Puchar Narodów w saneczkarstwie 2017/2018
Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
Sezon 2017/2018 Pucharu Narodów w saneczkarstwie rozpoczął się 17 listopada 2017 roku w austriackim Igls. Ostatnie zawody z tego cyklu odbyły się 26 stycznia 2018 roku w Siguldzie.
Szybkie fakty Data, Miejsce rozpoczęcia ...
| |||
Data |
17 listopada 2017 - 26 stycznia 2018 | ||
---|---|---|---|
Miejsce rozpoczęcia | |||
Miejsce zakończenia | |||
Organizator | |||
Liczba konkurencji |
3 | ||
Zwycięzcy | |||
Jedynki kobiet Jedynki mężczyzn |
Inārs Kivlenieks | ||
Dwójki mężczyzn |
Zamknij
Więcej informacji Lp., Data ...
Lp. | Data | Miejscowość | Konkurencja | 1 miejsce | 2 miejsce | 3 miejsce |
---|---|---|---|---|---|---|
1. PN | 17 listopada 2017 | Igls | Jedynki kobiet | Andrea Vötter | Jessica Tiebel | Ulla Zirne |
Jedynki mężczyzn | Stiepan Fiodorow | Nico Gleirscher | Kevin Fischnaller | |||
Dwójki mężczyzn | Austria | Rosja | Łotwa
| |||
2. PN | 24 listopada 2017 | Winterberg | Jedynki kobiet | Emily Sweeney | Sandra Robatscher | Summer Britcher |
Jedynki mężczyzn | Ralf Palik | Chris Mazdzer | Nico Gleirscher | |||
Dwójki mężczyzn | Rosja | Polska | Łotwa | |||
3. PN | 1 grudnia 2017 | Altenberg | Jedynki kobiet | Jessica Tiebel | Summer Britcher | Birgit Platzer |
Jedynki mężczyzn | Andi Langenhan | Inārs Kivlenieks | Aleksander Gorbacewicz | |||
Dwójki mężczyzn | Łotwa | Niemcy
|
Rosja
| |||
4. PN | 7 grudnia 2017 | Calgary | Jedynki kobiet | Miriam Kastlunger | Raluca Strămăturaru | Elīza Cauce |
Jedynki mężczyzn | Riks Kristens Rozitis | Tucker West | Samuel Edney | |||
Dwójki mężczyzn | Kanada | Polska | Stany Zjednoczone
| |||
5. PN | 14 grudnia 2017 | Lake Placid | Jedynki kobiet | Andrea Vötter | Ulla Zirne | Raluca Strămăturaru |
Jedynki mężczyzn | Siemion Pawliczenko | Taylor Morris | Inārs Kivlenieks | |||
Dwójki mężczyzn | Włochy | Stany Zjednoczone
|
Stany Zjednoczone
| |||
6. PN | 5 stycznia 2018 | Königssee | Jedynki kobiet | Jessica Tiebel | Martina Kocher | Birgit Platzer |
Jedynki mężczyzn | Inārs Kivlenieks | Armin Frauscher | Nico Gleirscher | |||
Dwójki mężczyzn | Włochy
|
Łotwa | Rosja | |||
7. PN | 12 stycznia 2018 | Oberhof | Jedynki kobiet | Jessica Tiebel | Wiktoria Diemczenko | Elīza Cauce |
Jedynki mężczyzn | Nico Gleirscher | David Gleirscher | Christian Paffe | |||
Dwójki mężczyzn | Polska | Łotwa | Niemcy
| |||
8. PN | 19 stycznia 2018 | Lillehammer | Jedynki kobiet | Wiktoria Diemczenko | Julia Taubitz | Raluca Strămăturaru |
Jedynki mężczyzn | Stiepan Fiodorow | Inārs Kivlenieks | Kevin Fischnaller | |||
Dwójki mężczyzn | Łotwa | Włochy
|
Polska | |||
9. PN | 26 stycznia 2018 | Sigulda | Jedynki kobiet | Julia Taubitz | Kimberley McRae | Elīza Cauce |
Jedynki mężczyzn | Inārs Kivlenieks | Stiepan Fiodorow | Maksim Arawin | |||
Dwójki mężczyzn | Rosja
|
Czechy
|
Włochy
|
Zamknij
Jedynki Kobiet
Miejsce | Zawodniczka | Kraj | IGL | WIN | ALT | CAL | LPD | KON | OBE | LIL | SIG | Punkty |
1. | Raluca Strămăturaru | Rumunia | 5. | 8. | 5. | 2. | 3. | dns | 9. | 3. | 19. | 438 |
2. | Wiktoria Diemczenko | Rosja | 4. | 6. | 6. | dns | 8. | 6. | 2. | 1. | dns | 437 |
3. | Madeleine Egle | Austria | 8. | 5. | 11. | 14. | 10. | 5. | 4. | 7. | 4. | 416 |
4. | Jessica Tiebel | Niemcy | 2. | 14. | 1. | dns | dns | 1. | 1. | dns | dns | 413 |
5. | Ulla Zirne | Łotwa | 3. | dns | 7. | 4. | 2. | 12. | 13. | 9. | 6. | 412 |
