For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.

Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920
Stany Zjednoczone
Kod MKOl

USA

Letnie Igrzyska Olimpijskie 1920
Antwerpia
Chorąży

Patrick McDonald

Liczba zawodników

288 w 113 konkurencjach w 18 dyscyplinach

Medale
Pozycja: 1.
Złoto
41
Srebro
27
Brąz
27
Razem
95

Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920 reprezentowało 288 zawodników: 274 mężczyzn i 14 kobiet. Był to szósty start reprezentacji Stanów Zjednoczonych na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Gold medal.svg
Złoto
Frank di Genaro
Boxing pictogram.svg
Boks
waga musza w finale pokonał Duńczyka Anders Petersen[1]
Gold medal.svg
Złoto
Samuel Mosberg
Boxing pictogram.svg
Boks
waga lekka w finale pokonał Duńczyka Gotfred Johansen[1]
Gold medal.svg
Złoto
Edward Eagan
Boxing pictogram.svg
Boks
waga półciężka w finale pokonał Norwega Sverre Sørsdal[1]
Gold medal.svg
Złoto
Daniel Carroll, Charles Doe, George Fish, James Fitzpatrick, Lou Hunter, Charles Mehan, John Muldoon, John O’Neil, Jack Patrick, Cornelius Righter, Rudy Scholz, Dink Templeton, Charles Tilden, Heaton Wrenn
Rugby union pictogram.svg
Rugby
W finale pokonali reprezentację Francji 8:0
Gold medal.svg
Złoto
Charlie Paddock
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
bieg na 100 m mężczyzn 10,8 s[2]
Gold medal.svg
Złoto
Allen Woodring
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
bieg na 200 m mężczyzn 22,0 s[2]
Gold medal.svg
Złoto
Frank Loomis
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
Bieg na 400 m przez płotki 54,0 s[2]
Gold medal.svg
Złoto
Charlie Paddock, Jackson Scholz, Loren Murchison, Morris Kirksey
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
Sztafeta 4 × 100 m 42,2 s[2]
Gold medal.svg
Złoto
Horace Brown, Arlie Schardt, Ivan Dresser
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
bieg na 3000 m drużynowo 10 pkt[2]
Gold medal.svg
Złoto
Richmond Landon
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
skok wzwyż 1,93 m[2]
Gold medal.svg
Złoto
Frank Foss
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
skok o tyczce 4,09 m[2]
Gold medal.svg
Złoto
Patrick Ryan
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
rzut młotem 52,88 m[2]
Gold medal.svg
Złoto
Patrick McDonald
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
rzut ciężarem 11,27 m[2]
Gold medal.svg
Złoto
Duke Kahanamoku
Swimming pictogram.svg
Pływanie
100 m stylem dowolnym mężczyzn 1:01,4 min[3]
Gold medal.svg
Złoto
Norman Ross
Swimming pictogram.svg
Pływanie
400 m stylem dowolnym mężczyzn 5:26,8 min[3]
Gold medal.svg
Złoto
Norman Ross
Swimming pictogram.svg
Pływanie
1500 m stylem dowolnym mężczyzn 22:23,2 min[3]
Gold medal.svg
Złoto
Warren Kealoha
Swimming pictogram.svg
Pływanie
100 m stylem grzbietowym 1:15,2 min[3]
Gold medal.svg
Złoto
Perry McGillivray, Pua Kealoha, Norman Ross, Duke Kahanamoku
Swimming pictogram.svg
Pływanie
4 × 200 metrów dowolnym mężczyzn 10:04,4 min[3]
Gold medal.svg
Złoto
Ethelda Bleibtrey
Swimming pictogram.svg
Pływanie
100 m stylem dowolnym kobiet 1:13,6 min[4]
Gold medal.svg
Złoto
Ethelda Bleibtrey
Swimming pictogram.svg
Pływanie
300 m stylem dowolnym kobiet 4:34,0 min[4]
Gold medal.svg
Złoto
Margaret Woodbridge, Frances Schroth, Irene Guest, Ethelda Bleibtrey
Swimming pictogram.svg
Pływanie
4 × 100 metrów dowolnym kobiet 5:11,6 min[4]
Gold medal.svg
Złoto
Louis Kuehn
Diving pictogram.svg
Skoki do wody
trampolina mężczyzn 675,4 pkt[5]
Gold medal.svg
Złoto
Clarence Pinkston
Diving pictogram.svg
Skoki do wody
wieża mężczyzn 503,30 pkt[5]
Gold medal.svg
Złoto
Aileen Riggin
Diving pictogram.svg
Skoki do wody
trampolina kobiet 539,9 pkt[6]
Gold medal.svg
Złoto
Karl Frederick, Louis Harant, Michael Kelly, Alfred Lane, James H. Snook
Shooting pictogram.svg
Strzelectwo
Pistolet wojskowy 30 m drużynowo 1310 pkt[7]
Gold medal.svg
Złoto
Karl Frederick
Shooting pictogram.svg
Strzelectwo
Pistolet dowolny 50 m indywidualnie 496 pkt[7]
Gold medal.svg
Złoto
Raymond Bracken, Karl Frederick, Michael Kelly, Alfred Lane, James H. Snook
Shooting pictogram.svg
Strzelectwo
pistolet dowolny 50 m drużynowo 2372 pkt[7]
Gold medal.svg
Złoto
Lawrence Nuesslein
Shooting pictogram.svg
Strzelectwo
Karabin małokalibrowy 50 m indywidualnie 391 pkt[7]
Gold medal.svg
Złoto
Dennis Fenton, Willis Lee, Lawrence Nuesslein, Arthur Rothrock, Oliver Schriver
Shooting pictogram.svg
Strzelectwo
Karabin małokalibrowy 50 m drużynowo 1899 pkt[7]
Gold medal.svg
Złoto
Morris Fisher
Shooting pictogram.svg
Strzelectwo
Karabin dowolny trzy postawy 300 m indywidualnie 996 pkt[7]
Gold medal.svg
Złoto
Dennis Fenton, Morris Fisher, Willis Lee, Carl Osburn, Lloyd Spooner
Shooting pictogram.svg
Strzelectwo
Karabin dowolny trzy postawy 300 m drużynowo 4876 pkt[7]
Gold medal.svg
Złoto
Morris Fisher, Joseph Jackson, Willis Lee, Carl Osburn, Lloyd Spooner
Shooting pictogram.svg
Strzelectwo
Karabin wojskowy leżąc 300 m drużynowo 289 pkt[7]
Gold medal.svg
Złoto
Carl Osburn
Shooting pictogram.svg
Strzelectwo
Karabin wojskowy stojąc 300 m indywidualnie 56 pkt[7]
Gold medal.svg
Złoto
Dennis Fenton, Joseph Jackson, Willis Lee, Oliver Schriver, Lloyd Spooner
Shooting pictogram.svg
Strzelectwo
Karabin wojskowy leżąc 600 m drużynowo 287 pkt[7]
Gold medal.svg
Złoto
Joseph Jackson, Willis Lee, Carl Osburn, Oliver Schriver, Lloyd Spooner
Shooting pictogram.svg
Strzelectwo
Karabin wojskowy leżąc 300 i 600 m drużynowo 573 pkt[7]
Gold medal.svg
Złoto
Mark Arie
Shooting pictogram.svg
Strzelectwo
Trap indywidualnie 95 pkt[7]
Gold medal.svg
Złoto
Mark Arie, Horace Bonser, Jay Clark, Forest McNeir, Frank Troeh, Frank Wright
Shooting pictogram.svg
Strzelectwo
Trap drużynowo 547 pkt[7]
Gold medal.svg
Złoto
John B. Kelly
Rowing pictogram.svg
Wioślarstwo
Jedynka mężczyzn 7:35,0 min[8]
Gold medal.svg
Złoto
John B. Kelly, Paul Costello
Rowing pictogram.svg
Wioślarstwo
Dwójka podwójna mężczyzn 7:09,00 min[9]
Gold medal.svg
Złoto
Virgil Jacomini, Edwin Graves, William Jordan, Edward Moore, Alden Sanborn, Donald Johnston, Vincent Gallagher, Clyde King, Sherman Clark
Rowing pictogram.svg
Wioślarstwo
Ósemka mężczyzn 6:05,00 min[10]
Gold medal.svg
Złoto
Charles Ackerly
Wrestling pictogram.svg
Zapasy
Styl wolny waga piórkowa
Silver medal.svg
Srebro
Raymond Bonney, Anthony Conroy, Herbert Drury, Edward Fitzgerald, George Geran, Frank Goheen, Joseph McCormick, Lawrence McCormick, Frank Synott, Leon Tuck, Cyril Weidenborner
