Rusłan Perechoda - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Rusłan Perechoda.

Rusłan Perechoda

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Rusłan Perechoda
Data i miejsce urodzenia 18 lipca 1987
Staryj Sałtow; Obwód charkowski, ZSRR
Wzrost 182 cm
Reprezentacja  Ukraina
Debiut w PŚ 25 listopada 2011, Ruka
(84. miejsce – sprint)
Pierwsze punkty w PŚ 1 lutego 2013, Soczi
(26. miejsce – sprint)

Rusłan Perechoda (ukr. Руслан Юрiйович Перехода ros. Руслан Юрьевич Перехода ur. 18 lipca 1987 w Starym Sałtowie) – ukraiński biegacz narciarski.

Kariera

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej Rusłan Perechoda pojawił się w 12 marca 2007 roku, podczas mistrzostw świata juniorów w Tarvisio, w sprincie stylem klasycznym, gdzie zajął 30. miejsce.

W Pucharze Świata zadebiutował 29 listopada 2011 roku w Ruce, gdzie zajął 84. miejsce w sprincie technika klasycznym. Pierwsze pucharowe punkty wywalczył w Soczi w sprincie stylem dowolnym, gdzie zajął 26. miejsce

Osiągnięcia

Igrzyska olimpijskie

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
50. 11 lutego 2014 Rosja Soczi Sprint stylem dowolnym Norwegia Ola Vigen Hattestad
20. 19 lutego 2014 Rosja Soczi Sprint drużynowy stylem dowolnym[1] 23:14,89 min  Finlandia

Mistrzostwa świata

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
66. 21 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme sprint stylem klasycznym 3:30,4 min Rosja Nikita Kriukow
19. 24 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme Sprint drużynowy stylem klasycznym[2] 21:30,9 min  Rosja
67. 21 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme 15 km stylem dowolnym 34:37,1 min +4:47,8 min Norwegia Petter Northug
17. 1 marca 2013 Włochy Val di Fiemme Sztafeta 4x10 km[3] 1:48:20.6 h +6:43,4 min  Norwegia
56. 19 lutego 2015 Szwecja Falun Sprint stylem klasycznym 3:02,35 min Norwegia Petter Northug
19. 22 lutego 2015 Szwecja Falun Sprint drużynowy stylem dowolnym[4] 15:32,89 min  Norwegia
73. 25 lutego 2015 Szwecja Falun 15 km stylem dowolnym 35:01,6 min +5:45,4 min Szwecja Johan Olsson
17.[5] 27 lutego 2015 Szwecja Falun Sztafeta 4x10 km[6] 1:34:18,5 h  Norwegia
49. 23 lutego 2017 Finlandia Lahti Sprint stylem dowolnym 3:13,76 min Włochy Federico Pellegrino
16. 26 lutego 2017 Finlandia Lahti Sprint drużynowy stylem klasycznym[7] 17:40,69 min Rosja Rosja
77. 1 marca 2017 Finlandia Lahti 15 km stylem klasycznym 36:44,0 min +8:48,9 min Finlandia Iivo Niskanen
16.[8] 3 marca 2017 Finlandia Lahti bieg sztafetowy 4x10 km[9] 1:37:20,1 h Norwegia Norwegia
14.[10] 1 marca 2019 Austria Seefeld in Tirol bieg sztafetowy 4×10 km[a] 1:42:32,1 h  Norwegia
59. 3 marca 2019 Austria Seefeld in Tirol 50 km stylem dowolnym 1:49:59,3 h +18:13,3 min Norwegia Hans Christer Holund
63. 25 lutego 2021 Niemcy Oberstdorf Sprint stylem klasycznym 3:01,30 min Norwegia Johannes Høsflot Klæbo
DNF 27 lutego 2021 Niemcy Oberstdorf 30 km bieg łączony 1:11:33,9 h
Aleksandr Bolszunow
21. 28 lutego 2021 Niemcy Oberstdorf Sprint drużynowy stylem dowolnym[11] 15:01,74 min  Norwegia
79. 3 marca 2021 Niemcy Oberstdorf 15 km stylem dowolnym 33:48,7 min +6:33,6 min Norwegia Hans Christer Holund

