Słowenia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996
Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
Słowenię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 reprezentowało 37 zawodników: 25 mężczyzn i 12 kobiet. Był to drugi start reprezentacji Słowenii na letnich igrzysk olimpijskich.
Szybkie fakty Kod MKOl, Chorąży ...
Kod MKOl |
SLO | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1996 Atlanta | ||||||
Chorąży | ||||||
Liczba zawodników |
37 w 8 dyscyplinach | |||||
|
Zamknij
Więcej informacji Medal, Zawodnik ...
Medal | Zawodnik | Dyscyplina | Konkurencja | Rezultat |
---|---|---|---|---|
Srebro | Andraž Vehovar | Kajakarstwo górskie | K-1 mężczyzn | 141,65 pkt |
Srebro | Brigita Bukovec | Lekkoatletyka | bieg na 100 m przez płotki kobiet | 12,59 s[1] |
Zamknij
Kajakarstwo górskie
Mężczyźni
Więcej informacji Zawodnik, Konkurencja ...
Zawodnik | Konkurencja | 1. przejazd | 2. przejazd | Pozycja końcowa | Źródło | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas brutto (Kara) | Pozycja (w przejeździe) | Czas brutto (Kara) | Pozycja (w przejeździe) | ||||
Andraž Vehovar | K-1 | 141.65 (0 s) | 1. | [2] | |||
Jernej Abramič | 145.81 (0 s) | 7. | 7. | ||||
Fedja Marušić | 155.70 (10 s) | 16. | 26. | ||||
Gregor Terdić | C-1 | 187.79 (5 s) | 22. | 24. | [3] | ||
Simon Hočevar | 231.00 (65 s) | 25. | 28. |
Zamknij
Kolarstwo szosowe
Mężczyźni
Lekkoatletyka
Konkurencje biegowe
Kobiety
Więcej informacji Zawodnik, Konkurencja ...
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Źródło | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | |||
Jerneja Perc | 100 m | 11.63 | 6. | NQ | [6] | |||||
Alenka Bikar | 200 m | 22.88 | 3. (Q) | 22.89 | 4. (Q) | 22.82 | 7. | NQ | [7] | |
Helena Javornik | Maraton | — | 2:46:58 | 53. | [8] | |||||
Brigita Bukovec | 100 m ppł. | 12.72 | 1. (Q) | 12.66 | 1. (Q) | 12.63 | 2. (Q) | 12.59 | [9] |
Zamknij
Mężczyźni
Więcej informacji Zawodnik, Konkurencja ...
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Źródło | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | |||
Miro Kocuvan | 400 m ppł. | 49.66 | 5. | — | NQ | [10] |
Zamknij
Konkurencje techniczne
Kobiety
Więcej informacji Zawodnik, Konkurencja ...
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Finał | Źródło | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | |||
Britta Bilač | Skok wzwyż | 1,93 m | 11. (Q) | 1,93 m | 9. | [11] |
Ksenija Predikaka | Skok w dal | 6,37 m | 21. | NQ | [12] | |
Renata Strašek | Rzut oszczepem | 57,04 m | 21. | NQ | [13] |
Zamknij
Mężczyźni
Więcej informacji Zawodnik, Konkurencja ...
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Finał | Źródło | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | |||
Gregor Cankar | Skok w dal | 8,00 m | 12. (q) | 8,11 m | 6. | [14] |
Igor Primc | Rzut dyskiem | 59,12 m | 24. | NQ | [15] |
Zamknij
Łucznictwo
Mężczyźni
Więcej informacji Zawodnik, Konkurencja ...
Zawodnik | Konkurencja | Runda rankingowa | 1/32 finału | 1/16 finału | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał/o brąz | Pozycja | Źródło | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik | ||||
Samo Medved | Indywidualnie | 656 pkt | 28. | O. Jacenko W 161-150 |
Jari Lipponen W 161-161 |
Paul Vermeiren P 159-161 |
NQ | 14. | [16] | ||
Peter Koprivnikar | 652 pkt | 31 | K. Hanlon P 151-155 |
NQ | 54. | ||||||
Matevž Krumpeštar | 643 pkt | 50. | B. Johnson P 140-158 |
NQ | 64. | ||||||
Samo Medved Peter Koprivnikar Matevž Krumpeštar |
Drużynowo | 1951 pkt | 8. | — | Rosja W 242-241 |
Korea Południowa P 249-251 |
NQ | 5. | [17] |
Zamknij
Pływanie
Kobiety
Więcej informacji Zawodnik, Konkurencja ...
