomaz Druml. W tym sezonie najlepszy okazał się Niemiec Fabian Rießle.
Więcej informacji Lp, Data ...
Lp | Data | Miejscowość | Konkurencja | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | 4 grudnia 2010 | Steamboat Springs | Gundersen HS127/10 km | Todd Lodwick | Dominik Dier | Wolfgang Bösl |
2. | 5 grudnia 2010 | Steamboat Springs | Gundersen HS127/10 km | Todd Lodwick | Sebastian Reuschel | Fabian Rießle |
3. | 11 grudnia 2010 | Park City | Gundersen HS134/10 km | Sebastian Reuschel | Jørgen Gråbak | Wolfgang Bösl |
4. | 12 grudnia 2010 | Park City | Gundersen HS134/10 km | Geoffrey Lafarge | Jørgen Gråbak | Taylor Fletcher |
5. | 18 grudnia 2010[1] | Erzurum | Gundersen HS109/10 km | Aleš Vodseďálek | Steffen Tepel | Geoffrey Lafarge |
6. | 19 grudnia 2010[2] | Erzurum | Gundersen HS109/10 km | Siergiej Maslennikow | Fabian Rießle | Geoffrey Lafarge |
7. | 15 stycznia 2011 | Klingenthal | Gundersen HS140/10 km | Kaarel Nurmsalu | Fabian Rießle | Franz-Josef Rehrl |
8. | 16 stycznia 2011 | Klingenthal | Gundersen HS140/10 km | Fabian Rießle | Magnus Krog | Marjan Jelenko |
9. | 21 stycznia 2011[3] | Harrachov | Gundersen HS100/10 km | Tomaz Druml | Taylor Fletcher | Thomas Kjelbotn |
10. | 22 stycznia 2011 | Harrachov | Gundersen HS100/10 km | Fabian Rießle | Tomaz Druml | Taylor Fletcher |
11. | 5 lutego 2011 | Eisenerz | Gundersen HS100/10 km | Truls Sønstehagen Johansen | Magnus Krog | Lukas Klapfer |
12. | 6 lutego 2011 | Eisenerz | Gundersen HS100/10 km | Lukas Klapfer | Christoph Bieler | Gasper Berlot |
13. | 12 lutego 2011 | Szczyrk | Gundersen HS106/10 km | Lukas Klapfer | Marjan Jelenko | Magnus Krog |
14. | 13 lutego 2011 | Szczyrk | Gundersen HS106/10 km | Magnus Krog | Tomaz Druml | Lukas Klapfer |
15. | 19 lutego 2011 | Kranj | Gundersen HS109/10 km | Magnus Krog | Jørgen Gråbak | Tomaz Druml |
16. | 20 lutego 2011 | Kranj | Gundersen HS109/10 km | Magnus Krog | Tomaz Druml | Jørgen Gråbak |
17. | 5 marca 2011 | Kuopio | Sprint drużynowy HS140/2x7.5 km[4] | Austria II
|
Finlandia I
|
Niemcy II
|
18. | 6 marca 2011 | Kuopio | Gundersen HS127/10 km | Dominik Dier | Johannes Wasel | Marco Pichlmayer |
19. | 11 marca 2011 | Høydalsmo | Gundersen HS94/10 km | Marco Pichlmayer | Jonas Nermoen | Benjamin Kreiner |
20. | 12 marca 2011 | Høydalsmo | Gundersen HS94/10 km | Marco Pichlmayer | Wilfried Cailleau | Samuel Guy |
Zamknij
Więcej informacji . . . ...
Lp. | Zawodnik | Punkty |
1. | Fabian Rießle | 728 |
2. | Magnus Krog | 654 |
3. | Jørgen Gråbak | 552 |
4. | Dominik Dier | 523 |
5. | Tomaz Druml | 476 |
6. | Marco Pichlmayer | 434 |
7. | Michael Dünkel | 404 |
8. | Lukas Klapfer | 390 |
9. | Geoffrey Lafarge | 372 |
10. | Marjan Jelenko | 365 |
. . . | ||
---|---|---|
38. | Tomasz Pochwała | 132 |
73. | Paweł Słowiok | 38 |
82. | Andrzej Zarycki | 24 |
86. | Adam Cieślar | 20 |
Zamknij
Więcej informacji Lp., Zawodnik ...
Lp. | Zawodnik | Punkty |
---|---|---|
1. | Austria | 3735 |
2. | Niemcy | 3249 |
3. | Norwegia | 2340 |
4. | Francja | 1350 |
5. | Stany Zjednoczone | 833 |
6. | Słowenia | 692 |
7. | Rosja | 636 |
8. | Finlandia | 554 |
9. | Szwajcaria | 414 |
10. | Estonia | 381 |
11. | Japonia | 363 |
12. | Czechy | 362 |
13. | Polska | 214 |
14. | Włochy | 172 |
15. | Kanada | 73 |
16. | Ukraina | 58 |
17. | Słowacja | 10 |
Zamknij
Zawodnik | |||||||||||||||||||
Tomasz Pochwała | - | - | - | - | - | - | 14 | 15 | 4 | 10 | - | - | dnf | 12 | - | - | - | - | - |
Mateusz Wantulok | - | - | - | - | - | - | 45 | 52 | 40 | 44 | - | - | dnf | 39 | - | - | - | - | - |
Andrzej Zarycki | - | - | - | - | - | - | 48 | 34 | 39 | 35 | - | - | 11 | 34 | - | - | - | - | - |
Szczepan Kupczak | - | - | - | - | - | - | dns | 51 | - | - | - | - | 40 | 41 | - | - | - | - | - |
Paweł Słowiok | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 10 | 19 | - | - | - | - | - |
Adam Cieślar | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 15 | 27 | - | - | - | - | - |
Michał Pyclik | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 37 | 40 | - | - | - | - | - |
Andrzej Gąsienica | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 39 | dnf | - | - | - | - | - |
- Kalendarz i wyniki (niem. • ang. • fr.)
- Klasyfikacja generalna (niem. • ang. • fr.)