Ice hockey pictogram.svg
Hokej na lodzie
turniej mężczyzn w meczu o srebrny medal pokonali reprezentację Czechosłowacji 16:0[11]
Silver medal.svg
Srebro
Morris Kirksey
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
Bieg na 100 m mężczyzn 10,8 s[2]
Silver medal.svg
Srebro
Charlie Paddock
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
Bieg na 200 m mężczyzn 22,0 s[2]
Silver medal.svg
Srebro
Earl Eby
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
Bieg na 800 m mężczyzn 1:53,6 min[2]
Silver medal.svg
Srebro
Harold Barron
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
Bieg na 110 m przez płotki 15,1 s[2]
Silver medal.svg
Srebro
John Norton
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
Bieg na 400 m przez płotki mężczyzn 54,6 s[2]
Silver medal.svg
Srebro
Patrick Flynn
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
Bieg na 3000 m z przeszkodami 10:21,1 min[2]
Silver medal.svg
Srebro
Joseph Pearman
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
Chód na 10 km 49:40,2 min[2]
Silver medal.svg
Srebro
Harold Muller
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
Skok wzwyż 1,90 m[2]
Silver medal.svg
Srebro
Carl Johnsom
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
skok w dal 7,10 m[2]
Silver medal.svg
Srebro
Patrick Ryan
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
rzut ciężarem 10,97 m[2]
Silver medal.svg
Srebro
Everett Bradley
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
Pięciobój 24 pkt[2]
Silver medal.svg
Srebro
Brutus Hamilton
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
Dziesięciobój 6771,085 pkt[2]
Silver medal.svg
Srebro
Pua Kealoha
Swimming pictogram.svg
Pływanie
100 m stylem dowolnym mężczyzn 1:02,6 min[3]
Silver medal.svg
Srebro
Ludwig Langer
Swimming pictogram.svg
Pływanie
400 m stylem dowolnym mężczyzn 5:29,0 min[3]
Silver medal.svg
Srebro
Raymond Kegeris
Swimming pictogram.svg
Pływanie
100 m stylem grzbietowym mężczyzn 1:16,8 min[3]
Silver medal.svg
Srebro
Irene Guest
Swimming pictogram.svg
Pływanie
100 m stylem dowolnym kobiet 1:17,0 min[4]
Silver medal.svg
Srebro
Margaret Woodbridge
Swimming pictogram.svg
Pływanie
300 m stylem dowolnym kobiet 4:42,8 min[4]
Silver medal.svg
Srebro
Clarence Pinkston
Diving pictogram.svg
Skoki do wody
trampolina mężczyzn 655,30 pkt[5]
Silver medal.svg
Srebro
Helen Wainwright
Diving pictogram.svg
Skoki do wody
trampolina kobiet 534,8 pkt[6]
Silver medal.svg
Srebro
Raymond Bracken
Shooting pictogram.svg
Strzelectwo
Pistolet wojskowy 30 m indywidualnie 272 pkt[7]
Silver medal.svg
Srebro
Arthur Rothrock
Shooting pictogram.svg
Strzelectwo
Karabin małokalibrowy 50 m indywidualnie 386 pkt[7]
Silver medal.svg
Srebro
Thomas Brown, Willis Lee, Lawrence Nuesslein, Carl Osburn, Lloyd Spooner
Shooting pictogram.svg
Strzelectwo
Karabin wojskowy stojąc 300 m drużynowo 255 pkt[7]
Silver medal.svg
Srebro
Frank Troeh
Shooting pictogram.svg
Strzelectwo
Trap indywidualnie 93 pkt[7]
Silver medal.svg
Srebro
Kenneth Myers, Carl Klose, Franz Federschmidt, Erich Federschmidt, Sherman Clark
Rowing pictogram.svg
Wioślarstwo
Czwórka ze sternikiem 6:58,00 min[12]
Silver medal.svg
Srebro
Sam Gerson
Wrestling pictogram.svg
Zapasy
Styl wolny waga piórkowa
Silver medal.svg
Srebro
Nat Pendleton
Wrestling pictogram.svg
Zapasy
Styl wolny waga ciężka
Bronze medal.svg
Brąz
Frederick Colberg
Boxing pictogram.svg
Boks
waga półśrednia w finale pokonał rodaka William Clark[1]
Bronze medal.svg
Brąz
Lawrence Shields
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
Bieg na 1500 m mężczyzn 4:03,0 min[2]
Bronze medal.svg
Brąz
Feg Murray
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
Bieg na 110 m przez płotki 15,1 s[2]
Bronze medal.svg
Brąz
August Desch
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
Bieg na 400 m przez płotki mężczyzn 54,7 s[2]
Bronze medal.svg
Brąz
Richard Remer
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
Chód na 3 km 13:22,2 min[2]
Bronze medal.svg
Brąz
Edwin Myers
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
Skok o tyczce 3,60 m[2]
Bronze medal.svg
Brąz
Harry Liversedge
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
Pchnięcie kulą 14,15 m[2]
Bronze medal.svg
Brąz
Gus Pope
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
Rzut dyskiem 42,13 m[2]
Bronze medal.svg
Brąz
Basil Bennett
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
Rzut młotem 48,25 m[2]
Bronze medal.svg
Brąz
Theresa Weld
Figure skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo figurowe
Solistki 898,00 pkt[13]
Bronze medal.svg
Brąz
William Harris
Swimming pictogram.svg
Pływanie
100 m stylem dowolnym mężczyzn 1:03,0 min[3]
Bronze medal.svg
Brąz
Frances Schroth
Swimming pictogram.svg
Pływanie
100 m stylem dowolnym kobiet 1:17,2 min[4]
Bronze medal.svg
Brąz
Frances Schroth
Swimming pictogram.svg
Pływanie
300 m stylem dowolnym kobiet 4:52,0 min[4]
Bronze medal.svg
Brąz
Louis Balbach
Diving pictogram.svg
Skoki do wody
trampolina mężczyzn 649,50 pkt[5]
Bronze medal.svg
Brąz
Harry Prieste
Diving pictogram.svg
Skoki do wody
wieża mężczyzn 468,65 pkt[5]
Bronze medal.svg
Brąz
Thelma Payne
Diving pictogram.svg
Skoki do wody
trampolina kobiet 534,1 pkt[6]
Bronze medal.svg
Brąz
Arthur Harris, Terry Allen, John Montgomery, Nelson Margetts
Polo pictogram.svg
Polo
w meczu o brązowy pokonali zespół Belgii 11:3[14]
Bronze medal.svg
Brąz
Alfred Lane
Shooting pictogram.svg
Strzelectwo
Pistolet dowolny 50 m indywidualnie 481 pkt[7]
Bronze medal.svg
Brąz
Dennis Fenton
Shooting pictogram.svg
Strzelectwo
Karabin małokalibrowy 50 m indywidualnie 385 pkt[7]
Bronze medal.svg
Brąz
Lawrence Nuesslein
Shooting pictogram.svg
Strzelectwo
Karabin wojskowy stojąc 300 m indywidualnie 54 pkt[7]
Bronze medal.svg
Brąz
Lloyd Spooner
Shooting pictogram.svg
Strzelectwo
Karabin wojskowy leżąc 600 m indywidualnie 59 pkt[7]
Bronze medal.svg
Brąz
Thomas Brown, Willis Lee, Lawrence Nuesslein, Carl Osburn, Lloyd Spooner
Shooting pictogram.svg
Strzelectwo
Biegnący jeleń runda pojedyncza drużynowo 158 pkt[7]
Bronze medal.svg
Brąz
Frank Wright
Shooting pictogram.svg
Strzelectwo
Trap indywidualnie 87 pkt[7]
Bronze medal.svg
Brąz
Francis Honeycutt, Arthur Lyon, Robert Sears, Henry Breckinridge, Harold Rayner
Fencing pictogram.svg
Szermierka
floret drużynowo
Bronze medal.svg
Brąz
Charley Johnson
Wrestling pictogram.svg
Zapasy
Styl wolny waga średnia
Bronze medal.svg
Brąz
Walter Maurer
Wrestling pictogram.svg
Zapasy
Styl wolny waga półciężka

