Puchar UEFA (2004/2005)
Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
Puchar UEFA 2004/2005 (ang. 2004–2005 UEFA Cup) – 34. edycja międzynarodowego klubowego turnieju piłki nożnej Puchar UEFA, zorganizowana przez Unię Europejskich Związków Piłkarskich w terminie 13 lipca 2004 – 18 maja 2005. W rozgrywkach zwyciężyła drużyna CSKA Moskwa.
UEFA Cup | |||
| |||
Szczegóły turnieju | |||
Gospodarz |
UEFA | ||
---|---|---|---|
Termin |
13 lipca 2004 – 18 maja 2005 | ||
Liczba drużyn |
145 | ||
Mistrz |
CSKA Moskwa (1. tytuł) | ||
Statystyki turnieju | |||
Mecze |
305 | ||
Król strzelców |
Alan Shearer (11) |
Grupa północna
Levadia Tallinn – Bohemian F.C. 0:0 i 3:1
1 15.07 2004 |
Haverfordwest County – FH 0:1 i 1:3
1 15.07 2004 0:1 Allan Borgvartd 74 (mecz w Cardiff) |
Östers IF – TNS Llansantffraid 2:0 i 2:1
1 15.07 2004 1:0 Pär Cederqvist 77, 2:0 Pär Cederqvist 83 |
Portadown F.C. – Žalgiris Wilno 2:2 i 0:2
1 15.07 2004 1:0 Peter McCann 12, 2:0 Peter McCann 16, 2:1 Andžejus Maksimovičius 66, 2:2 Artūras Steško 80 |
B68 Toftir – FK Ventspils 0:3 i 0:8
1 15.07 2004 0:1 Vīts Rimkus 15, 0:2 Vīts Rimkus 24, 0:3 Vīts Rimkus 65 |
FC Haka – Etzella Ettelbruck 2:1 i 3:1
1 15.07 2004 1:0 Mika Nenonen 2, 2:0 Mika Nenonen 19, 2:1 Patrick Grettnich 25k |
Ekranas Poniewież – F91 Dudelange 1:0 i 2:1
1 15.07 2004 1:0 Mindaugas Gardzijauskas 38 |
FC Vaduz – Longford Town F.C 1:0 i 3:2
1 15.07 2004 1:0 Michele Polverino 73 |
B36 Tórshavn – Liepājas Metalurgs 1:3 i 1:8
1 15.07 2004 0:1 Genādijs Soloņicins 1, 0:2 Viktors Dobrecovs 4, 1:2 Bergur Midjord 45, 1:3 Viktors Dobrecovs 63 |
Glentoran F.C. – AC Allianssi 2:2 i 2:1
1 15.07 2004 1:0 Stephen Parkhouse 22, 1:1 Pasi Solehmainen 52, 1:2 Adriano Munoz 68, 2:2 Darren Lockhart 88 |
ÍA – TVMK Tallinn 4:2 i 2:1
1 15.07 2004 1:0 Reynir Leósson 6, 2:0 Stefán Thor Thordarson 36, 2:1 Deniss Malov 48, 3:1 Ellert Jón Björnsson 52, 3:2 Maksim Smirnov 58, 4:2 Julian Johnsson 90 |
Grupa południowo-śródziemnomorska
Siłeks Kratowo – NK Maribor 0:1 i 1:1
1 15.07 2004 0:1 Andrej Kvas 45 |
Marsaxlokk FC – Primorje Ajdovščina 0:1 i 0:2
1 15.07 2004 0:1 Goran Jolić 2 |
SS Pennarossa – FK Željezničar 1:5 i 0:4
1 15.07 2004 0:1 Almir Gredić 1, 0:2 Admir Raščić 6, 0:3 Admir Raščić 11, 0:4 Denis Karić 32, 0:5 Avdija Vrsajević 79, 1:5 Mohammed Zaboul 88 |
Oțelul Gałacz – Dinamo Tirana 4:0 i 4:1
1 15.07 2004 1:0 Negru 10, 2:0 Nanu 19, 3:0 Iakob 27, 4:0 Apostol 42 (mecz w Konstancy) |
Santa Coloma – FK Modriča Maxima 0:1 i 0:3
1 15.07 2004 0:1 Sreten Vasić 55 |