6. | Elīza Cauce | Łotwa | dns | dns | dns | 3. | 4. | 4. | 3. | 8. | 3. | 372 |
7. | Andrea Vötter | Włochy | 1. | dns | 4. | 9. | 1. | 7. | dns | dns | dns | 345 |
8. | Birgit Platzer | Austria | dns | dns | 3. | 24. | 5. | 3. | 11. | 10. | 7. | 328 |
9. | Brooke Apshkrum | Kanada | 18. | 17. | 20. | 5. | 7. | 15. | 8. | 12. | 11. | 303 |
10. | Kendija Aparjode | Łotwa | 40. | 12. | 12. | 6. | 27. | 8. | 17. | 4. | 12. | 287 |
... | ... | ... | ... | ... | ... | ... | ... | ... | ... | ... | ... | ... |
11. | Ewa Kuls | Polska | 21. | 9. | 18. | 11. | 9. | 14. | 10. | 16. | 8. | 286 |
13. | Natalia Wojtuściszyn | Polska | 24. | 19. | 9. | 7. | 19. | 13. | 12. | 18. | 9. | 270 |
Jedynki Mężczyzn
Miejsce | Zawodnik | Kraj | IGL | WIN | ALT | CAL | LPD | KON | OBE | LIL | SIG | Punkty |
1. | Inārs Kivlenieks | Łotwa | - | - | 2. | 19. | 3. | 1. | 34. | 2. | 1. | 469 |
2. | Nico Gleirscher | Austria | 2. | 3. | 7. | - | 6. | 3. | 1. | - | - | 421 |
3. | Emanuel Rieder | Włochy | 4. | - | 10. | 8. | 5. | 16. | 5. | 9. | 10. | 348 |
4. | Taylor Morris | Stany Zjednoczone | 17. | 5. | 8. | 7. | 2. | 7. | - | - | 8. | 340 |
5. | Kevin Fischnaller | Włochy | 3. | 7. | - | - | - | 11. | 6. | 3. | 6. | 320 |
6. | Stiepan Fiodorow | Rosja | 1. | - | - | - | - | - | 26. | 1. | 2. | 300 |
7. | Artūrs Dārznieks | Łotwa | 29. | 16. | 17. | 6. | 11. | 17. | 9. | 17. | 5. | 287 |
8. | Christian Paffe | Niemcy | 15. | 28. | 5. | 9. | 14. | 6. | 3. | - | - | 281 |
9. | Chris Mazdzer | Stany Zjednoczone | - | 2. | 9. | 4. | 12. | - | - | - | 4. | 276 |
10. | Maciej Kurowski | Polska | 15. | 9. | 16. | 12. | 23. | 14. | 10. | 14. | 9. | 271 |
... | ... | ... | ... | ... | ... | ... | ... | ... | ... | ... | ... | ... |
15. | Mateusz Sochowicz | Polska | 25. | 21. | 15. | 17. | 18. | 8. | 11. | 12. | 19. | 241 |
Dwójki Mężczyzn
Miejsce | Zawodnicy | Kraj | IGL | WIN | ALT | CAL | LPD | KON | OBE | LIL | SIG | Punkty |
1. | Oskars Gudramovičs Pēteris Kalniņš |
Łotwa | 22. | 3. | 1. | - | - | 2. | 2. | 1. | - | 459 |
2. | Wojciech Chmielewski Jakub Kowalewski |
Polska | - | 2. | 5. | 2. | - | 6. | 1. | 3. | dsq | 445 |
3. | Lukáš Brož Antonín Brož |
Czechy | 6. | 5. | 14. | 7. | 4. | 9. | 7. | - | 2. | 409 |
4. | Kristens Putins Imants Marcinkēvičs |
Łotwa | 3. | 9. | 9. | 5. | 6. | 10. | 12. | - | 5. | 376 |
5. | Marek Solčanský Karol Stuchlák |
Słowacja | 12. | 11. | 13. | 10. | 8. | 11. | 5. | 7. | 7. | 355 |
6. | Justin Krewson Andrew Sherk |
Stany Zjednoczone | 9. | 7. | 7. | 3. | 3. | - | - | 4. | - | 331 |
7. | Władisław Jużakow Jurij Prochorow |
Rosja | - | - | 3. | - | - | 5. | 9. | 5. | 1. | 319 |
8. | Matěj Kvíčala Jaromír Kudera |
Czechy | 16. | 17. | 11. | 9. | 8. | 12. | 6. | - | 4. | 310 |
9. | Fabian Malleier Ivan Nagler |
Włochy | 10. | - | 4. | - | - | 1. | 14. | 2. | - | 309 |
10. | Cosmin Atodiresei Ştefan Musei |
Rumunia | 18. | 19. | 15. | 14. | 9. | 13. | 10. | 9. | 10. | 279 |
... | ... | ... | ... | ... | ... | ... | ... | ... | ... | ... | ... | ... |
24. | Artur Petyniak Adam Wanielista |
Polska | dsq | 20. | 20. | 11. | 12. | - | - | - | - | 108 |
- Kalendarz zawodów. fil-luge.org. [dostęp 2017-10-31]. (ang.).
- Końcowa klasyfikacja (sezon 2017/18) - jedynki kobiet
- Końcowa klasyfikacja (sezon 2017/18) - jedynki mężczyzn
- Końcowa klasyfikacja (sezon 2017/18) - dwójki mężczyzn