Skład kadry

Boxing pictogram.svg
Boks

Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Frank di Genaro waga musza Norwegia Einar Nilsen
W
Francja Jean-Baptiste Rampignon
W
Francja Charles Albert
W
Dania Anders Petersen
W
Gold medal.svg
Peter Zivic Belgia Jules Androt
W
Dania Anders Petersen
P
Nie awansował
Edward Hartman waga kogucia Wielka Brytania Daniel Bowling
W
Związek Południowej Afryki Clarence Walker
P
Nie awansował
Samuel Vogel Francja Georges Cochon
W
Belgia Henri Hébrants
P
Nie awansował
Jack Zivic waga piórkowa wolny los Dania Nick Clausen
W
Francja Jean Gachet
P
Edoardo Garzena
P
4.
George Etzell Francja Paul Fritsch
P
Nie awansował
Samuel Mosberg waga lekka Francja Joseph Solvinto
W
Wielka Brytania Frederick Grace
W
Związek Południowej Afryki Richard Beland
W
Dania Gotfred Johansen
W
Gold medal.svg
Frank Cassidy Holandia Jacobus Janssens
W
Dania Gotfred Johansen
P
Nie awansował
William Clark waga półśrednia Belgia Georges Werll
W
Norwegia Trygve Stokstad
W
Wielka Brytania Alexander Ireland
P
Stany Zjednoczone Frederick Colberg
P
4.
Frederick Colberg Dania Ivan Schannong
W
Francja Léon Gillet
W
Kanada Bert Schneider
W
Stany Zjednoczone William Clark
W
Bronze medal.svg
Edward Eagan waga półciężka wolny los Związek Południowej Afryki Thomas Holdstock
W
Wielka Brytania Thomas Holdstock
W
Norwegia Sverre Sørsdal
W
Gold medal.svg
Edwin Schell Związek Południowej Afryki James MacGregor
W
Norwegia Sverre Sørsdal
P
Nie awansował
Samuel Stewart waga ciężka wolny los Wielka Brytania Ronald Rawson
P
Nie awansował
William Spengler wolny los Belgia Victor Creusen
W
Dania Søren Petersen
W
Francja Xavier Eluère
P
4.

Gymnastics pictogram.svg
Gimnastyka

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
Frank Kriz wielobój indywidualnie 83,10 10.
Paul Krempel 78,00 20.
Bjørne Jorgensen 76,71 21.
John Mais 74,10 23.

Ice hockey pictogram.svg
Hokej na lodzie

Reprezentacja mężczyzn

  • Raymond Bonney
  • Anthony Conroy
  • Herbert Drury
  • Edward Fitzgerald
  • George Geran
  • Frank Goheen
  • Joseph McCormick
  • Lawrence McCormick
  • Frank Synott
  • Leon Tuck
  • Cyril Weidenborner

Turniej o złoty medal

Ćwierćfinał

Stany Zjednoczone  29:0  Szwajcaria

Półfinał

Kanada  2:0  Stany Zjednoczone

Turniej o srebrny medal

Półfinał

Stany Zjednoczone  7:0  Szwecja

Finał

Stany Zjednoczone  16:0  Czechosłowacja

Cycling pictogram.svg
Kolarstwo

Kolarstwo szosowe

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Ernest Kockler jazda indywidualna na czas (m) 4:55:12,2 13.
August Nogara 5:20:08,0 30.
James Freeman 5:29:26,2 37.
John Otto 5:47:50,2 42.
Ernest Kockler
August Nogara
James Freeman
John Otto
jazda drużynowa na czas (m) 21:32:36,6 7.

Kolarstwo torowe

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Ćwierćfinał Repasaże – półfinały Repasaże – finał Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce
sprint Christopher Dotterweich Francja Henri Bellivier
Kanada William Taylor
b.d 2. Związek Południowej Afryki George Thursfield
Wielka Brytania Thomas Lance
b.d 2. Kanada Harold Bounsell
Belgia John Verhoeven
Wielka Brytania Thomas Lance
b.d 2. Nie awansował
Anthony Young Holandia Mouritius Peeters
Pietro Martinelli
13,2 1. Australia Gerald Halpin
Belgia L'Empereur
b.d 2. Francja Henri Bellivier
Belgia L'Empereur
Kanada Norman Webster
Dyskwalifikacja Nie awansował
William Beck Dania Henri Andersen
Związek Południowej Afryki George Thursfield
Kanada Herbert McDonald
b.d 3. Nie awansował
Fred Taylor Francja Georges Perrin
Armido Rizzetto
13,2 1. Francja Henri Bellivier
Kanada Norman Webster
13,0 1. Wielka Brytania Harry Ryan
Australia Gerald Halpin
15,2 2. Nie awansował
50 km Fred Taylor Nie ukończył wyścigu
William Beck Nie ukończył wyścigu
Frank Small Nie ukończył wyścigu
Anthony Young Nie ukończył wyścigu
wyścig na dochodzenie drużynowy Christopher Dotterweich
Anthony Young
William Beck
Fred Taylor
 Belgia b.d 2 Nie awansowali

Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
100 m Loren Murchison 10,8 1. 10,9 2. 11,0 3. 11,2 6.
Morris Kirksey 11,0 1. 10,8 1. 11,0 3. 10,8
Silver medal.svg
Charlie Paddock 10,8 1. 10,8 1. 10,8 1. 10,6
Gold medal.svg
Jackson Scholz 10,8 1. 10,8 1. 10,9 2. 11,0 4.
200 m Charlie Paddock 23,2 1. 22,9 2. 22,5 2. 22,0
Silver medal.svg
Loren Murchison 23,2 1. 22,8 1. 22,6 1. 22,2 4.
Allen Woodring 22,8 1. 22,1 2. 22,4 1. 22,0
Gold medal.svg
Morris Kirksey 23,4 1. 22,6 1. 22,7 4. Nie awansował
400 m Frank Shea 50,8 1. 51,0 1. 50,0 1. 49,9 4.
Ted Meredith 51,6 1. 50,8 3. 50,4 4. Nie awansował
Robert Emery 52,6 1. 50,7 3. b.d 4. Nie awansował
George Schiller 50,4 1. 51,3 2. b.d 5. Nie awansował
800 m Earl Eby 1:57,7 3. 1:57,0 2. 1:53,6
Silver medal.svg
Don Scott 1:56,9 2. 1:57,2 1. 1:56,0 5.
Tom Campbell 1:59,4 2. 1:57,6 2. Nie ukończył biegu
Albert Sprott 2:01,5 2. 1:58,7 3. 1:56,4 6.
1500 m Edward Curtis Nie ukończył biegu Nie awansował
Lawrence Shields 4:07,4 3. 4:03,0
Bronze medal.svg
James Connolly 4:09,3 3. Nie ukończył biegu
Joie Ray 4:13,4 1. 4:10,0 8.
5000 m Clifford Furnas 15:23,8 4. Nie ukończył biegu
Horace Brown 15:31,8 3. Nie ukończył biegu
Charles Hunter b.d 5. Nie awansował
Ivan Dresser 15:41,8 3. Nie ukończył biegu
10 000 m Amisoli Patisoni Nie ukończył biegu Nie awansował
Fred Faller 33:02,4 4. 32:38,0 8.
Earl Johnson b.d 8. Nie awansował
George Cornetta b.d 9. Nie awansował
3000 m z przeszkodami Michael Devaney 10:23,0 1. 10:34,3 5.
Patrick Flynn 10:36,0 1. 10:21,1
Silver medal.svg
Ray Watson 10:49,0 3. 10:50,3 8.
Albert Hulsebosch 10:26,8 3. 10:37,7 6.
110 m przez płotki Harold Barron 15,2 1. 15,0 1. 15,1
Silver medal.svg
Feg Murray 15,8 1. 15,2 2. 15,1
Bronze medal.svg
William Yount 15,6 1. b.d 5. Nie awansował
Walker Smith 15,8 1. 15,2 2. 15,3 5.
400 m przez płotki August Desch 57,6 1. 55,4 1. 54,7
Bronze medal.svg
John Norton 57,6 1. 56,2 3. 54,6
Silver medal.svg
Charles Daggs 56,7 2. 55,8 3. 55,7 6.
Frank Loomis 55,8 1. 55,4 1. 54,0
Gold medal.svg
sztafeta 4 × 100 m mężczyzn Charlie Paddock
Jackson Scholz
Loren Murchison
Morris Kirksey
43,0 1. 42,2
Gold medal.svg
sztafeta 4 × 400 m mężczyzn George Schiller
George Bretnall
Ted Meredith
Frank Shea
3:40,7 2. 3:23,6 4.
bieg 3000 m drużynowo Horace Brown
Michael Devaney
Ivan Dresser
Arlie Schardt
Lawrence Shields
14 2. 10
Gold medal.svg
maraton Joseph Organ 2:41:30,0 7.
Carl Linder 2:44:21,2 11.
Charles Mellor 2:45:30,0 12.
Arthur Roth Nie ukończył biegu
chód na 3 km Thomas Maroney 13:52,1 3. 13:25,0 5.
Joseph Pearman Dyskwalifikacja Nie awansował
Richard Remer 13:54,1 3. 13:22,2
Bronze medal.svg
William Roelker 13:59,8 4. 13:30,4 8.
chód na 10 km Joseph Pearman 47:30,0 2. 49:40,2
Silver medal.svg
William Roelker b.d 7. Nie awansował
Thomas Maroney 51:54,6 3. 50:24,4 6.
William Plant 52:18,3 4. Dyskwalifikacja
bieg przełajowy Patrick Flynn 28:12,0 9.
Fred Faller b.d 15.
Max Bohland b.d 16.
Lewis Watson b.d 34.
Bob Crawford b.d 40.
Amisoli Patasoni Nie ukończył wyścigu
bieg przełajowy drużynowo Patrick Flynn
Fred Faller
Max Bohland
36 4.

