Rosja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Rosja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.

Rosja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Rosja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006
Rosja
Kod MKOl RUS
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2006
Turyn
Chorąży Dmitrij Dorofiejew (otwarcie)
Jewgienij Pluszczenko (zamknięcie)
Liczba zawodników 190 w 15 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 4.
Złoto
8
Srebro
6
Brąz
8
Razem
22

Rosję na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 reprezentowało 190 zawodników. Był to czwarty start Rosji na zimowych igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina sportowa Konkurencja
Złoto
Swietłana Iszmuratowa
Biathlon
Bieg indywidualny
Złoto
Albina Achatowa
Anna Bogalij
Swietłana Iszmuratowa
Olga Zajcewa
Biathlon
Sztafeta kobiet
Złoto
Jewgienij Diemientjew
Biegi narciarskie
Bieg łączony na 30 km mężczyzn
Złoto
Natalia Baranowa-Masałkina
Łarisa Kurkina
Julija Czepałowa
Jewgienija Miedwiediewa
Biegi narciarskie
Sztafeta kobiet
Złoto
Jewgienij Pluszczenko
Łyżwiarstwo figurowe
Soliści
Złoto
Tatjana Tot´mianina
Maksim Marinin
Łyżwiarstwo figurowe
Pary sportowe
Złoto
Tatjana Nawka
Roman Kostomarow
Łyżwiarstwo figurowe
Pary taneczne
Złoto
Swietłana Żurowa
Łyżwiarstwo szybkie
500 m kobiet
Srebro
Siergiej Czepikow
Nikołaj Krugłow
Pawieł Rostowcew
Iwan Czeriezow
Biathlon
Sztafeta mężczyzn
Srebro
Aleksander Zubkow
Filip Jegorow
Aleksiej Sieliwierstow
Aleksiej Wojewoda
Bobsleje
Czwórki mężczyzn
Srebro
Jewgienij Diemientjew
Biegi narciarskie
50 km stylem dowolnym mężczyzn
Srebro
Julija Czepałowa
Biegi narciarskie
30 km stylem dowolnym kobiet
Srebro
Albert Diemczenko
Saneczkarstwo
Jedynki mężczyzn
Srebro
Dmitrij Dorofiejew
Łyżwiarstwo szybkie
500 m mężczyzn
Brąz
Albina Achatowa
Biathlon
Bieg indywidualny kobiet
Brąz
Albina Achatowa
Biathlon
Bieg pościgowy kobiet
Brąz
Jewgienija Miedwiediewa
Biegi narciarskie
Bieg łączony na 15 km kobiet
Brąz
Alona Sidko
Biegi narciarskie
Sprint kobiet
Brąz
Iwan Ałypow
Wasilij Roczew
Biegi narciarskie
Sprint drużynowy mężczyzn
Brąz
Irina Słucka
Łyżwiarstwo figurowe
Solistki
Brąz
Władimir Lebiediew
Narciarstwo dowolne
Skoki akrobatyczne mężczyzn
Brąz
Jekatierina Abramowa
Warwara Baryszewa
Jekatierina Łobyszewa
Galina Lichaczowa
Swietłana Wysokowa
Łyżwiarstwo szybkie
Bieg drużynowy kobiet
  • Biathlonistka Olga Pylowa zdobyła srebrny medal w biegu indywidualnym, ale została zdyskwalifikowana za doping.

Wyniki reprezentantów Rosji

Biathlon

Mężczyźni

sprint – 21. miejsce
bieg pościgowy – 11. miejsce
bieg masowy – 21. miejsce
bieg indywidualny – 13. miejsce
bieg masowy – 20. miejsce
sprint – 23. miejsce
bieg pościgowy – DNS
bieg masowy – 5. miejsce
bieg indywidualny – 4. miejsce
sprint – 5. miejsce
bieg pościgowy – 15. miejsce
bieg indywidualny – 8. miejsce
sprint – 9. miejsce
bieg pościgowy – 9. miejsce
bieg masowy – 15. miejsce
bieg indywidualny – 32. miejsce
sztafeta –

