Serbia i Czarnogóra na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004
Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
Serbię i Czarnogórę na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 w Atenach reprezentowało 87 zawodników w tym 7 kobiet. Najstarszym zawodnikiem był Dragan Perić (40 lat). Najmłodszym zawodnikiem była Miroslava Najdanovski (16 lat). Reprezentacja Serbii i Czarnogóry zdobyła dwa medale.
Szybkie fakty Kod MKOl, Chorąży ...
Kod MKOl |
SCG | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2004 Ateny | ||||||
Chorąży | ||||||
Liczba zawodników |
87 w 14 dyscyplinach | |||||
|
Zamknij
Więcej informacji Medal, Zawodnik ...
Medal | Zawodnik | Dyscyplina | Konkurencja |
---|---|---|---|
Srebro | Jasna Šekarić | Strzelectwo | Pistolet pneumatyczny 10 m |
Srebro | Vujasinović, VladimirVladimir Vujasinović Denis Šefik Petar Trbojević Vanja Udovičić Slobodan Nikić Aleksandar Šapić Dejan Savić Viktor Jelenić Predrag Jokić Nikola Kuljača Aleksandar Ćirić Vladimir Gojković Danilo Ikodinović | Piłka wodna | Turniej mężczyzn |
Zamknij
Judo
Więcej informacji Zawodnik, Konkurencja ...
Zawodnik | Konkurencja | Osiągnięcia |
---|---|---|
Miloš Mijalković | waga do 66 kg | 1 Runda: Wygrana z Muratem Kalikulov 2 Runda: Pokonany przez Muratbek Kipshakbayev |
Zamknij
Kajakarstwo
Więcej informacji Zawodnik, Konkurencja ...
Zawodnik | Konkurencja | osiągnięcia |
---|---|---|
Ognjen Filipović Dragan Zorić | K-2 500 m | Kwalifikacje: 1:31.985 (3. miejsce) Półfinał: 1:32.150 (4. miejsce) |
Ognjen Filipović Dragan Zorić | K-2 1000 m | Kwalifikacje: 3:19.299 (6. miejsce) Półfinał: 3:58.793 (8. miejsce) |
Zamknij
Kolarstwo
Więcej informacji Zawodnik, Konkurencja ...
Zawodnik | Konkurencja | Osiągnięcia |
---|---|---|
Ivan Stević | Kolarstwo szosowe | Nie ukończył wyścigu |
Zamknij
Koszykówka
Więcej informacji Zawodnik, Konkurencja ...
Zawodnik | Konkurencja | Osiągnięcia |
---|---|---|
Dejan Bodiroga Petar Popović Đuro Ostojić Vladimir Radmanović Igor Rakočević Vlado Šćepanović Vule Avdalović Predrag Drobnjak Nenad Krstić Miloš Vujanić Dejan Tomašević Aleksandar Pavlović | Kwalifikacje: 11. miejsce |
Zamknij
Lekkoatletyka
Więcej informacji Zawodnik, Konkurencja ...
Zawodnik | Konkurencja | osiągnięcia |
---|---|---|
Predrag Filipović | Chód na 20 km | 1:31:35 – 39. miejsce |
Aleksandar Raković | Chód na 50 km | 4:02:06 – 23. miejsce |
Dragan Perić | Pchnięcie kulą | 18.91 m – 32. miejsce |
Nenad Lončar | 110 metrów przez płotki | 14.02 s – 46. miejsce |
Dragutin Topić | Wskok wzwyż | Kwalifikacje: 2.28 m (kwalifikacja) Finał: 2.29 m – 10. miejsce |
Olivera Jevtić | Maraton | 2:31:15 – 6.miejsce |
Dragana Tomašević | Rzut dyskiem | 54.44 m – 38. miejsce |
Zamknij
Piłka nożna
Więcej informacji Zawodnik, Konkurencja ...
Zawodnik | Konkurencja | osiągnięcia |
---|---|---|
Aleksandar Čanović Nikola Milojević Milan Biševac Đorđe Jokić Marko Baša Branko Lazarević Marko Lomić Bojan Neziri Milan Stepanov Miloš Krasić Goran Lovre Igor Matić Dejan Milovanović Branimir Petrović Simon Vukčević Andrija Delibašić Nikola Nikezić Srđan Radonjić | Przegrana z Argentyną (0:6) Przegrana z |
Zamknij
Piłka wodna
Więcej informacji Zawodnik, Konkurencja ...
Zawodnik | Konkurencja | Osiągnięcia |
---|---|---|
Vujasinović, VladimirVladimir Vujasinović Denis Šefik Petar Trbojević Vanja Udovičić Slobodan Nikić Aleksandar Šapić Dejan Savić Viktor Jelenić Predrag Jokić Nikola Kuljača Aleksandar Ćirić Vladimir Gojković Danilo Ikodinović | Srebrny Medal |
Zamknij
Pływanie
Więcej informacji Zawodnik, Konkurencja ...
Zawodnik | Konkurencja | osiągnięcia |
---|---|---|
Milorad Čavić | 50 metrów stylem wolnym mężczyzn | 23.05 s – 31. miejsce |
Milorad Čavić | 100 metrów stylem wolnym mężczyzn | 49.74 s – 19. miejsce |
Igor Erhartić | 200 metrów stylem wolnym mężczyzn | 1:54.21 – 48. miejsce |
Igor Erhartić | 100 metrów style grzbietowym mężczyzn | 59.38 s – 40. miejsce |
Mladen Tepavčević | 100 metrów stylem zmiennym mężczyzn | 1:03.52 – 29. miejsce |
Milorad Čavić | 100 metrów stylem motylkowym mężczyzn | Kwalifikacje: 52.44 s Półfinał: 53.12 s – 16. miejsce |
Vladan Marković | 200 metrów stylem motylkowym mężczyzn | 2:04.77 – 31. miejsce |
Miroslava Najdanovski | 50 metrów stylem wolnym kobiet | 27.18 s – 43. miejsce |
Marina Kuč | 100 metrów stylem zmiennym kobiet | 1:11.27 – 22. miejsce |
Marina Kuč | 200 metrów stylem zmiennym kobiet | Kwalifikacje: 2:30.39 Półfinał: 2:31.77 – 15. miejsce |
Zamknij
Siatkówka
Więcej informacji Zawodnik, Konkurencja ...