Omonia Nikozja – Słoga Skopje 4:0 i 4:1
1 15.07 2004 1:0 Elias Charalombous 40, 2:0 Josef Kozlej 47, 3:0 Antonis Makris 83, 4:0 Antonis Makris 90 |
Partizani Tirana – Birkirkara FC 4:2 i 1:2
1 15.07 2004 1:0 Sokol Bulku 23, 2:0 Dorian Bylykbashi 27k, 2:1 Marcelo Brachini 34s, 3:1 Alert Alccani 51, 4:1 Skerdi Bejzade 69, 4:2 George Mallia 82 |
Grupa środkowo-wschodnia
FK Mariupol – Bananc Erywań 2:0 i 2:0
1 15.07 2004 1:0 Zakarljuka 53, 2:0 Zakarljuka 84 |
SK Tbilisi – FK Şəmkir 1:0 i 4:1
1 15.07 2004 1:0 Georgi Czelidze 34 |
BATE Borysów – Dinamo Tbilisi 2:3 i 0:1
1 15.07 2004 1:0 Żewnow 15, 2:0 Strachanowicz 19k, 2:1 Kakaładze 45, 2:2 Ganczarow 55, 2:3 César Romero 90 |
Szirak Giumri – FC Tiraspol 1:2 i 0:2
1 15.07 2004 0:1 Josan 6, 0:2 Barburos 40k, 1:2 Dawtjan 70k |
Nistru Otaci – Szachcior Soligorsk 1:1 i 2:1
1 15.07 2004 0:1 Biespanskij 47, 1:1 Groshev 73 |
Mika Erywań – Budapest Honvéd FC 0:1 i 1:1
1 13.07 2004 0:1 Ádám Csobánki 90 |
FK Dukla Bańska Bystrzyca – Qarabağ Ağdam 3:0 i 1:0
1 15.07 2004 1:0 Semeník 50, 2:0 Svintek 64, 3:0 Pecovsky 77 |
Grupa północna
Glentoran F.C. – IF Elfsborg 0:1 i 1:2
1 12.08 2004 0:1 Joakim Alexandersson 88 |
KSK Beveren – FC Vaduz 3:1 i 2:1
1 12.08 2004 1:0 Alexandre Tokpa 21, 2:0 Romaric 25, 2:1 Marius Zarn 57, 3:1 Marco Ne 65 |
Odds BK – Ekranas Poniewież 3:1 i 1:2
1 12.08 2004 0:1 Povilas Lukšys 35, 1:1 Occean 55, 2:1 Anders Rambekk 67, 3:1 Occean 72 |
FK Ventspils – Brøndby IF 0:0 i 1:1
1 12.08 2004 |
Hammarby IF – Íþróttabandalag Akraness 2:0 i 2:1
1 12.08 2004 1:0 Alexander Ostlund 8, 2:0 Bjorn Runstrom 86 |
Stabæk Fotball – FC Haka 3:1 i 3:1
1 12.08 2004 0:1 Walerij Popowicz 49, 1:1 Veigar Gunnarsson 51, 2:1 Eirik Markegard 53, 3:1 Andre Olsen 90 |
FK Bodø/Glimt – Levadia Tallinn 2:1 i 1:2 (dog), karne 8:7
1 12.08 2004 1:0 Stig Johansen 1, 1:1 Władimir Woskobojnikow 8, 2:1 Runar Berg 77 |
Fimleikafélag Hafnarfjarðar – Dunfermline Athletic 2:2 i 2:1
1 12.08 2004 1:0 Jonas-Grani Gardarsson 18, 2:0 Allan Borgvardt 21, 2:1 Craig Brewster 72, 2:2 Andrius Skerla 87 |
Žalgiris Wilno – Aalborg BK 1:3 i 0:0
1 12.08 2004 1:0 Vidas Kaušpadas 33k, 1:1 David Nielsen 47, 1:2 David Nielsen 49, 1:3 Christian Lundberg 73 |
Östers IF Växjö – Liepājas Metalurgs 2:2 i 1:1
1 12.08 2004 1:0 Pär Cederqvist 23, 1:1 Aleksandrs Katasonovs 40, 2:1 Pär Cederqvist 85, 2:2 Viktors Dobrecovs 90 |
Grupa południowo-śródziemnomorska
Gençlerbirliği SK – NK Rijeka 1:0 i 1:2
1 12.08 2004 1:0 Mehmet Nas 45 |
Lewski Sofia – Modriča Maxima 5:0 i 3:0
