Short track na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Short track na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988.

Short track na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Short track na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1988
Calgary
Miejsce Calgary, Max Bell Arena
Data 22 – 25 lutego 1988
Liczba konkurencji 10

Short track na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988 – dyscyplina pokazowa rozgrywana podczas igrzysk w dniach 22–25 lutego 1988 w Calgary, w Kanadzie. Zawody odbyły się w dziesięciu konkurencjach: 500, 1000, 1500, 3000 m mężczyzn i kobiet, a także sztafeta na 5000 m mężczyzn i na 3000 m kobiet. Zawody toczyły się w Max Bell Arena. Był to jedyny przypadek w historii igrzysk, gdy short track rozgrywano w tym samym miejscu co curling.

Terminarz

Oficjalny terminarz igrzysk.

Data Konkurencja
22 lutego 1500 m mężczyzn (kwalifikacje)
1500 m mężczyzn (półfinały)
1500 m mężczyzn (finał)
Sztafeta 5000 m mężczyzn (kwalifikacje)
23 lutego 500 m kobiet (kwalifikacje)
500 m kobiet (ćwierćfinały)
500 m kobiet (półfinały)
500 m kobiet (finał)
1500 m kobiet (kwalifikacje)
1500 m kobiet (półfinały)
1500 m kobiet (finał)
3000 m kobiet (kwalifikacje)
Sztafeta 3000 m kobiet (kwalifikacje)
500 m mężczyzn (kwalifikacje)
500 m mężczyzn (ćwierćfinały)
500 m mężczyzn (półfinały)
500 m mężczyzn (finał)
3000 m mężczyzn (kwalifikacje)
24 lutego 3000 m kobiet (półfinały)
3000 m kobiet (finał)
Sztafeta 3000 m kobiet (finał)
1000 m mężczyzn (kwalifikacje)
1000 m mężczyzn (półfinały)
1000 m mężczyzn (finał)
25 lutego
1000 m kobiet (kwalifikacje)
1000 m kobiet (półfinały)
1000 m kobiet (finał)
3000 m mężczyzn (półfinały)
3000 m mężczyzn (finał)

Wyniki

Kobiety

500 m

Finał B
Miejsce Zawodniczka Reprezentacja
1. Yumiko Yamada  Japonia
2. Cristina Sciolla  Włochy
DNF Eiko Shishii  Japonia
DNF Simone Velzeboer  Holandia
Finał A
Miejsce Zawodniczka Reprezentacja
1. Monique Velzeboer  Holandia
2. Eden Donatelli  Kanada
3. Li Yan  Chiny
4. Sylvie Daigle  Kanada

1000 m

Finał B
Miejsce Zawodniczka Reprezentacja
1. Eden Donatelli  Kanada
2. Maria Rosa Candido  Włochy
3. Nathalie Lambert  Kanada
4. Wiktorija Troickaja-Taranina  ZSRR
5. Valérie Barizza  Francja
DNF Yumiko Yamada  Japonia
Finał A
Miejsce Zawodniczka Reprezentacja
1. Li Jinyan  Chiny
2. Sylvie Daigle  Kanada
3. Monique Velzeboer  Holandia
4. Qiao Jing  Chiny
5. Maryse Perreault  Kanada
DSQ Li Yan  Chiny

1500 m

Finał B
Miejsce Zawodniczka Reprezentacja
1. Maria Rosa Candido  Włochy
2. Maryse Perreault  Kanada
3. Li Jinyan  Chiny
4. Yoo Boo-won  Korea Południowa
5. Qiao Jing  Chiny
DNF Lee Yoon-sook  Korea Południowa
Finał A
Miejsce Zawodniczka Reprezentacja
1. Sylvie Daigle  Kanada
2. Monique Velzeboer  Holandia
3. Li Yan  Chiny
4. Eiko Shishii  Japonia
5. Yumiko Yamada  Japonia
6. Nathalie Lambert  Kanada

3000 m

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja
1. Eiko Shishii  Japonia
2. Sylvie Daigle  Kanada
3. Maria Rosa Candido  Włochy
4. Hiromi Takeuchi  Japonia
5. Li Yan  Chiny
6. Nathalie Lambert  Kanada
7. Nobuko Yamada  Japonia
8. Maryse Perreault  Kanada

Sztafeta 3000 m

Miejsce Reprezentacja
1.  Włochy
2.  Japonia
3.  Kanada
4.  Chiny

Mężczyźni

500 m

Finał B
Miejsce Zawodnik Reprezentacja
1. Michel Daignault  Kanada
2. Orazio Fagone  Włochy
DNF Kim Gi-hun  Korea Południowa
DNF Toshinobu Kawai  Japonia
Finał A
Miejsce Zawodnik Reprezentacja
1. Wilf O’Reilly  Wielka Brytania
2. Mario Vincent  Kanada
3. Tatsuyoshi Ishihara  Japonia
4. Robert Dubreuil  Kanada

1000 m

Finał B
Miejsce Zawodnik Reprezentacja
1. Kim Gi-hun  Korea Południowa
2. Richard Suyten  Holandia
3. Didier Claeys  Belgia
4. Orazio Fagone  Włochy
5. Tsutomu Kawasaki  Japonia
Finał A
Miejsce Zawodnik Reprezentacja
1. Wilf O’Reilly  Wielka Brytania
2. Michel Daignault  Kanada
3. Marc Bella  Francja
4. Tatsuyoshi Ishihara  Japonia
5. Louis Grenier  Kanada
6. Bob Peretti  Włochy
DSQ Lee Jun-ho  Korea Południowa

1500 m

Finał B
Miejsce Zawodnik Reprezentacja
1. Lee Jun-ho  Korea Południowa
2. Tatsuyoshi Ishihara  Japonia
3. Yūichi Akasaka  Japonia
4. Toshinobu Kawai  Japonia
5. Tsutomu Kawasaki  Japonia
6. Pat Moore  Stany Zjednoczone
Finał A
Miejsce Zawodnik Reprezentacja
1. Kim Gi-Hun  Korea Południowa
2. Louis Grenier  Kanada
3. Orazio Fagone  Włochy
4. Bob Peretti  Włochy
5. Mario Vincent  Kanada
6. Michel Daignault  Kanada

3000 m

Miejsce Zawodnik Reprezentacja
1. Lee Jun-ho  Korea Południowa
2. Charles Veldhoven  Holandia
3. Michel Daignault  Kanada
4. Peter van der Velde  Holandia
5. Mario Vincent  Kanada
6. Mo Ji-su  Korea Południowa
7. Tatsuyoshi Ishihara  Japonia
8. Jaco Mos  Holandia

Sztafeta 5000 m

Miejsce Reprezentacja
1.  Holandia
2.  Włochy
3.  Kanada
4.  Stany Zjednoczone

Przypisy

  1. Women’s 500 metres Final Round (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-03-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-15)].
  2. Women’s 1000 metres Final Round (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-03-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-15)].
  3. Women’s 1500 metres Final Round (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-03-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-15)].
  4. Women’s 3000 m Final Round (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-03-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-15)].
  5. Women’s 3000 metres Relay Final Round (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-03-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-15)].
  6. Men's 500 metres Final Round (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-03-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-15)].
  7. Men's 1000 metres Final Round (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-03-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-15)].
  8. Men's 1500 metres Final Round (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-03-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-15)].
  9. Men's 3000 m Final Round (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-03-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-15)].
  10. Men's 5000 metres Relay Final Round (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-03-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-15)].

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Short track na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988
Listen to this article