Zawodnik | Konkurencja | Osiągnięcia |
---|---|---|
Vladan Đorđević Andrija Gerić Nikola Grbić Vladimir Grbić Ivan Ilić Milan Marković Đula Mešter Vasa Mijić Ivan Miljković Aleksandar Mitrović Milan Vasić Goran Vujević | Przegrana z Polską 0:3 (21 – 25, 17 – 25, 16 – 25) Wygrana z Francją 3:0 (25 – 21, 30 – 28, 25 – 22) Wygrana z Tunezją 3:0 (25 – 16, 25 – 18, 25 – 21) Wygrana z Argentyną 3:1 (21 – 25, 25 – 17, 25 – 21, 25 – 23) Wygrana z Grecją 3:2 (21 – 25, 36 – 38, 25 – 13, 23 – 25, 15 – 12) Ćwierćfinał: Przegrana z Rosją 1:3 (27 – 29, 25 – 23, 25 – 27, 26 – 28) |
Zamknij
Strzelectwo
Więcej informacji Zawodnik, Konkurencja ...
Zawodnik | Konkurencja | Osiągnięcia |
---|---|---|
Stevan Pletikosić | Karabin małokalibrowy trzy postawy 50 m mężczyzn | 1153 punktów – 28. ogólnie |
Stevan Pletikosić | Pistolet dowolny 50 m mężczyzn | 586 punktów – 42. ogólnie |
Stevan Pletikosić | Karabin pneumatyczny 10 m mężczyzn | 586 punktów – 39. ogólnie |
Andrija Zlatić | Pistolet dowolny 50 m mężczyzn | 546 punktów – 32. miejsce |
Andrija Zlatić | Karabin pneumatyczny 10 m mężczyzn | 579 punktów – 13. ogólnie |
Jasna Šekarić | Pistolet sportowy 25 m kobiet | 579 punktów – 9. miejsce |
Jasna Šekarić | Pistolet pneumatyczny 10 m | 387 punktów – Kwalifikacja 483.3 punktów – Srebrny Medal |
Zamknij
Tenis
Więcej informacji Zawodnik, Konkurencja ...
Zawodnik | Konkurencja | Osiągnięcia |
---|---|---|
Jelena Janković | Jedynka kobiet | Przegrana z Fabiolą Zuluaga (Kolumbia) (4 – 6, 1 – 6) |
Zamknij
Tenis stołowy
Więcej informacji Zawodnik, Konkurencja ...
Zawodnik | Konkurencja | Osiągnięcia |
---|---|---|
Slobodon Grujić | Singel mężczyzn | 1 Runda: - 2 Runda: Przegrana z Song Liu (Argentyna) (7 – 11, 11 – 7, 10 – 12, 5 – 11, 4 – 11) |
Aleksandar Karaksevic | Singel mężczyzn | 1 Runda: Wygrana z Khalidem Al-Harbi (Arabia Saudyjska) (11 – 9, 11 – 3, 11 – 3, 11 – 5) 2 Runda: Wygrana z Johnem Huang (Argentyna) (7 – 11, 11 – 8, 11 – 5, 9 – 11, 11 – 9, 11 – 9) 3 Runda: Przegrana z Jan-Ove Waldner (Szwecja) (11 – 13, 9 – 11, 11 – 5, 6 – 11, 12 – 10, 9 – 11) |
Slobodon Grujić Aleksandar Karaksevic | Debel mężczyzn | 1 Runda: - 2 Runda: - 3 Runda: Wygrana z Akira Kito i Toshio Tasaki (Japonia) Ćwierćfinał: Przegrana z Ko Lai Chak i Li Ching (Hongkong) (11 – 6, 10 – 12, 11 – 6, 13 – 11, 11 – 9) |
Silvija Erdelji | Singel kobiet | 1 Runda: Wygrana z Nesrine Ben Kahia (Tunezja) (11 – 3, 11 – 1, 11 – 3, 11 – 7) 2 Runda:Przegrana z Jing Junhong (Singapur) (3 – 11, 8 – 11, 12 – 10, 4 – 11, 11 – 4, 6 – 11) |
Zamknij
Wioślarstwo
Więcej informacji Zawodnik, Konkurencja ...
Zawodnik | Konkurencja | Osiągnięcia |
---|---|---|
Nikola Stojić Mladen Stegić | Dwójka bez sternika | 1 Runda: 6:58.11 – Kwalifikacja Półfinał: 6:27.50 – Kwalifikacja Finał: 6:39.74 – 5. ogólnie |
Veljko Urošević Nenad Babović Goran Nedeljković Miloš Tomić | Czwórka wagi lekkiej | 1 Runda: 5:56.12 – Kwalifikacja Półfinał: 6:00.07 – Kwalifikacja Finał B: 6:19.00 – 7. ogólnie |
Zamknij
Zapasy
Więcej informacji Zawodnik, Konkurencja ...
Zawodnik | Konkurencja | osiągnięcia |
---|---|---|
Davor Stefanek | Styl klasyczny 60 kg | Przegrana z Sidney Guzmmánem (Peru) 1-3 Przegrana z Makoto Sasamoto (Japonia) 1-3 |
Zamknij