Konkurencje techniczne

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
skok w dal Carl Johnson 6,82 3. 7,095
Silver medal.svg
Dink Templeton 6,67 5. 6,95 4.
Sol Butler 6,60 7. Nie awansował
John Merchant 6,50 11. Nie awansował
trójskok Sherman Landers 14,00 4. 14,17 5.
Dan Ahearn 13,75 6. 14,08 6.
Kaufman Geist 13,52 12. Nie awansował
Clarence Jaquith 13,04 15. Nie awansował
skok wzwyż Richmond Landon 1,80 1. 1,936
Gold medal.svg
Harold Muller 1,80 1. 1,90
Silver medal.svg
Walter Whalen 1,80 1. 1,85 4.
John Murphy 1,80 1. 1,85 5.
skok o tyczce Frank Foss 3,60 1. 4,09
Gold medal.svg
Edwin Myers 3,60 1. 3,60
Bronze medal.svg
Edward Knourek 3,60 1. 3,60 4.
Eldon Jenne 3,60 1. 3,60 7.
pchnięcie kulą Patrick McDonald 14,08 2. 14,08 4.
Harry Liversedge 13,755 4. 14,15
Bronze medal.svg
George Bihlman 13,575 7. Nie awansował
Howard Cann 13,52 8. Nie awansował
rzut dyskiem Gus Pope 42,13 3. 42,13
Bronze medal.svg
Kenneth Bartlett 40,875 4. 40,875 5.
Kenneth L. Wilson 37,58 10. Nie awansował
rzut młotem Patrick Ryan 52,875 1. 52,875
Gold medal.svg
Basil Bennett 48,25 2. 48,25
Bronze medal.svg
Matt McGrath 46,67 5. 46,67 5.
James McEachern 44,70 8. Nie awansował
rzut oszczepem James Lincoln 57,86 8. 57,86 9.
Milton Angier 57,58 10. 59,275 7.
Arthur Tuck 53,78 11. Nie awansował
Jack Mahan 53,52 12. Nie awansował
rzut ciężarem Patrick McDonald 11,00 1. 11,265
Gold medal.svg
Patrick Ryan 10,925 2. 10,965
Silver medal.svg
Edward Roberts 9,36 7. Nie awansował
James McEachern 8,84 10. Nie awansował
Zawodnik Konkurencje Wyniki Punkty Miejsce
Brutus Hamilton pięciobój skok w dal 6,86 1 1.
rzut oszczepem 48,36 10 10.
Bieg na 200 m 23,4 4 4.
rzut dyskiem 37,13 5 5.
Bieg na 1500 m 5:12,8 7 7.
Finał 27 6.
Everett Bradley skok w dal 6,61 3 3.
rzut oszczepem 49,16 8 8.
Bieg na 200 m 23,0 1 1.
rzut dyskiem 36,78 6 6.
Bieg na 1500 m 5:10,0 6 6.
Finał 24
Silver medal.svg
Robert LeGendre skok w dal 6,505 5 5.
rzut oszczepem 44,60 11 11.
Bieg na 200 m 23,0 1 1.
rzut dyskiem 37,39 4 4.
Bieg na 1500 m 4:46,0 5 5.
Finał 26 26.
Robert Dunne skok w dal 5,595 18 18.
rzut oszczepem 41,52 13 13.
Bieg na 200 m 23,8 7 7.
rzut dyskiem 34,28 9 9.
Bieg na 1500 m Nie stanął na starcie
Finał Nie sklasyfikowany
Brutus Hamilton dziesięciobój bieg 100 m 11,4 809,6 1.
skok w dal 6,325 687,625 4.
pchnięcie kulą 11,61 627 2.
skok wzwyż 1,60 538 11.
bieg 400 m 55,0 744,32 6.
rzut dyskiem 36,14 655,34 4.
bieg na 110 m przez płotki 17,3 781,5 11.
skok o tyczce 3,30 649 2.
rzut oszczepem 48,08 644,700 3.
bieg na 1500 m 4:57,8 634,0 8.
Finał 6771,085
Silver medal.svg
Eugene Vidal bieg 100 m 12,0 666,8 7.
skok w dal 6,130 639,850 9.
pchnięcie kulą 11,16 582 9.
skok wzwyż 1,65 608 4.
bieg 400 m 55,7 718,0 9.
rzut dyskiem 37,30 699,42 3.
bieg na 110 m przez płotki 17,1 800,5 9.
skok o tyczce 3,30 649 2.
rzut oszczepem 35,32 293,800 13.
bieg na 1500 m 4:46,6 701,2 3.
Finał 6358,570 7.
Everett Ellis bieg 100 m 12,0 666,8 7.
skok w dal 5,665 525,925 20.
pchnięcie kulą 11,45 611 4.
skok wzwyż 1,60 538 11.
bieg 400 m 54,6 759,36 4.
rzut dyskiem 31,63 483,96 13.
bieg na 110 m przez płotki 16,2 886,0 1.
skok o tyczce 2,70 325 14.
rzut oszczepem Nie stanął na starcie
bieg na 1500 m
Finał Nie ukończył konkurencji
Harry Goelitz bieg 100 m 12,0 666,8 7.
skok w dal 5,835 567,575 17.
pchnięcie kulą 10,81 547 13.
skok wzwyż 1,65 608 4.
bieg 400 m 53,9 785,68 2.
rzut dyskiem 33,50 555,02 9.
bieg na 110 m przez płotki 16,4 867,0 3.
skok o tyczce 2,80 379 13.
rzut oszczepem 37,30 348,250 9.
bieg na 1500 m Nie stanął na starcie
Finał Nie ukończył konkurencji

Figure skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo figurowe

Zawodnik Konkurencja Wynik Pozycja
Theresa Weld Solistki 15,5
Bronze medal.svg
Nathaniel Niles Soliści 49,0 6.
Theresa Weld
Nathaniel Niles
Pary sportowe 28,5 4.

Modern pentathlon pictogram.svg
Pięciobój nowoczesny

Zawodnik Konkurencja Strzelanie Pływanie Szermierka Jazda konna Bieg przełajowy Suma punktów Pozycja
Wynik M. Punkty Czas M. Punkty Wygrane M. Punkty Czas M. Punkty Czas M. Punkty
Harold Rayner indywidualnie 164 6. 6 6:19,0 12. 12 b.d 13. 13 12:27,0 14. 14 14:59,6 4. 4 48 6.
Robert Sears 175 3. 3 5:56,2 8. 8 b.d 21. 21 11:32,0 9. 9 15:18,2 8. 8 51 7.

Tug of war pictogram.svg
Przeciąganie liny

Zawodnik Turniej o złoty medal Turniej o srebrny medal Turniej o srebrny medal Miejsce
Ćwierćfinał Półfinał Finał Półfinał Finał Półfinał Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Carl Brosius
Stephen Fields
Sylvester Granrose
Lloyd Kelsey
Joseph Kszyczewski
William Penn
Joseph Rond
Joseph Winston
 Wielka Brytania
P
Nie awansowali  Belgia
P
Nie awansowali  Włochy
W
 Belgia
P
4.

Water polo pictogram.svg
Piłka wodna

  • Reprezentacja mężczyzn
  • Preston Steiger
  • Sophus Jensen
  • Mike McDermott
  • Clement Browne
  • Herb Vollmer
  • Harry Hebner

Turniej o złoty medal

Ćwierćfinał

Półfinał

Turniej o srebrny medal

Półfinał

Finał

Turniej o brązowy medal

Półfinał

Finał

Stany Zjednoczone zajęły ostatecznie 4. miejsce

Swimming pictogram.svg
Pływanie

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
100 m dowolnym Duke Kahanamoku 1:01,8 1. 1:01,4 1. 1:00,4
Gold medal.svg
Pua Kealoha 1:02,0 1. 1:02,4 1. 1:02,2
Silver medal.svg
Norman Ross 1:04,2 1. 1:04,8 2. Dyskwalifikacja
William Harris 1:04,4 1. 1:04,2 2. 1:03,2
Bronze medal.svg
400 m dowolnym Norman Ross 6:16,2 1. 5:33,8 1. 5:26,8
Gold medal.svg
William Harris 5:57,8 1. 5:36,0 3. Nie awansował
Fred Kahele 5:37,4 2. 5:35,8 2. b.d 4.
Ludwig Langer 5:41,1 1. 5:29,2 2. 5:29,0
Silver medal.svg
1500 m dowolnym Eugene Bolden 23:41,2 2. 23:26,4 3. 24:04,3 5.
Ludwig Langer 24:28,8 1. b.d 4. Nie awansował
Norman Ross 24:08,2 1. 23:12,0 1. 22:23,2
Gold medal.svg
Fred Kahele 23:41,6 2. 23:23,0 2. 23:59,1 4.
100 m grzbietowym Raymond Kegeris 1:17,8 1. 1:16,8
Silver medal.svg
Harold Kruger 1:19,0 2. b.d 5.
Warren Kealoha 1:14,8 1. 1:15,2
Gold medal.svg
Perry McGillivray 1:20,4 3. 1:19,4 4.
200 m klasycznym Jack Howell 3:09,8 1. 3:10,8 1. b.d 4.
Mike McDermott 3:16,4 2. b.d 4. Nie awansował
Stephen Ruddy b.d 4. Nie awansował
Herbert Taylor b.d 4. Nie awansował
400 m klasycznym Mike McDermott 7:12,8 3. 7:13,2 3. Nie awansował
Charles Quinby b.d 4. Nie awansował
Jack Howell 6:57,0 1. 6:51,4 3. 6:51,0 4.
Stephen Ruddy 7:13,0 3. Nie awansował
4 × 200 m dowolnym Pua Kealoha
Perry McGillivray
Norman Ross
Duke Kahanamoku
10:20,4 1. 10:04,4
Gold medal.svg

Kobiety

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
100 m dowolnym Frances Schroth 1:18,0 1. 1:17,2
Bronze medal.svg
Charlotte Boyle 1:20,4 2. Nie ukończyła wyścigu
Irene Guest 1:18,8 1. 1:17,0
Gold medal.svg
Ethelda Bleibtrey 1:14,4 1. 1:13,6
Gold medal.svg
300 m dowolnym Ethelda Bleibtrey 4:41,4 1. 4:34,0
Gold medal.svg
Margaret Woodbridge 4:56,6 1. 4:42,8
Silver medal.svg
Eleanor Uhl 5:02,0 1. b.d 5.
Frances Schroth 5:03,2 2. 4:52,0
Bronze medal.svg
4 × 100 m dowolnym Margaret Woodbridge
Frances Schroth
Irene Guest
Ethelda Bleibtrey
5:11,6
Gold medal.svg

Polo pictogram.svg
Polo

  • Arthur Harris
  • Terry Allen
  • John Montgomery
  • Nelson Margetts

Wyniki

Półfinał

  • Hiszpania Hiszpania – Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 13:3

Mecz o 3. miejsce

  • Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone – Belgia Belgia 11:3

Rugby union pictogram.svg
Rugby union

Rozegrano tylko jeden mecz, ponieważ do rywalizacji przystąpiły tylko dwie drużyny.