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Finał B | Finał A | Pozycja | Źródło | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | ||||
Metka Sparavec | 50 m stylem dowolnym | 26.43 | 5. | NQ | 25. | [18] | |||
100 m stylem dowolnym | 57.66 | 4. | NQ | 28. | |||||
Alenka Kejžar | 200 m stylem klasycznym | 2:33.34 | 1. | NQ | 20. | [19] | |||
200 m stylem zmiennym | 2:18.39 | 3. | NQ | 19. |
Zamknij
Mężczyźni
Więcej informacji Zawodnik, Konkurencja ...
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Finał B | Finał A | Pozycja | Źródło | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | ||||
Jure Bučar | 200 m stylem dowolnym | 1:54.75 | 2. | NQ | 34. | [20] | |||
400 m stylem dowolnym | 3:57.36 | 7. | NQ | 20. | |||||
Igor Majcen | 1500 m stylem dowolnym | 16:10.81 | 8. | NQ | 28. | [21] | |||
Peter Mankoč | 100 m stylem motylkowym | 55.59 | 7. | NQ | 36. | [22] | |||
200 m stylem zmiennym | DQ | NQ | Nieklasyfikowany |
Zamknij
Strzelectwo
Mężczyźni
Więcej informacji Zawodnik, Konkurencja ...
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Finał | Źródło | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Suma | Pozycja | |||
Rajmond Debevec | Karabin pneumatyczny 10 m | 591 pkt | 4. (Q) | 101,1 pkt | 692,1 pkt | 6. | [23] |
Karabin małokalibrowy, leżąc 50 m | 1166 pkt | 9. | NQ | [24] | |||
Karabin małokalibrowy, trzy pozycje 50 m | 596 pkt | 9. | NQ | [25] |
Zamknij
Wioślarstwo
Mężczyźni
Więcej informacji Zawodnik, Konkurencja ...
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Repasaże o półfinał | Półfinały | Finał A/B | Pozycja | Źródło | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | ||||
Iztok Čop | Jedynka | 7:32.69 | 2. | 7:41.83 | 1. (QA/B) | 7:15.07 | 2. (QA) | 6:51.71 | 4. | 4. | [26] |
Erik Tul Luka Špik |
Dwójka podwójna | 7:02.48 | 4. | 7:06.06 | 4. | NQ | 14. | [27] | |||
6:56.43 | 3. | ||||||||||
Denis Žvegelj Jani Klemenčič Milan Janša Sadik Mujkič |
Czwórka bez sternika | 6:15.86 | 2. (Q) | BYE | 6:13.14 | 3. (QA) | 6:07.87 | 4. | 4. | [28] |
Zamknij
Żeglarstwo
Więcej informacji Zawodnik, Konkurencja ...
Zawodnik | Konkurencja | Pozycja w wyścigu | Suma punktów | Pozycja | Źródło | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | |||||
Vesna Dekleva | Europa | 17. | 11. | 17. | 21. | 5. | 10. | 6. | 15. | 12 | 114 pkt | 18. | [29] | ||
Janja Orel Alenka Orel |
470 (kobiety) | 20. | 17. | 14. | 20. | 19. | 13. | 7. | 15. | 18. | 143 pkt | 19. | [30] | ||
Tomaž Čopi Mitja Margon |
470 (mężczyźni) | 14. | 20 | 13. | 11. | 8. | 16. | 17. | 7. | 10. | 116 pkt | 14. | [31] |
Zamknij
- Athletics - Olymic Games 1996 results Women, the-sports.org [dostęp 2012-05-17] (ang.).
- Canoeing at the 1996 Atlanta Summer Games: Men's Kayak Singles, Slalom, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-25] [zarchiwizowane z adresu 2016-08-16] (ang.).
- Canoeing at the 1996 Atlanta Summer Games: Men's Canadian Singles, Slalom, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-25] [zarchiwizowane z adresu 2010-11-15] (ang.).