Kobiety

sprint – 4. miejsce
bieg pościgowy –
bieg masowy – 9. miejsce
bieg indywidualny –
bieg indywidualny – 35. miejsce
bieg masowy – 24. miejsce
sprint – 10. miejsce
bieg pościgowy – 4. miejsce
bieg masowy – 12. miejsce
bieg indywidualny –
sprint – DNS
bieg indywidualny – DSQ
sprint – 9. miejsce
bieg pościgowy – 19. miejsce
bieg masowy – 15. miejsce
sztafeta –

Biegi narciarskie

Mężczyźni

Sprint stylem dowolnym – 28. miejsce
  • Iwan Artiejew
15 km stylem klasycznym – 34. miejsce
Bieg łączony – 51. miejsce
15 km stylem klasycznym – 22. miejsce
Bieg łączony – 13. miejsce
50 km stylem dowolnym – 38. miejsce
Bieg łączony –
50 km stylem dowolnym –
Bieg łączony – 37. miejsce
50 km stylem dowolnym – 20. miejsce
  • Paweł Korostielow
Sprint stylem dowolnym – 34. miejsce
Sprint stylem dowolnym – 25. miejsce
15 km stylem klasycznym – 8. miejsce
50 km stylem dowolnym – 18. miejsce
Sprint stylem dowolnym – 11. miejsce
15 km stylem klasycznym – 4. miejsce
Sprint drużynowy stylem klasycznym – 6. miejsce
Sztafeta – 10. miejsce

Kobiety

10 km stylem klasycznym – 16. miejsce
Bieg łączony – 37. miejsce
Sprint stylem dowolnym – 27. miejsce
10 km stylem klasycznym – 26. miejsce
Bieg łączony – 9. miejsce
30 km stylem dowolnym –
10 km stylem klasycznym – 19. miejsce
Sprint stylem dowolnym – 30. miejsce
Bieg łączony –
30 km stylem dowolnym – 21. miejsce
Sprint stylem dowolnym – 14. miejsce
30 km stylem dowolnym – 21. miejsce
Sprint stylem dowolnym –
10 km stylem klasycznym – 24. miejsce
Bieg łączony – 7. miejsce
30 km stylem dowolnym – 9. miejsce
Sprint drużynowy stylem klasycznym – 6. miejsce
sztafeta –

Bobsleje

Mężczyźni

dwójki – 4. miejsce
dwójki – 18. miejsce
czwórki – 9. miejsce
czwórki –

Kobiety

  • Wiktorija Tokowaja, Nadieżda Orłowa
dwójki – 7. miejsce

Curling

Kobiety

Hokej na lodzie

Mężczyźni

Kobiety

  • Nadieżda Aleksandrowa, Marija Barykina, Tatjana Burina, Jelena Białkowska, Irina Gaszennikowa, Ija Gawriłowa, Julija Gładyszewa, Aleksandra Kapustina, Alona Chomicz, Łarisa Miszina, Jekatierina Paszkiewicz, Olga Piermiakowa, Kristina Pietrowska, Żanna Sczelczkowa, Galina Skiba, Jekatierina Smolencewa, Jekatierina Smolina, Tatjana Sotnikowa, Swietłana Triefiłowa, Oksana Trietjakowa – 6. miejsce

Kombinacja norweska

Mężczyźni

  • Aleksiej Barannikow
Sprint HS134/7,5 km – 42. miejsce
Gundersen HS106/15 km – 29. miejsce
  • Iwan Fiesienko
Sprint HS134/7,5 km – 33. miejsce
Gundersen HS106/15 km – 28. miejsce
Sprint HS134/7,5 km – 43. miejsce
Gundersen HS106/15 km – 10. miejsce
  • Dmitrij Matwiejew
Sprint HS134/7,5 km – 35. miejsce
Gundersen HS106/15 km – DNF
Drużynowo HS134/4x5 km – 9. miejsce

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

  • Artiom Dietyszew
5000 m – 15. miejsce
10000 m – DSQ
500 m –
1000 m – 10. miejsce
1000 m – 21. miejsce
1500 m – 32. miejsce
  • Jurij Kochaniec
5000 m – 17. miejsce
  • Siergiej Korniłow
500 m – 27. miejsce
1000 m – 7. miejsce
1500 m – 23. miejsce
500 m – 14. miejsce
  • Aleksiej Proszin
500 m – 24. miejsce
1000 m – 15. miejsce
1500 m – 6. miejsce
5000 m – 11. miejsce
10000 m – 6. miejsce
1500 m – 21. miejsce
Bieg drużynowy – 5. miejsce