5 września 1920
17:00
Francja  0 – 8  Stany Zjednoczone Stadion Olimpijski, Antwerpia
(0–0)
Relacja
Punkty: Dink Templeton 5, Lou Hunter 3


Reprezentacja Stanów Zjednoczonych zdobyła złoty medal.

Diving pictogram.svg
Skoki do wody

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
wieża 10 m – skoki proste i złożone Clarence Pinkston 443,00 2. 503,30
Gold medal.svg
Harry Prieste 441,80 3. 468,65
Bronze medal.svg
Louis Balbach 409,15 3. 424,00 5.
Clyde Swendsen 414,80 6. Nie awansował
wieża 10 m – skoki skoki standardowe Harry Prieste 149,5 4. Nie awansował
Richard Beauchamp 135,0 6. Nie awansował
Clyde Swendsen 148,0 5. Nie awansował
Frank Mullen 144,0 6. Nie awansował
trampolina 3 m Clarence Pinkston 622,70 2. 653,30
Silver medal.svg
Louis Kuehn 628,15 1. 675,40
Gold medal.svg
Louis Balbach 630,80 2. 649,50
Bronze medal.svg

Kobiety

Konkurencja Zawodniczka Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
wieża 10 m Aileen Riggin 155,5 2. 157,0 5.
Betty Grimes 156,0 2. 133,5 6.
Helen Meany 145,0 5. Nie awansowała
Alice Lord 118,5 7. Nie awansowała
trampolina 3 m Aileen Riggin Nie rozegrano 539,9,5
Gold medal.svg
Helen Wainwright Nie rozegrano 534,8
Silver medal.svg
Thelma Payne Nie rozegrano 534,1
Bronze medal.svg
Aileen Allen Nie rozegrano 489,8 4.

Shooting pictogram.svg
Strzelectwo

Konkurencja Zawodnik Finał
Wynik Pozycja
pistolet wojskowy 30 m Raymond Bracken 272
Silver medal.svg
Louis Harant 264o b.d
Karl Frederick 262 b.d
Alfred Lane 258 b.d
Howard Bayles 244 b.d
pistolet dowolny indywidualnie Karl Frederick 496
Gold medal.svg
Alfred Lane 481
Bronze medal.svg
George Fiske 458 b.d
Raymond Bracken 456 b.d
Howard Bayles 430 b.d.
pistolet szybkostrzelny drużynowo Louis Harant
Alfred Lane
Karl Frederick
James H. Snook
Michael Kelly
1310
Gold medal.svg
pistolet dowolny drużynowo Karl Frederick
Alfred Lane
James H. Snook
Michael Kelly
Raymond Bracken
2372
Gold medal.svg
karabin małokalibrowy stojąc 50 m Lawrence Nuesslein 391
Gold medal.svg
Arthur Rothrock 386
Silver medal.svg
Dennis Fenton 385
Bronze medal.svg
Willis Lee 370 b.d
Oliver Schriver 367 b.d
karabin małokalibrowy 50 m stojąc drużynowo Lawrence Nuesslein
Arthur Rothrock
Dennis Fenton
Willis Lee
Oliver Schriver
1899
Gold medal.svg
karabin dowolny 3 pozycje Morris Fisher 996
Gold medal.svg
Carl Osburn 980 4.
Lloyd Spooner 975 5.
Willis Lee 965 b.d.
Dennis Fenton 960 b.d
karabin dowolny 3 pozycje drużynowo Morris Fisher
Carl Osburn
Lloyd Spooner
Willis Lee
Dennis Fenton
4876
Gold medal.svg
karabin wojskowy 300 m leżąc Lloyd Spooner 58 6.
Harry Adams 57 b.d.
Willis Lee 56 b.d
Frederick Hird 55 b.d
Joseph Jackson 54 b.d
karabin wojskowy leżąc 300 m drużynowo Lloyd Spooner
Harry Adams
Willis Lee
Frederick Hird
Joseph Jackson
289
Gold medal.svg
karabin wojskowy stojąc 300 m Carl Osburn 56
Gold medal.svg
Lawrence Nuesslein 54
Bronze medal.svg
Lloyd Spooner 53 7.
Willis Lee 48 b.d
Arthur Rothrock 45 b.d
karabin wojskowy stojąc 300 m drużynowo Carl Osburn
Lawrence Nuesslein
Lloyd Spooner
Willis Lee
Arthur Rothrock
255
Silver medal.svg
karabin wojskowy 600 m leżąc Lloyd Spooner 59
Bronze medal.svg
Joseph Jackson 58 5.
Joseph Lawless 57 8.
Willis Lee 56 b.d
Elmer Lindroth 54 b.d
karabin wojskowy leżąc 600 m drużynowo Lloyd Spooner
Joseph Jackson
Joseph Lawless
Willis Lee
Elmer Lindroth
287
Gold medal.svg
karabin wojskowy leżąc 300 i 600 m drużynowo Joseph Jackson
Willis Lee
Oliver Schriver
Lloyd Spooner
Carl Osburn
573
Gold medal.svg
runda pojedyncza – sylwetka jelenia Lawrence Nuesslein 38 7.
Willis Lee 33 b.d
Thomas Brown 33 b.d.
Joseph Jackson 30 b.d
Lloyd Spooner 30 b.d
runda podwójna – sylwetka jelenia Lawrence Nuesslein 64 b.d
Thomas Brown 63 b.d
Lloyd Spooner 62 b.d.
Joseph Jackson 61 b.d
Willis Lee 53 b.d
runda pojedyncza – sylwetka jelenia drużynowo Thomas Brown
Lawrence Nuesslein
Lloyd Spooner
Carl Osburn
Willis Lee
158
Bronze medal.svg
runda podwójna – sylwetka jelenia drużynowo Lloyd Spooner
Willis Lee
Lawrence Nuesslein
Carl Osburn
Thomas Brown
282 4.
trap indywidualnie Mark Arie 95
Gold medal.svg
Frank Troeh 93
Silver medal.svg
Frank Wright 87
Bronze medal.svg
Frederick Plum 87 4.
Horace Bonser 87 5.
trap drużynowo Mark Arie
Frank Troeh
Frank Wright
Forest McNeir
Horace Bonser
Jay Clark
547
Gold medal.svg