1 12.08 2004 1:0 Sreten Vasić 5s, 2:0 Georgi Czilikow 13, 2:0 Georgi Czilikow 77, 4:0 Georgi Czilikow 79, 5:0 Emil Angełow 87 |
Hapoel Bene Sachnin – Partizani Tirana 3:0 i 3:1
1 12.08 2004 1:0 Abbass Sowan 16, 2:0 Agoye Olumide 33, 3:0 Agoye Olumide 54 |
FK Železnik Belgrad – Steaua Bukareszt 2:4 i 2:1
1 12.08 2004 0:1 Daniel Oprita 17, 0:2 Adrian Neaga 23, 0:3 Sorin-Ioan Paraschiv 33, 0:4 Adrian Neaga 49, 1:4 Darko Drinić 68, 2:4 Jefferson Da Silva 86 |
Budućnost Banatski Dvor – Maribor Branik 1:2 i 1:0
1 10.08 2004 1:0 Zeljko Milošević 23k, 1:1 Dominik Beršnjak 38, 1:2 Dalibor Teinović 76 |
FK Željezničar – Liteks Łowecz 1:2 i 0:7
1 12.08 2004 1:0 Arben Avdija 58, 1:1 Hidiouad Mourad 68, 1:2 Joãozinho 73 |
Dinamo Zagrzeb – Primorje Ajdovščina 4:0 i 0:2
1 12.08 2004 1:0 Niko Kranjcar 4, 2:0 Ivan Bosnjak 19, 3:0 Danijel Pranjic 28, 4:0 Dario Zahora 69 |
Omonia Nikozja – CSKA Sofia 1:1 i 1:3 (dog)
1 10.08 2004 1:0 Jozef Kozlej 57, 1:1 Amiran Mudżiri 79 |
Oțelul Gałacz – FK Partizan 0:0 i 0:1 |
AEK Larnaka – Maccabi Petach Tikwa 3:0 i 0:4
1 12.08 2004 1:0 Dragan Isajlovic 16, 2:0 Dragan Isajlovic 31, 3:0 Dragan Isajlovic 45 |
Grupa środkowo-wschodnia
Terek Grozny – Lech Poznań 1:0 i 1:0
1 12.08 2004 1:0 Dmitrij Chomucha 90+ |
Slavia Praga – Dinamo Tbilisi 3:1 i 0:2
1 12.08 2004 0:1 Lewan Mełkadze 12, 1:1 Evandro Adauto da Silva 61k, 2:1 Karel Pitak 63, 3:1 David Kalivoda 77 |
Rapid Wiedeń – Rubin Kazań 0:2 i 3:0
1 12.08 2004 0:1 Santos Roni 50, 0:2 Denis Bojarincew 64 |
Ilicziwiec Mariupol – Austria Wiedeń 0:0 i 0:3
1 12.08 2004 |
Dukla Bańska Bystrzyca – FC Wil 3:1 i 1:1
1 12.08 2004 0:1 Kristian Nushi 72, 1:1 Robert Semenik 75, 2:1 Robert Semenik 79k, 3:1 Martin Jakubko 90 |
Nistru Otaci – Sigma Ołomuniec 1:2 i 0:4
1 12.08 2004 1:0 Yulian Bursuk 50k, 1:1 Roman Hubnik 54, 1:2 Peter Babnic 89 |
Petržalka Bratysława – Dnipro Dniepropietrowsk 0:3 i 1:1
1 12.08 2004 0:1 Dmitrij Semoczko 62, 0:2 Siergiej Nazarenko 78, 0:3 Dmitrij Michajlenko 89 |
SV Pasching – Zenit Petersburg 3:1 i 0:2
1 10.08 2004 0:1 Hakki-Tolunay Kafkas 10s, 1:1 Eduard Glieder 16k, 2:1 Christian Mayrleb 35, 3:1 Eduard Glieder 85k |
Újpest FC – Servette FC 3:1 i 2:0
1 12.08 2004 1:0 Attila Polonkai 42, 2:0 Peter Rajczi 56, 2:1 Hervé Alicarte 57k, 3:1 Norbert Toth 63 |
Metałurh Donieck – FC Tiraspol 3:0 i 2:1
1 12.08 2004 1:0 Yaya Touré 31, 2:0 Ilja Stolica 75, 3:0 Ilja Stolica 90+ |
SK Tbilisi – Legia Warszawa 0:1 i 0:6
1 12.08 2004 0:1 Tomasz Sokołowski 78 |
Amica Wronki – Budapest Honvéd 1:0 i 0:1 (dog), karne 5:4
1 12.08 2004 1:0 Paweł Kryszałowicz 23 |