Kobiety

1000 m – 9. miejsce
1500 m – 21. miejsce
1000 m – 11. miejsce
1500 m – 20. miejsce
1000 m – 11. miejsce
1500 m – 6. miejsce
  • Julia Niemaja
500 m – 29. miejsce
3000 m – 18. miejsce
  • Walentina Jakszina
1500 m – 25. miejsce
3000 m – 24. miejsce
500 m –
1000 m – 7. miejsce
Bieg drużynowy –

Łyżwiarstwo figurowe

Mężczyźni

Soliści – 11. miejsce
Soliści –

Kobiety

Solistki –
Solistki – 14. miejsce

Pary

Pary sportowe – 8. miejsce
Pary sportowe – 5. miejsce
Pary sportowe –
Pary taneczne – 9. miejsce
Pary taneczne – 12. miejsce
Pary taneczne –

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

  • Pawieł Szestakow
zjazd – 30. miejsce
supergigant – 29. miejsce
gigant – DNF
slalom – DNS
kombinacja – 24. miejsce
zjazd – 38. miejsce
supergigant – 41. miejsce
slalom – DNF
kombinacja – 22. miejsce
  • Anton Konowałow
supergigant – 42. miejsce
slalom – 29. miejsce
kombinacja – DNF
  • Konstantin Sac
zjazd – 40. miejsce
supergigant – 27. miejsce
gigant – DNF
kombinacja – DNS
gigant – DNF
slalom – DNF

Kobiety

zjazd – 33. miejsce
supergigant – 42. miejsce
gigant – DSQ

Narciarstwo dowolne

Mężczyźni

skoki akrobatyczne – DNS
  • Jewgienij Braiłowski
skoki akrobatyczne – 9. miejsce
jazda po muldach – 35. miejsce
jazda po muldach –
  • Dmitrij Maruszczak
skoki akrobatyczne – DNS
jazda po muldach – 27. miejsce
jazda po muldach – 13. miejsce
  • Artiom Walintiejew
jazda po muldach – 25. miejsce

Kobiety

jazda po muldach – 16. miejsce
jazda po muldach – 21. miejsce
  • Olga Korolowa
skoki akrobatyczne – 17. miejsce
  • Darja Sierowa
jazda po muldach – 13. miejsce
skoki akrobatyczne – 9. miejsce

Saneczkarstwo

Mężczyźni

jedynki –
  • Wiktor Kneib
jedynki – 11. miejsce
  • Kirył Sierykow
jedynki – 24. miejsce
  • Władimir Bojcow
    Dmitrij Chamkin
Dwójki – DNF
  • Michaił Kuzmicz
    Jurij Wiesiełow
Dwójki – 11. miejsce

Kobiety

  • Julija Anaszkina
jedynki – 16. miejsce
jedynki – 14. miejsce
  • Anastasija Skułkina
jedynki – 21. miejsce

Short track

Mężczyźni

  • Wiaczesław Kurginian
500 m – 14. miejsce
1000 m – 18. miejsce
1500 m – 15. miejsce
  • Michaił Rażin
500 m – 18. miejsce
1000 m – 13. miejsce
1500 m – 23. miejsce

Kobiety

  • Tatjana Borodulina
1000 m – DSQ
1500 m – DSQ

Skeleton

Mężczyźni

Kobiety

Skoki narciarskie

Mężczyźni

skocznia normalna – 44. miejsce
skocznia duża – 41. miejsce
skocznia normalna – 19. miejsce
skocznia duża – 27. miejsce
skocznia normalna – 34. miejsce
skocznia duża – 33. miejsce
skocznia normalna – 10. miejsce
skocznia duża – 17. miejsce
Drużynowo – 8. miejsce

Snowboard

Mężczyźni

halfpipe – 37. miejsce
  • Aleksandr Biełkin
gigant równoległy – 25. miejsce
  • Dienis Sałagajew
gigant równoległy – 18. miejsce

Kobiety

  • Marija Prusakowa
halfpipe – 32. miejsce
  • Swietłana Winogradowa
halfpipe – 29. miejsce
gigant równoległy – 8. miejsce
gigant równoległy – 5. miejsce

Linki zewnętrzne

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Rosja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006
Listen to this article