Uniwersjada

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
37. 20 lutego 2009 Harbin 10 km stylem dowolnym 27:10,1 min +2:26,8 min Rosja Aleksiej Czernousow
37. 21 lutego 2009 Harbin Sprint stylem dowolnym Rosja Jegor Sorin
34. 28 stycznia 2011 Turcja Erzurum 10 km stylem klasycznym 25:43,1 min +3:15,5 min Rosja Władysław Skobielew
17. 29 stycznia 2011 Turcja Erzurum Sprint stylem dowolnym Rosja Radik Gazjew
24. 31 stycznia 2011 Turcja Erzurum 15 km bieg łączony 43:58,7 min +3:08,9 min Rosja Władysław Skobielew
17. 5 lutego 2011 Turcja Erzurum 30 km stylem dowolnym 1:17:19,5 h +3:38,2 min Rosja Władysław Skobielew
27. 14 grudnia 2013 Włochy Val di Fiemme Sprint stylem klasycznym Rosja Maksim Kowalew
8. 15 grudnia 2013 Włochy Val di Fiemme Sprint dr. mieszany stylem dowolnym[12] 17:55,40 min +20,24 s  Rosja II
39. 17 grudnia 2013 Włochy Val di Fiemme 10 km stylem dowolnym 23:57,4 min +1:36,1 min Serbia Milanko Petrović
22. 25 stycznia 2015 Słowacja Szczyrbskie Jezioro Sprint stylem dowolnym Rosja Andriej Łarkow
28. 28 stycznia 2015 Słowacja Szczyrbskie Jezioro 10 km stylem klasycznym 23:29,2 min +2:00,1 min Rosja Andriej Feller
6. 30 stycznia 2015 Słowacja Szczyrbskie Jezioro Sztafeta 4x7,5 km[13] 1:22:49,0 h +4:52,5 min  Rosja
16. 31 stycznia 2015 Słowacja Szczyrbskie Jezioro 30 km stylem dowolnym 1:16:20,1 h +4:03,3 min Rosja Andriej Łarkow

Mistrzostwa świata juniorów

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
30. 12 marca 2007 Włochy Tarvisio Sprint stylem klasycznym Rosja Iwan Iwanow
71. 14 marca 2007 Włochy Tarvisio 10 km stylem dowolnym 22:40,9 min +4:02,9 min Finlandia Martti Jylhä
77. 16 marca 2007 Włochy Tarvisio 20 km bieg łączony 52:49,8 min +8:21,6 min Norwegia Eirik Kurland Olsen

Mistrzostwa świata U23

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
32. 26 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten Sprint stylem dowolnym Norwegia Ole-Marius Bach
55. 28 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten 15 km stylem klasycznym 37:50,0 min +4:19,6 min Rosja Władysław Skobielew
45. 30 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten 15 km stylem klasycznym 1:24:45,6 h +7:29,2 min Rumunia Paul Constantin Pepene

Puchar Świata

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Sezon Miejsce
2011/2012 niesklasyfikowany
2012/2013 158.
2013/2014 niesklasyfikowany
2014/2015 niesklasyfikowany
2016/2017 niesklasyfikowany
2017/2018 niesklasyfikowany
2018/2019 niesklasyfikowany
2019/2020 nie brał udziału
2020/2021 niesklasyfikowany

Miejsca na podium

Perechoda nigdy nie stał na podium indywidualnych zawodów Pucharu Świata.

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata

stan po zakończeniu sezonu 2018/2019

Sezon 2011/2012
TdS
punkty
- 84 110 105 105 - - - - - - - - - - - - - - - - - - 60 - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2012/2013
TdS
punkty
- 87 100 84 84 - - - - 95 94 58 74 71 dns - - - - 26 - 60 - - - - - - - - - - 5
Sezon 2013/2014
TdS
punkty
94 105 89 92 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2014/2015
LT
TdS
punkty
79 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2016/2017
LT
TdS
FPŚ punkty
72 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2017/2018
RT
TdS
FPŚ punkty
64 106 lpd - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2018/2019
LT
TdS
FPŚ punkty
80 89 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

- – zawodnik nie wystartował
TdS – Tour de Ski

Uwagi

  1. Skład drużyny: Ołeksij Krasowski, Jan Kostruba, Rusłan Perechoda, Dmytro Drahun

Przypisy

  1. Skład drużyny: Rusłan Perechoda, Ołeksij Krasowski
  2. Skład drużyny: Rusłan Perechoda, Myrosław Biłosiuk.
  3. Skład drużyny: Witalij Sztun, Ołeksij Krasowski, Myrosław Biłosiuk, Rusłan Perekoda.
  4. Skład drużyny: Rusłan Perechoda, Andriej Orlyk
  5. Sztafeta zdublowana
  6. Skład drużyny: Ołeksij Krasowski, Andriej Orlyk, Rusłan Perechoda, Kostantyn Jaremenko
  7. Skład zespołu: Ołeksij Krasowski, Rusłan Perechoda
  8. Sztafeta zdublowana
  9. Skład zespołu: Ołeksij Krasowski, Andriej Orlyk, Rusłan Perechoda, Oleg Jołtuchowsky
  10. Sztafeta zdublowana
  11. Skład drużyny: Dmytro Drahun, Rusłan Perechoda
  12. Skład drużyny: Rusłan Perekoda, Kateryna Serdiuk
  13. Skład drużyny: Ołeksij Krasowski, Kostantyn Jaremenko, Oleg Jołtuchowsky, Rusłan Perechoda

Linki zewnętrzne

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Rusłan Perechoda
Listen to this article