- Cycling at the 1996 Atlanta Summer Games: Men's Road Race, Individual, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-25] [zarchiwizowane z adresu 2010-05-04] (ang.).
- Cycling at the 1996 Atlanta Summer Games: Men's Individual Time Trial, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-25] [zarchiwizowane z adresu 2010-06-08] (ang.).
- Athletics at the 1996 Atlanta Summer Games: Women's 100 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-25] [zarchiwizowane z adresu 2013-12-04] (ang.).
- Athletics at the 1996 Atlanta Summer Games: Women's 200 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-25] [zarchiwizowane z adresu 2009-07-25] (ang.).
- Athletics at the 1996 Atlanta Summer Games: Women's Marathon, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-25] [zarchiwizowane z adresu 2009-04-08] (ang.).
- Athletics at the 1996 Atlanta Summer Games: Women's 100 metres Hurdles, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-25] [zarchiwizowane z adresu 2009-09-07] (ang.).
- Athletics at the 1996 Atlanta Summer Games: Men's 400 metres Hurdles, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-25] [zarchiwizowane z adresu 2009-07-06] (ang.).
- Athletics at the 1996 Atlanta Summer Games: Women's High Jump, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-25] [zarchiwizowane z adresu 2011-01-19] (ang.).
- Athletics at the 1996 Atlanta Summer Games: Women's Long Jump, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-25] [zarchiwizowane z adresu 2009-08-28] (ang.).
- Athletics at the 1996 Atlanta Summer Games: Women's Javelin Throw, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-25] [zarchiwizowane z adresu 2009-11-30] (ang.).
- Athletics at the 1996 Atlanta Summer Games: Men's Long Jump, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-25] [zarchiwizowane z adresu 2009-03-30] (ang.).
- Athletics at the 1996 Atlanta Summer Games: Men's Discus Throw, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-25] [zarchiwizowane z adresu 2009-07-25] (ang.).
- Archery at the 1996 Atlanta Summer Games: Men's Individual, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-25] [zarchiwizowane z adresu 2011-02-17] (ang.).
- Archery at the 1996 Atlanta Summer Games: Men's Team, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-25] (ang.).
- Metka Sparavec Bio, Stats, and Results, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-25] [zarchiwizowane z adresu 2012-12-15] (ang.).
- Alenka Kejžar Bio, Stats, and Results, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-25] [zarchiwizowane z adresu 2008-12-28] (ang.).
- Jure BuÄar Bio, Stats, and Results, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-18] [zarchiwizowane z adresu 2010-02-01] (ang.).
- Igor Majcen Bio, Stats, and Results, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-18] [zarchiwizowane z adresu 2010-02-01] (ang.).
- Peter MankoÄ Bio, Stats, and Results, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-25] [zarchiwizowane z adresu 2008-12-24] (ang.).
- Shooting at the 1996 Atlanta Summer Games: Men's Air Rifle, 10 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-25] [zarchiwizowane z adresu 2011-07-23] (ang.).
- Shooting at the 1996 Atlanta Summer Games: Men's Small-Bore Rifle, Three Positions, 50 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-25] [zarchiwizowane z adresu 2011-07-23] (ang.).
- Shooting at the 1996 Atlanta Summer Games: Men's Small-Bore Rifle, Prone, 50 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-25] [zarchiwizowane z adresu 2011-07-22] (ang.).
- Rowing at the 1996 Atlanta Summer Games: Men's Single Sculls, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-25] [zarchiwizowane z adresu 2014-03-12] (ang.).
- Rowing at the 1996 Atlanta Summer Games: Men's Double Sculls, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-25] [zarchiwizowane z adresu 2011-07-13] (ang.).
- Rowing at the 1996 Atlanta Summer Games: Men's Coxless Fours, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-25] [zarchiwizowane z adresu 2009-05-31] (ang.).
- Sailing at the 1996 Atlanta Summer Games: Women's One Person Dinghy, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-25] [zarchiwizowane z adresu 2011-09-14] (ang.).
- Sailing at the 1996 Atlanta Summer Games: Women's Two Person Dinghy, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-25] [zarchiwizowane z adresu 2011-07-13] (ang.).
- Sailing at the 1996 Atlanta Summer Games: Men's Two Person Dinghy, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-25] [zarchiwizowane z adresu 2011-07-13] (ang.).