Fencing pictogram.svg
Szermierka

Konkurencja Zawodnik 1 runda Ćwierćfinał Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
szpada indywidualnie John Dimond Portugalia Fernando Correia
Belgia Victor Boin
Dania Ejnar Levison
Holandia Wouter Brouwer
Włochy Abelardo Olivier
Francja Georges Trombert
Szwecja Hans Törnblom
Nie awansował
Raymond Dutcher Francja Frédéric Dubourdieu
Dania Poul Rasmussen
Szwajcaria Edouard Fitting
Belgia Ernest Gevers
Szwecja Carl Gripenstedt
Portugalia Frederico Paredes
Holandia Louis Delaunoij
Czechosłowacja Josef Javůrek
Wielka Brytania Robert Montgomerie
Nie awansował
William Russell Włochy Tullio Bozza
Holandia Henri Wijnoldij-Daniëls
Dania Aage Berntsen
Francja Gustave Buchard
Szwecja Knut Enell
Belgia Léon Tom
Wielka Brytania George Burt
Portugalia João Sassetti
Portugalia António Mascarenhas
Francja Gustave Buchard
Belgia Ernest Gevers
Belgia Maurice Dewee
Włochy Giovanni Canova
Francja Roger Ducret
Grecja Evangelos Skotidas
Dania Aage Berntsen
Grecja S. Antonidas
Holandia Jan Van der Wiel
Francja Georges Casanova
Portugalia António Mascarenhas
Szwecja Gustaf Lindblom
Francja Armand Massard
Belgia Charles Delporte
Francja Alexandre Lippmann
Francja Frédéric Dubourdieu
Belgia Orphile de Montigny
Włochy Dino Urbani
Portugalia Fernando Correia
Dania Ejnar Levison
Nie awansował
Henry Breckinridge Czechosłowacja Josef Jungmann
Belgia Charles Delporte
Francja Louis Moreau
Portugalia Jorge de Paiva
Włochy Aldo Boni
Holandia Salomon Zeldenrust
Wielka Brytania Charles Notley
Szwecja Einar Råberg
Włochy Abelardo Olivier
Portugalia Fernando Correia
Francja Frédéric Dubourdieu
Francja Armand Massard
Czechosłowacja Josef Jungmann
Belgia Félix, Count Goblet d'Alviella
Ahmed Hassanein
Portugalia Ruimondo Mayer
Holandia Henri Wijnoldij-Daniëls
Szwecja Carl Gripenstedt
Belgia Ernest Gevers
Francja Gustave Buchard
Belgia Félix, Count Goblet d'Alviella
Francja Louis Moreau
Włochy Abelardo Olivier
Portugalia Jorge de Paiva
Francja Georges Trombert
Szwecja Nils Hellsten
Holandia Adrianus de Jong
Belgia Maurice Dewee
Portugalia João Sassetti
Nie awansował
Leonard Schoonmaker Ahmed Hassanein
Włochy Dino Urbani
Wielka Brytania Robin Dalglish
Dania Otto Baerentzen
Szwajcaria Louis de Tribolet
Portugalia Manuel Queiróz
Holandia Félix Vigeveno
Francja Armand Massard
P
P
P
P
P
P
P
P
Nie awansował
szpada drużynowo William Russell
Ray Dutcher
Henry Breckinridge
Arthur Lyon
Robert Sears
Harold Rayner
 Francja
 Szwajcaria
 Wielka Brytania
 Czechosłowacja
P
P
W
W
 Włochy
 Belgia
 Francja
 Portugalia
 Szwajcaria
P
P
P
P
P
6.
floret indywidualnie Henry Breckinridge Belgia Jean Verbrugghe
Dania Ejnar Levison
Francja André Labatut
Holandia Wouter Brouwer
Włochy Rodolfo Terlizzi
Wielka Brytania Cecil Kershaw
Nie awansował
Millard Bloomer Włochy Nedo Nadi
Czechosłowacja Vilém Tvrzský
Holandia Salomon Zeldenrust
Francja Georges Trombert
Belgia Charles Pape
Wielka Brytania H. Evan James
Szwecja Gustaf Lindblom
Dania Kay Schrøder
P
P
P
P
W
W
W
W
Nie awansował
Joseph Parker Włochy Abelardo Olivier
Belgia Marcel Cuypers
Czechosłowacja Josef Javůrek
Dania Georg Hegner
Holandia Adrianus de Jong
Francja Marcel Perrot
Wielka Brytania Robert Montgomerie
Szwecja Hans Törnblom
Nie awansował
Francis Honeycutt Włochy Federico Cesarano
Belgia Charles Crahay
Ahmed Hassanein
Dania Verner Bonde
P
P
W
W
Włochy Nedo Nadi
Włochy Oreste Puliti
Francja Roger Ducret
Belgia Robert de Schepper
Francja Lionel Bony de Castellane
P
P
W
P
Nie awansował
George Calnan Włochy Oreste Puliti
Belgia Robert de Schepper
Wielka Brytania Thomas Wand-Tetley
Francja Roger Ducret
Dania Aage Berntsen
P
P
P
P
W
Nie awansował
Leonard Schoonmaker Belgia Orphile de Montigny
Włochy Tommaso Constantino
Holandia Félix Vigeveno
Wielka Brytania Edgar Seligman
Czechosłowacja Antonín Mikala
P
P
P
P
P
nie awansował
floret drużynowo Henry Breckinridge
Francis Honeycutt
Arthur Lyon
Harold Rayner
Robert Sears
 Francja
 Holandia
 Włochy
 Francja
 Dania
 Wielka Brytania
P
P
W
W
Bronze medal.svg
szabla indywidualnie Edwin Fullinwider Włochy Oreste Puliti
Włochy Federico Cesarano
Holandia Adrianus de Jong
Dania Aage Berntsen
Francja Marc Perrodon
Belgia Alexis Simonson
Wielka Brytania Edward Startin
P
P
P
P
P
W
W
Nie awansował
John Dimond Włochy Aldo Nadi
Wielka Brytania Robin Dalglish
Belgia Félix, Count Goblet d'Alviella
Holandia Henri Wijnoldij-Daniëls
Holandia Wouter Brouwer
Wielka Brytania Ronald Campbell
Czechosłowacja Vilém Tvrzský
Francja Georges Trombert
Nie awansował
Clariborne Walker Włochy Nedo Nadi
Belgia Robert Feyerick
Wielka Brytania Cecil Kershaw
Włochy Baldo Baldi
Francja Henri de Saint-Germain
Czechosłowacja Josef Javůrek
Nie awansował
Arthur Lyon Belgia Léon Tom
Włochy Francesco Gargano
Włochy Giulio Rusconi
Stany Zjednoczone Joseph Parker
Grecja Evangelos Skotidas
Holandia Félix Vigeveno
Czechosłowacja Zdeněk Vávra
Francja Jean Margraff
Wielka Brytania Alfred Martin
Nie awansował
Joseph Parker Belgia Léon Tom
Włochy Francesco Gargano
Włochy Giulio Rusconi
Stany Zjednoczone Arthur Lyon
Grecja Evangelos Skotidas
Holandia Félix Vigeveno
Czechosłowacja Zdeněk Vávra
Francja Jean Margraff
Wielka Brytania Alfred Martin
Włochy Nedo Nadi
Włochy Baldo Baldi
Holandia Jan van der Wiel
Wielka Brytania Robin Dalglish
Belgia Robert Feyerick
Belgia Félix, Count Goblet d'Alviella
P
P
P
P
P
W
Nie awansował
Frederick Cunningham Holandia Jan van der Wiel
Belgia Robert Hennet
Włochy Giorgio Santelli
Wielka Brytania Herbert Huntingdon
Francja Jean Servent
Grecja Vasilios Zarkadis
Stany Zjednoczone Roscoe Bowman
Czechosłowacja Jaroslav Šourek
Nie awansował
Roscoe Bowman Holandia Jan van der Wiel
Belgia Robert Hennet
Włochy Giorgio Santelli
Wielka Brytania Herbert Huntingdon
Francja Jean Servent
Grecja Vasilios Zarkadis
Stany Zjednoczone Frederick Cunningham
Czechosłowacja Jaroslav Šourek
Nie awansował
szabla drużynowo Edwin Fullinwider
Arthur Lyon
John Dimond
Frederick Cunningham
Claiborne Walker
Bradford Fraley
Roscoe Bowman
 Włochy
 Francja
 Holandia
 Belgia
 Dania
 Wielka Brytania
 Czechosłowacja
P
P
P
P
W
W
W
5.

Rowing pictogram.svg
Wioślarstwo

Konkurencja Zawodnik Runda 1 Ćwierćfinał Półfinał Finał Pozycja
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
Jedynka Jack Kelly 7:44,2 1. 7:46,2 1. 7:35,0 1.
Gold medal.svg
Dwójka podwójna Jack Kelly
Paul Costello
7:16,8 1. 7:09,0 1.
Gold medal.svg
Czwórka ze sternikiem Franz Federschmidt
Ken Myers
Erich Federschmidt
Carl Klose
Sherm Clark
7:17,4 1. 6:58,0 2.
Silver medal.svg
ósemka Virgil Jacomini
Ed Graves
Bill Jordan
Ed Moore
Zeke Sanborn
Donald Johnston
Vince Gallagher
Clyde King
Sherm Clark
6:24,0 1. 6:24,0 1. 6:05,0 1.
Gold medal.svg

Wrestling pictogram.svg
Zapasy

Konkurencja Zawodnik 1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
styl klasyczny waga piórkowa Daniel V. Gallery Holandia Johannes van Maaren
W
Finlandia Oskari Friman
p
Belgia Alexandre Boumans
p
Nie awansował
Adrian Brian Grecja Ioannis Dialetis
W
Finlandia Heikki Kähkönen
p
Dania Rasmus Torgensen
p
Nie awanował
styl klasyczny waga lekka Oral Swigart Włochy Walter Ranghieri
W
Belgia Frits Janssens
p
Nie awansował
George Metropoulos Grecja Vasilios Vouyoukos
W
Dania Frants Frisenfeldt
p
Nie awansował
styl klasyczny waga średnia Paul Zanoline Belgia Maurice Vanderleenden
p
Nie awansował
Henry Szymanski Czechy Josef Huml
W
Norwegia Einar Stensrud
W
Finlandia Arthur Lindfors
p
Nie awansował
styl klasyczny waga półciężka Nathaniel Pendleton Dania Johannes Eriksen
p
Nie awansował
Frank Maichle Szwecja Sven Ohlsson
W
Dania Axel Tetens
p
Nie awansował
styl klasyczny waga ciężka Edward Willkie Czechy Josef Struna
W
Finlandia Adolf Lindfors
p
Szwecja Anders Ahlgren W[15]
Francja Armand Gasiglia W[16]
Dania Poul Hansen p[15]
Finlandia Martin Nieminen P[16]
Dania Poul Hansen p[15] 5.
Alexander Weyand Dania Poul Hansen
p
Nie awansował Francja Edmond Dame
W[16]
Finlandia Martin Nieminen
p[16]
4.
styl wolny waga piórkowa Charles Ackerly Grecja Ioannis Dialetis
W
Szwajcaria Daniel Kaiser
W
Wielka Brytania Philip Bernard
W
Stany Zjednoczone Sam Gerson
W
Gold medal.svg
Sam Gerson Finlandia Kaarlo Mäkinen
W
Francja Georges Barathon
W
Indie Brytyjskie Randhir Shindes
W
Stany Zjednoczone Charles Ackerly
p
Silver medal.svg
styl wolny waga lekka Joseph Shimmon Wolny los Finlandia Kalle Anttila
p
Nie awansował
George Metropoulos Szwecja Gottfrid Svensson
p
Nie awansował
styl wolny waga średnia Angus Frantz Wolny los Wielka Brytania Stanley Bacon
W
Szwecja Otto Borgström
W
Finlandia Väinö Penttala
P
Stany Zjednoczone Charley Johnson
p
4.
Charley Johnson Kanada Frank Locon
W
Indie Brytyjskie Kumar Navale
W
Norwegia Gudmund Grimstad
W
Finlandia Eino Leino
p
Stany Zjednoczone Angus Frantz
W
Bronze medal.svg
styl wolny waga półciężka Walter Maurer Francja Pierre Ledron
W
Finlandia Emil Westerlund
W
Szwecja Anders Larsson
p
Stany Zjednoczone John Redman
W
Bronze medal.svg
John Redman Wolny los Wielka Brytania Walter Wilson
W
Szwajcaria Charles Courant
p
Stany Zjednoczone Walter Maurer
p
4.
styl wolny waga ciężka Fred Meyer Wielka Brytania Frederick Mason
W
Szwajcaria Robert Roth
p
Szwecja Ernst Nilsson
Walka nie rozstrzygnięta
Nat Pendleton Finlandia Sven Mattsson
W
Szwecja Ernst Nilsson
W
Szwajcaria Robert Roth
p
Silver medal.svg

Przypisy

  1. a b c d Amateur Boxing – Olympic Games 1920. the-sports.org. [dostęp 2016-01-09]. (ang.).
  2. a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z aa ab ac Athletics – Olympic Games 1920 – results. the-sports.org. [dostęp 2016-01-09]. (ang.).
  3. a b c d e f g h i Swimming – Olympic Games 1920 results Men. the-sports.org. [dostęp 2016-01-09]. (ang.).
  4. a b c d e f g Swimming – Olympic Games 1920 – results Women. the-sports.org. [dostęp 2016-01-09]. (ang.).
  5. a b c d e Diving – Olympic Games 1920 results Men. the-sports.org. [dostęp 2016-01-09]. (ang.).
  6. a b c Diving – Olympic Games 1920 results Women. the-sports.org. [dostęp 2016-01-09]. (ang.).
  7. a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w Shootong sports – Olympic Games 1920 results. the-sports.org. [dostęp 2016-01-09]. (ang.).
  8. Events – worldrowing.com. worldrowing.com. [dostęp 2016-01-09]. (ang.).
  9. Events – worldrowing.com. worldrowing.com. [dostęp 2016-01-09]. (ang.).
  10. Events – worldrowing.com. worldrowing.com. [dostęp 2016-01-09]. (ang.).
  11. Ice Hockey – Men’s Olympic Games 1920. the-sports.org. [dostęp 2016-01-09]. (ang.).
  12. Events – worldrowing.com. worldrowing.com. [dostęp 2016-01-09]. (ang.).
  13. Figure Skating – Olympics Games 1919/1920 results Women. the-sports.org. (ang.).
  14. Polo Olympic Games 1920 – results. the-sports.org. [dostęp 2016-01-09]. (ang.).
  15. a b c Walka stoczona w turnieju o srebrny medal.
  16. a b c d Walka stoczona w turnieju o brązowy medal.

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.